czwartek, 22 kwiecień 2021 16:02

Instytut Staszica stawia pytania w sprawie e-TOLL

Napisane przez

Na 1 lipca Krajowa Administracja Skarbowa zapowiedziała uruchomienie nowego, satelitarnego systemu poboru opłat od samochodów o masie powyżej 3,5 tony, który ma zastąpić obecnie funkcjonujący system viaTOLL.

czwartek, 22 kwiecień 2021 10:16

PERN: Ropa inna niż rosyjska stanowiła 70% dostaw morskich

Napisane przez

Dostawy na potrzeby krajowe ropy naftowej innych gatunków niż ropa rosyjska REBCO stanowiły blisko 70% dostaw morskich w 2020 roku, w porównaniu do 64% rok wcześniej, poinformował wiceprezes PERN Rafał Miland.

Powrót aktywności sektorów dotkniętych przez pandemię może się nieco opóźnić, ale można spodziewać się, że będzie on bardzo gwałtowny, ocenia główny ekonomista Banku Pekao Ernest Pytlarczyk w rozmowie z ISBnews.TV.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła wyniki ostatnie konkursu "100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie".

środa, 21 kwiecień 2021 10:47

Czy zabraknie rąk do pracy w branży owocowo-warzywnej?

Napisane przez

Eksperci Unii Owocowej po wielomiesięcznych obserwacjach wyciągnęli pewne wnioski – kolejne fale COVID-19 są przyczyną długotrwałych, negatywnych skutków w branży, do których warto się odpowiednio przygotować.

wtorek, 20 kwiecień 2021 11:19

Patriotyzm konsumencki. Produkty polskie i prawie jak polskie

Napisane przez

Patriotyzm konsumenckich w ostatnich latach wyraźnie się nasilił. Tylko czy Polacy faktycznie orientują się, które firmy są w polskich rękach? Czy polska, znana "zawsze", nazwa produktu gwarantuje że właścicielem jest rodzima firma?

Wartość zabezpieczona instrumentami finansowymi dostarczonymi przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) firmom to ponad 72 mld zł, a w toku jest kolejne rozwiązanie przygotowywane wspólnie z firmami leasingowymi, podał bank. Bank udzielił wsparcia polskim przedsiębiorcom 100 tysięcy razy.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało po raz 19. raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Po raz pierwszy w historii konieczne było podsumowanie tak nadzwyczajnego roku. Raport odpowiada na pytania dotyczące tego, jak wyglądał odpowiedzialny biznes w roku pandemii.

Celem programu Pomoc Techniczna jest zapewnienie skutecznej realizacji innych programów, które będą prowadzone dzięki środkom z polityki spójności w nowej pespektywie budżetowej Funduszy Europejskich na lata 2021-2027.

Franczyzobiorcy Żabki otrzymują wsparcie sieci w niemal każdym obszarze swojej działalności. Obecnie sieć udziela im wsparcia także w zakresie zatrudnienia personelu.

czwartek, 08 kwiecień 2021 11:21

Pandemia, nadwaga i otyłość, brak aktywności fizycznej

Napisane przez

Nadwaga i otyłość są jednymi z wiodących czynników zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Potwierdzają to liczne badania naukowe przeprowadzone na przestrzeni ostatnich miesięcy. 

Prawie 3/4 ankietowanych przez Instytut Pollster (74%) poparłoby opłatę depozytową, kaucję, za butelki plastikowe i puszki aluminiowe po napojach, gdyby taka regulacja weszła w życie. Z kolei 87% deklaruje, że chętnie zaniesie puste opakowanie do sklepu, by odzyskać kaucję.

Wydarzeniem środy na krajowym rynku walutowym jest posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Rada w sposób oczywisty nie zmieni stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na rekordowo niskim poziomie 0,1%.

wtorek, 06 kwiecień 2021 10:23

Łączne przychody Grupy BoomBit wzrosły o 69%

Napisane przez

Łączne przychody Grupy BoomBit wyniosły ok. 20,5 mln zł w marcu 2021 r., co oznacza wzrost o 69% m/m. Na znaczące zwiększenie przychodów w marcu wpływ miały coraz lepsze wyniki istniejącego portfolio gier oraz dwa bardzo udane debiuty gier.

wtorek, 06 kwiecień 2021 10:09

PAŻP gotowa zaszczepić wszystkich pracowników

Napisane przez

Ponad 100 pracowników PAŻP już zostało zaszczepionych przeciwko COVID – 19 przez Agencję od początku zeszłego tygodnia. Kolejne 900 osób zadeklarowało chęć zaszczepienia.

piątek, 02 kwiecień 2021 10:54

Niemiec: Polska kolej 2030

Napisane przez

Większość dokumentów strategicznych, czy to europejskich czy krajowych, stawia przed kolejami wysokie wymagania do spełnienia do 2030 r. i w latach następnych.

Creotech Instrument opublikował memorandum informacyjne i rozpoczął publiczną emisję do 185 000 akcji zwykłych serii H o wartości do 2,5 mln euro, podała spółka. Emisja poprzedzi debiut spółki na rynku NewConnect.

poniedziałek, 29 marzec 2021 10:36

Opakowania szklane i plastikowe największym wyzwaniem

Napisane przez

Ułatwienia w segregacji odpadów, rozwijanie systemu butelkomatów i ograniczenie używania plastiku – to główne założenia pakietu ustaw autorstwa PSL pod nazwą “Zdrowa Zielona Polska”. Jakie byłyby najważniejsze korzyści z ich przyjęcia?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce w tym roku kontynuować prace nad ustawą wprowadzającą system kaucyjny dla wybranych rodzajów opakowań, w tym skierować projekt ustawy do konsultacji, przyjęcia przez Radę Ministrów i do dalszych prac w parlamencie, poinformował wiceminister Jacek Ozdoba.

czwartek, 18 marzec 2021 15:24

Projekt systemu depozytowego uprzywilejowuje wielkich

Napisane przez

Wprowadzenie obowiązkowego systemu depozytowego na opakowania po napojach tylko w sklepach wielkopowierzchniowych powyżej 2 tys. m2 to dyskryminacja małych podmiotów i uprzywilejowanie dużych sieci handlowych, oceniają eksperci Instytutu Staszica.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zarząd Mercator Medical rekomenduje akcjonariuszom uwzględnienie wypłaty dla akcjonariuszy w podziale wypracowanego zysku, w postaci przeznaczenia całego jednostkowego zysku netto (312 mln zł), czyli jednej trzeciej wyniku skonsolidowanego, na skup akcji własnych w przedziale cenowym 400-770 zł za akcję, podała spółka.

BERYL S 762 M1 to samopowtarzalny karabinek sportowy umożliwiający prowadzenie wyłącznie ognia pojedynczego. Trafił do  sprzedaży w USA trafił jako kolejny wyrób Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. Pierwsza partia rozeszła się jak świeże bułeczki.

środa, 17 marzec 2021 15:21

Targi BioFach wirtualnie. 136 krajów i 775 sesji

Napisane przez

Pierwsze sukcesy uczestników BioFachu 2021: kuszący smak przeszłości, wirtualny sklep i prawdziwa kuchnia, powrót prapszenicy okrągłoziarnowej vel Trispa.

Ok. 86% polskich pracowników biurowych pojawia się dziś z różną częstotliwością w biurze, z czego ponad połowa robi to codziennie. Doświadczenie pracy z domu w kontekście własnej efektywności oceniają raczej negatywnie: 46% przyznaje, że jest mniej efektywna w pracy zdalnej niż pracując w biurze, a 15% wskazuje, że praca zdalna wiąże się z większą efektywnością, wynika z badania Skanska.

sobota, 13 marzec 2021 11:08

Rada i PE - porozumienie ws. programu Łącząc Europę

Napisane przez

Negocjatorzy Rady i Parlamentu Europejskiego osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie drugiej edycji programu UE "Łącząc Europę" na lata 2021-2027, w ramach którego mają być finansowane projekty w dziedzinie transportu, cyfryzacji i energii, poinformowała Rada.

Komisja Europejska wydała dziś warunkowe pozwolenie na dopuszczenie do obrotu szczepionki przeciwko COVID-19 opracowanej przez firmę Janssen Pharmaceutica NV, jedną ze spółek farmaceutycznych Janssen Pharmaceutical należących do grupy Johnson&Johnson, podała Komisja.

czwartek, 11 marzec 2021 11:06

Pierwszy Zintegrowany Raport roczny Leonardo

Napisane przez

Pierwszy Zintegrowany Raport Roczny Leonardo ma na celu zaprezentowanie w pojedynczym dokumencie pełnego, mierzalnego oraz transparentnego obrazu wartości generowanej przez Spółkę, łącząc wyniki finansowe z informacjami dotyczącymi czynników środowiskowych, w zakresie odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego. 

czwartek, 11 marzec 2021 10:51

Kapsch TrafficCom operatorem poboru opłat w Norwegii

Napisane przez

hociaż instalowaliśmy nasze systemy w tunelach, mostach, miastach i drogach na całym świecie, jesteśmy dumni, że możemy być częścią projektu Ryfast. Norwegia rozpoczyna pobieranie opłat w jednym z najgłębszych podmorskich tuneli na świecie system poboru dostarczy Kapsch TrafficCom.

Strona 1 z 33