Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1030.

Wsparcie OZE musi uwzględniać koszty Wyróżniony

Wsparcie OZE musi uwzględniać koszty Fot. KIG

W poniedziałek portal BiznesAlert.pl publikuje duży wywiad z prezesem Krajowej Izby Gospodarczej Andrzejem Arendarskim. Co się w nim znajdzie?

- Prace budowlane są na całym świecie traktowane jako prace o charakterze sezonowym, nawet jeśli ten sezon będzie trwał (tak jak w Polsce) kilka lat. Chodzi zatem, aby z sezonowej – cyklicznej aktywności wyprowadzić korzyści o trwałym charakterze. Unia Europejska oczekuje bowiem, że realizowane programy inwestycyjne będą się przyczyniać do wzrostu zrównoważonego i opartego na lokalnych zasobach, w tym lokalnych zasobach siły roboczej – ocenia specjalista. Co zrobić aby to osiągnąć? Więcej w wywiadzie, który publikujemy w poniedziałek.

Arendarski wypowie się także na temat polskich bojów o racjonalną politykę klimatyczną.

- Dowiedliśmy w naszych raportach i badaniach, że można godzić wyzwania klimatyczne (mimo coraz większych wątpliwości, co do przyczyn sprawczych ocieplenia klimatu z działalności przede wszystkim człowieka) z logiką zachowania konkurencyjności gospodarki – ocenia rozmówca BiznesAlert.pl.

Odnosi się także do dyskusji na temat mechanizmów wsparcia dla Odnawialnych Źródeł Energii:

- Logika wsparcia OZE musi po pierwsze uwzględniać cały łańcuch kosztów, a w pożytkach realne, a niewydumane zyski z przedsięwzięć gospodarczych z wykorzystaniem innowacyjnych technologii tego obszaru – mówi Arendarski.

Więcej w poniedziałek w rozmowie BiznesAlert.pl z Andrzejem Arendarskim, prezesem Krajowej Izby Gospodarczej, na temat możliwości i perspektyw rozwoju infrastruktury i energetyki w Polsce.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas