poniedziałek, 12 lipiec 2021 10:44

Łucznik wspiera radomski klub piłkarski "Broń"

Napisane przez

Fabryka Broni w Radomiu przez kolejny sezon będzie wspierała piłkarzy radomskiej „Broni”. W tym roku klub świętuje 95-lecia istnienia.

Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną szturmem zdobywają areny sportowe w Abu Dhabi i Dubaju!

czwartek, 05 lipiec 2018 14:50

Siedmiu na dziesięciu Polaków uprawia sport

Napisane przez
Wśród najchętniej uprawianych dyscyplin jest jazda na rowerze, bieganie i nordic walking – wynika z ostatniego badania Sponsoring Monitor przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia.
piątek, 24 luty 2017 14:23

Sport w nowym wydaniu

Napisane przez

Popularna sieć sklepów rozszerza swój asortyment i wprowadza na rynek nową markę, która będzie sygnować profesjonalną odzież i sprzęt sportowy.

Natalia Partyka oraz Maria Andrejczyk nagrodzone w 82. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP.

piątek, 16 wrzesień 2016 09:49

Niewidomi też mogą grać w tenisa

Napisane przez

18 września 2016 na Kortach Tenisowych Stegny odbędzie się I Warszawski Turniej Tenisa Ziemnego Osób z Dysfunkcją Wzroku o Puchar Burmistrza Mokotowa. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce. W Turnieju udział wezmą osoby niewidome i niedowidzące. Zawodnicy rywalizować będą w 3 kategoriach: B1,B2,B3, uwzględniających poziom dysfunkcji wzroku.

poniedziałek, 12 wrzesień 2016 13:46

W drodze po kolejne medale olimpijskie

Napisane przez

Większość z nas żyje jeszcze emocjami, które dostarczyli nam polscy olimpijczycy w Rio de Janeiro. Niewielu z nas jednak wie, że od kilku dni w Brazylii Polacy znów walczą o medale! Tym razem podczas igrzysk paraolimpijskich.

Mariusz Luszowski będzie rozmawiać na antenie Telewizji Republika z Olimpijczykami w nowym programie „3.2.1. Start" – Naprawdę o Sporcie. O sukcesie, doskonaleniu, prawdziwej drodze na szczyt, a także szansach jakie tworzy dla sportu system Państwa i finansowania sportu podczas dzisiejszej rozmowy powiedzą Olimpijczycy Monika Pyrek, Artur Partyka oraz dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego Andrzej Piątek. "3.2.1. Start" - Naprawdę o Sporcie co piątek, od 5 sierpnia br. w Telewizji Republika o godzinie 18.30.

poniedziałek, 25 lipiec 2016 14:30

Rewelacyjne igrzyska olimpijskie

Napisane przez

Z okazji XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, które będą odbywać się od 5 do 21 sierpnia br., Telewizja Polska przygotowała swoim widzom łącznie 800 godzin transmisji na trzech kanałach TVP1, TVP2 i TVP Sport. Dodatkowo 2 tys. godzin transmisji będzie można oglądać za darmo z każdego urządzenia mobilnego w całej Polsce.

poniedziałek, 20 lipiec 2015 09:45

Kolejny sukces Tarnowskiego

Napisane przez

Kiedy w 2012 roku cała Polska usłyszała o brązowej medalistce z Londynu - Zofii Klepackiej, mało, kto wiedział, co oznacza RS:X, czyli klasa olimpijska windsurfingu. Dziś, przeszło trzy lata od tych wydarzeń nasz kraj może poszczycić się kolejnym sukcesem. Paweł Tarnowski wywalczył w Mondello na Sycylii złoty medal mistrzostw Europy.

czwartek, 25 czerwiec 2015 13:02

Odliczanie przed Światowymi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych

Napisane przez

Już tylko miesiąc pozostał do rozpoczęcia największego sportowego i humanitarnego wydarzenia 2015 roku. 25 lipca w Los Angeles rozpoczną się XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

piątek, 05 czerwiec 2015 09:29

Europejskie ligi piłkarskie z rekordowymi przychodami

Napisane przez

Europejskie ligi piłkarskie zarabiają więcej niż kiedykolwiek w historii. Jak wynika z raportu Deloitte, w sezonie 2013/2014 ich przychody przekroczyły 20 mld euro. Wzrost napędza przede wszystkim pięć największych lig – angielska, niemiecka, hiszpańska, włoska i francuska. Polskie kluby są daleko w tyle, a powodem jest m.in. zbyt mały nacisk na kwestie sponsoringu i marketingu.

czwartek, 28 maj 2015 14:09

Futbolowe Olimpiady Specjalne przez 7 dni

Napisane przez

Od 30 maja do 6 czerwca 2015 roku odbędzie się polska edycja XV Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych (ETPNOS). Impreza wystartuje razem z Ekstraklasą i jej Klubami. Jest to największe na świecie wydarzenia promującego piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. Akcenty Europejskiego Tygodnia będą widoczne między innymi podczas wszystkich meczów 35. kolejki Ekstraklasy.

poniedziałek, 26 styczeń 2015 09:43

Przybywa osób aktywnie uprawiających sport

Napisane przez

Już dwie trzecie Polaków aktywnie uprawia sport, a połowa z nich regularnie biega. Aktywność fizyczna bez odpowiedniej opieki medycznej wiąże się jednak z dużym ryzykiem kontuzji. Ważne jest zwiększenie wydajności badań osób z urazami sportowym, bo tych przybywa.

poniedziałek, 13 październik 2014 10:25

Ministerstwo chce organizować więcej kongresów

Napisane przez

Nawet kilkanaście miliardów złotych rocznie może zarabiać Polska dzięki organizowaniu międzynarodowych kongresów i spotkań. Ten obszar stanowi jedną trzecią wpływów z turystyki, które w 2013 r. wyniosły ok. 40 mld zł. Przy Polskiej Organizacji Turystycznej istnieje specjalne biuro z oddziałami terenowymi, którego zadaniem jest rozwijanie tego typu działalności.

piątek, 18 lipiec 2014 10:15

Polskie kluby niewiele zyskują na transferach

Napisane przez

Brak sukcesów na arenie europejskiej zmniejsza przychody polskich klubów piłkarskich z transferów graczy. W ciągu ostatnich pięciu lat 16 klubów polskiej Ekstraklasy zarobiło na sprzedaży zawodników mniej niż czołowe zagraniczne kluby w trakcie jednego tylko okienka transferowego. Wydatki na nowych piłkarzy są jeszcze niższe, a niemal 80 proc. transferów to gracze pozyskani lub oddani za darmo.

środa, 05 marzec 2014 10:22

W Polsce marketing sportowy nadal raczkuje

Napisane przez

Marketing sportowy jest w Polsce znacznie mniej popularny niż w krajach zachodnich. Raptem kilka stadionów ma swojego sponsora tytularnego, a kwoty wydawane przez głównych sponsorów drużyn są nawet 20 razy niższe niż na Zachodzie. Firmy w Polsce dopiero przekonują się, że inwestowanie w sport jest bardzo skutecznym działaniem marketingowym.

środa, 12 luty 2014 10:30

Sezon kadry polskiej RS:X rozpoczęty

Napisane przez

Mamy dla Was wieści z obozu polskiej kadry RS:X, która aktualnie przebywa na zgrupowaniu w Dahabie.

środa, 05 luty 2014 10:57

Windsurfing przypomina „górę lodową”

Napisane przez

Przedstawiamy wywiad z Pawłem Tarnowskim – zawodnikiem Sopockiego Klubu Żeglarskiego, członkiem polskiej kadry seniorów żeglarstwa. Zdobył tytuł Mistrzem Europy i Świata Juniorów 2011 i 2012, zwyciężył w Mistrzostwach Polski seniorów RS:X i juniorów FORMULA. W marcu 2012 zajął drugie miejsce w windsurfingowych mistrzostwach świata w kategorii U21 w Brazylii.

środa, 29 styczeń 2014 09:54

Szara strefa bukmacherów przekracza 5 mld zł

Napisane przez

Nawet 600 mln zł mógłby zyskać budżet państwa, gdyby firmy bukmacherskie zarejestrowane w rajach podatkowych, nielegalnie przyjmujące zakłady w Polsce, płaciły 12-proc. podatek. Dziś od legalnie działających firm wpływa co roku ok.

sobota, 30 listopad 2013 06:21

Kokoro CUP 7

Napisane przez

Dziś po raz siódmy wystartuje najbardziej prestiżowy turniej Karate Kyokushin na Mazowszu.

wtorek, 12 listopad 2013 14:42

Igrzyska, pieniądze, niedźwiedzie

Napisane przez

Gdy polsko-słowacka oferta na organizację zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 zostanie odrzucona, będzie to prestiżowa porażka, niepotrzebnie wydane pieniądze w przygotowanie projektu. Gdy zostanie przyjęta - zdaniem wielu komentatorów - to jeszcze większa porażka i jeszcze więcej zmarnowanych pieniędzy. Na pewno?

czwartek, 05 wrzesień 2013 09:20

Tylko 4 na 10 Polaków wydaje pieniądze na sport

Napisane przez

Zaledwie 41 proc. polskich gospodarstw domowych przeznacza jakiekolwiek środki finansowe na sport i rekreację – wynika z badania GUS-u. To znacznie mniej niż w Skandynawii, krajach Beneluksu czy nawet Czechach, choć i tak więcej niż parę lat temu.