Menu
A+ A A-

GDDKiA przetargi na dokończenie S5 Wyróżniony

Scieć dróg w Polcse stan na maj 2019 Scieć dróg w Polcse stan na maj 2019 mat.pr

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłoszenie przetargów na dokończenie trzech odcinków drogi S5 na przełomie lipca i sierpnia. Będą to odcinki niezrealizowane przez Impressa Pizzarotti z którą GDKiA rozwiązała umowę.

"Kontynuujemy inwestycje, na których rozwiązaliśmy umowy i szukamy nowych wykonawców. Ogłaszamy również nowe przetargi w miejsce poprzednio unieważnionych i przygotowujemy dokumentację na postępowania dotyczące zupełnie nowych odcinków" - czytamy w komunikacie.

"W czwartek, 13 czerwca, otworzymy oferty na prace zabezpieczające na obwodnicy Częstochowy na autostradzie A1 - długość 21,3 km -, a do końca tego miesiąca ogłosimy przetarg na dokończenie brakującego fragmentu S3 na wysokości Polkowic - 14,4 km".

Z kolei na 2 lipca wyznaczono termin otwarcia ofert na dokończenie prac na funkcjonującej już S8 Marki - Kobyłka. Wszystkie odcinki realizowały konsorcja z udziałem firmy Salini Impregilo. "Szykujemy też ogłoszenie przetargów na kolejnych dwóch odcinkach, na których odstąpiliśmy od kontraktu z firmą Rubau: S7 pomiędzy węzłami Lotnisko i Lesznowola (6,6 km) oraz S61 Podborze - Śniadowo (19,5 km)" - podała też Dyrekcja.

Na przełomie lipca i sierpnia GDDKiA ogłosi przetargi na dokończenie trzech odcinków S5, na których odstąpiła od umowy z Impressa Pizzarotti: Nowe Marzy - Dworzysko (23,3 km), Dworzysko - Aleksandrowo (22,4 km) oraz Białe Błota - Szubin (9,7 km), zapowiedziano także.

"Ogłosiliśmy już ponowny przetarg na przebudowę i dostosowanie 22 km drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady pomiędzy węzłami Żary Zachód oraz Iłowa.

W tym postępowaniu zrezygnowaliśmy ze stosowania dodatkowych kryteriów oceny ofert. Analiza dotychczasowych przetargów pokazała, że wykonawcy najczęściej w takim samym stopniu spełniali dodatkowe kryteria pozacenowe takie jak: szorstkość nawierzchni, czas realizacji czy doświadczenie personelu. W efekcie o wyborze najkorzystniejszej oferty i tak ostatecznie decydowała cena. Dlatego też w kolejnych przetargach rezygnujemy z dodatkowych kryteriów oceny ofert, których stosowanie wydłużało postępowanie i zwiększało wartość ofert" - czytamy dalej.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy Dyrekcja planuje też ogłosić nowe przetargi w miejsce poprzednio unieważnionych. Dotyczy to budowy obwodnic:

- Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 (2,7 km),

- Poręby i Zawiercia na DK78 na odcinku I: Siewierz - Poręba - Zawiercie Kromołów (16,7 km),

- oraz odcinka S16 Borki - Mrągowo (13,1 km).

Listę ogłaszanych przetargów, tym razem na nowe odcinki z Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), uzupełnią jeszcze przed końcem sierpnia odcinki:

- S7 Płońsk - Czosnów (34,6 km),

- S7 Moczydło - Miechów (18,7 km),

- S5 Ornowo - Wirwajdy (5 km),

- S19 Rzeszów Południe - Babica (10,2 km), podsumowano w komunikacie.

Ostatnio zmienianyśroda, 12 czerwiec 2019 20:17
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas