Carrefour Polska, laureat tegorocznej edycji konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”, został wyróżniony w LI edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu za działania prowadzone na rzecz pracowników.

piątek, 03 grudzień 2021 11:27

Pracodawca Godny Zaufania - debata o ESG

Napisane przez

Państwa członkowskie ONZ od 2015 roku realizują „agendę na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”. W jej skład wchodzi między innymi transformacja ekologiczna, zmniejszenie nierówności, czy zrównoważony rozwój.

30 listopada odbyła się XI edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Organizatorzy, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania, przede wszystkim te związanie z sytuacją pandemii SARS-COV 2 – uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw. Uroczysta Gala z wręczeniem nagród odbyła się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. W tym roku wręczono siedem nagród dla firm oraz dwie nagrody dziennikarskie.

Biuro Konkursu Pracodawca Godny Zaufania zaprasza do oglądania debaty „Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr”.

Pandemia nie zwalnia pracodawców z troski o ludzi. Firmy są oceniane na podstawie tego, jak postępują w trudnych czasach - mówi w rozmowie z Pulsem Biznesu Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Puls Biznesu: Jaki cel przyświeca konkursowi „Pracodawca Godny Zaufania”?

czwartek, 10 październik 2019 21:05

Pracodawca Godny Zaufania finał IX edycji

Napisane przez

Tytuł Pracodawca Godny Zaufania w IX edycji konkursu został przyznany firmom Emitel, PGE Polskiej Grupie Energetycznej, Benefit Systems, Żabka, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Poczta Polska. Nagroda specjalna trafiła do PwC.

środa, 09 październik 2019 14:15

Pracodawca Godny Zaufania IX edycja

Napisane przez

10 października odbędzie się kolejna, IX już edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

czwartek, 25 październik 2018 10:35

Poznaliśmy kolejnych „Pracodawców Godnych Zaufania”

Napisane przez

W minioną środę (24 października) odbyła się kolejna, VIII już edycja Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

poniedziałek, 02 lipiec 2018 16:28

Poszukiwania najlepszych pracodawców

Napisane przez

Zmiany demograficzne oraz rosnące zapotrzebowanie na pracowników są nie tylko przyczyna malejącego bezrobocia. To również pole coraz większej rywalizacji przedsiębiorców. Nastał czas rynku pracownika.

28 lutego br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki VII edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

Pragniemy przypomnieć, że 28 lutego br., na uroczystej Gali, odbędzie się oficjalne ogłoszenie wyników VII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

Za kilka dni dowiemy się kto został laureatem VII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłoniła już Kapituła Konkursu.

poniedziałek, 16 październik 2017 15:35

Work-life balance z Ministerstwem Rodziny

Napisane przez

Jak sprawdzić czy żyjemy w równowadze między pracą a życiem prywatnym? Jakie narzędzia mogą stosować pracodawcy dążący do  zapewnienia swoim pracownikm lepszego work-life balance?

poniedziałek, 17 listopad 2014 14:38

Nagrody CSR dla najlepszych

Napisane przez

17 listopada br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki VI edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania".

czwartek, 16 październik 2014 14:17

Pracodawca Godny Zaufania po raz 6.

Napisane przez

Zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń do udziału w szóstej edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. W listopadzie Kapituła Konkursu oceni politykę pracowniczą branży kolejowej, spółdzielczych instytucji finansowych oraz medialnej.

poniedziałek, 23 czerwiec 2014 11:13

Rusza VI edycja prestiżowego konkursu

Napisane przez

Rozpoczął się etap przyjmowania zgłoszeń do udziału w szóstej edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania". Ankiety mogą składać największe firmy z sektora kolejowego, spółdzielczych instytucji finansowych i co ciekawe – branża mediów. W październiku Kapituła Konkursu oceni politykę pracowniczą stosowaną przez te przedsiębiorstwa.

