Menu
A+ A A-

Opieka onkologiczna Grupy LUX MED nominowana w konkursie „Teraz Polska” Wyróżniony

Opieka onkologiczna Grupy LUX MED nominowana w konkursie „Teraz Polska”

Grupa LUX MED została nominowana w 28. edycji konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. 23 kwietnia odbyła się wystawa, podczas której nominowane produkty, usługi, innowacje i gminy, zaprezentowały się Kapitule konkursu.

LUX MED został wyróżniony za skoordynowaną, kompleksową opiekę onkologiczną.

Grupa LUX MED od kilku lat rozwija kompetencje i infrastrukturę potrzebne do leczenia chorób onkologicznych. W LUX MED funkcjonuje Szybka Ścieżka Onkologiczna, która umożliwia pacjentowi z podejrzeniem choroby onkologicznej bezzwłoczne otrzymanie karty DiLO i pozwala na włączenie go pod opiekę koordynatora. Należące do Grupy LUX MED placówki Magodent to wyróżniające się w Polsce ośrodki onkologiczne. Gwarantują dostęp do różnych metod leczenia; terapii spersonalizowanych z wykorzystaniem wielu innowacyjnych leków onkologicznych, a także terapii immunologicznych, które w ostatnich latach otwierają nową erę leczenia nowotworów. Doświadczony zespół lekarzy ma do dyspozycji placówki ambulatoryjne wyposażone w nowoczesny sprzęt i trzy szpitale, w tym otwarty w ubiegłym roku nowoczesny szpital onkologiczny na warszawskim  Żoliborzu.

Każdy pacjent nowego szpitala onkologicznego LUX MED jest otoczony opieką w modelu „Primary Nursing", polegającym na dostosowanym do indywidualnych potrzeb i wymagań chorego, opiece dedykowanej Pielęgniarki Prowadzącej. Przejmuje ona opiekę nad pacjentem od chwili przyjęcia do szpitala, aż po wypis.

Cieszymy się z nominacji do nagrody „Teraz Polska” – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. Jako lider prywatnej opieki medycznej w Polsce bierzemy współodpowiedzialność za zdrowie Polaków i chcemy zwiększyć szanse polskich pacjentów onkologicznych na powrót do normalnego życia. Możemy to zrobić poprawiając dostęp do diagnostyki i leczenia, dlatego Grupa LUX MED rozwija model skoordynowanej, kompleksowej opieki onkologicznej – dodaje.

Laureatów konkursu poznamy 18 czerwca podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim. Konkurs „Teraz Polska” wyłania grupę najlepszych polskich produktów, usług, gmin i przedsięwzięć, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło blisko 100 zgłoszeń, spośród których kapituła wyłoniła nominowanych.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 1 900 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób, około 6400 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas