niedziela, 31 maj 2020 20:26

Mlekpol - formaty ekonomiczne i e-commerce

Napisane przez

- Mlekpol szacuje, że pandemia koronawirusa negatywnie wpłynie na konsumpcję produktów z kategorii premium, dlatego obecnie stawia na formaty ekonomiczne i rozwija ofertę e-commerce - Małgorzata Cebelińska dyrektor wydziału handlu w SM Mlekpol.

poniedziałek, 25 maj 2020 11:21

Pandemia i przewartościowanie globalnego rynku

Napisane przez

Światowy PKB spadnie w 2020 roku o 3 proc. – przewidywał w połowie kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Mocniej ucierpią kraje rozwinięte, a spośród rynków rozwijających się te europejskie i południowoamerykańskie stracą bardziej niż azjatyckie.

poniedziałek, 25 maj 2020 11:08

Handel alkoholem przez internet - wszędzie ale nie w Polsce?

Napisane przez

W większości krajów UE istnieją jasne zasady handlu alkoholem przez internet. Każdy kraj członkowski ma własne regulacje, ale zasada jest jasna – można handlować legalnym produktami przez legalny kanał dystrybucji.

Andrzej Kozłowski, prezes firmy Emitel, wskazuje, że obecnie dostęp do Internetu jest tak samo ważny, jak dostawy energii elektrycznej. Minęły dopiero dwa miesiące od wybuchu pandemii i „krajobraz po bitwie” jeszcze nie jest do końca znany.

– Prostsze formalności oznaczają też po prostu oszczędność czasu i energii, które można spożytkować na budowanie wartości przedsiębiorstwa – mówi Stanisław Wojtera, prezes Fundacji Polska Przyszłości – Instytut Libertatis.

PKP Cargo, LG Cargo z grupy Kolei Litewskich oraz operator transportu intermodalnego CargoBeamer poprowadzili pilotażowy pociąg z 25 naczepami do terminalu Šeštokai na Litwie z Kaldenkirchen w pobliżu granicy Niemiec z Holandią.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) będzie starać się utrzymać zainteresowanie inwestycjami na giełdzie przez inwestorów indywidualnych.

czwartek, 14 maj 2020 14:14

MLEKOVITA: nowa linia produkcyjna, inwestycje

Napisane przez

Rekordowe wyniki eksportu i nowe inwestycje w MLEKOVICIE. Najmłodszy włączony do struktur MLEKOWITY - zakład produkcyjny w Świeciu rozszerza zakres produkcji uruchamiając nową linię technologiczną do produkcji mleka zagęszczanego i kajmaku.

Porozumienie (ws. obniżki wynagrodzeń), to wyraz dojrzałości i zdolności do wspólnego podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za ludzi. Pakiet to realna szansa na uniknięcie zwolnień grupowych, zyskanie czasu na przejście przez kryzys tak aby nie wykoleić prowadzonego pociągu – mówi Grzegorz Bogacki, prezes zarządu CTL Logistics. 

poniedziałek, 11 maj 2020 10:33

Leonardo dostarczy Japończykom technologie IFF

Napisane przez

Firma Leonardo, lider w zakresie wojskowych systemów Identyfikacji Przyjaciel czy Wróg (IFF), podpisała kontrakt o wartości 5 milionów euro z firmą Japan Radio Company.

ARP uruchamia zapowiedziane w tarczy antykryzysowej wsparcie dla firm z branży transportowej oraz sektora MŚP. Agencja Rozwoju Przemysłu przeznacza 1,7 mld na leasing operacyjny i pożyczki.

wtorek, 05 maj 2020 14:26

ARP S.A. zrestrukturyzuje i dofinansuje Chemar S.A.

Napisane przez

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. rozpoczęła proces restrukturyzacyjny w kieleckiej Chemar S.A. Agencja zakłada zwiększenie efektywności produkcji o sto procent. ARP S.A. dofinansuje spółkę kwotą 16 mln zł. 4 maja poinformował o tym na terenie zakładu Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP S.A.

środa, 29 kwiecień 2020 11:40

#GOTOWIDOPOMOCY Emitel dołącza do akcji Legii dla seniorów

Napisane przez

Emitel, największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce i partner Legii Warszawa od 2018 roku, wsparł merytorycznie i finansowo akcję #GOTOWIDOPOMOCY, największą inicjatywę pomocową dla seniorów na terenie stolicy.

czwartek, 23 kwiecień 2020 12:24

Fundacja Orlen: Czuwamy! Pamiętamy!

Napisane przez

Troska o bohaterów którzy walczyli dla nas to obowiązek. ​Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór wniosków do trzeciej edycji programu „Czuwamy! Pamiętamy!”

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 12:44

Jarosińska-Jedynak: Około 2,6 mld zł z Unii na wsparcie wynagrodzeń

Napisane przez

Około 2,6 mld zł ze środków unijnych trafi na wsparcie wynagrodzeń dla pracowników i pochodnych od wynagrodzenia, poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

wtorek, 14 kwiecień 2020 16:44

Maseczki w Żabce. Sieć i franczyzobiorcy rezygnują z zysku

Napisane przez

Cena jednej maseczki ochronnej sprzedawanej bez zysku w sieci Żabka wyniesie poniżej 1,62 pln. Dodatkowo sieć przekaże nieodpłatnie pół miliona maseczek medycznych szpitalom.

wtorek, 14 kwiecień 2020 13:13

CCC start e-commerce na Węgrzech i w Austrii

Napisane przez

Grupa CCC uruchomiła e-commerce dla klientów z Węgier i Austrii poprzez witrynę ccc.eu. Dostrzegamy ogromny potencjał w handlu internetowym, który chcemy wykorzystać.

Na skutek interwencji Rzecznika MŚP od 16 kwietnia 2020 r. w urzędach probierczych nastąpi częściowe wznowienie przyjmowania wyrobów z metali szlachetnych do badania i oznaczania.

wtorek, 14 kwiecień 2020 09:46

BGK zmienił warunki przyznania gwarancji Biznesmax

Napisane przez

Bank Gospodarstwa Krajowego i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zmienił warunki gwarancji Biznesmax skierowanych do firm innowacyjnych i efektywnych ekologicznie z sektora MŚP z dopłatą do oprocentowania kredytu, dzięki czemu dostęp do finansowania jest większy a utrzymanie płynności finansowej łatwiejsze. Maksymalna wartość gwarancji Biznesmax to 2,5 mln euro.

piątek, 10 kwiecień 2020 13:50

Kultura organizacji w epidemii. Firmy walczą z koronawirusem

Napisane przez

Kultura organizacji - dbałość o klienta, pracownika czy kontrahenta, to podstawa działalności wielu firm które oparły swoje działanie o uniwersalne zasady etyczne. Takim firmom łatwiej jest zaakceptować wytyczne i ograniczenia rządu które prowadzą do zmniejszenia skutków epidemii koronawirusa.

ARP S.A. zakupiła w Chinach 180 tysięcy kombinezonów ochronnych, milion rękawiczek i 50 tysięcy gogli. We Wrocławiu wylądował NATO-wski samolot Rusłan z pierwszą partią zamówionych środków ochrony osobistej wartych około 25 mln zł.

Spowolnienie inwestycji w infrastrukturze kolejowej rozpoczęło się kilka miesięcy przed epidemią. Spowodowane było, podstawowo, przedłużającymi się procedurami przetargowymi. Trzeba zrobić wszystko, aby cały obszar związany z inwestycjami infrastrukturalnymi mógł możliwie sprawnie działać w czasie epidemii – mówi Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec.

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) będzie emitował obligacje gwarantowane przez Skarb Państwa na finansowanie tarczy finansowej rządu, natomiast Narodowy Bank Polski (NBP) będzie mógł skupować te papiery od banków komercyjnych, wynika z wypowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego.

Podatek CIT jest traktowany jako sprzeczny z naturalnymi prawami człowieka, w tym przede wszystkim z prawem do zysku z własnej pracy, ponadto ujawnia stan finansów osób prywatnych, co jest swoistym zamachem na wolność osobistą - Cezary Kaźmierczak prezes ZPP.

Ponad pół miliona mikrofirm i milion samozatrudnionych może skorzystać z ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. Firmy głównie składają wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacania składek na ZUS. Łącznie do 6 kwietnia złożono ponad 264 tys. wniosków o wsparcie w ramach rozwiązań przewidzianych w tarczy antykryzysowej.

poniedziałek, 06 kwiecień 2020 13:30

SAKIG pierwszy arbitraż online

Napisane przez

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej przeprowadził rozprawę online. Dzięki bezpiecznej komunikacji elektronicznej rozprawa odbyła się z zachowaniem wszystkich wymogów prawnych. SAKIG może w ten sposób kontyuować wcześniej rozpoczęte postępowania.

sobota, 04 kwiecień 2020 14:18

NFOŚiGW i unijny program LIFE 2020 dofinansowanie

Napisane przez

Komisja Europejska ogłosiła nabór w Programie LIFE 2020 poświęconym wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu, podał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Unijny LIFE i wsparcie NFOŚiGW wesprze projekty dofinansowanie do 95% dla najlepszych projektów.

poniedziałek, 30 marzec 2020 12:57

Polska liderem inwestycji w nieruchomości szósty rok z rzędu

Napisane przez

Polskie nieruchomości utrzymują bardzo silną pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym wyróżnikiem na tle sąsiednich rynków poza skalą, jest także możliwość dywersyfikacji portfela nieruchomości, inwestorzy mogą lokować kapitał zarówno w stolicy jak miastach regionalnych - Przemysław Felicki, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych z CBRE.

Strona 1 z 26