Menu
A+ A A-

Carbon Studio zwiększyło przychody o 108% Wyróżniony

Widzimy, jak duży potencjał tkwi w rynku VR. Dynamikę rynku pokazują także nasze wyniki. Szacujemy, że w II kw. 2021 r. wypracowaliśmy ok. 1,7 mln zł przychodów Widzimy, jak duży potencjał tkwi w rynku VR. Dynamikę rynku pokazują także nasze wyniki. Szacujemy, że w II kw. 2021 r. wypracowaliśmy ok. 1,7 mln zł przychodów mat.pras

Carbon Studio zanotował 1,7 mln zł szacunkowych przychodów netto w II kw. br., co oznacza wzrost o około 108% r/r, podała spółka. Na wyniki finansowe znaczny wpływ miała działalność marketingowa, dynamiczny rozwój rynku i rozszerzenie partnerstwa z firmami zewnętrznymi.

"Zarząd Carbon Studio informuje, że szacunkowe przychody netto ze sprzedaży gier w II kw. 2021 r. wyniosły około 1 700 000 zł, oznacza to wzrost o około 108% w porównaniu do II kw. 2020 r. w którym emitent wygenerował przychód netto w wysokości 817 467 zł. Oraz około 98% w porównaniu do I kw. 2021 r., w którym wygenerował przychód netto w wysokości 905 339 zł" - czytamy w komunikacie.

Jak wyjaśnia spółka głównym powodem wzrostu przychodów są wzmożone działania marketingowe oraz premiera gry "The Wizards - Dark Times" na platformie Oculus Quest.

"Widzimy, jak duży potencjał tkwi w rynku VR. Dynamikę rynku pokazują także nasze wyniki. Szacujemy, że w II kw. 2021 r. wypracowaliśmy ok. 1,7 mln zł przychodów, czyli dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. Jest to spore osiągnięcie. Kolejne kwartały zapowiadają się naprawdę dobrze. W ostatnim czasie wzmocniliśmy działalność marketingową, wydaliśmy też drugi tytuł na Oculus Quest - po pierwszym 'The Wizards' (w 2019 r.), oddaliśmy graczom także 'The Wizards - Dark Times'. Rozwinęliśmy też partnerstwa z firmami zewnętrznymi - Oculus i HTC. Kolejne kwartały mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Szczególnie, że nasza kampania marketingowa nabrała rozpędu, docieramy z naszymi grami do influencerów, nasze tytuły promowane są też na kanałach HTC i Oculusa" - powiedział prezes Błażej Szaflik, cytowany w osobnym komunikacie.

W II kw. Carbon Studio wydało grę "The Wizards: Dark Times" na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Koszty produkcji zwróciły się w niespełna 48 godzin. Koszt przygotowania wersji gry na Oculus Quest i Oculus Quest 2 wyniósł 150 tys. zł (dane szacunkowe).Spółka jest już w ostatnim etapie prac nad swoją największą produkcją "Warhammer: Age of Sigmar - Tempestfall".

"Gra jest już gotowa w 95-proc. Współpraca z tak prestiżowym partnerem jak Games Workshop powoduje, że to my musimy dostosowywać się do ich cyklu wydawniczego. Nad tytułem pracujemy od 2020 r., przy takich projektach pośpiech nie jest właściwym doradcą. Chcemy mieć pewność, że nie zawiedziemy oczekiwań fanów 'Warhammera' i inwestorów, którzy tak jak my, liczą na sukces tego projektu. Po zakończeniu weryfikacji gry przez Games Workshop udostępnimy grę graczom. Przewidujemy, że stanie się to w czwartym kwartale 2021 r." - dodał Szaflik.

Budżet gry wynosi ok. 2,1 mln zł. Carbon Studio w projekcie pełni rolę producenta i wydawcy. Gra będzie dostępna w kilku wersjach językowych.

Do końca 2021 r. Carbon Studio planuje przeniesienie notowań akcji spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie.

Carbon Studio specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu gier wideo na platformy wszystkich liczących się producentów technologii XR: Oculus, HTC Vive, PlayStation VR, Microsoft VR, Samsung Gear VR, Xiaomi VR, a także komputery PC i konsole. Carbon Studio stworzy grę przeznaczoną na wszystkie główne platformy VR, osadzoną w uniwersum "Warhammer: Age of Sigmar". Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2019 r.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas