Kluczowe wyzwania dla rolnictwa i przetwórstwa w zakresie ESG, zrównoważony system żywnościowy, transformacja produkcji i konsumpcji żywności w obliczu globalnych wyzwań czy w końcu bezpieczeństwo żywnościowe.

poniedziałek, 16 maj 2022 14:22

Truskawski - czas obalić mity

Napisane przez

Mity, które konsumenci słyszą wiele razy zaczynają odbierać jako obiektywną prawdę. Dlatego trzeba przywoływać fakty. Truskawki są tańsze niż w ubiegłym roku. Krajowe truskawki mamy od kwietnia do października.

piątek, 13 maj 2022 11:29

Grot z Łucznika pracuje na Ukrainie

Napisane przez

W sieci pojawiają się pierwsze filmy przedstawiające polskie karabinki Grot w rękach ukraińskich żołnierzy. Pojawiają się tam coraz bardziej dojrzałe wersje tej konstrukcji w tym najnowsza dostępna Grot C16A2.

Ustawa o obronie ojczyzny, która weszła w życie 23 kwietnia, zakłada zwiększenie wydatków na obronność do wysokości 3% PKB. Premier Morawiecki zapowiedział, że obóz rządzący będzie się starał wprowadzić do konstytucji zapis, wyłączający nakłady na zbrojenia spod zasad dotyczących progu dopuszczalnego zadłużania.

wtorek, 10 maj 2022 11:50

NBP broni gotówki

Napisane przez

Czy gotówka powinna być stopniowo rugowana na rzecz pieniądza elektronicznego? Ta kwestia stała się nawet przyczyną dwugłosu w obozie rządzącym.

piątek, 06 maj 2022 12:18

Wizyta posłów w fabryce "Łucznik"

Napisane przez

Posłowie z sejmowej podkomisji, zajmującej się polskim przemysłem obronnym oraz modernizacją techniczną Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, odwiedzili w ostatnich dniach Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu.

Wojna na Ukrainie zmieniła wszystko. Konflikt zbrojny dwóch krajów, postrzeganych jako spichlerze Europy, szczególnie wpłynął na rolnictwo.

czwartek, 21 kwiecień 2022 11:45

Obajtek: Inwestycje w sieć stacji paliw wzmacnia markę ORLEN

Napisane przez

Grupa Orlen zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów. W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku.

czwartek, 21 kwiecień 2022 11:28

POPiHN: Raport „Przemysł i handel naftowy 2021”

Napisane przez

Ożywienie światowego popytu na ropę naftową po zniesieniu restrykcji pandemicznych, ograniczenie podaży przez OPEC+, zakłócenia międzynarodowego łańcucha dostaw oraz czynniki geopolityczne spowodowały wzrost cen surowców energetycznych na światowych rynkach, co obserwowane było także w segmencie biopaliw.

środa, 20 kwiecień 2022 11:49

Żappsy można podarować

Napisane przez

Żappka to świetny przykład na to, jak technologia może zmienić oblicze handlu. Aplikacja to nie tylko program lojalnościowy, to także oferty i usługi dla klientów.

Apel Rady Przedsiębiorczości w sprawie projektu ustawy o krajowej liście podmiotów objętych sankcjami.

wtorek, 05 kwiecień 2022 23:02

Strabag wycofuje się z Rosji i wspiera Ukrainę

Napisane przez

Zarząd polskiej spółki Strabag potępił bezwględne zachowanie wojsk rosyjskich na terenie Ukrainy. 

środa, 30 marzec 2022 12:01

LOT znów poleci do Indii

Napisane przez

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły dwa nowe połączenie dalekodystansowe: do Mumbaju i do Dheli.

sobota, 26 marzec 2022 07:52

Zmiany oczekiwań w branży IT

Napisane przez

Według ankiety przeprowadzonej przez Gartner Global Labour Market Survey wśród pracowników IT mniej niż jedna trzecia pracowników w tej branży planuje pozostać w obecnej organizacji. To, co pracownicy IT cenią w nowej pracy zależy od ich wieku.

Oprocentowanie wszystkich obligacji detalicznych w kwietniu 2022 r. zostało podwyższone o 0,5 pkt proc. wobec oferty ze stycznia br., poinformował wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Polska bardzo jednoznacznie opowiada się za wspólnymi zakupami między innymi gazu - powiedział w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Podkreślał, że trzeba doprowadzić do tego, by Rosja nie korzystała na ostatnich zwyżkach cen tego surowca.

czwartek, 24 marzec 2022 11:08

Obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc. od 1 lipca

Napisane przez

Ministerstwo Finansów proponuje obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc. dla podatników na skali podatkowej, czyli emerytów, rencistów, pracowników, zleceniobiorców i niektórych przedsiębiorców - od 1 lipca.

Wzrost sprzedaży detalicznej (w cenach stałych) w lutym br. był zbieżny z konsensusem rynku (8,3% w cenach stałych). W lutym sprzedaż detaliczna w ujęciu realnym wzrosła o 8,1% r/r wobec wzrostu 10,6% r/r w styczniu. Zdaniem ekonomistów, w br. konsumpcja prywatna w uwarunkowaniach szoków cenowych, podażowych i wysokiej niepewności wywołanych wojną będzie słabła.

Bank Ochrony Środowiska uzyskał grant z Europejskiego Banku Inwestycyjnego dla projektu "BOŚ Bank na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej".

środa, 02 marzec 2022 12:53

Grupa Żabka pomoc Ukrainie i Ukraińcom w Polsce

Napisane przez

W pełni solidaryzujemy się ze społecznością ukraińską. Wielu obywateli Ukrainy to nasi pracownicy, franczyzobiorcy lub ich współpracownicy, dlatego niezwłocznie zadeklarowaliśmy gotowość do udzielenia niezbędnej pomocy.

poniedziałek, 28 luty 2022 13:13

Motivizer proste zarządzanie świadczeniami pozapłacowymi

Napisane przez

Mitivizer wyróżnia bardzo krótki czas wdrożenia przy bliskim zeru zaangażowaniu działu IT klienta. Motivizer to najnowocześniejsza technologia dostępna na rynku i gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Kredobank z Grupy PKO Banku Polskiego powołał sztab kryzysowy, który dziś tuż po godzinie 5 rano, po ogłoszeniu stanu wojennego w Ukrainie, podjął decyzję najpierw o wstrzymaniu otwarcia oddziałów, a później - o uruchomieniu tylko części z nich, zlokalizowanych w zachodniej części Ukrainy i w Kijowie, poinformował prezes banku Jacek Szugajew. KredoBank stara się zachować ciągłość działania, podkreślił.

wtorek, 08 luty 2022 17:05

Jaki Saas wybrać do sklepu internetowego?

Napisane przez

Chcesz założyć własny sklep internetowy? Planujesz przenieść swój sklep stacjonarny do sieci i zacząć sprzedawać w całym kraju? Jest kilka kluczowych decyzji, które musisz podjąć.

- Sejm znowelizował ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, określając sposób wyliczania zaliczek na podatek dochodowy i przenosząc do ustawy mechanizm przedłużonego terminu poboru i wpłaty zaliczek, zawarty w rozporządzeniu ministra finansów z 7 stycznia 2022 r. 

poniedziałek, 24 styczeń 2022 10:21

BIG InfoMonitor: 19% MSP obawia się bankructwa w 2022

Napisane przez

Niemal co piąta firma (19%) z sektora MSP, przede wszystkim mikro- i małe, zatrudniające do 49 osób, obawia się bankructwa w 2022 r., wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu.

sobota, 22 styczeń 2022 07:50

„Polska Ekologia” - innowacje w żywieniu

Napisane przez

Polskie firmy produkujące żywność stają się coraz bardziej innowacyjne, także te skupione w Stowarzyszeniu „Polska Ekologia”. Firmy należące do tej organizacji wytwarzają produkty spożywcze metodami tradycyjnymi i przy zachowaniu jakości ekologicznej, a jednocześnie poszukują nowych ścieżek rozwoju. Współpracują z naukowcami z czołowych uczelni i instytutów.

Dolar pozostaje słabszy mimo rosnących rentowności dłużnych papierów skarbowych i wyceniania przez rynek szybszego cyklu podwyżek stóp procentowych przez Fed.

14 stycznia 2022 roku weszła w życie obniżka cen gazu w wysokości 25% dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny.

Strona 1 z 39