Trudno jest rządzić krajem, w którym jest 246 (inna wersja 365) gatunków sera, powinien powtórzyć za francuskim prezydentem - polski szef rządu i skorygować dane statystyczne. Dziś we Francji gatunków jest dużo więcej i statystyki są rozbieżne, a w Polsce jest podobnie – wyliczenia pokazują dane z dwoma zerami.

Sklepy sezonowe w miejscowościach turystycznych cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku Żabka będzie miała ponad 140 placówek w takim formacie, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

środa, 15 maj 2024 15:53

Zwierzęta czy 30 tyś. Polaków bez pracy?

Napisane przez

 Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki podaje mocne argumenty przeciw zmianom w ustawie o ochronie zwierząt.

poniedziałek, 13 maj 2024 12:46

Firmy budowlane z Azji tak, ale na równych warunkach

Napisane przez

Udział azjatyckich firm budowlanych w polskim rynku nie jest jednoznacznie określony, ale jest istotny i rośnie.

Wielka Brytania zintensyfikowała swoje działania w zakresie zarządzania nielegalną migracją, co skutkuje kontrowersyjnymi decyzjami dotyczącymi deportacji migrantów do tzw. "krajów bezpiecznych". W ramach podpisanej już umowy z Rwandą, do tego afrykańskiego kraju skierowano już pierwszego nielegalnego przybysza.

Energa Wytwarzanie, spółka z Grupy ORLEN, oraz Northland Power powołały spółkę Baltic Offshore Service Solution. Będzie to pierwsze w Polsce konsorcjum oferujące usługę kompleksowego zarządzania morskimi farmami wiatrowymi.

Plan Unii Europejskiej związany z większą ilością inwestycji zrównoważonych środowiskowo został przyjęty w 2018 roku. W szczególności dotyczy on działań, które mogą przyspieszyć przejście na gospodarkę neutralną klimatycznie do 2050 roku. Brzmi skomplikowanie?

czwartek, 07 marzec 2024 15:20

Zakaz korzystania z fajerwerków w gestii gmin?

Napisane przez

Przedstawiamy omówienie artykułu "Kruk: Projekt ustawy dotyczący pirotechniki. Nowe uprawnienia dla gmin wadliwe prawnie?" który ukazał sie na portalu Rzeczpospolita.

wtorek, 30 styczeń 2024 11:42

Disrupt Retail - Szansa dla startupów

Napisane przez

Disrupt Retail to inicjatywa, która przyciąga uwagę świata retailu. Współtworzony przez Grupę Żabka wraz z innymi liderami branży, program ten jest niczym magnes dla innowacyjnych przedsiębiorców. W tle tej fascynującej inicjatywy znajduje się perspektywa przetestowania nowatorskich rozwiązań w sieci sklepów liczącej około 22 000 punktów i obsługującej miliony klientów codziennie.

poniedziałek, 08 styczeń 2024 11:07

ORLEN przejął stacje paliw w Austrii

Napisane przez

ORLEN sfinalizował zakup 100% udziałów w spółce Doppler Energie zarządzającej 267 stacjami paliw w Austrii. To oznacza, że posiada już blisko 3,5 tysiąca nowoczesnych stacji paliw w siedmiu krajach w Europie. Koncern rozważa dalsze akwizycje w regionie oraz działania, które pozwolą mu dołączyć do grona liderów w obszarze elektromobilności na austriackim rynku.

Tradycja fajerwerków jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze, towarzysząc nam nie tylko podczas Nowego Roku, ale także podczas festiwali i ważnych uroczystości prywatnych.

wtorek, 02 styczeń 2024 21:31

ORLEN projekt gospodarki obiegu zamkniętego - NEXTLOOPP

Napisane przez

ORLEN dołącza do międzynarodowego projektu recyklingowego NEXTLOOPP, którego celem jest rozwój i komercjalizacja technologii recyklingu oraz wytwarzania wysokiej jakości cyrkularnego polipropylenu (rPP) z odpadów konsumenckich.

Rozbudowa infrastruktury transportowej, w tym szczególnie dróg ekspresowych, autostrad i kolei jest kluczowym elementem rozwoju gospodarczego i społecznego w Europie. Trend wzrostu w niektórych krajach pokazuje, że inwestycje w transport są kluczowym elementem strategii rozwoju.

wtorek, 31 październik 2023 11:38

Dziesięciolecie istnienia portalu waszaturystyka.pl

Napisane przez

WaszaTurystyka.pl która obchodzi w tym roku dziesięciolecie powstania jest serwisem informacyjnym o turystyce, skierowanym do profesjonalistów i miłośników podróży.

środa, 25 październik 2023 11:46

Rosnące ceny energii i polityka klimatyczna - "Zielona zmiana"

Napisane przez

Agencja Informacyjna: „Zielona zmiana w energetyce na terenach wiejskich: wybrane zagadnienia” to temat konferencji naukowej. Uczestniczyło w niej ponad 60. przedstawicieli uczelni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Uniwersytety Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Dobiegła końca kolejna edycja projektów mających na celu przystosowywanie lasów i leśnictwa do zmian klimatu w dobie globalnego ocieplenia. Projekty realizowało 160 nadleśnictw w różnych częściach Polski. Polegały one na budowaniu i modernizacji małych zbiorników wodnych, ochronie mokradeł, przeciwdziałaniu nadmiernej erozji wodnej i przywracaniu ciągłości biologicznej cieków wodnych na terenach nizinnych i górskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich przedsięwzięć zawsze pozostawała woda.

niedziela, 15 październik 2023 17:54

KOWR: nowe terminale zbożowe w Świnoujściu i Gdańsku

Napisane przez

Bezpośrednią przyczyną powstania terminali zbożowych jest kryzys żywnościowy, wywołany militarną napaścią Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i związana z tym wojna, która zablokowała tradycyjne szlaki handlowe na morzu Czarnym.

niedziela, 15 październik 2023 17:37

XIII Forum Promocji Turystycznej - promocja Polski

Napisane przez

Polska Organizacja Turystyczna jest państwową osobą prawną utworzoną w celu wzmocnienia promocji Polski w dziedzinie turystyki w kraju i za granicą.

niedziela, 08 październik 2023 13:16

25-lecie Marki Żabka

Napisane przez

25 lat temu w Swarzędzu pod Poznaniem powstał pierwszy sklep pod marką Żabka. W ciągu ćwierć wieku niewielka sieć sklepów zmieniła się w Grupę Żabka, która notuje rocznie ponad miliard wizyt klientów.

środa, 27 wrzesień 2023 22:30

Światowy Dzień Jabłka - #KupujŚwiadomie

Napisane przez

28 września – Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, zajmujący się m. in. promocja polskiej żywności, organizuje akcję „samozbiory”.

czwartek, 21 wrzesień 2023 14:08

70 lat Stadniny Koni Michałów - siła michałowskich arabów

Napisane przez

Siwe “michałowske araby” podbiły serca miłośników koni na wszystkich kontynentach. Są nie tylko piękne ale silne, szybkie i wytrzymałe. 

W dniach 11-12 września 2023 podczas odbywających się w Biszkeku (Kirgistan) 2nd World Tinnitus Congress i XIII International Tinnitus Seminar przyznano Nagrody Tonndorfa. To znaczące wydarzenie międzykontynentalne na światowej mapie spotkań naukowych dotyczących zaburzeń słuchu.

czwartek, 14 wrzesień 2023 11:23

Strabag: konieczna wyższa waloryzacja kontraktów budowlanych

Napisane przez

Waloryzacja 10% kontraktów budowlanych nie jest wystarczające dla branży. Dlatego prowadzi ona rozmowy z zamawiającymi o zwiększeniu limitu do 20% – powiedział, Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag w rozmowie z ISBnews.TV.

Ostatnie trzy lata – naznaczone najpierw pandemią i jej skutkami, a potem wybuchem wojny w Ukrainie – pokazały odporność polskiej gospodarki na kryzysy i szoki zewnętrzne – zauważa Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Karpaczu. 

piątek, 18 sierpień 2023 10:39

Aforti Collections: zlecenia windykacyjne na ponad 611 mln zł

Napisane przez

Ponad 611 mln zł – taką wartość osiągnęły łącznie zlecenia windykacyjne uzyskane przez Aforti Collections S.A. w I półroczu 2023 roku, co oznacza wzrost o ponad 54 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2022 r.

czwartek, 17 sierpień 2023 12:19

Umowa handlowa UE - Indie, jakie efekty?

Napisane przez

Agencja Informacyjna: Trwają negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu, porozumienie o ochronie inwestycji i o oznaczeniach geograficznych pomiędzy Unią Europejską a Republika Indii.

czwartek, 17 sierpień 2023 11:49

Sukces Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi w Janowie Podlaskim

Napisane przez

XLV Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi w Stadninie Koni Janów Podlaski, został uznany za ogromny sukces. Pokazał siłę hodowli koni arabskich, prowadzonych przez w spółki, należące do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Port Warszawa-Radom wystartował 27 kwietnia. Jak sobie radzi po prawie dwóch miesiącach funkcjonowania? Stanisław Wojtera, prezes zarządu Polskich Portów Lotniczych, podczas debaty która odbyła nie ukrywał satysfakcji.

Strona 1 z 41