- Ten projekt to podsumowanie naszego narodowego dziedzictwa kulturowego – powiedziała podczas oficjalnej inauguracji Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej Marta Cienkowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i dodała – Reksio, Smok Wawelski czy Bolek i Lolek to bajki, na których się wychowaliśmy.

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD.

sobota, 27 kwiecień 2024 10:57

Raport: Francja Polska - bilans gospodarczy

Napisane przez

Francuskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 108 mld złotych, a co czwarta na stałe współpracuje z ponad 500 lokalnymi przedsiębiorstwami.

Auta są passé? Takie można by odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu.

piątek, 29 marzec 2024 10:01

Konferencja ONE HEALTH – JEDNO ZDROWIE w Senacie RP

Napisane przez

Poznaliśmy laureatów konkursu „Perspektywy Medycyny” i rekomendacje opracowane przez uczestników 5. Kongresu „Zdrowie Polaków” 2023.

niedziela, 24 marzec 2024 14:30

Jaki jest najpopularniejszy gadżet reklamowy?

Napisane przez

Targi to nie tylko miejsce wymiany doświadczeń i nawiązywania relacji biznesowych, ale również doskonała okazja do wzmocnienia wizerunku marki.

Warsaw Enterprise Institute opublikował raport, który stanowi wsparcie dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych działalnością gospodarczą na Ukrainie.

Raport "Modernizacja i Odbudowa Ukrainy: Aktywność Inwestycyjna" to kompleksowe opracowanie, które analizuje postępy w zakresie zrównoważonego rozwoju na skalę globalną.

Projekt ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych w ramach NATURA 2000 2017-2023, w Lasach Państwowych, objął swoim zasięgiem trzydzieści typów siedlisk takich jak grądy, torfowiska, czy gołoborze oraz 32 gatunki zwierząt.

czwartek, 02 marzec 2023 11:48

„POLSKIE SZWALNIE” - ARP odpowiada NIK

Napisane przez

ARP S.A. zapoznała się z opublikowanym raportem NIK dot. realizacji programu „Polskie szwalnie”, w którym przedstawiono wnioski dotyczące jej roli w realizacji zadań powiązanych z ww. programem.

Od dawna wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego. Powiedzenie to sprawdza się niezwykle często w polskich realiach. Politycy kolejny raz udowodnili, że chcąc naprawić przepisy, można je jeszcze bardziej zepsuć.

czwartek, 08 grudzień 2022 16:43

Fajerwerki - raport WEI

Napisane przez

„Prawidłowo odpalane fajerwerki nie powinny wywołać negatywnych skutków zdrowotnych dla ludzi i zwierząt”.

czwartek, 24 listopad 2022 21:08

FAPA: Eksperci wyjaśniają jak działa OZE.

Napisane przez

Fundacja FAPA Polska Izba Bankowości Spółdzielczej wydała specjalną publikację pt. „Podręcznik OZE. Ekonomia, technika, prawo, samorząd, społeczeństwo”, która stanowi kompendium wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii.

poniedziałek, 12 wrzesień 2022 12:41

BOŚ publikuje raport ESG

Napisane przez

Bank Ochrony Środowiska opublikował raport ESG za 2021 rok. Prezentuje on wpływ BOŚ  na otoczenie – w szczególności w zakresie ochrony środowiska naturalnego, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego.

12 lipca 2022 r mija 20-ta rocznica przeprowadzenia pierwszej w świecie operacji częściowej głuchoty z zastosowaniem implantu ślimakowego.

piątek, 08 lipiec 2022 11:41

Stanowisko Instytutu Staszica: Alarm dla małych sklepów!

Napisane przez

Stanowisko Instytutu Staszica w sprawie wprowadzenia  systemu kaucyjnego dla opakowań plastikowych, szklanych  i puszek .

Prezes UOKiK od października 2021 r., po otrzymanych sygnałach, w tym w ramach programu sygnalista, przygląda się działaniom grup radiowych, które tworzą tzw. Komitet Badań Radiowych (KBR). Wstępna analiza działań przedsiębiorców dała podstawy do wszczęcia postępowania wyjaśniającego i przeprowadzenia kontroli w ich siedzibach.

piątek, 17 grudzień 2021 11:26

Raport WEI. Luka VAT w Polsce

Napisane przez

Luki podatkowe są problemem w każdej rozwiniętej gospodarce posiadającej rozbudowany system podatkowy. Luki w niektórych podatkach można uniknąć, eliminując wszelkiego rodzaju ulgi i preferencje (luka polityczna) i opodatkowując wszystkie towary i usługi jed nolitą stawką.

czwartek, 16 grudzień 2021 15:35

Inflacja - ważne spójne działanie rządu, KNF i NBP

Napisane przez

W walce z podwyższoną inflacją niezbędne są spójne działania rządu, Narodowego Banku Polskiego (NBP) oraz Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), uważa dr hab. Przemysław Litwiniuk z Instytutu Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW).

środa, 15 grudzień 2021 15:35

Jak przygotować firmę na przemysł 4.0?

Napisane przez

Platforma Przemysłu Przyszłości, wspólnie z Fundacją im. XBW Ignacego Krasickiego, Instytutem ESG, portalem RaportCSR.pl oraz pod patronatem merytorycznym Krajowej Izby Gospodarczej zorganizowały e-seminarium „Przemysł Przyszłości jako ekologiczna fabryka?” na temat przygotowań do wdrażania przemysłu 4.0 w małych i średnich firmach.

Specjaliści IT w Czechach zarabiają najwięcej spośród wszystkich biorących udział w badaniu - 33% z nich otrzymuje wynagrodzenie powyżej 12 tys. zł netto, z kolei w Polsce na takie zarobki może liczyć 26%, wynika z raportu "Specjaliści IT w Europie Środkowo-Wschodniej" przeprowadzonego przez portal No Fluff Jobs. 

piątek, 03 wrzesień 2021 12:36

Raport SGH i FE

Napisane przez

Raport SGH i FE, będzie jedną z najważniejszych i najbardziej obszernych publikacji na temat aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Szereg francuskich przedsiębiorstw nie płaci w Polsce podatku CIT lub jest on odprowadzany w marginalnej wysokości. W najbardziej dosadnym przypadku, zapłacony przez jedną z francuskich sieci handlowych podatek CIT stanowi zaledwie 0,004% przychodów spółki.

sobota, 31 lipiec 2021 12:07

PKN Orlen i Emitel zostali laureatami magazynu Raport CSR

Napisane przez

Polska stoi przed wyzwaniem związanym z osiągnięciem ambicji unijnych komisarzy w zakresie budowy neutralnej klimatycznie gospodarki. To przemiany, których efektem może być rozwój wysokich technologii i wpływ porównywalny z tym, jaki na gospodarkę ma sektor kosmiczny.

sobota, 31 lipiec 2021 11:59

12. raport zrównoważonego rozwoju Ferrero

Napisane przez

Grupa Ferrero, opublikowała 12. raport zrównoważonego rozwoju prezentujący postępy firmy w realizacji swoich zobowiązań. Wśród wielu celów Grupy na 2020 rok, do najważniejszych należą pozyskiwanie 100% ziaren kakaowca oraz 100% cukru trzcinowego ze zrównoważonych plantacji certyfikowanych przez niezależne organizacje.

czwartek, 20 maj 2021 11:30

GUS: Wyprodukowano 277 filmy kinowe i telewizyjne

Napisane przez

W Polsce wyprodukowano w 2020 r. 277 filmy przeznaczone do prezentacji w kinach i telewizji, w tym 205 średnio- i krótkometrażowych oraz 72 pełnometrażowych, podał Główny Urząd Statystyczny.

W raporcie za rok 2020 Emitel podsumowuje najważniejsze wydarzenia w zakresie podejmowanych działań w obszarze ochrony środowiska naturalnego, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego ESG.

Szczepienia przeciwko COVID-19 trwają w Polsce, pomimo utrudnień w dostawach szczepionek do Unii Europejskiej. Zaraz po osobach z grupy „0”, przeciwko koronawirusowi zaszczepieni będą seniorzy i osoby z chorobami przewlekłymi. Wśród nich także te, które nie ukończyły jeszcze 60. roku życia.

Strona 1 z 10