Menu
A+ A A-

Stary nowy prezes

Paweł Olechnowicz Paweł Olechnowicz fot. Grupa Lotos

Rada Nadzorcza Grupy LOTOS SA zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu IX wspólnej kadencji. Rada podjęła uchwałę o powołaniu Pawła Olechnowicza do składu zarządu Grupy LOTOS SA IX kadencji na funkcję prezesa zarządu.

W stosunku do pozostałych stanowisk Rada Nadzorcza postanowiła kontynuować postępowanie konkursowe. Kadencja obecnego zarządu zakończy się 28 czerwca 2015 r. Pozostali jego członkowie zostaną powołani przed końcem kadencji obecnego zarządu.

Pan Paweł Olechnowicz funkcję prezesa zarządu Grupy LOTOS S.A. pełni od 12.03.2002 r. Zarządza, kieruje oraz ponosi odpowiedzialność za całokształt działalności Grupy Kapitałowej LOTOS. Pełni również obowiązki Przewodniczącego Rady Dyrektorów LOTOS Exploration and Production Norge AS oraz Rady Dyrektorów LOTOS Geonafta. Ukończył Wydział Technologii i Mechanizacji Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Podyplomowe Studia na Politechnice Gdańskiej – Organizacja, Ekonomika i Zarządzanie Przemysłem oraz MBA INSEAD, Fontainebleau, a także wiele specjalistycznych szkoleń krajowych i zagranicznych z zakresu zarządzania.

W 1977 r. rozpoczął karierę zawodową w Zakładach Mechanicznych „Zamech” w Elblągu (od 1990 r. ABB Zamech Sp. z o. o.). W latach 1990-1996 był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym ABB Zamech Ltd. i jednocześnie w latach 1994 – 1996 pełnił funkcję wiceprezesa ABB Polska. Kolejne dwa lata pracował w centrali ABB Ltd. w Zurichu na stanowisku wiceprezesa na Europę Centralną i Wschodnią. W latach 1999-2000 pełnił funkcję wiceprezesa i zastępcy dyrektora generalnego w ZML Kęty SA. Od 2001 r. kierował założoną przez siebie firmą konsultingową Paweł Olechnowicz - Consulting.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas