III Konferencja Śląskiego Klastra Lotniczego „Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów” odbędzie się w ramach Europejskiego Forum Przyszłości, którego idea zrodziła się z potrzeby wypracowania nowych rozwiązań i adaptacji wynikających wyzwań cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata.

wtorek, 20 lipiec 2021 11:35

Kuraś: gospodarka w czasach pandemii

Napisane przez

Za nami XXVIII edycja Welconomy w Toruniu. Tegoroczne forum było poświęcone wpływowi pandemii na zmiany gospodarczo – społeczne w kraju i na świecie oraz Zielonemu Ładowi, roli banków i instytucji pomocowych w odbudowie aktywności gospodarczej i inwestycyjnej, funkcjonowania sieci handlowych w dobie kryzysu.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 23:39

Czerwiec: XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń

Napisane przez

Tematyka XXVIII Welconomy jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, poglądów czy branży, którą reprezentuje.

Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju.

W drugiej edycji międzynarodowej Konferencji Adamedu pt.: „Kolejny rok pandemii i nowe wyzwania w służbie zdrowia” uczestniczyło w formie online blisko 40 tys. lekarzy i ekspertów z 10 krajów z Europy i Azji.

niedziela, 21 marzec 2021 18:31

Dokąd zmierza polska gospodarka? - IV Forum Wizja Rozwoju

Napisane przez

„Dokąd zmierza polska gospodarka?” – to ważne i ciekawe pytanie, na które poszuka odpowiedzi kilkuset ekspertów, panelistów, przedsiębiorców, ekonomistów, naukowców i przedstawicieli ministerstw podczas IV Forum Wizja Rozwoju. Organizatorzy planują wydarzenie na 24-25 czerwca 2021 roku.

poniedziałek, 28 grudzień 2020 10:40

Welconomy Forum in Toruń 2021 w wersji hybrydowej

Napisane przez

Rozmowa z Jackiem Janiszewskim prezesem Stowarzyszenia Integracja i Współpraca - organizatorem Welconomy Forum in Toruń.

Pandemia przeniosła wiele aktywności w świat cyfrowy. Internetowe konferencje prasowe sprawdzają się znakomicie, internetowe zajęcia edukacyjne również (jeśli wykładowca się postara) mogą być ciekawe. 

czwartek, 03 wrzesień 2020 11:29

Kongres 590: Polska 2030, solidarność i patriotyzm gospodarczy

Napisane przez

Pandemia przemeblowała świat, jaki znamy. Widzimy tu potrzebę budowania solidarności w obliczu zagrożenia, niepewności i lęku. Chcemy też szukać nowej definicji nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, który już dawno wykroczył poza proste hasło „kupuj polskie produkty” - dr hab. Michał Łuczewski z UW.

wtorek, 01 wrzesień 2020 15:22

Kongres 590. Polska 2030 - pozornie odległa perspektywa

Napisane przez

Tematem przewodnim 5. Kongresu 590 będzie „Polska 2030”. - 10 lat to tylko pozornie odległa perspektywa. Zamiast wybiegać zbyt daleko w przyszłość, chcemy koncentrować się na decyzjach i trendach, które już za chwilę będą kształtowały polską i światową gospodarkę - Remigiusz Kopoczek, prezes Kongresu 590.

Kongres gospodarczy „Welconomy Forum in Toruń” XXVII zostnie zainugurowany konferencją „Instrumenty wsparcia polskich przedsiębiorców w dobie COVID-19”. Wydarzenia będzie miało miejsce 25 czerwca w Galerii Delfiny i będzie transmitowane on-line.

środa, 03 czerwiec 2020 10:40

Janiszewski: WELCONOMY 14-15 września w Toruniu

Napisane przez

Rozmowa z Jackiem Janiszewskim, przewodniczącym Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatorem forum WELCONOMY in Toruń. Welconomy 2020 odbędzie się w dniach 14-15 września.

piątek, 17 kwiecień 2020 10:22

III Forum Wizja Rozwoju - czerwiec, Gdynia

Napisane przez

Forum Wizja Rozwoju odbywa się już po raz trzeci i ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu wśród najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce. Tematami debat i paneli będą najważniejsze wyzwania stojącymi przed polską gospodarką w takich obszarach jak m.in.: energetyka, gospodarka, inwestycje, technologie innowacyjne, zdrowie, prawo, transport, rolnictwo, szkolnictwo zawodowe oraz polityka senioralna.

niedziela, 10 listopad 2019 13:09

Building Bridges in V4 Aviation Community - konferencja

Napisane przez

Śląski Klaster Lotniczy wraz z Partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie, serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Building Bridges in V4 Aviation Community", którą odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Bielsku-Białej.

piątek, 20 wrzesień 2019 10:42

Hebe wprowadza kosmetyki wegańskie i naturalne

Napisane przez

Sieć Hebe wprowadziła do sprzedaży kosmetyki naturalne i wegańskie. Podczas panelu dyskusyjnego przeprowadzonego na Festiwalu Kosmetyków Naturalnych i ich zaletach i rynku dogeryjnym w Polsce dyskutowali Antonio Farinha, Katarzyna Bosacka i Renata Kijek. 

środa, 18 wrzesień 2019 12:01

Kongres 590 przesunięty, znamy nową datę

Napisane przez

Kongres 590 odbędzie się kilka dni później niż pierwotnie planowano. Powodem przesunięcia jest szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Czwarta edycja Kongresu 590 odbędzie się 7 i 8 października w CWK Jasionka koło Rzeszowa. Termin uległ zmianie ze względu na obowiązki Prezydenta związane ze Szczytem Grupy Wyszehradzkiej.

czwartek, 05 wrzesień 2019 12:49

Europejski Związek Klastrów zostanie powołany w Warszawie

Napisane przez

Klastry są ważnym narzędziem pomocy przedsiębiorcom i regionom w podnoszeniu ich konkurencyjności, są też nośnikiem rozwoju inteligentnych specjalizacji regionalnych i krajowych – Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

piątek, 07 czerwiec 2019 15:17

Polska Przyszłości konferencja Instytutu Libertatis

Napisane przez

Instytut Libertatis, już po raz drugi, organizuje konferencję „Polska Przyszłości”, w której udział wezmą wiceministrowie sześciu ważnych resortów. Konferencja odbędzie się w najbliższy wtorek, w Warszawie.

poniedziałek, 03 czerwiec 2019 11:59

Konferencja Polska Przyszłości

Napisane przez

II Konferencja "Polska Przyszłości" to okazja do zapozanania się z kluczowymi projektami przeprowadzanymi przez państwo polskie m.in "Rozwój zdolności sił zbrojnych do działania w cyberprzestrzeni”, „Jak ograniczyć wydatki państwa?”, „Jak zwiększyć konkurencję na rynku kinematografii” 

poniedziałek, 18 marzec 2019 19:12

Poznaliśmy Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski

Napisane przez

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego podczas XXVI Welconomy Forum in Toruń przyznała tytuły Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski. 

poniedziałek, 18 luty 2019 12:53

Czas na nowe trendy w turystyce

Napisane przez

Koniec marca to czas na kiedy w Gdańsku odbywa się największa na Pomorzu konferencja branży turystycznej - Nowe Trendy w Turystyce.

czwartek, 14 luty 2019 13:00

XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń

Napisane przez

Niepodległa – nowe wyzwania, to temat przewodni nadchodzącego Welconomy Forum in Toruń, jednego z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

czwartek, 07 luty 2019 12:29

XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń

Napisane przez

„Niepodległa – nowe wyzwania” to temat przewodni Welconomy Forum in Toruń (XXVI edycji Forum Gospodarczego), które odbędzie się w dniach 18-19 marca 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki Toruń i hotelu Copernicus.

wtorek, 18 wrzesień 2018 11:53

Poznań stolicą prawa rolnego

Napisane przez

Prawo rolne reguluje stosunki społeczne związane z kształtowaniem ustroju rolnego, w tym także produkcji rolnej i rynku rolnego. Jest to zbiór zasad dotyczący skomplikowanego i bardzo ważnego obszaru gospodarczego. W tym roku, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Światowy Kongres Prawa Rolnego.

piątek, 14 wrzesień 2018 11:22

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Napisane przez

- Należy budować w społeczeństwie świadomość konieczności dbania o własne zdrowie – przekonywali eksperci podczas jednego z paneli w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

środa, 12 wrzesień 2018 13:05

VIII Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

Napisane przez

O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą samorządowcy, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz przedsiębiorcy.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:17

Premierowa odsłona konkursu „AcTTive” na TT WARSAW 2018

Napisane przez

MT Targi Polska, organizator 26. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, zaprasza Wystawców do udziału w nowym konkursie, promującym turystykę aktywną.

piątek, 29 czerwiec 2018 12:18

Dbanie o zdrowie to obowiązek

Napisane przez

Zakończyła się VI. edycja kongresu Szczyt Zdrowie, organizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH.

Strona 1 z 10