czwartek, 14 wrzesień 2023 11:28

Międzynarodowy Dzień Kawy

Napisane przez

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Kawy, święto wyjątkowego napoju – 29.09.2023. Niezwykłego i szczególnie czułego na wszelkie zawirowania w światowym handlu.

czwartek, 03 sierpień 2023 23:43

Jeleniowate górują na stole

Napisane przez

W Bieszczadach na wysokość 907 m n.p.m. wznosi się grzbiet „Jeleniowaty”. Podobno można tam spotkać zwierzęta z gatunku jeleniowatych, jednak większe szanse istnieją w 120 gospodarstwach hodowli tych ssaków.

– To było wielkie, piękne święto sportu, które pod hasłem „Niepokonani Razem” zjednoczyło aż siedem tysięcy zawodników ze stu dziewięćdziesięciu krajów z całego świata – mówiła dziś Agata Kornhauser–Duda podczas ceremonii powitania polskiej reprezentacji Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy przywieźli z Berlina aż 57 medali: 15 złotych, 26 srebrnych i 16 brązowych.

piątek, 09 czerwiec 2023 12:22

Sprężarki powietrza w przemyśle

Napisane przez

Firmy, które wykorzystują sprężone powietrze jako medium zasilające prace urządzeń, zawsze mogą liczyć na większe oszczędności. Maszyny, w których stosuje się rozwiązania pneumatyczne, są wykorzystywane w bardzo wielu różnych branżach.

- Zdrowe i ekologiczne produkty smakują uczennicom i uczniom, którzy mówią, że takie artykuły spożywcze powinny być dostępne w szkołach – zapewnia uczestnik akcji promocyjnej „Organic School – lepsza żywność dla lepszej przyszłości”.

sobota, 08 kwiecień 2023 11:02

Na święto czekolady – podpowiedzi naukowców

Napisane przez

„Kakao to pokarm roślinny z dużą ilością składników bioaktywnych” - - dr Penny Kris-Etherton wybitna pani profesor nauk o żywieniu, Uniwersytet Stanowy Pensylwania.

czwartek, 09 marzec 2023 08:48

Światowy Dzień Nerek - zadbaj!

Napisane przez

Światowy Dzień Nerek został ustanowiony na 9 marca przez Międzynarodowe Towarzystwo Nefrologiczne oraz Międzynarodową Federację Fundacji Nerek. Z tej okazji popularyzuje się wiedzę na temat zapobiegania i leczenia chorób nerek.

poniedziałek, 06 marzec 2023 10:48

Prowadź się zdrowo i zrób przegląd wątroby!

Napisane przez

1 marca w Warszawie ruszył kolejny etap kampanii „Prowadź się zdrowo” - Przegląd Wątroby. Mieszkańcy 16 miast w Polsce będą mogli bezpłatnie wykonać nieinwazyjne badanie wątroby za pomocą urządzenia FibroScan.

Smak własnoręcznie przygotowanego chleba jest niezrównany. Mogli się o tym przekonać absolwenci pierwszych warsztatów zorganizowanych przez Mazurską Akademię Wypieków Tradycyjnych (MAWT) w Złotnej.

środa, 21 grudzień 2022 09:16

Niecodzienne Historie - Nawrocki u Płużańskiego

Napisane przez

Niecodzienne Historie – to cykl podcastów, które uruchamia Fundacja Łączka. Gościem pierwszego odcinka podcastu prowadzonego przez Tadeusza Płużańskiego jest dr Karol Nawrocki – Prezes Instytut Pamięci Narodowej.

wtorek, 24 styczeń 2023 07:40

„Samotność strategiczna Polski” – Marek Budzisz

Napisane przez

Ferie z książką – seria trzech wieczorów autorskich on-line w Galerii Delfiny. Na początek „Samotność strategiczna Polski” – najnowsza publikacja Marka Budzisza.

czwartek, 24 listopad 2022 21:15

Czy warto wziąć samochód marki Mercedes w leasing?

Napisane przez

Mercedes to marka samochodowa należąca do niemieckiego koncernu Mercedes-Benz Group. Jej historia sięga lat 80. XIX wieku, a założycielem jest Karl Benz. Nazwa marki nawiązuje do żeńskiego imienia „Mercedes”, które w języku hiszpańskim oznacza łaskę.

Wskazujemy najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na leasing mercedesa. Skupiamy się zarówno na zaletach pojazdów tej marki, jak i samego finansowania.

Zróżnicowana oferta 

W ofercie Mercedes-Benz Group znajdują się różnego typu samochody: auta miejskie, typowo sportowe o świetnych osiągach, SUV-y, limuzyny, kabriolety, vany, hatchbacki, kombi, coupe, a także samochody dostawcze i campingowe. Do wyboru są auta z różnym rodzajem silnika, w tym elektryczne, hybrydowe, benzynowe i na olej napędowy. 