środa, 05 luty 2014 11:20

Tadeusz Mosz nie żyje

Napisane przez

W wieku 60. lat zmarł Tadeusz Mosz, znany dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Od lat związany z Radiem TOK FM. Zajmował się ekonomią, próbując przedstawić ją w sposób przystępny dla każdego.

piątek, 22 listopad 2013 10:21

Pracodawcy nagrodzeni

Napisane przez

Finaliści V edycji konkursu „Pracodawca godny zaufania”. W siedzibie Krajowej izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki V edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. „Super Biznes” jest patronem medialnym tego konkursu - napisał "Super Biznes", dodatek "Super Expressu". Kapituła tym razem oceniała politykę pracowniczą sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń.

wtorek, 05 listopad 2013 17:06

Pracodawca Godny Zaufania po raz 5.

Napisane przez

5 listopada br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki V edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła w tej edycji oceniała politykę pracowniczą sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń. Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania zdobyły w tym roku firmy: Danone, Action SA oraz Compensa TU S.A.

wtorek, 05 listopad 2013 15:14

Obrona praw pracowniczych

Napisane przez

Dziś odbył się finał konkursu Pracodawca Godny Zaufania. To jedna z inicjatyw promujących ideę społecznej odpowiedzialności biznesu (skrót ang. CSR). Ostatni raport Państwowej Inspekcji Pracy wskazuje na wiele zaniedbań w zakresie przestrzegania praw pracowniczych w naszym kraju.

wtorek, 05 listopad 2013 09:44

Finał V edycji PGZ

Napisane przez

5 listopada odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w V edycji Konkursu o tytuł PRACODAWCA GODNY ZAUFANIA. Podczas uroczystości przyznane zostaną nagrody o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania" w kategoriach: przemysł spożywczy, ubezpieczenia i usługi teleinformatyczne, Nagrody Dziennikarskie oraz Nagroda Specjalna dla Lecha Wałęsy za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników oraz propagowanie idei solidarności.

poniedziałek, 14 październik 2013 11:29

Trzy branże walczą o tytuł

Napisane przez

Zakończył się etap przyjmowania zgłoszeń do udziału w piątej edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania". W październiku Kapituła Konkursu oceni politykę pracowniczą sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń. – W tym roku najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy od firm z branży spożywczej. Firmy przedstawiły wiele ciekawych projektów – jest duża konkurencja – zapowiada Tomasz Brzozowski z Biura Promocji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania". Laureatów poznamy już na początku listopada.

piątek, 19 lipiec 2013 16:13

V edycja „Pracodawcy Godnego Zaufania”

Napisane przez

Promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy – to główna idea corocznego konkursu dla szefów firm.

środa, 17 kwiecień 2013 12:10

Konsekwencja a nie gesty

Napisane przez

Reputację buduje się nie tylko na płaszczyźnie relacji z klientami bądź konsumentami. W dzisiejszym, cyfrowym świecie, w którym informacje w mgnieniu oka obiegają miliony ludzi, na postrzeganie firmy mają też wpływ kwestie wewnątrzkorporacyjne. Wśród nich zaś na pierwszym miejscu polityka pracownicza. Na pytanie, jak mierzyć skuteczność działań z tego zakresu, można udzielić tylko jednej odpowiedzi: muszą być efektywne, a nie efektowne.

piątek, 05 kwiecień 2013 16:07

Nie karzemy gdy lekcja została odrobiona

Napisane przez

Z Tomaszem Brzozowskim, współorganizatorem Konkursu Pracodawca Godny Zaufania rozmawia Maciej Pawlak.

poniedziałek, 11 marzec 2013 15:51

Media drastycznie pogorszyły CSR

Napisane przez

Z Wiktorem Świetlikiem, dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, członkiem Kapituły Konkursu Pracodawca Godny Zaufania, rozmawia Maciej Pawlak.

poniedziałek, 11 marzec 2013 15:50

Bez oszczędności w polityce pracowniczej

Napisane przez

Z Andrzejem Arendarskim, prezesem Krajowej Izby Gospodarczej, członkiem Kapituły Konkursu Pracodawca Godny Zaufania, rozmawia Maciej Pawlak.