Menu
A+ A A-

Wynajem za 5 miliardów Wyróżniony

Wynajem za 5 miliardów fot. www.sxc.hu

Przygotowania do uruchomienia Funduszu Mieszkań na Wynajem przebiegają zgodnie z planem.

Fundusz rozpocznie działalność na przełomie marca i kwietnia br. – poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. – Proces inwestycyjny rozpocznie się niezwłocznie po uruchomieniu Funduszu Mieszkań na Wynajem – wyjaśnia Dariusz Kacprzyk, prezes BGK. Na podstawie przeglądu ofert deweloperów, które do tej pory otrzymaliśmy, wiemy, że Fundusz będzie koncentrował się na budowie zupełnie nowych budynków. Jesteśmy do tego przygotowani formalnie i operacyjnie – dodaje prezes.

W ciągu kilku lat BGK ma zamiar zainwestować ok. 5 mld zł, co pozwoli zbudować pulę nawet 20 tysięcy mieszkań na wynajem. - W pierwszym roku w ramach funduszu wydamy tylko część tych pieniędzy. Największą liczbę inwestycji przewidujemy w drugim i trzecim roku działalności inwestycyjnej – zaznacza Kacprzyk.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to inicjatywa inwestycyjna, która powstała w BGK. Nie jest to program rządowy. Celem tego przedsięwzięcia jest pobudzenie rynku nieruchomości, tak aby zwiększyć dostępność mieszkań na wynajem. Polski rynek mieszkań na wynajem jest sześciokrotnie mniejszy od średniej europejskiej (23% w Europie, 4% w Polsce).

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas