Menu
A+ A A-

Klienci do piór! Wyróżniony

Klienci do piór!

Liczba prac nadesłanych na konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" zaskoczyła nie tylko organizatorów, ale też środowisko twórców. Po trzech tygodniach od ogłoszenia już prawie 300 osób przesłało swoje zgłoszenia.

Pomysł na projekt „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" powstał w odpowiedzi na niski poziom czytelnictwa oraz malejące zainteresowanie książkami wśród najmłodszych odbiorców. Jeszcze do niedawna czytanie książek przez dzieci i rodziców było jednym z najważniejszych wspólnych zajęć. Nadrzędnym celem konkursu jest zatem powstrzymanie spadku zainteresowania książką dla dzieci.

Konkurs ruszył 5 marca i od początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem debiutujących autorów. Brak wcześniejszych publikacji, to jeden z najważniejszych warunków projektu, bo zgodnie z założeniami organizatorów konkurs ma za zadanie wsparcie kreatywności utalentowanych autorów i ilustratorów, którzy do tej pory tworzyli jedynie do szuflady.

Pierwszy etap potrwa do 21 kwietnia. Następnie prace będą oceniane przez jury, w którym obok przedstawiciela Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci sklepów Biedronka, zasiadają znani i doświadczeni twórcy: Renata Piątkowska (autorka książek dla dzieci), Rafał Witek (autor opowieści, wierszy i słuchowisk radiowych dla dzieci), Agnieszka Karp-Szymańska (filolog oraz współzałożycielka popularnego portalu CzasDzieci.pl) oraz Jarosław Gugała (dziennikarz).


Wyniki pierwszego etapu będą znane 11 czerwca br. Zwycięska opowieść otworzy drugi etap konkursu skierowanego do rysowników, których zadanie będzie polegało na przygotowaniu ilustracji do nagrodzonego tekstu.

Najlepszy pisarz i najlepszy ilustrator otrzymają nagrody w wysokości 100 tysięcy złotych każdy, a nagrodzona książka w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy sztuk trafi na półki sklepów Biedronka jeszcze w tym roku.

Szczegóły konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci" oraz jego regulamin są dostępne na dedykowanej stronie internetowej www.piorko2015.biedronka.pl

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas