Menu
A+ A A-

Sfinansują farmę wiatrową na Pomorzu

Sfinansują farmę wiatrową na Pomorzu www.sxc.hu

Zespół elektrowni wiatrowych powstanie na pograniczu gmin Stegna i Nowy Dwór Gdański, w woj. pomorskim.

Bank Ochrony Środowiska podpisał długoterminową umowę na finansowanie budowy farmy wiatrowej o mocy 40 MW. Udział banku w finansowaniu tego projektu jest elementem realizacji strategii BOŚ w obszarze wspierania rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce. W historii BOŚ Banku jest to jedna z największych transakcji w celu finansowania projektu wiatrowego.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że na koniec czerwca br. łączna moc elektrowni wiatrowych zainstalowanych w woj. pomorskim wyniosła 312 MW, park wiatrowy, w skład którego wejdzie 20 turbin typu V110, jest istotną inwestycją dla tego regionu. Turbiny zostaną dostarczone przez firmę VESTAS – duńskiego potentata w branży. Cały kompleks powstanie w obrębie miejscowości Tujsk i Żelichowo.

- Nowotna jest trzecią z kolei farmą wiatrową budowaną przez fundusz Taiga Mistral w Polsce. Dzięki temu projektowi nasz portfel osiągnie wielkość 90 MW. Jest to drugi projekt wiatrowy współfinansowany przez BOŚ Bank. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z bankiem i mamy nadzieję na kolejne wspólne projekty w przyszłości – mówi Grzegorz Skarżyński dyrektor inwestycyjny w Grupie Taiga Mistral.

Nowotna Farma Wiatrowa Sp. z o. o., z która podpisała umowę z BOŚ Bankiem, to zarejestrowana w 2008 r. spółka celowa, powołana do budowy farmy wiatrowej w obrębie Tujska i Żelichowa. Udziałowcami spółki są fundusze private equity inwestujące w projekty związane z energetyką wiatrową. Dzięki finansowaniu z BOŚ Banku, firma ta postawi w ww. obszarze 20 turbin o mocy 2,00 MW każda. Zakończenie prac planowane jest na 31.12.2014 r.

Ostatnio zmienianywtorek, 24 grudzień 2013 00:13
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas