Menu
A+ A A-

Ponad 3,5 mln e-PIT-ów

Ponad 3,5 mln e-PIT-ów www.sxc.hu

Zakończyła się piąta edycja ogólnopolskiej akcji Szybki PIT, w której padła rekordowa liczba rocznych deklaracji podatkowych złożonych przez internet. Wg informacji ministerstwa finansów Polacy przesłali w ten sposób 3 mln 557 tys. 207 PIT-ów.

Było ich więc o 75 proc. więcej niż rok temu i ponad 220 tys. więcej niż zakładało MF. – W ostatnim dniu składania PIT-ów monitorowaliśmy system do północy, sprawdzając jego płynność. Liczyliśmy się z ewentualnym przesileniem, bo wiele osób wciąż rozlicza się na ostatnią chwilę. Nie odnotowaliśmy jednak żadnych problemów, więc akcja zakończyła się pełnym sukcesem – poinformował rzecznik prasowy MF Wiesława Dróżdż.
Wg MF taka liczba zeznań to efekt zarówno kampanii prowadzonej przez resort finansów promującej rozliczanie się on-line z urzędem skarbowym, jak również zwiększenia funkcjonalności systemu. Możliwość przesyłania popularnych PIT-ów bez podpisu elektronicznego i intuicyjność systemu e-Deklaracje pozwala podatnikom zaoszczędzić czas i pieniądze.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas