Menu
A+ A A-

Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych Wyróżniony

Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

W Pęcherach, w niewielkiej miejscowości koło Piaseczna, zakończyły się pierwsze warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób, m.in. przedstawiciele organizacji rządowych i pozarządowych oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu ortopedycznego na rynku polskim.

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci mieli okazję spotkać się z konsultantami i ekspertami, aby dowiedzieć się od nich, jakie są aktualne możliwości pozyskiwania wsparcia socjalno- prawnego, a także poznać i wypróbować najnowocześniejszy sprzęt ortopedyczny, ułatwiający terapię funkcjonalną i opiekę. Dzięki warsztatom mogli też wymienić się informacjami i doświadczeniem między sobą. Wydarzenie odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych w Pęcharach.

- Jako fizjoterapeucie i nauczycielowi z ponad 20 letnim doświadczeniem zależało mi na uświadomieniu rodziców dzieci niepełnosprawnych w temacie swoich dzieci. Wyobraziłam sobie i zorganizowałam więc spotkanie trzech zainteresowanych stron: rodzice, sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny i dział socjalno-prawny, z których rodzice mogą korzystać np. by uzyskać środki na dofinansowanie sprzętu. I żeby w jednym miejscu i czasie spotkały się wszystkie strony, aby wymieniły się doświadczeniami - mówi Małgorzata Lewandowska – Sokół, organizatorka warsztatów. Jak przyznaje, nie spodziewała się aż tak dużego zainteresowania.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Piaseczyński. - „Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością” odbywają się w prowadzonej przez Powiat Piaseczyński Szkole Specjalnej w Pęcherach, placówce, która ze zrozumiałych względów, od zawsze może liczyć na naszą wyjątkową przychylność i uwagę. I to nie są puste słowa. Dobrym przykładem może być winda dla niepełnosprawnych uczniów, którą, jeszcze w poprzedniej kadencji, udało nam się tam bardzo szybko wybudować. Dodatkowo, co ważne, teraz w Pęcherach trwa budowa Domu Dziennego Pobytu dla dorosłych – placówki na którą od lat czeka wiele rodzin z terenu powiatu - mówi starosta Ksawery Gut.

Z konsultacji i porad podczas warsztatów skorzystało ponad 150 osób. Rozmawiało z nimi 41 ekspertów zajmujących się takimi dziedzinami jak prawo, pomoc socjalna czy doradztwo dotyczące sprzętu rehabiltacyjno-ortopedycznego. W organizację imprezy zaangażowało się 80 pracowników Zespołu Szkół Specjalnych i kilkunastu wolontariuszy Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach.

- Wyobrażam sobie, aby była to cykliczna impreza, nawet o szerszej skali. Raz mogą to być takie warsztaty jak teraz, czyli swego rodzaju targi, a raz – konferencje z wybitnymi specjalistami, dzięki czemu rodzice mogliby jak najpełniej skorzystać – mówi Lewandowska – Sokół.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas