Projekt ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych w ramach NATURA 2000 2017-2023, w Lasach Państwowych, objął swoim zasięgiem trzydzieści typów siedlisk takich jak grądy, torfowiska, czy gołoborze oraz 32 gatunki zwierząt.
ARP S.A. zapoznała się z opublikowanym raportem NIK dot. realizacji programu „Polskie szwalnie”, w którym przedstawiono wnioski dotyczące jej roli w realizacji zadań powiązanych z ww. programem.
Od dawna wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego. Powiedzenie to sprawdza się niezwykle często w polskich realiach. Politycy kolejny raz udowodnili, że chcąc naprawić przepisy, można je jeszcze bardziej zepsuć.
Fundacja FAPA Polska Izba Bankowości Spółdzielczej wydała specjalną publikację pt. „Podręcznik OZE. Ekonomia, technika, prawo, samorząd, społeczeństwo”, która stanowi kompendium wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii.
Bank Ochrony Środowiska opublikował raport ESG za 2021 rok. Prezentuje on wpływ BOŚ na otoczenie – w szczególności w zakresie ochrony środowiska naturalnego, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego.
Prezes UOKiK od października 2021 r., po otrzymanych sygnałach, w tym w ramach programu sygnalista, przygląda się działaniom grup radiowych, które tworzą tzw. Komitet Badań Radiowych (KBR). Wstępna analiza działań przedsiębiorców dała podstawy do wszczęcia postępowania wyjaśniającego i przeprowadzenia kontroli w ich siedzibach.
Luki podatkowe są problemem w każdej rozwiniętej gospodarce posiadającej rozbudowany system podatkowy. Luki w niektórych podatkach można uniknąć, eliminując wszelkiego rodzaju ulgi i preferencje (luka polityczna) i opodatkowując wszystkie towary i usługi jed nolitą stawką.
W walce z podwyższoną inflacją niezbędne są spójne działania rządu, Narodowego Banku Polskiego (NBP) oraz Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), uważa dr hab. Przemysław Litwiniuk z Instytutu Ekonomii i Finansów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW).
Platforma Przemysłu Przyszłości, wspólnie z Fundacją im. XBW Ignacego Krasickiego, Instytutem ESG, portalem RaportCSR.pl oraz pod patronatem merytorycznym Krajowej Izby Gospodarczej zorganizowały e-seminarium „Przemysł Przyszłości jako ekologiczna fabryka?” na temat przygotowań do wdrażania przemysłu 4.0 w małych i średnich firmach.
Specjaliści IT w Czechach zarabiają najwięcej spośród wszystkich biorących udział w badaniu - 33% z nich otrzymuje wynagrodzenie powyżej 12 tys. zł netto, z kolei w Polsce na takie zarobki może liczyć 26%, wynika z raportu "Specjaliści IT w Europie Środkowo-Wschodniej" przeprowadzonego przez portal No Fluff Jobs.
Raport SGH i FE, będzie jedną z najważniejszych i najbardziej obszernych publikacji na temat aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Szereg francuskich przedsiębiorstw nie płaci w Polsce podatku CIT lub jest on odprowadzany w marginalnej wysokości. W najbardziej dosadnym przypadku, zapłacony przez jedną z francuskich sieci handlowych podatek CIT stanowi zaledwie 0,004% przychodów spółki.
Polska stoi przed wyzwaniem związanym z osiągnięciem ambicji unijnych komisarzy w zakresie budowy neutralnej klimatycznie gospodarki. To przemiany, których efektem może być rozwój wysokich technologii i wpływ porównywalny z tym, jaki na gospodarkę ma sektor kosmiczny.
Grupa Ferrero, opublikowała 12. raport zrównoważonego rozwoju prezentujący postępy firmy w realizacji swoich zobowiązań. Wśród wielu celów Grupy na 2020 rok, do najważniejszych należą pozyskiwanie 100% ziaren kakaowca oraz 100% cukru trzcinowego ze zrównoważonych plantacji certyfikowanych przez niezależne organizacje.
W Polsce wyprodukowano w 2020 r. 277 filmy przeznaczone do prezentacji w kinach i telewizji, w tym 205 średnio- i krótkometrażowych oraz 72 pełnometrażowych, podał Główny Urząd Statystyczny.
W raporcie za rok 2020 Emitel podsumowuje najważniejsze wydarzenia w zakresie podejmowanych działań w obszarze ochrony środowiska naturalnego, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego ESG.
Szczepienia przeciwko COVID-19 trwają w Polsce, pomimo utrudnień w dostawach szczepionek do Unii Europejskiej. Zaraz po osobach z grupy „0”, przeciwko koronawirusowi zaszczepieni będą seniorzy i osoby z chorobami przewlekłymi. Wśród nich także te, które nie ukończyły jeszcze 60. roku życia.
Prawie 2/3 Polaków pracujących zdalnie w pandemii odczuwa negatywne skutki home office. Są to przede wszystkim stres, problemy ze zdrowym odżywianiem oraz spadek efektywności – wynika z badania MultiSport Index 2020.
Wartość światowego rynku IT w 2019 r. to wg firmy analitycznej Gartner nieco ponad 2,4 bln USD. W latach 2012-19 rósł on średnio w tempie 3,4 proc. rocznie – wynika z raportu przygotowanego przez Departament Analiz Makroekonomicznych Banku Pekao S.A.
Medicover opublikował wyniki raportu, na którego potrzeby przeanalizowano przypadki chorobowe 347 000 pacjentów – pracowników firm. Analizy oparte są na danych z lat 2018-2019.
Tempo wzrostu polskiego sektora bankowego w relacji do tempa wzrostu PKB jest zbyt powolne, a kontynuowanie takiego trendu może ograniczać rozwój gospodarki kraju i dostępności kredytu i wywołać tzw credit crunch - "Raport Polska Europa 2020. Nowe rozdanie gospodarcze" przygotowany przez ZPB.
Po krytycznych dla branży okienno-drzwiowej miesiącach wiosennych, kiedy producenci odnotowali 30-40 proc. spadki sprzedaży, miesiące wakacyjne przyniosły odbudowanie portfela zamówień.
Aby zamortyzować negatywne skutki pandemii i skutecznie konkurować z pozostałymi państwami, Polska musi dokonać szeroko zakrojonej deregulacji i maksymalnie uprościć prawo gospodarcze.
W 45 edycji Raportu CSR laureatami są apteki Gemini; za działania na rzecz pacjentów, wsparcie szpitali i domów opieki społecznej w czasie pandemii koronawirusa w Polsce, i Związek Pracodawców Klastry Polskie za skuteczne wykorzystanie swojego potencjału naukowego, przemysłowego oraz badawczego w walce z skutkami kryzysu wywołanego przez COVID-19.