Menu
A+ A A-

Strabag wycofuje się z Rosji i wspiera Ukrainę Wyróżniony

Z zadowoleniem przyjmuję decyzję znanej austriackiej firmy Strabag o wycofaniu się z rynku rosyjskiego Z zadowoleniem przyjmuję decyzję znanej austriackiej firmy Strabag o wycofaniu się z rynku rosyjskiego mat.pras

Zarząd polskiej spółki Strabag potępił bezwględne zachowanie wojsk rosyjskich na terenie Ukrainy. 

- Jesteśmy całym sercem z walecznym narodem ukraińskim, który z pełną determinacją broni niepodległości i wartości europejskich. Ataki rakietowe Rosjan na domy mieszkalne, szpitale i ludność cywilną spotykają się z naszym wielkim sprzeciwem. Decyzja mogła być tylko jedna – natychmiast kończymy naszą aktywność na terytorium Rosji i rozpoczynamy działania pomocowe dla Ukrainy – podkreślił Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag sp. z o.o.

Decyzja Grupy o zakończeniu działalności w Rosji została doceniona przez ministra spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułebę. 

- Z zadowoleniem przyjmuję decyzję znanej austriackiej firmy Strabag o wycofaniu się z rynku rosyjskiego. To słuszny wybór i dobry przykład dla innych, którzy jeszcze nie zrozumieli, że czerpanie krwawych zysków wiąże się ze współodpowiedzialnością za rosyjską agresję i zbrodnie wojenne – napisał na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji.

W obliczu tragedii dotkniętego wojną narodu ukraińskiego Grupa Strabag prowadzi i finansuje działania na terenie krajów zaangażowanych w pomoc Ukrainie – w Polsce, Czechach, Słowacji oraz Mołdawii.

Strabag w Polsce i 6,5 tysiąca pracowników, od dnia rozpoczęcia krwawej inwazji Rosji, aktywnie wspiera działania na rzecz pomocy Ukraińcom.  Firma m .in. udostępniła 12 tys. m2 powierzchni na potrzeby pobytu uchodźców oraz magazynowania towarów – dzięki temu powstało nawet 900 miejsc noclegowych. Pracownicy przewieźli ponad 1,5 osób z przejścia granicznego w Medyce oraz z Zamościa do Lublina, Krakowa i Warszawy. Strabag użyczył także 17 kontenerów sanitarnych i mieszkalnych na potrzeby tymczasowych punktów pomocy uchodźcom. Pomoc finansową w wysokości 500 tys. złotych otrzymała Fundacja Siepomaga, a 100 tys. złotych trafiło na zbiórkę pomocową prowadzoną przez organizację Pracodawcy RP. 

Działania podejmowane przez Strabag został zauważone i docenione również przez Radę Miasta Lwowa.

- W tych tragicznych chwilach dla światowego pokoju, w których naród Ukrainy na skutek działań wojennych ponosi najcięższe ofiary, w imieniu moich rodaków pragnę wyrazić głęboką wdzięczność za solidarność i wsparcie okazane Ukrainie przez Strabag sp. z o.o. Państwa zrozumienie i wsparcie pomoże zachować to co najcenniejsze – zdrowie i życie ludności cywilnej Ukrainy, a zwłaszcza dzieci – napisał Markijan Łopaczak, przewodniczący Rady Miasta Lwowa.

Strabag w Polsce uruchomił także pakiet działań pomocowych do ukraińskich pracowników i ich rodzin. Każdy obywatel Ukrainy zatrudniony w firmie, który obecnie przebywa na terenie swojej ojczyzny otrzymał gwarancję powrotu do pracy i specjalne zasiłki. Strabag tworzy także program profesjonalnej pomocy z udziałem psychologów, którzy mówią w językach ukraińskim i rosyjskim.

Żródło: niezalezna.pl

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas