Menu
A+ A A-

Ekoenergetyka uruchomi sieć 22 stacji ładowania Wyróżniony

Ekoenergetyka rozwija serię stacji ładowania o mocy od 750 do 1500 kW Ekoenergetyka rozwija serię stacji ładowania o mocy od 750 do 1500 kW mat.pras

Ekoenergetyka - Polska wspólnie z partnerami do końca 2023 roku uruchomi sieć 22 stacji ładowania wyposażonych w ultraszybkie ładowarki o mocach do 1500 kW w Polsce i w Niemczech, w testowych hubach ładowania dla pasażerskich i ciężkich pojazdów elektrycznych.

Ekoenergetyka rozwija serię stacji ładowania o mocy od 750 do 1500 kW. Czas ładowania pojazdu z rozwijanej w centrum badawczym Ekoenergetyki stacji o mocy startowej 750 kW wyniesie odpowiednio 1 minutę i 7 minut na 100 km (przy zakładanym zużyciu energii 20 kWh/100 km i 90 kWh/100 km). Oznacza to, że do przejechania 400 km w przypadku LDEV (Light Duty EV) wystarczą 4 minuty ładowania, a w przypadku HDEV (Heavy Duty EV) to niecałe pół godziny, czyli czas przewidziany na wymaganą przepisami przerwę w pracy kierowcy, podkreślono.

"W naszych centrach R&D tworzymy i doskonalimy technologie i produkty, które pozwalają dynamicznie rozwijać elektromobilność w najlepszym wydaniu, we wszystkich segmentach rynku i niezależnie od lokalizacji. Nasza silna pozycja rynkowa to efekt wieloletniej, bazującej na własnej technologii działalności na rynku międzynarodowym oraz dynamicznego rozwoju całej Grupy Ekoenergetyka, która pozwala nam kontrolować i dalej rozwijać cały łańcuch wartości" - powiedziała prezes Dagmara Duda.

W pierwszej kolejności Ekoenergetyka wdroży swoje rozwiązania w Niemczech i Polsce. Wspólnie z partnerami do końca 2023 roku uruchomi sieć 22 stacji ładowania. Huby zostaną zlokalizowane przy drogach szybkiego ruchu oraz w kilku aglomeracjach, z myślą m.in. o pojazdach użytkowych i służbach miejskich, zaznaczono.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 12 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 1200 stacji ładowania do 130 miast w 18 krajach.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas