sobota, 14 grudzień 2019 12:35

Happy Days w HEBE

Napisane przez

Happy Days w Hebe z promocją do -40% na wybrane marki! A z kuponem CCC marki L’Oréal i Maybelline aż -50%!

poniedziałek, 28 październik 2019 11:23

Chore zatoki trzeba leczyć

Napisane przez

Potocznie mówi się że katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni. Zapalenie zatok może wystąpić w przypadku kiedy problem się przedłuża i towarzyszą mu nieprzyjemne objawy takie jak trudności z oddychaniem nosem tzw „zatkany nos”, bóle głowy, poczucie ograniczenia w słyszeniu czy nawet bóle karku.

Podczas 24 Światowych Jamboree Skautowych oraz  w Nowym Jorku w bazie skautów amerykańskich na Long Island polscy harcerze z ZHR i ZHP zaprezentują m.in polskie kabanosy.

piątek, 26 lipiec 2019 12:29

MML: zapalenie zatok, zapalenie uszu - jak uniknąć

Napisane przez

Podróże samolotem, wahania temperatury, nurkowanie, klimatyzacja czy zmiany wilgotności niosą zagrożenia dla ludzi którzy mają kłopoty z zatokami. Każdy z nich może uruchomić stan zapalny zatok i popsuć nam urlop.

Zatoki

Coraz popularniejsze jest wykorzystywanie klimatyzacji w biurach, samochodach, komunikacji miejskiej i sklepach. Bardzo ważnym jest aby różnica temperatur między powietrzem na zewnątrz, a w budynku nie była większa niż 5-10 stopni. Im krócej przebywamy w klimatyzowanym pomieszczeniu tym mniejsza ta różnica powinna być. Warto też pamiętać o regularnym serwisowaniu klimatyzacji. 

Uszy, chrapanie

Aby uniknąć chorób uszu na wakacjach należy pamiętać o ich dokładnym wycieraniu po wyjściu z wody, jest to szczególnie istotne u dzieci, które są silniej narażone na tego typu infekcje. Jeśli nie uda nam się zapobiec infekcji, należy jak najszybciej udać się do otolaryngologa i za wszelką cenę unikać podróży samolotem, gdyż może to doprowadzić nawet do barotraumy.

Podczas, gdy bolesne choroby zatok dosyć szybko doprowadzają nas do lekarza, wizytę u otolaryngologa warto rozważyć też w przypadku chrapania. Problem ten znacząco pogarsza jakość snu, zarówno chrapiącego jak i jego najbliższej rodziny. 

Zlikwidowanie problemu chrapania wpłynie nie tylko na wyeliminowanie nieprzyjemnego dźwięku, ale przede wszystkim na dotlenienie organizmu, a pośrednio na poprawę kondycji, lepszy wypoczynek i więcej energii.

czwartek, 06 czerwiec 2019 10:03

Syndrom oszusta - czyj to sukces?

Napisane przez

Syndrom oszusta wiąże się z przekonaniem, że własne sukcesy zawdzięcza się nie talentowi i ciężkiej pracy, lecz przypadkowi i szczęśliwemu zbiegowi okoliczności.

piątek, 26 kwiecień 2019 13:52

Operacja Saybusch - nowy film Rafała Geremka

Napisane przez

Jedną z dużych i zapomnianych operacji Niemców przeciwko Polakom w trakcie II Wojny Światowej była tzw. "Akcja Żywiec". O niej opowiada najnowszy film Rafała Geremka “Operacja Saybusch”.

czwartek, 18 kwiecień 2019 16:12

Nie zapominajmy o opuszczonych grobach

Napisane przez

Na cmentarzach sprzątamy zwykle raz, dwa razy do roku - gdy zbliża się 1 listopada lub rocznica śmierci bliskiej osoby. Często jednak nie zwracamy uwagi na groby opuszczone. A takie znajdą się na każdym cmentarzu.

czwartek, 18 kwiecień 2019 14:47

FITCuba 2019 - 39. Międzynarodowe Targi Turystyczne Kuby

Napisane przez

Zostało już niewiele czasu na złożenie akredytacji na 39 edycję Międzynarodowych Targów Turystycznych FITCuba2019, które odbędą się w dniach 6-11 maja na terenie zabytkowych fortyfikacji Morro-Cabana, będących częścią historycznego centrum starej Hawany.

czwartek, 11 kwiecień 2019 11:23

Rogowski: Strzelanie pozwala kontrolować emocje

Napisane przez

Właściciel czy użytkownik buduje w sobie odpowiedzialność za swoje zachowanie z bronią. Odpowiedzialność, która najczęściej przekłada się na pozostałe aspekty naszego życia. - mówi Radosław Rogowski z CC4.

piątek, 05 kwiecień 2019 11:14

Hipolit Wawelberg - Wielki finansista

Napisane przez

Ten finansista żydowskiego pochodzenia, inaczej niż wielu mu współczesnych bankierów i przemysłowców, nie zmienił religii swoich przodków.

Film "Rycerz Stefan" opowiada o świecie z perspektywy trzyletniego chłopca z zespołem Downa.

środa, 27 marzec 2019 11:51

Rycerz Stefan

Napisane przez

Film dokumentalny „Rycerz Stefan” autorstwa Agnieszki Kozaczka Gralak opowiada o świecie dziecięcych dramatów trzyletniego Stefcia z zespołem Downa.

piątek, 22 marzec 2019 15:51

Gdyński Teatr Muzyczny nocą

Napisane przez

W najbliższą sobotę tj. 23 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbędzie się zwiedzanie Teatru Muzycznego z przewodnikiem. A wszystko pod osłoną nocy.

Nie był, jak niektórzy nasi bohaterowie, self-made manem w amerykańskim stylu. Pochodził bowiem z zamożnej rodziny krakowskich kupców, zajmujących się sprzedażą towarów kolonialnych.

środa, 06 marzec 2019 15:05

Wiosenne wyjazdy na narty są tańsze

Napisane przez

W polskich górach sezon narciarski powoli już się kończy, a w Alpach trwa on aż do początku maja.

środa, 20 luty 2019 11:01

Kanaan - malarstwo semantyczne

Napisane przez

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Kanaan - malarstwo semantyczne" Rafała Strenta.

czwartek, 14 luty 2019 11:42

Walentynki - gdzie jeździmy na romantyczne wakacje?

Napisane przez

Romantyczny wyjazd we dwoje zamiast kolacji przy świecach i kolejnego prezentu z sercem? Coraz częściej Walentynki są okazją do zaplanowania wspólnej podróży.

czwartek, 17 styczeń 2019 20:57

Szansa na 100 tys. zł i pisarski debiut

Napisane przez

Konkurs na książkę dla dzieci „Piórko” jest już dumnym pięciolatkiem. Debiutanci, zarówno od słów, jak i od ilustracji, po raz kolejny mają szansę zdobyć po 100 tys. zł.

wtorek, 08 styczeń 2019 13:07

Muzeum Troi już przyjmuje turystów

Napisane przez

Muzeum Troi, jedno z najważniejszych, współczesnych muzeów archeologicznych na świecie prezentujące cywilizację trojańską zostało otwarte pod koniec października br.

piątek, 28 grudzień 2018 17:57

Ain Dubai - Największy na świecie diabelski młyn

Napisane przez

W Dubaju na Wyspie Bluewaters otwarto najnowszy kompleks mieszkalny wraz ze strefą wypoczynkową. Niezwykłą jej atrakcja jest Ain Dubai, najwyższy na świecie diabelski młyn.

wtorek, 18 grudzień 2018 11:32

Stolica Malty Europejską Stolicą Kultury 2018

Napisane przez

Dzięki temu, że Valletta jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury 2018 Maltę odwiedziło znacznie więcej turystów niż w poprzednich latach.

Linie Emirates, Etihad, flydubai i Air Arabia wspólnie zorganizowały widowiskową paradę lotniczą z okazji Roku Szejka Zajida.

poniedziałek, 19 listopad 2018 12:37

Spacerkiem po Kopenhadze

Napisane przez

Kopenhaga to wśród turystów jedno z popularniejszych miast Europy, które doskonale nadaje się zarówno na dłuższy pobyt, jaki i na krótki, weekendowy wypad.

piątek, 09 listopad 2018 14:56

Pierwszy oficjalny polskojęzyczny portal poświęcony Włochom

Napisane przez

Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej ENIT stworzyła nowy portal kochamitalia.pl. Można tu znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat Italii - jej turystycznych destynacji, oryginalnych przysmaków i najlepszych włoskich restauracji.

piątek, 09 listopad 2018 10:58

Tradycja uwieczniona i zapisana

Napisane przez

XV Bal Niepodległości, który odbędzie się 9 listopada br. w warszawskim Hotelu Bristol, zyska w tym roku wyjątkową oprawę.

czwartek, 08 listopad 2018 11:10

XV Bal Niepodległości uwieczniony przez Arcus

Napisane przez

XV Bal Niepodległości, który odbędzie się 9 listopada br. w warszawskim Hotelu Bristol, zyska w tym roku wyjątkową oprawę.

poniedziałek, 08 październik 2018 14:02

Kolejna edycja Fitness Challenge w Dubaju

Napisane przez

Pierwsza edycja Dubai Fitness Challange okazała się bardzo udana i spotkała się z dużym zainteresowanie ze strony mieszkańców Dubaju.

środa, 19 wrzesień 2018 12:01

Dubaj buduje nowe mariny

Napisane przez

W Dubaju ogłoszono projekty realizacji kilku nowoczesnych marin, które powstaną w centrum miasta.

Strona 1 z 9