Nie tylko wśród przedsiębiorców, ale także innych instytucji i organizacji, w tym również zajmujących się profesjonalnie składaniem wniosków i pozyskiwaniem środków z programów pomocowych, wiedza na temat KPO jest mocno ograniczona - mówi Karolina Opielewicz z KIG.

poniedziałek, 26 lipiec 2021 12:57

PGNiG Obrót Detaliczny i Grupa Zakupowa Bisek - 30 000 ton LNG

Napisane przez

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało z Grupą Zakupową Bisek największą w historii umowę sprzedaży paliwa LNG na cele transportowe. W ramach tego wieloletniego kontraktu spółka dostarczy kontrahentowi 30000 ton skroplonego gazu ziemnego.

Rząd przygotował projekt rozporządzenia, zgodnie z którym minimalne wynagrodzenie za pracę ma wynieść 3 tys. zł, a minimalna stawka - 19,6 zł w 2022 roku.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła kary na: Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie (200 tys. zł) i Generali Towarzystwo Ubezpieczeń (155,6 tys. zł), a także utrzymała wcześniej nałożone kary na: Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police (200 tys. zł), Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta (39 tys. zł), MM Prime Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (100 tys. zł), podała Komisja.

poniedziałek, 19 lipiec 2021 12:29

​ORLEN Skylight accelerator

Napisane przez

​ORLEN Skylight accelerator to pierwszy w Polsce korporacyjny program akceleracyjny dla startupów technologicznych o międzynarodowym zasięgu, skierowany do młodych innowacyjnych spółek z całego świata posiadających gotowe produkty i usługi.

poniedziałek, 19 lipiec 2021 12:10

Polacy wrócili do podróżowania

Napisane przez

Rozmowa z Marzeną Markowską, prezesem wydawnictwa Wasze Podróże, zastępcą redaktora naczelnego „Waszej Turystyki”.

sobota, 17 lipiec 2021 11:55

NBP: Inflacja bazowa wyniosła 3,5% r/r w czerwcu

Napisane przez

Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 3,5% w czerwcu 2021 r. w ujęciu rocznym wobec 4% r/r w maju 2021 r., podał Narodowy Bank Polski.

wtorek, 13 lipiec 2021 13:13

ARP S.A. wdraża gwarancję portfelową EFG

Napisane przez

ARP S.A. jest pierwszą niebankową instytucją finansową, która wdraża na polskim rynku gwarancję portfelową EFG, która pozwoli na liberalizację polityki zabezpieczeń. Gwarancja EFG to element wspierający pozyskanie finansowania w ARP S.A. przez przedsiębiorców.

wtorek, 13 lipiec 2021 13:08

FibriTech zwycięzcą konkursu „Zagraj o mentoring”

Napisane przez

We wtorek 15 czerwca odbył się finał piątej edycji konkursu „Zagraj o mentoring”, organizowanego  przez inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, Uniwersytet Ekonomiczny  we Wrocławiu oraz InCredibles Sebastiana Kulczyka.

czwartek, 08 lipiec 2021 09:06

MLEKOVITA chroni środowisko

Napisane przez

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, od lat stawia na zrównoważony rozwój, obejmujący wszystkie aspekty jej działalności.

środa, 07 lipiec 2021 19:20

Polskie Porty Lotnicze współtworzą grupę lotnick V4+

Napisane przez

Europejskie lotniska łączą siły. Odbyło się spotkanie inaugurujące działalność grupy lotnisk V4+. Dwadzieścia cztery porty lotnicze z siedmiu krajów Europy zadeklarowały uczestnictwo w inicjatywie oraz współpracę na rzecz wymiany obserwacji, doświadczeń i informacji dotyczących branży lotniczej.

środa, 07 lipiec 2021 19:14

LUX MED inwestorem większościowym Swissmed

Napisane przez

Grupa LUX MED - lider prywatnego sektora zdrowia w Polsce poszerza swoją działalność i zawiera umowę przewidującą nabycie pakietu 55,39% akcji Swissmed od dotychczasowego większościowego akcjonariusza - Bruno Hangartnera.

– Problem z opłatą reprograficzną jest taki, że ona w żaden sposób nie przysłuży się kulturze. Natomiast każdy Polak zapłaci wyższą cenę sprzętu elektronicznego – mówi dr Dawid Piekarz, wiceprezes Instytutu Staszica.

Sebastian Suchodolski pokieruje leasingiem w ramach grupy Cavatina Holding.

poniedziałek, 05 lipiec 2021 09:37

InPost i Makro testy dostaw w oparciu o aplikację InPost Fresh

Napisane przez

InPost oraz Makro Polska rozpoczęły testy dostaw produktów spożywczych oraz przemysłowych w oparciu o nową aplikację InPost Fresh.

poniedziałek, 05 lipiec 2021 09:32

Żabka rozwija franczyzę. Przychód gwarantowany 17 tys. zł

Napisane przez

Nowi przedsiębiorcy przystępujący do sieci Żabka obecnie otrzymają przychód gwarantowany w wysokości 17 tys. zł miesięcznie przez pierwszy rok działalności oraz wsparcie finansowe do 12 tys. zł przeznaczone na rozwój biznesu i pokrycie strat.

poniedziałek, 05 lipiec 2021 09:27

ORLEN Południe i PGNiG utworzą biogazownie

Napisane przez

ORLEN Południe, spółka z Grupy ORLEN, wspólnie z PGNiG złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o utworzenie spółki celowej, która zainwestuje w rozwój sieci nowoczesnych biometanowni.

piątek, 02 lipiec 2021 11:16

#T-TeC 2021 - laureatów poznamy na Expo w Dubaju

Napisane przez

Rozpoczyna się trzecia edycja #T-TeC, Konkursu Technologii Telespazio, inicjatywy Open Innovation, która po raz pierwszy będzie otwarta dla studentów i naukowców z uniwersytetów i wydziałów na całym świecie.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) dołączył z gwarancjami do programu "Czyste Powietrze", podał bank. Oznacza to, że już niedługo każdy zainteresowany będzie miał szansę otrzymać kredyt bankowy na sfinansowanie przedsięwzięcia z programu "Czyste Powietrze" jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Instytut Staszica przeanalizował projekt rozszerzenia opłaty reprograficznej pod kątem jego wpływu na rynek, obciążeń podatkowych i zasad sprawiedliwego opodatkowania i sprawiedliwości społecznej.

Rola banków w Polsce w modernizacji gospodarczej po okresie covidowym może być znacznie większa niż do tej pory, ocenia w rozmowie z ISBnews dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska Ryszard Hordyński.

poniedziałek, 28 czerwiec 2021 13:06

Mleko - dobry wybór - kampani i faktów

Napisane przez

Mleko, mleczne wyroby; twarożki, serki, sery, jogurty, kefiry… – czy można o nich coś więcej powiedzieć? Czy mleczny smakosz może dowiedzieć się jeszcze więcej o swoich ulubionych wyrobach?

poniedziałek, 28 czerwiec 2021 12:55

Żabka w zgodzie z planetą. Raport ESG za 2020

Napisane przez

Żabka jako firma odpowiedzialna już dziś myśli o lepszym jutrze i aktywnie działa na rzecz zrównoważonego życia w zgodzie z planetą, dla każdego i na co dzień.

Planowanie inwestycji budowlanej na konkretnym terenie powinno być poprzedzone oceną jakości podłoża, na których powstanie obiekt. W tym celu wykonuje się badania geotechniczne przekroju gruntu. Metoda wymaga wykonania otworów za pomocą wiertnic pionowych.

Konsultacje społeczne dotyczące sposobu wydatkowania ponad 25 mld euro (114 mld zł) w kolejnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 na infrastrukturę, klimat i środowisko potrwają do 18 lipca, poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

poniedziałek, 21 czerwiec 2021 10:08

Nowe Centrum Medyczne LUX MED w Gdańsku

Napisane przez

LUX MED Stomatologia oferuje pełne leczenie dentystyczne, w tym stomatologię zachowawczą, pedodoncję, periodontologię, chirurgię stomatologiczną oraz implantologię, protetykę na implantach, ortodoncję, invisalign i endodoncję, a także leczenie pod mikroskopem i leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych.

niedziela, 20 czerwiec 2021 22:01

Centrum logistyczne Leonardo w Yeovil

Napisane przez

Leonardo wraz z partnerem logistycznym Kuehne+Nagel podpiszą 10-letni kontrakt o wartości około 30 milionów funtów w ramach projektu współpracy z Graftongate na dostawę nowego centrum logistycznego, na terenie zakładu produkcji śmigłowców Leonardo w brytyjskim Yeovil.

czwartek, 17 czerwiec 2021 09:42

Pilotaż e-faktury w październiku

Napisane przez

Program pilotażowy e-faktury ruszy od października - podało w środę Ministerstwo Finansów. Testowanie e-faktury potrwa 3 miesiące i będzie dostępne dla wszystkich chętnych przedsiębiorców.

Strona 1 z 35