Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1035.

Republikanie wybrali nowe władze

Republikanie wybrali nowe władze Fot. wikipedia.pl

Zjazd Stowarzyszenia Republikanie wybrał nowego przewodniczącego i najwyższe władze. Został nim pos. Przemysław Wipler.

Po dyskusji, przeważającą większością głosów, zjazd podjął uchwałę dotyczącą współpracy z Jarosławem Gowinem. Stwierdza ona, że Republikanie będą wspierali członków Stowarzyszenia w ewentualnym starcie z list współtworzonych z formacją Jarosława Gowina w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Następnie odbyły się wybory na prezesa Stowarzyszenia. Wystartowało dwóch kandydatów – Przemysław Wipler i Anna Streżyńska. Po przedstawieniu kandydatur i dyskusji, przy bardzo wyrównanym poparciu dla obojga kandydatów, zjazd wybrał Przemysława Wiplera na nowego prezesa Stowarzyszenia. - Wielokrotnie mówiłem, że Anna Streżyńska była najlepszym polskim urzędnikiem po 1989 r. i jestem dumny, że była wiceszefową Republikanów – stwierdził po wyborze Przemysław Wipler.

Część nowo wybranych członków zarządu Stowarzyszenia została zgłoszona przez obu kandydatów na prezesa. Wszyscy członkowie zarządu oprócz Wiplera są przedsiębiorcami. Na wiceprezesów zostali wybrani: Paweł Gruza (Warszawa) prowadzący działalność gospodarczą w zakresie doradztwa podatkowego oraz Piotr Zając (Bytom), prowadzący firmę szkoleniową doradca na rynku telekomunikacyjnym. W zarządzie znaleźli się też: Karol Rabenda (Gdańsk), właściciel firmy zajmującej się obrotem nieruchomościami, Daniel Różański (Kraków), właściciel firmy informatycznej i Grzegorz Sowa (Piotrków Trybunalski), przedsiębiorca budowlany. Nowym sekretarzem zarządu został Paweł Skotarek (Warszawa), warszawski restaurator.

Do komisji rewizyjnej wybrani zostali Tomasz Jaskóła, koordynator Klubu Republikańskiego w Częstochowie, Mariusz Kowalczyk, koordynator Klubu Republikańskiego dz. Targówek, m.st. Warszawy, Michał Sakowski, pełnomocnik regionalny w województwie wielkopolskim, Paweł Szut, pełnomocnik regionalny w województwie zachodniopomorskim oraz Jakub Żak, koordynator Klubu Republikańskiego w Gdańsku. Przewodniczącym Komisji wybrano Michała Sakowskiego.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas