Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Światowy dzień wody

Światowy dzień wody fot. sxc.hu

Hasłem przewodnim obchodzonego 22 marca 2013 roku Światowego Dnia Wody jest „Wodna kooperacja” (Water Cooperation). Aby właściwie zarządzać dostępnymi zasobami wody na świecie, potrzebna jest współpraca między organizacjami, firmami, a także ludźmi – zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym.

Światowy Dzień Wody (World Water Day) został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Co roku jest obchodzony 22 marca. Ideą jego obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.

Z badań CBOS wynika, że w opinii Polaków problem związany z wyczerpującymi się zasobami wody pitnej zajmuje czwarte miejsce w rankingu najważniejszych problemów dotyczących całego świata. Wskazuje go tylko 26% badanych. Tymczasem jest to temat niezwykle istotny, ponieważ tylko 1%[1] tego zasobu nadaje się do picia.

W inicjatywę – jak co roku – angażuje się również Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury, apelując o racjonalne użytkowanie wody zarówno w przemyśle, jak i w codziennym życiu.

infografika

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 25 marzec 2013 10:05
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas