Menu
A+ A A-

Nowa usługa ATC CARGO skierowana dla e-commerce Wyróżniony

Nowa usługa ATC CARGO skierowana dla e-commerce http://www.atc-cargo.pl

ATC CARGO uruchomiło nową usługę logistyczną dla e-commerce skierowaną do małych importerów, rodzinnych firm oraz osób prowadzących sklepy internetowe. Realizacja usługi jest możliwa dzięki otwartemu w czerwcu br. magazynowi wysokiego składowania w Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego.

Rozwijający się dynamicznie rynek e-commerce skłania przedsiębiorców do szukania nowych, oszczędniejszych i wygodniejszych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, ATC CARGO oferuje kompleksową obsługę sklepów internetowych. Do dyspozycji klientów przeznaczono 4300 m2 powierzchni magazynowej. Firma oferuje cały pakiet usług. W obrębie magazynu można załatwić wszelkie formalności celne, segregację oraz konfekcję towarów łącznie z realizacją wysyłki zgodnie z wytycznymi klienta.
Jednym z głównych kierunków zainteresowań biznesowych ATC CARGO są Chiny. Dlatego nowy magazyn będzie w dużej mierze nakierowany na obsługę importu z tego kraju.
- Odciążamy właścicieli sklepów internetowych już od momentu złożenia zamówienia w Chinach. Zapewniamy odbiór towarów od drzwi producenta realizując transport morski na bazie własnego serwisu drobnicowego do Gdańska. Towary konsolidowane są we własnych magazynach w Chinach, a wszelkie formalności po stronie producenta, jak i bezpieczeństwo całego procesu zapewnione jest przez biuro ATC Worldwide China. Rozwiązanie to pozwala odbiorcom zoptymalizować wielkość zapasów poprzez redukcję wolumenu zamówień. Regularne, cotygodniowe wyjścia kontenerów konsolidacyjnych dają pełną swobodę planowania zakupów i dostaw. Tym sposobem obowiązki naszych klientów ograniczają się w praktyce do administrowania stroną sklepu internetowego i przesyłania do realizacji bieżących zamówień finalnych odbiorców - mówi prezes ATC CARGO Artur Jadeszko.
Nowy magazyn ATC CARGO znajduje się w bliskiej odległości od Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk. Jego lokalizacja pozwala na transport towarów z terminalu do magazynu bez formalności celnych związanych z procedurą tranzytu oraz bez konieczności granicznej kontroli sanitarnej na terenie DCT (istnieje możliwość przeprowadzenia jej na terenie magazynu po rozładunku kontenera). Magazyn wyposażony jest w nowoczesne systemy przeciwpożarowe, systemy ogrzewania, wentylacji, CCTV, SSWiN, KD, dzięki czemu zapewnia kontrolę nad warunkami panującymi wewnątrz oraz nad bezpieczeństwem towaru i pracowników.
- Dynamika rozwoju rynku e-commerce sprawia, że coraz więcej tradycyjnych sieci handlowych zwiększa swoją ofertę o sprzedaż przez Internet. Działalność sklepu internetowego jest różna od tradycyjnego modelu handlu i wymaga zastosowania indywidualnie dostosowanych rozwiązań – także związanych z logistyką. Magazynowanie towarów, ich późniejsze kompletowanie i wysyłka do Klienta wymaga odpowiednio zorganizowanego procesu, pozwalającego na zminimalizowanie czasu dostawy oraz kosztu związanego z tą obsługą – mówi Dyrektor Działu Sprzedaży ATC CARGO Michał Kierśnikiewicz.
ATC CARGO to firma cechująca się dużą dynamiką rozwoju. W czerwcu tego roku podpisała porozumienie z Shanghai Poland China Trading Platform stając się partnerem strategicznym tej platformy w Polsce. Shanghai Poland China Trading Company dysponuje umowami z chińskimi sieciami handlowymi, koncesjami importowymi i umożliwia rozwój sprzedaży poprzez narzędzia e-commerce do Chin. Dzięki temu można wprowadzać towary do Chin i sprzedawać je z magazynów chińskiego partnera.
ATC CARGO jest operatorem logistycznym obsługującym ładunki "door to door" transportem morskim, drogowym, lotniczym, bądź z zastosowaniem rozwiązań intermodalnych. Zajmuje się również obsługą celną, wykonywaniem wymaganych badań, uzyskiwaniem stosownych certyfikatów, magazynowaniem, obsługą portową (w Chinach ATC Cargo obecne jest w 16 portach) itp. Spółka jest również notowana na rynku NewConnect.

Więcej na: http://www.atc-cargo.pl/.

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 sierpień 2016 10:31
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas