Menu
A+ A A-

Własny sklep i hurtownia – większy zakres działania  Stowarzyszenia „Polska Ekologia” Wyróżniony

Na szeroki wybór oferty składają się m.in. piekarnie, cukiernie, pasieki, masarnie oraz zakłady mięsne i młynarskie, producenci suszy, soków, jak też olejów, przetwórnie warzyw i owoców, winnice Na szeroki wybór oferty składają się m.in. piekarnie, cukiernie, pasieki, masarnie oraz zakłady mięsne i młynarskie, producenci suszy, soków, jak też olejów, przetwórnie warzyw i owoców, winnice mat.pras

Stowarzyszenie „Polska Ekologia” zwiększa zakres swoich działań tak, aby żywność ekologiczna była bardziej dostępna i cieszyła się większym zainteresowaniem.

Badacze zaobserwowali, że konsumenci – po dwóch latach pandemii - mocniej troszczą się o zdrowie, a szczególnie o podwyższenie odporności organizmu. A co za tym idzie, ekorynek w Polsce rośnie w tempie dwucyfrowym, zaś jego wartość roczna szacowana jest na 1,36 mld zł w cenach detalicznych. Niemała w tym zasługa Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, które niedawno obchodziło 16-lecie działalności. To także 16 lat edukowania konsumentów. Stowarzyszenie cały czas rozszerza dostępność ekoproduktów i to na wielu polach.

Między innymi przejęło od Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” hurtownię Podkarpackie Smaki wraz ze e-sklepem internetowym (www.sklep.podkarpackiesmaki.pl). Placówka ta, działająca na terenie Podkarpackiego Centrum Hurtowego AGROHURT w Rzeszowie na ul. Lubelskiej 46, w hali nr 2 (boks 20), zaopatruje liczne sklepy, obiekty gastronomiczne, punkty informacji turystycznej m.in. w Bieszczadach, gdzie istnieje oznaczona tzw. Półka Podkarpackie Smaki, zasila też sklepy z  żywnością ekologiczną w Warszawie. Korzysta z wypracowanych przez „Pro Carpathię” biznesowych kontaktów w ramach szlaku kulinarnego „Podkarpackie Smaki” oraz własnego szlaku kulinarno-turystycznego „Ekologia, Jakość, Tradycja”.

Chluba polskiej żywności 

Ów ekologiczny sklep i hurtownia stopniowo przyciąga do współpracy rozproszonych po całym kraju członków Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, dzięki czemu rośnie wielkość jej oferty i powiększają się możliwości rozwoju tych ekologicznych gospodarstw oraz przetwórni. W myśl dewizy głoszącej, że Rzeszów to stolica innowacji, kierowniczka sklepu Urszula Tylutki organizuje mobilne stoisko na wielu imprezach targowych, festiwalach jedzenia, m.in. na XVI Targach EkoGala w Rzeszowie, czy na Festiwalu „Karpaty na Widelcu 2022 ” w Rzeszowie. 

Dodajmy, że na wspomnianym festiwalu wiele znajdujących się w ofercie sklepu i hurtowni produktów otrzymało tytuł „Najlepszy Smak Podkarpacia”. Między innymi Zakład Mięsny Jasiołka z Dukli za kiełbasę pradziada, czy Piekarnia „Radosna Twórczość” z Boguchwały za dżem truskawkowy z płatkami róży. A sporo dostawców ma już całe kolekcje innych wyróżnień i medali.

Oferta na każdą okazję

Na szeroki wybór oferty składają się m.in. piekarnie, cukiernie, pasieki, masarnie oraz zakłady mięsne i młynarskie, producenci suszy, soków, jak też olejów, przetwórnie warzyw i owoców, winnice, a także pierogarnie, gospodarstwa serowarskie i rybackie, winnice, a nawet... uzdrowiska. 

Przy takim wyborze najbardziej wymagający konsumenci mogą sobie skomponować posiłki na śniadanie, obiad i kolację. Nie omijając napitków oraz przekąsek. Na turystów i uczestników wypraw czekają idealne podczas wojaży sycące i pożywne produkty, a nawet ułatwiające złożenie pełnowartościowych racji żywnościowych. Z nowości warto wymienić ziarno prapszenicy Trispa, idealny zamiennik kasz. Poszukujący naturalnych kosmetyków również nie opuszczą sklepu z pustym koszykiem

Bardziej przebojowi klienci, skłonni do ofiarowania bliskim osobom 23 karatowego złota, także znajdą odpowiednią rzecz, a mianowicie ręcznie wyrabianą czekoladę z jadalnym złotem i płatkami róży  od Maître Chocolatier Mirosława Pelczara w Korczynie. Na wyjątkowe chwile wyjątkowy rarytas. 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas