piątek, 04 czerwiec 2021 10:18

CSR. Moda na różnorodność

Napisane przez

Pod koniec maja 2021 roku z okazji Europejskiego Miesiąca Różnorodności po raz pierwszy została zaprezentowana lista pracodawców, którzy są najbardziej zaawansowani w zarządzaniu różnorodnością i inkluzji w Polsce.

czwartek, 20 maj 2021 21:28

Ruch Miliona Ogrodów Kimbala Muska

Napisane przez

Kimbal Musk, brat słynnego multimiliardera Elona Muska oraz Frank Giustra, właściciel magazynu „Modern Farmer” propagują zakładanie przydomowych warzywno-owocowych ogrodów w amerykańskich miastach. Akcja ma doprowadzić do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, a co za tym idzie, konsumenckich.

środa, 02 wrzesień 2020 11:14

Kampania Złotej Wstążki - walka o życie i zdrowie dzieci

Napisane przez

– Organizujemy kampanię Złotej Wstążki, ponieważ chcemy pokazać solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory i ich rodzinami oraz zaangażować wszystkich na rzecz walki o ich zdrowie i życie. Zależy nam na tym, żeby każde dziecko, które zachoruje na raka, miało realną szansę na wyzdrowienie.

poniedziałek, 27 lipiec 2020 09:57

Użytkownicy żappki zebrali 3 mln zł dla 15 szpitali

Napisane przez

Ogromnie nas cieszy, że ponad 248 tysięcy użytkowników aplikacji żappka zdecydowało się wesprzeć szpitale zakaźne w poszczególnych województwach, które na co dzień walczą z pandemią COVID-19, przekazując swoje żappsy - Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych i Rozwoju w firmie Żabka Polska.

Szybko przybywa polskich firm włączających się w walkę z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Są wśród nich firmy duże, średnie i najmniejsze, państwowe i prywatne, działające w skali międzynarodowej, krajowej i lokalnej. Ich solidarna walka z koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19 dowodzi, że Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, CSR, nie musi być marketingowym chwytem. Przykładami takich odpowiedzialnych firm są m.in. PKN Orlen, Bank Pekao, Grupa Lotos, KGHM, Grupa Maspex, PGE, Mlekovita, Adamed, Sieć Żabka, Enea, Grupa Lux Med czy PZU.

wtorek, 19 listopad 2019 23:24

ORLEN wspiera sport, wzmacnia markę w Polsce i za granicą

Napisane przez

PKN ORLEN inwestując w sport wzmacnia rozpoznawalność marki w kraju i za granicą. Spółka z Grupy Kapitałowej – ORLEN Paliwa została sponsorem tytularnym warszawskiego klubu siatkarskiego.

sobota, 31 sierpień 2019 12:51

W poszukiwaniu 12-letniego chłopca Rohindża

Napisane przez

Historia zaginięcia Mohameda Faisala - 12-letniego chłopca Rohindża, to główny wątek filmu dokumentalnego „Stolen Son”. Dzieło zrealizowane zostało przez przez CNN International we współpracy z Dominiką Kulczyk i Kulczyk Foundation w ramach projektu „CNN Freedom Project”.

piątek, 30 sierpień 2019 12:41

O słuch Kazachów i Kirgizów zadbają polscy lekarze

Napisane przez

W sierpniu 2019 r. zostały otwarte dwie polskie placówki medyczne Centrum Słuchu i Mowy: w Szymkencie w Kazachstanie i w Osz w Kirgistanie. Z pomocy naszych lekarzy będą mogli korzystać także mieszkańcy Uzbekistanu i Tadżykistanu.

poniedziałek, 26 sierpień 2019 16:36

Wielkie święto społeczności seniorów

Napisane przez

Największe wydarzenie senioralne w Polsce – Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń - odbyło się 24 sierpnia 2019 r. w Warszawie. Program „Adamed dla Seniora” już po raz trzeci był Partnerem Strategicznym wydarzenia.

czwartek, 25 kwiecień 2019 16:54

Stan mecenatu w Polsce

Napisane przez

Maciej Radziwiłł z Fundacji Trzy Trąby i Marcin Brzeziński z Fundacji im. Feliksa hr. Sobańskiego byli gośćmi audycji "Liberator" w Radiu dla Ciebie.

wtorek, 16 kwiecień 2019 16:49

Gramy Fair

Napisane przez

Gramy Fair to nowa kampania społeczna, której organizatorem jest Polska Agencja Antydopingowa.

środa, 03 kwiecień 2019 13:55

Wyróżnienia Raportu CSR, po raz 40-sty

Napisane przez

Po raz czterdziesty redakcja portalu raportcsr.pl wyróżniła firmy za działania w zakresie CSR.

środa, 03 kwiecień 2019 10:49

Dom, który da nadzieję

Napisane przez

Na warszawskiej Augustówce powstanie pierwszy w Polsce dom dziennej opieki nad chorymi w różnych stadiach terapii onkologicznej. Zbuduje go Fundacja Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych JESTEM.

wtorek, 26 marzec 2019 13:41

Rusza konkurs kulinarny dla dzieci i młodzieży

Napisane przez

Rusza konkurs "Daj Przepisa!" w ramach programu "Żółty Talerz" fundacji "Kulczyk Foundation".

wtorek, 26 marzec 2019 11:12

Rusza Misja Kazachstan 2019

Napisane przez

"Misja Kazachstan" to inicjatywa grupy przyjaciół, która postanowiła zebrać środki finansowe dla dzieci z polskich rodzin skupionych wokół Domu Kultury Polskiej w Czkałowie w północnym Kazachstanie. 

Mamy do czynienia ze zjawiskiem niewolnictwa na ogromną skalę, to biznes liczony w setkach miliardów dolarów – podkreślają dziennikarze CNN zaangażowani w inicjatywę CNN Freedom Project.

czwartek, 14 marzec 2019 15:15

Seniorzy otrzymają wsparcie

Napisane przez

Ponad 6600 osób powyżej 60. roku życia, znajdujących się w trudnej sytuacji, będzie otrzymywać wsparcie.

środa, 06 marzec 2019 14:32

Skala współczesnego niewolnictwa jest zatrważająca

Napisane przez

Co najmniej 40 milionów osób na świecie żyje w niewoli. Współcześnie liczba niewolników jest najwyższa w historii.

poniedziałek, 04 marzec 2019 12:52

Charytatywny Bal Dziennikarzy na Foksal

Napisane przez

Charytatywny Bal u Dziennikarzy na Foksal, organizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, odbył się w sobotę w Warszawie.

Zlecenie przez prywatną fundację budowy takiego kościoła jak w Guzowie jest zdarzeniem absolutnie unikalnym – mówi autor projektu architekt Lech Szymborski.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w wyjątkowym konkursie Olimpiad Specjalnych Polska przed Światowymi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. 

 
wtorek, 12 luty 2019 11:25

Ostatni moment na 100 tys. dla debiutujących pisarzy

Napisane przez

Piszesz amatorsko książki dla dzieci i chowasz je do szuflady? A może wieczorami wymyślasz dla swoich dzieci historie, których słuchają z zapartym tchem i otwartymi buziami?

poniedziałek, 11 luty 2019 15:58

Łączy ludzi i idee

Napisane przez

Galeria Delfiny przy ulicy Smulikowskiego na warszawskim Powiślu to miejsce znane nie tylko artystom.

wtorek, 05 luty 2019 11:27

Pomost między kulturą humanistyczną i przemysłową

Napisane przez

- Globalizacja, transformacja cyfrowa, sztuczna inteligencja - zadaniem Fundacji jest wnoszenie wkładu w odnowiony humanizm w celu szerzenia wiedzy w służbie kraju oraz z korzyścią dla nas wszystkich – komentuje Luciano Violante, prezes Fondazione Leonardo – Civiltà delle Macchine (Fundacji Leonardo – Świat maszyn).

Wspólnie z Muzeum w Nieborowie mamy bogate plany wystawiennicze na kolejne lata. 15 czerwca tego roku zostanie otwarta kolejna wystawa, dotyczyć ona będzie Matki Boskiej Loretańskiej Sobieskich, która została znaleziona przez Jana III Sobieskiego, po Wiktorii Wiedeńskiej w 1683 roku. - mówi Maciej Radziwiłł, prezes Fundacji Trzy Trąby.

poniedziałek, 19 listopad 2018 13:56

Piękne z pożytecznym

Napisane przez

Klienci Biedronki po raz kolejny mogą wesprzeć działania Polskiego Komitetu Zwalczania Raka.

piątek, 16 listopad 2018 15:01

Pstrąg na talerzu? Złap go na zdrowie!

Napisane przez

Złap pstrąga na zdrowie! to hasło kampanii promocyjnej i edukacyjnej zachęcającej do spożycia tej ryby, pochodzącej z lokalnych gospodarstw akwakultury.

środa, 03 październik 2018 14:46

Słodziaków przepis na czytelniczy sukces

Napisane przez

Już 350 tys. egzemplarzy wyjątkowej książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” trafiło do rąk klientów sieci Biedronka.

Strona 1 z 18