Wiele możliwości indywidualizacji

Klient może dopasować pojazd do własnych potrzeb i preferencji. Indywidualna konfiguracja obejmuje m.in. kolor lakieru, wersję silnika, fotele, tapicerkę, elementy ozdobne wnętrza, rodzaj felg, typ nadwozia, kierownicę, rodzaj skrzyni biegów czy wyposażenie wnętrza.

Pionier wielu rozwiązań technologicznych 

Marka Mercedes na bieżąco podąża za nowinkami w świecie motoryzacyjnym. Dzięki temu jej pojazdy są wyposażone w najnowsze, nieustannie ulepszane technologie, m.in. w zakresie zeroemisyjności i bezpieczeństwa. 

Wysoki komfort jazdy

Samochody marki Mercedes zapewniają wysoki komfort jazdy. Jest to zasługą ich wyposażenia m.in. w podgrzewane i klimatyzowane fotele, kierownicę wykończoną skórą, bezkluczykowy system zamykania i otwierania drzwi, ogrzewanie postojowe, automatyczną klimatyzację czy wielofunkcyjny system multimedialny. 

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy samochodami Mercedesa wynika m.in. z innowacyjnych systemów wspomagania jazdy. Kierowca może korzystać m.in. z asystenta martwego pola, aktywnego wspomagania hamowania, systemu rozpoznawania pieszych i znaków drogowych, asystenta odległości od poprzedzających pojazdów, asystenta pasa ruchu czy wykrywania martwego pola w lusterkach.

Prestiż marki 

Mercedes to jedna z najbardziej luksusowych marek klasy premium. Przedsiębiorca dzięki takiemu samochodowi reprezentacyjnemu może kreować prestiżowy wizerunek swojej firmy – zarówno wśród kontrahentów, jak i pracowników. 

Niska utrata wartości rezydualnej

Auta marki Mercedes powoli tracą na wartości. Zmniejsza się ona stosunkowo szybko jedynie przez pierwsze 2-3 lata, a następnie pozostaje na stabilnym poziomie. Dlatego warto rozważyć możliwość zakupu używanego, kilkuletniego mercedesa. 

Atrakcyjny design

Samochody Mercedesa mają nowoczesny, przyciągający wzrok design, który niezmiennie kojarzy się z luksusem i prestiżem. Stanowi to zasługę zespołu projektantów, którymi zarządza główny designer grupy Mercedes Benz – Gorden Wagener. Dopracowane niemal do perfekcji pod względem stylistycznym jest zarówno wnętrze, jak i linia nadwozia.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing Mercedesa?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć samochód Mercedes Benz w leasing. Wymieniamy i krótko opisujemy najważniejsze z nich.

Możliwość sfinansowania dowolnego modelu 

Firmy leasingowe finansują wszystkie popularne modele samochodów marki Mercedes. Można wziąć w leasing zarówno nowe, jak i używane pojazdy, w tym poleasingowe i sprowadzane z zagranicy.

Elastyczne warunki finansowania

Warunki leasingu mogą zostać dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy m.in. pod względem okresu finansowania, wysokości rat i wpłaty własnej, harmonogramu spłaty, a także kwoty wykupu.

Łatwa dostępność

Leasing jest dostępny dla przedsiębiorców z każdej branży, bez względu na formę prowadzenia działalności, liczbę zatrudnionych pracowników czy status VAT. Zastosowanie uproszczonej procedury weryfikacyjnej pozwala otrzymać decyzję nawet w dniu złożenia wniosku – po przedstawieniu oświadczenia o wynikach finansowych. Leasing nie wymaga również wysokiej wpłaty własnej.

Uniknięcie zamrażania kapitału

Przedsiębiorca korzystający z leasingu nie musi jednorazowo wydawać sporej kwoty w gotówce, lecz spłaca przedmiot w wielu mniejszych ratach. Dzięki temu unika zamrażania kapitału.

Korzystny wykup

Po zakończeniu leasingu leasingobiorca może zdecydować się na wykup na korzystnych warunkach. Będzie mógł zrezygnować z wykupu i zwrócić pojazd firmie leasingowej, a następnie wziąć w leasing nowy model samochodu.

Brak wpływu na zdolność kredytową

Finansowanie za pomocą leasingu w żadnym stopniu nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorcy. Nie traci on więc możliwości sfinansowania kredytem innych inwestycji.

piątek, 21 październik 2022 13:33

Fundacja Elochim ...nadal pomagamy wszystkim, którzy zostali

Napisane przez

Prezentujemy poruszający list Fundacji Elochim z ukraińskiego Korostenia. Miasta liczącego przed wojną około sześćdziesiąt tysięcy mieszkańców z obwodu żytomierskiego. Zwykli ludzie toczą tam walkę o codzienne sprawy żywność, ubranie i ogrzanie domu i angażują się w pomoc swoim obrońcom na froncie.

środa, 12 październik 2022 20:21

Jurty nad Bugiem - wypoczynek na onie natury

Napisane przez

Jurty – domy azjatyckich koczowników to namioty pokryte skórami lub wojłokiem używane przez ludy tureckie, lub mongolskie. Z wyglądu przypominają odwróconą do góry dnem miskę. Z wierzchu pokryte są tkaniną, a na szczycie mają otwór na ujście dymu, przez który dzisiaj wychodzą kominy piecyków ogrzewających pomieszczenie w zimie.

piątek, 07 październik 2022 13:07

Marcin Wargocki - Do głębi - podróż do krainy łagodności

Napisane przez

"Zawsze razem" to poruszający utwór w którym Marcin łagodnie, ale i zdecydowanie staje się głosem osób z Zespołem Downa. Nie boi się wyśpiewać "...jestem taki sam, choć inaczej wydaje się wam" oraz "To co czyni mnie dla Was innym, czyni mnie mną".

piątek, 07 październik 2022 12:51

Hasło #Bądź Fit

Napisane przez

Sport, ruch fizyczny jest potrzebny każdemu, bez względu na wiek czy umiejętności. Przekonują do tego również zawodnicy i trenerzy Olimpiad Specjalnych Polska, podczas integracyjnego pikniku w Warszawie #Bądź Fit.

piątek, 07 październik 2022 12:17

Strony internetowe — Wielkie Dzieła

Napisane przez

Jedną z najważniejszych rzeczy w prowadzeniu strony internetowej są... ZDJĘCIA! Kto potrafi wyobrazić sobie strony internetowe bez zdjęć? Sam tekst, choćby najlepszy i najbardziej wartościowy, nie przyciągnie uwagi odbiorcy. 

wtorek, 20 wrzesień 2022 10:32

MushUp nagrodzony Laurem Konsumenta

Napisane przez

Co cennego można wydostać z grzybów, zwłaszcza medycznych? Chińska medycyna już dawno dogłębnie zajęła się tematem najlepszego wykorzystania grzybów z tej rodziny. Z sukcesem.

Pytanie za 100 punktów - co tak naprawdę wydarzyło się w Boguchwale – czy to „Poparzeni Kawą Trzy” gasili pożar, czy może to strażacy gasili głód znanych artystów?

30 lat winiarskiej  firmy Vin-Kon. Branża win owocowych powoli zbliża się do pozycji zajmowanej przed wojną. Przypomnijmy, że sto lat temu polskie wina owocowe były eksportowane do Francji i na rynek amerykański.

środa, 17 sierpień 2022 12:44

Master Baker - najlepsi piekarze stają w szranki

Napisane przez

Master Baker już prowadzi eliminacje do konkursu na najlepszego piekarza.

Rozpoczęcie leczenia dializami nie oznacza braku możliwości podróżowania czy wyjazdów w celach służbowych. Pacjenci z chorobami nerek mogą podróżować i wypoczywać w różnych miejscach nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Silne wyzwania dzisiejszych czasów rodzą pytanie – jak można wzmocnić organizm?

poniedziałek, 01 sierpień 2022 11:55

Nutella® kocha Polskę - wspólna akcja z PTTK

Napisane przez

1 sierpnia startuje druga edycja akcji „Nutella® kocha Polskę 2022”, która potrwa do 30 września. Producent popularnego kremu do smarowania wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym (PTTK) po raz kolejny przygotowali propozycję 16 lokalizacji, które znajdą się na etykietach słoików z limitowanej edycji.

czwartek, 28 lipiec 2022 14:30

Czy warto korzystać z porównywarki cenowej?

Napisane przez

Nie każdy uruchamia porównywarki cenowe podczas zakupów, aby odnaleźć najciekawsze oferty. Czasami wynika to z powodu niezrozumienia zasad, na jakich opierają się tego typu strony.

środa, 20 lipiec 2022 15:10

Polska Róża smakuje też w Nowym Jorku

Napisane przez

„Róże pachną zawodowo” – znane stwierdzenie Stanisław Leca należy rozbudować i powiedzieć, że róże owocowe niosą zdrowie. Badaniem tego zagadnienia zajął się inż. Ernest Michalski jeszcze w latach siedemdziesiątych i swoje starania skupił na odmianie Rosa rugosa.

piątek, 03 czerwiec 2022 11:45

„Chocolu” nowa czekoladowa marka

Napisane przez

Czekolada – to najbardziej perfekcyjny pokarm na świecie – według Michaela Levine. I zapewne dlatego czekoladoholicy ustanowili kilkanaście czekoladowych dni do świętowania tego hormonu szczęścia.

czwartek, 02 czerwiec 2022 12:08

Huawei Watch GT 3 Pro: najlepszy smartwatch

Napisane przez

Doskonały design i funkcje Huawei Watch GT 3 pozwolą Ci się go trzymać. Edycja tytanowa jest stylowa w swojej klasie i zawiera kompetentne cechy dotyczące fitnessu.

Strona 1 z 13