Menu
A+ A A-

Znów doceniają swoich pracowników Wyróżniony

Znów doceniają swoich pracowników Fot. Biedronka

Największy prywatny pracodawca w kraju, właściciel popularnej sieci sklepów, po raz kolejny w szczególny sposób docenia swoich pracowników poprzez decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej.

Firma Jeronimo Martins Polska przeznaczyła na ten cel środki w wysokości ponad 56 mln zł. Nagrodę otrzymały osoby na stanowiskach nieobjętych systemem ocen menedżerskich. Tę grupę stanowią w większości pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych.

Niezależnie od wynagrodzeń i premii uznaniowych, pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską, otrzymali 1550 zł brutto nagrody specjalnej. Nagrodą zostało objętych ponad 30 tys. pracowników sieci sklepów Biedronka i placówek działających w ramach sieci hebe, a suma środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponad 56 mln zł. Przyznanie nagrody jest wyrazem docenienia ogromnego zaangażowania całego zespołu Jeronimo Martins w Polsce w codzienną pracę na rzecz umocnienia wiodącej pozycji firmy na rynku i wpisuje się w realizowaną od lat konsekwentną politykę budowania najlepszego pakietu wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników.

Oprócz nagrody specjalnej, Jeronimo Martins Polska SA, właściciel sieci Biedronka, kontynuuje politykę corocznego podnoszenia wynagrodzeń. W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%. Już w 2013 roku wynagrodzenie podstawowe liczone bez premii wzrosło do 2000 zł brutto i obecnie jest ok. 20% wyższe od krajowej płacy minimalnej. W tym roku firma łącznie przeznaczy na sfinansowanie podwyżek dla pracowników ok. 41 mln zł.

Wynagrodzenie w Jeronimo Martins rośnie w zależności od stażu i oceny pracy.
W związku z tym zarobki wielu pracowników, w tym także kasjerów-sprzedawców, są wyższe od bazowych wartości wynagrodzenia. Pracownicy z dużym stażem pracy są szczególnie doceniani. Już po pierwszym roku pracy wynagrodzenie podstawowe pracownika wzrasta o 5%. Średnie miesięczne wynagrodzenie wraz z premią uznaniową wynosi na stanowisku kasjera-sprzedawcy ponad 2240 zł brutto. Co miesiąc Jeronimo Martins przeznacza na wynagrodzenia kwotę w wysokości ponad 120 mln zł.

Istotnym elementem odpowiedzialnej polityki pracowniczej sieci Biedronka jest również pakiet socjalny, który należy do najbogatszych na rynku. Pracownicy sieci objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu świadczeń należą również paczki okolicznościowe, wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków, bezpłatne obozy letnie dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach, a także dostosowane do potrzeb programy pomocy dla potrzebujących. Firma także wspiera niepełnosprawnych dzieci pracowników, pomagając w finansowaniu ich leczenia czy organizując specjalne turnusy rehabilitacyjne dla nich oraz ich rodziców.  

Warto zaznaczyć, że działalność sieci Biedronka w obszarze odpowiedzialnej polityki pracowniczej była wielokrotnie nagradzana – m.in. tytułem Pracodawca Godny Zaufania przyznawanym przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz wyróżnieniem w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu za 2010 r. w kategoriach: innowacje społeczne i miejsce pracy. Liczne nagrody zdobył także autorski program profilaktyki zdrowotnej „Razem zadbajmy o zdrowie” skierowany do pracowników firmy – zdobył pierwszą nagrodę w Plebiscycie I. Międzynarodowego Forum Know Health, Nagrodę Zaufania Złoty Otis 2011, a także główną nagrodę w konkursie Employer Branding Stars 2013 w kategorii "Najlepsza wewnętrzna kampania Employer Branding". Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce – zatrudnia ponad 47 tysięcy osób.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas