Menu
A+ A A-

Tworzymy produkty z myślą o zdrowiu Wyróżniony

Tworzymy produkty z myślą o zdrowiu Fot. Danone

Rozmowa z Joanną Bieżuńską-Szewczyk, Kierownikiem ds. Komunikacji Wewnętrznej i Budowania Wizerunku Pracodawcy w Danone Sp. z o.o., laureatem ostatniej edycji konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”.

Wszystkie nasze produkty tworzone są z myślą o zdrowiu ludzi, każde innowacyjne pomysły naszych pracowników rodzą się z odpowiedzialności. Sztandarowym programem, dzięki którym osiągamy ten cel jest wolontariat rodzinny podczas Podziel się Posiłkiem. Z roku na rok coraz więcej z nas angażuje się w zbiórkę produktów spożywczych w sklepach oraz na terenie firmy szerząc idee problemu niedożywienia dzieci w Polsce.

W jaki sposób angażujecie Państwo swoich pracowników w budowanie
odpowiedzialnego biznesu? Jakimi programami socjalnymi przyciągacie do Waszej firmy pracowników?

Danone to świadomy i odpowiedzialny biznes. Bardzo zależy nam na tym, aby każdy z naszych pracowników nie tylko o tym wiedział, ale również, angażował się w codzienne życie firmy ponad swój standardowy zakres obowiązków. Wszystkie nasze produkty tworzone są z myślą o zdrowiu ludzi, każde innowacyjne pomysły naszych pracowników rodzą się z odpowiedzialności. Sztandarowym programem, dzięki którym osiągamy ten cel jest wolontariat rodzinny podczas Podziel się Posiłkiem. Z roku na rok coraz więcej z nas angażuje się w zbiórkę produktów spożywczych w sklepach oraz na terenie firmy szerząc idee problemu niedożywienia dzieci w Polsce. Dodatkowo nasi pracownicy są zaangażowani w kreację produktów Danone. Aż 40% z nas bierze udział w testach wewnętrznych o różnym charakterze (innowacje na produktach, wprowadzanie nowych smaków itp.). „Danonersi” chętnie pomagają również podczas organizowanych w firmie wycieczek dzieci po fabryce, czy warsztatów na temat odżywczych wartości jogurtów.

W czym przejawia się troska Danone Sp. z o.o. o zasoby naturalne?

Jako pracownicy dbamy o szerzenie wartości takich jak poszanowanie środowiska i dbałość o ekologię. Wspólnie budujemy świadomość ekologiczną. Dlatego w naszym biurze segregujemy odpady, używamy kopert wielokrotnego użytku oraz niszczarek, organizujemy akcje edukacyjne a w stopkach naszych maili znajduje się hasło „Bądź zielony, nie drukuj tej strony”. Co roku w maju organizujemy w firmie akcję „Zielony Tydzień”, podczas której przynosimy z domów niepotrzebne telefony komórkowe oraz inne elektrośmieci i przekazujemy organizacji Nasza Ziemia w ramach Programu Zielona Stopa Filantropa. Wszystkie zebrane przez nas przedmioty są wycenianie i za tą wartość kupowany jest nowy sprzęt AGD lub wymieniane żarówki na energooszczędne w placówkach społecznych.

Naszym pracownikom oferujemy szereg benefitów. Nasze programy socjalne można podzielić na 6 kategorii: Firma przyjazna rodzinie, Zdrowie w centrum uwagi, Bezpiecznie przez życie, Wypoczynek i zabawa, Zastrzyk gotówki, Ułatwienia i udogodnienia. Pod tymi hasłami kryją się takie benefity jak: elastyczny czas pracy, możliwość pracy z domu, bezpłatna prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie służbowych wyjazdów oraz prywatnych w bardzo korzystnych warunkach, Wakacje pod gruszą, pożyczki na specjalnych warunkach, hale na gry sportowe oraz wiele, wiele innych docenionych przez jury konkursu Pracodawca Godny Zaufania 2013 roku.

Co oznacza dla Danone zdobycie tytułu „Pracodawcy Godnego Zaufania”?

Zdobycie tytułu „Pracodawca Godny Zaufania” utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy dla naszych pracowników jest właściwe i wyjątkowe. Daje nam motywację do dalszego rozbudowywania oferowanego pakietu świadczeń, by nam wszystkim w firmie pracowało się lepiej.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas