Menu
A+ A A-

Auchan Retail Polska zamyka sklepy w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach Wyróżniony

Przeniesienia części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia Przeniesienia części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia mat.pras

Auchan Retail Polska zdecydował o zamknięciu od 30 sierpnia br. dwóch sklepów sieci, zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej oraz w Mysłowicach. Decyzję poprzedziła analiza finansowa i organizacyjna obu placówek przeprowadzona pod kątem możliwości osiągnięcia przez nie trwałej rentowności.

Niskie obroty i niesprzyjające warunki wynajmu spowodowały znaczne straty w tych lokalizacjach. Pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności dla dwóch sklepów okazało się niemożliwe, wyjaśniono.

Spółka poinformowała jednocześnie, że procesowi będą towarzyszyć indywidualne rozmowy z poszczególnymi pracownikami, podczas których przedstawione zostaną możliwości i dalsze perspektywy.

"Decyzja o zamknięciu nierentownych sklepów jest skomplikowana i trudna dla nas wszystkich. Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku" - powiedział dyrektor generalny Auchan Retail Polska. Gérard Gallet, cytowany w komunikacie.

Przeniesienia części pracowników do innych, okolicznych sklepów należących do sieci nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia. Nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych
lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną, zaznaczono.

Zamknięcie sklepów dla klientów nastąpi od 30 sierpnia br.

Obecnie Auchan to 74 hipermarkety w dwóch formatach: 10-18 tys. m2 powierzchni sprzedaży (klasyczne) oraz 5-10 tys. m2 powierzchni sprzedaży (kompaktowe), 33 supermarkety o powierzchni od 1000 do 2000 m2 oraz 5 sklepów Moje Auchan o powierzchni od 500  do 1000 m2, podała spółka na stronie internetowej. 

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas