Menu
A+ A A-

37 mln euro na modernizację kolei w Polsce Wyróżniony

37 mln euro na modernizację kolei w Polsce fot. sxc.hu

Komisja Europejska zatwierdziła przekazanie z Funduszu Spójności ponad 37 mln EUR na rewitalizację odcinka Kluczbork – Ostrzeszów na linii kolejowej nr 272 z Kluczborka do Poznania Głównego.

Zmodernizowanych zostanie 60 km tej linii, łączącej Opolszczyznę z Wielkopolską. Realizacja projektu skróci czas przejazdu oraz zapewni pasażerom większy komfort i lepszą jakość usług. Na modernizacji tej skorzystają przede wszystkim mieszkańcy, osoby dojeżdżające do pracy oraz przedsiębiorcy z tych dwóch regionów, ale także z regionów sąsiednich. Zakończenie prac przewiduje się pod koniec 2015 r.

Komisarz ds. polityki regionalnej, Corina Creţu, która zatwierdziła tę inwestycję, powiedziała: „Inwestycja na linii kolejowej na Opolszczyźnie i w Wielkopolsce pokazuje, jak polityka regionalna przyczynia się do poprawy mobilności mieszkańców, zapewniając warunki do bezpiecznego, zrównoważonego i przyjaznego środowisku podróżowania. Rozwój kolei zwiększy także konkurencyjność i nada impuls gospodarce tych dwóch regionów, czyniąc je bardziej atrakcyjnymi dla turystów i przedsiębiorców."

Inwestycja realizowana będzie jako część programu „Infrastruktura i środowisko" i będzie finansowana w ramach priorytetu „Transport przyjazny środowisku". Unia Europejska sfinansuje z Funduszu Spójności prawie 38 mln EUR z całkowitej kwoty inwestycji wynoszącej 65 mln EUR.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas