Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1030.

Pracodawca Godny Zaufania po raz 5. Wyróżniony

Pracodawca Godny Zaufania po raz 5. Fot. arch.

5 listopada br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie ogłoszono wyniki V edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła w tej edycji oceniała politykę pracowniczą sektora spożywczego, usług teleinformatycznych oraz ubezpieczeń. Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania zdobyły w tym roku firmy: Danone, Action SA oraz Compensa TU S.A.

Kapituła Konkursu przyznała także dwie nagrody dziennikarskie: dla Macieja Pawlaka (redaktora działu gospodarka tygodnika „Gazeta Polska”) oraz dla Tomasza Pietrygi (kierownika działu prawnego dziennika „Rzeczpospolita”). W tym roku wręczono także Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności.

 

Ideą Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy. Konkurs organizowany jest od 2008 roku. - Wyróżniamy duże przedsiębiorstwa działające w Polsce, które dbają o swoich pracowników i sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania w obszarze polityki pracownicze. Nasi laureaci jak Pelion, PKN Orlen czy Biedronka, to przede wszystkim firmy, z których można brać przykład w zakresie dbania o pracowników i przestrzegania ich praw powiedział Tomasz Brzozowski z Biura Promocji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”.

Formuła konkursu jest prosta. Nadesłane ankiety, w których firmy szczegółowo opisują poszczególne elementy polityki pracowniczej są oceniane przez jury złożone z przedstawicieli znanych i cenionych instytucji pozarządowych. W skład Kapituły Konkursu wchodzą m. in.: Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut Globalizacji, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Centrum Monitorowania Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskie Koleje Państwowe.

Tytuł Pracodawca Godny Zaufania jest dla firm nie tylko wyróżnieniem, ale również motywacją do utrzymania wysokiego poziomu świadczeń socjalnych, nawet w sytuacji spowolnienia gospodarczego. - Dobry przykład idzie z góry. Mamy nadzieję, że wyróżnienie najbardziej interesujących programów realizowanych przez największe firmy, będzie inspiracją również dla innych przedsiębiorców mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, członek Kapituły Konkursu.

Wyróżnienie w każdej kategorii przyznawane jest firmie, której ankieta zyska najwięcej punktów, przyznawanych przez członków kapituły. W tym roku, podczas posiedzenia kapituły, nagrodzone zostały następujące spółki: w kategorii branża spożywcza – Danone Sp. z o.o.; w kategorii usługi teleinformatyczne - Action SA.; w kategorii ubezpieczenia - Compensa TU S.A. Ponadto Nagroda specjalna dla Lecha Wałęsy

W tym roku Kapituła postanowiła wręczyć Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności. 21 października 2013 r. laureat świętował 30. rocznicę otrzymania Pokojowej Nagrody Nobla podczas szczytu laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Kapituła Konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” przyznała również dwie Nagrody Dziennikarskie. Pierwszym wyróżnionym został Maciej Pawlak, redaktor działu gospodarka tygodnika Gazeta Polska, za promowanie przedsiębiorstw, które aktywnie angażują się w Społeczną odpowiedzialności biznesu. Kolejnym laureatem został Tomasz Pietryga, kierownik działu prawnego dziennika Rzeczpospolita, za rzetelność i zaangażowanie w przybliżaniu zawiłych przepisów prawa pracy, obowiązków pracodawcy i pracowników.

Patroni medialni V edycji Konkursu: Super Biznes (ekonomiczny dodatek Super Expressu), Polska Agencja Prasowa, Radio PIN, Proto.pl, Kurier365.pl, RaportCSR.pl

Partnerami strategicznymi są: Polskie Koleje Państwowe i Jeronimo Martins Polska

W poprzednich edycjach:

Laureaci I edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”:

W kategorii: ‘’Dystrybutorzy Farmaceutyczni” - Polska Grupa Farmaceutyczna

W kategorii: “Firmy Budowlane”- Mostostal Warszawa

W kategorii: “Sieci Handlowe”- Jeronimo Martins Polska

Laureaci II edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”:

W kategorii: „Transport Kolejowy” - „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.

W kategorii: „Banki” - Eurobank S.A.

W kategorii: „Telekomunikacja” - Polkomtel S.A.

Laureaci III edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”:

W kategorii: „Branża paliwowo-energetyczna” - Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A

W kategorii: „Przemysł ciężki” - Mostostal Warszawa S.A

W kategorii: „Producenci spożywczy” - Żywiec Zdrój S.A.

Laureaci IV edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”:

W kategorii: „Przemysł chemiczny” - Henkel Polska Sp. z o.o.

W kategorii: „Infrastruktura” - Skanska S.A.

W kategorii: „Przemysł wydobywczy” - Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.

Więcej informacji: www.pracodawcagodnyzaufania.pl

Dodatkowe informacje:

Biuro Promocji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmienianyśroda, 06 listopad 2013 09:47
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas