Menu
A+ A A-

Emitel - klocki lego tłumaczą zmiany na platformie DVBT - 2 Wyróżniony

 Mówimy o naziemnej telewizji cyfrowej ponieważ sygnał pochodzi z wysokich masztów zlokalizowanych w całym kraju Mówimy o naziemnej telewizji cyfrowej ponieważ sygnał pochodzi z wysokich masztów zlokalizowanych w całym kraju mat.pras

Emitel: Możliwe, że oglądając telewizję odbierają państwo sygnał za pomocą tradycyjnej anteny korzystając z darmowej emisji naziemnej telewizji cyfrowej. Skąd określenie – telewizja naziemna? Więcej o zasięgu sygnału testowego czytaj tutaj....

Mówimy o naziemnej telewizji cyfrowej ponieważ sygnał pochodzi z wysokich masztów zlokalizowanych w całym kraju. Takich lokalizacji jest w Polsce kilkadziesiąt, np. w Zakopanem sygnał transmitowany jest z masztu na Gubałówce, w Warszawie i okolicach z liczącego 335 metrów masztu w Raszynie, niedaleko Lotniska im. Chopina. W Krakowie, widzowie odbierają sygnał z anteny zawieszonej na wysokości 420 metrów n.p.m. z masztu niedaleko Wieliczki. 

Naziemna telewizja cyfrowa jest główną platformą powszechnej dystrybucji programów telewizji publicznej. Dostępna jest w całej Polsce i aż 13 milionów Polaków wybiera ją jako podstawowe źródło sygnału telewizyjnego. W Naziemnej telewizji cyfrowej działają 4 tzw. ogólnopolskie multipleksy (pakiety cyfrowe zawierające określoną liczbę programów), a widzowie mogą wybierać najlepszą dla siebie ofertę telewizyjną spośród blisko 30 darmowych kanałów telewizyjnych.

Aby mieć możliwość stałego odbioru sygnału telewizji naziemnej musimy pamiętać, że niedługo nastąpią zmiany w jej nadawaniu. Obecnie wykorzystywany standard emisji DVB-T zostanie zastąpiony nowszym, oferującym nowe możliwości standardem DVB-T2. Aby odbierać telewizję w nowym standardzie musimy się upewnić, że nasz telewizor ma odpowiednie parametry. Przełączenia sygnału będą miały miejsce w pierwszym półroczu 2022 roku jest więc czas na przygotowanie się, w tym ewentualną wymianę telewizora.

Wcześniej, sygnał w nowym standardzie DVB-T2/HEVC będzie udostępniany w wybranych obszarach kraju w ramach emisji testowych. 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas