Menu
A+ A A-

Macierewicz: PiS nie chce Caracali Wyróżniony

Macierewicz: PiS nie chce Caracali fot. youtube.com

- Ten przetarg to skandaliczna sprawa, która pokazuje moralną korupcję decydentów w naszej armii. Decyzja o zakupie caracali ma charakter polityczny, nie realizuje potrzeb wojska, za to niesie katastrofę dla polskiego przemysłu zbrojeniowego i polskich finansów.

13 mld zł wydane we Francji, a zabrane polskiemu przemysłowi obronnemu, polskim pracownikom, inżynierom i konstruktorom – to skandal – mówi w rozmowie z dziennikiem.pl pos. Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, b wiceszef MON.

Jego zdaniem Caracal nie spełnia co najmniej ośmiu parametrów technicznych. - Teza o tym, że Świdnik i Mielec nie odpowiadały kryteriom formalnym, a Airbus tak, jest nieprawdziwa. Zakup pięćdziesięciu śmigłowców za 13 mld zł, z czego co najmniej 20 maszyn ma być w całości wyprodukowane we Francji – to skandal. My będziemy mogli co najwyżej domalować na nich szachownicę i to będzie cały wkład polskiego przemysłu lotniczego – tłumaczy Macierewicz.

W jego opinii - Bez względu na to, czy będziemy w opozycji, czy po wyborach PiS będzie odpowiadało za decyzje rządu – na ten zakup się nie zgodzimy. On jest dla Polski niekorzystny. Taktyka tych, którzy chcą go wymusić, obejmuje także podkreślanie, że śmigłowcom będącym obecnie w służbie kończą się resursy i na gwałt potrzebujemy nowych maszyn. Nie poddamy się presji, której skutkiem ma być transakcja korzystna dla Francji, a szkodliwa dla Polski. Zarówno Mielec, jak i Świdnik z powodzeniem mogą dostarczyć potrzebne śmigłowce.

Całość wywiadu:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/501539,na-zakup-caracali-na-pewno-sie-nie-zgodzimy-to-szkodliwa-transakcja.html

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas