Rozbudowa infrastruktury transportowej, w tym szczególnie dróg ekspresowych, autostrad i kolei jest kluczowym elementem rozwoju gospodarczego i społecznego w Europie. Trend wzrostu w niektórych krajach pokazuje, że inwestycje w transport są kluczowym elementem strategii rozwoju.

wtorek, 31 październik 2023 11:38

Dziesięciolecie istnienia portalu waszaturystyka.pl

Napisane przez

WaszaTurystyka.pl która obchodzi w tym roku dziesięciolecie powstania jest serwisem informacyjnym o turystyce, skierowanym do profesjonalistów i miłośników podróży.

środa, 25 październik 2023 11:46

Rosnące ceny energii i polityka klimatyczna - "Zielona zmiana"

Napisane przez

Agencja Informacyjna: „Zielona zmiana w energetyce na terenach wiejskich: wybrane zagadnienia” to temat konferencji naukowej. Uczestniczyło w niej ponad 60. przedstawicieli uczelni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytety Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Dobiegła końca kolejna edycja projektów mających na celu przystosowywanie lasów i leśnictwa do zmian klimatu w dobie globalnego ocieplenia. Projekty realizowało 160 nadleśnictw w różnych częściach Polski. Polegały one na budowaniu i modernizacji małych zbiorników wodnych, ochronie mokradeł, przeciwdziałaniu nadmiernej erozji wodnej i przywracaniu ciągłości biologicznej cieków wodnych na terenach nizinnych i górskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich przedsięwzięć zawsze pozostawała woda.

niedziela, 15 październik 2023 17:54

KOWR: nowe terminale zbożowe w Świnoujściu i Gdańsku

Napisane przez

Bezpośrednią przyczyną powstania terminali zbożowych jest kryzys żywnościowy, wywołany militarną napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i związana z tym wojna, która zablokowała tradycyjne szlaki handlowe na morzu Czarnym.

niedziela, 15 październik 2023 17:37

XIII Forum Promocji Turystycznej - promocja Polski

Napisane przez

Polska Organizacja Turystyczna jest państwową osobą prawną utworzoną w celu wzmocnienia promocji Polski w dziedzinie turystyki w kraju i za granicą.

niedziela, 08 październik 2023 13:16

25-lecie Marki Żabka

Napisane przez

25 lat temu w Swarzędzu pod Poznaniem powstał pierwszy sklep pod marką Żabka. W ciągu ćwierć wieku niewielka sieć sklepów zmieniła się w Grupę Żabka, która notuje rocznie ponad miliard wizyt klientów.

środa, 27 wrzesień 2023 22:30

Światowy Dzień Jabłka - #KupujŚwiadomie

Napisane przez

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zajmujący się m. in. promocja polskiej żywności, organizuje akcję „samozbiory”.

czwartek, 21 wrzesień 2023 14:08

70 lat Stadniny Koni Michałów - siła michałowskich arabów

Napisane przez

Siwe “michałowske araby” podbiły serca miłośników koni na wszystkich kontynentach. Są nie tylko piękne ale silne, szybkie i wytrzymałe. 

W dniach 11-12 września 2023 podczas odbywających się w Biszkeku (Kirgistan) 2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar przyznano Nagrody Tonndorfa. To znaczące wydarzenie międzykontynentalne na światowej mapie spotkań naukowych dotyczących zaburzeń słuchu.

czwartek, 14 wrzesień 2023 11:23

Strabag: konieczna wyższa waloryzacja kontraktów budowlanych

Napisane przez

Waloryzacja 10% kontraktów budowlanych nie jest wystarczające dla branży. Dlatego prowadzi ona rozmowy z zamawiającymi o zwiększeniu limitu do 20% – powiedział, Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag w rozmowie z ISBnews.TV.

Ostatnie trzy lata – naznaczone najpierw pandemią i jej skutkami, a potem wybuchem wojny w Ukrainie – pokazały odporność polskiej gospodarki na kryzysy i szoki zewnętrzne – zauważa Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Karpaczu. 

piątek, 18 sierpień 2023 10:39

Aforti Collections: zlecenia windykacyjne na ponad 611 mln zł

Napisane przez

Ponad 611 mln zł – taką wartość osiągnęły łącznie zlecenia windykacyjne uzyskane przez Aforti Collections S.A. w I półroczu 2023 roku, co oznacza wzrost o ponad 54 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2022 r.

czwartek, 17 sierpień 2023 12:19

Umowa handlowa UE - Indie, jakie efekty?

Napisane przez

Agencja Informacyjna: Trwają negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu, porozumienie o ochronie inwestycji i o oznaczeniach geograficznych pomiędzy Unią Europejską a Republika Indii.

czwartek, 17 sierpień 2023 11:49

Sukces Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie Podlaskim

Napisane przez

XLV Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi w Stadninie Koni Janów Podlaski, został uznany za ogromny sukces. Pokazał siłę hodowli koni arabskich, prowadzonych przez w spółki, należące do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Port Warszawa-Radom wystartował 27 kwietnia. Jak sobie radzi po prawie dwóch miesiącach funkcjonowania? Stanisław Wojtera, prezes zarządu Polskich Portów Lotniczych, podczas debaty która odbyła nie ukrywał satysfakcji.

poniedziałek, 19 czerwiec 2023 08:50

KPO – Kto skorzysta?

Napisane przez

Opinia publiczna może być już znudzona dywagacjami, czy Polska otrzyma środki z KPO i czy są one rzeczywiście niezbędne. Choć w założeniu KPO nastawiony jest bezpośrednio na poprawę jakości życia po pandemii, to według Seweryna Masalskiego z MM Prime TFI S.A. pośrednio może dać mocny impuls godpodarce.

W kwietniu Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło 1 394 483 pasażerów. To o niecałe 5 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu przedpandemicznego 2019 roku. Rekordowy okazał się 28 kwietnia, kiedy to ze stołecznego lotniska skorzystało ponad 55,6 tys. pasażerów.

Produkujemy wiele dobrych serów, sporo eksportujemy. A czy możemy wytwarzać jeszcze lepszy nabiał? Możemy, a drogi do tego wytycza podniesiona jakość i smak poszukiwany przez konsumentów. 

czwartek, 27 kwiecień 2023 10:14

Instytut Staszica - „NIE” dla eliminacji gotówki!

Napisane przez

Analiza Instytutu Staszica poświęcona społecznym i gospodarczym aspektom ochrony obiegu gotówkowego w Polsce.

Przyszłość polskiego rolnictwa wymaga uważnego spojrzenia na unijną politykę, przykład plantatorów tytoniu ukazuje, że bez takiej rewizji może być to przyszłość malowana w czarnych barwach.

poniedziałek, 17 kwiecień 2023 20:44

Wojciech Trojanowski, STRABAG: Realizujemy strategię zeroemisyjności

Napisane przez

Byłoby wskazane aby zamawiający, kontraktując usługi budowlane, stosowali kryteria oceny związane ze zrównoważonym rozwojem i zmniejszeniem emisyjności.

Chciałbym by pod koniec roku inflacja była jednocyfrowa bliższa cyfrze 7 niż 9. Wyższa inflacja pozornie tylko generuje wyższe dochody dla budżetu, bo jednocześnie generuje wyższe wydatki – mówi podczas Welconomy Forum w Toruniu Artur Soboń sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów w rozmowie z ISBnews.TV.

poniedziałek, 20 marzec 2023 11:51

Bezpieczeństwo gazowe – w jakim punkcie jesteśmy?

Napisane przez

11 marca gazowiec „Lech Kaczyński”, wiozący ładunek gazu skroplonego LNG ze Stanów Zjednoczonych, zawinął do gazoportu w Świnoujściu. To dobry moment, by podsumować, w jakim punkcie dziś jesteśmy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo gazowe.

wtorek, 14 luty 2023 22:30

Poznaliśmy najzdrowszych producentów żywności

Napisane przez

Bezsenność i stres, złe samopoczucie. Wiele osób płaci w ten sposób za sukces. To jednak nie jest cena, która zniechęca młodych ludzi.

Stowarzyszenie „Polska Ekologia” zwiększa zakres swoich działań tak, aby żywność ekologiczna była bardziej dostępna i cieszyła się większym zainteresowaniem.

poniedziałek, 02 styczeń 2023 11:15

Euro w Chorwacji - znaczenie dla turystyki

Napisane przez

Chorwacka Wspólnota Turystyczna informuje o wprowadzeniu euro jako oficjalnej waluty w Chorwacji oraz jej wejściu do Strefy Schengen od  dnia 1 stycznia 2023 roku.

czwartek, 15 grudzień 2022 19:46

Machałek: wynagradznie zgodnie z predyspozycjami i stanowiskiem

Napisane przez

Jakie znaczenie mają programy firm zachęcające kobiety do studiów technicznych czy informatycznych? Czy równe traktowanie to bardziej kwestia zmiany prawa, czy mentalności?

Strona 1 z 41