niedziela, 10 listopad 2019 13:09

Building Bridges in V4 Aviation Community - konferencja

Napisane przez

Śląski Klaster Lotniczy wraz z Partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie, serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Building Bridges in V4 Aviation Community", którą odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Bielsku-Białej.

piątek, 20 wrzesień 2019 10:42

Hebe wprowadza kosmetyki wegańskie i naturalne

Napisane przez

Sieć Hebe wprowadziła do sprzedaży kosmetyki naturalne i wegańskie. Podczas panelu dyskusyjnego przeprowadzonego na Festiwalu Kosmetyków Naturalnych i ich zaletach i rynku dogeryjnym w Polsce dyskutowali Antonio Farinha, Katarzyna Bosacka i Renata Kijek. 

środa, 18 wrzesień 2019 12:01

Kongres 590 przesunięty, znamy nową datę

Napisane przez

Kongres 590 odbędzie się kilka dni później niż pierwotnie planowano. Powodem przesunięcia jest szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Czwarta edycja Kongresu 590 odbędzie się 7 i 8 października w CWK Jasionka koło Rzeszowa. Termin uległ zmianie ze względu na obowiązki Prezydenta związane ze Szczytem Grupy Wyszehradzkiej.

czwartek, 05 wrzesień 2019 12:49

Europejski Związek Klastrów zostanie powołany w Warszawie

Napisane przez

Klastry są ważnym narzędziem pomocy przedsiębiorcom i regionom w podnoszeniu ich konkurencyjności, są też nośnikiem rozwoju inteligentnych specjalizacji regionalnych i krajowych – Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

piątek, 07 czerwiec 2019 15:17

Polska Przyszłości konferencja Instytutu Libertatis

Napisane przez

Instytut Libertatis, już po raz drugi, organizuje konferencję „Polska Przyszłości”, w której udział wezmą wiceministrowie sześciu ważnych resortów. Konferencja odbędzie się w najbliższy wtorek, w Warszawie.

poniedziałek, 03 czerwiec 2019 11:59

Konferencja Polska Przyszłości

Napisane przez

II Konferencja "Polska Przyszłości" to okazja do zapozanania się z kluczowymi projektami przeprowadzanymi przez państwo polskie m.in "Rozwój zdolności sił zbrojnych do działania w cyberprzestrzeni”, „Jak ograniczyć wydatki państwa?”, „Jak zwiększyć konkurencję na rynku kinematografii” 

poniedziałek, 18 marzec 2019 19:12

Poznaliśmy Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski

Napisane przez

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego podczas XXVI Welconomy Forum in Toruń przyznała tytuły Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski. 

poniedziałek, 18 luty 2019 12:53

Czas na nowe trendy w turystyce

Napisane przez

Koniec marca to czas na kiedy w Gdańsku odbywa się największa na Pomorzu konferencja branży turystycznej - Nowe Trendy w Turystyce.

czwartek, 14 luty 2019 13:00

XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń

Napisane przez

Niepodległa – nowe wyzwania, to temat przewodni nadchodzącego Welconomy Forum in Toruń, jednego z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

czwartek, 07 luty 2019 12:29

XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń

Napisane przez

„Niepodległa – nowe wyzwania” to temat przewodni Welconomy Forum in Toruń (XXVI edycji Forum Gospodarczego), które odbędzie się w dniach 18-19 marca 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki Toruń i hotelu Copernicus.

wtorek, 18 wrzesień 2018 11:53

Poznań stolicą prawa rolnego

Napisane przez

Prawo rolne reguluje stosunki społeczne związane z kształtowaniem ustroju rolnego, w tym także produkcji rolnej i rynku rolnego. Jest to zbiór zasad dotyczący skomplikowanego i bardzo ważnego obszaru gospodarczego. W tym roku, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Światowy Kongres Prawa Rolnego.

piątek, 14 wrzesień 2018 11:22

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Napisane przez

- Należy budować w społeczeństwie świadomość konieczności dbania o własne zdrowie – przekonywali eksperci podczas jednego z paneli w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

środa, 12 wrzesień 2018 13:05

VIII Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

Napisane przez

O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą samorządowcy, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz przedsiębiorcy.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:17

Premierowa odsłona konkursu „AcTTive” na TT WARSAW 2018

Napisane przez

MT Targi Polska, organizator 26. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, zaprasza Wystawców do udziału w nowym konkursie, promującym turystykę aktywną.

piątek, 29 czerwiec 2018 12:18

Dbanie o zdrowie to obowiązek

Napisane przez

Zakończyła się VI. edycja kongresu Szczyt Zdrowie, organizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH.

piątek, 08 czerwiec 2018 12:15

Ekonomia, gospodarka i zdrowie

Napisane przez

Już 20 czerwca odbędzie się VI. edycja kongresu Szczyt Zdrowie, organizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH.

II edycja Konferencji Młodych Liderów była wypełniona spotkaniami z ludźmi świata polityki, biznesu, kultury i trzeciego sektora. W wystąpieniach wielu gości przewijała się myśl, że znajomość historii pomaga w rozumieniu rzeczywistości i budowaniu kariery.
piątek, 06 kwiecień 2018 14:27

Pracownicy skarbówki nagrodzeni przez branżę naftową

Napisane przez

Podczas ostatniej konferencji Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego zaprezentowano po raz dwunasty przygotowany przez POPiHN, raport ,,Przemysł i Handel Naftowy 2017”. Przyznano również specjalne wyróżnienie „Człowieka Roku 2017” - wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej.

środa, 07 czerwiec 2017 22:46

Debata GP nt. odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu

Napisane przez

O tym, jak zapewnić warunki dla rozpowszechnienia w Polsce spożywania napojów alkoholowych w sposób odpowiedzialny dyskutowali uczestnicy ostatniej debaty Gazety Polskiej.

piątek, 02 czerwiec 2017 21:17

Rynek mediów w Polsce wobec planowanej dekoncentracji

Napisane przez

Zgodnie z zapowiedziami PiS, jeszcze w tym roku powinien być gotowy projekt ustawy o własności mediów w Polsce. Chodzi o wprowadzenie dekoncentracji na rynku medialnym, co ma zmienić obecną dominację na nim wydawców zagranicznych. W opinii wielu ekspertów w tak ważnej dla całego społeczeństwa sprawie powinny odbyć się konsultacje rynkowe i społeczne z udziałem przedstawicieli dziennikarzy, wydawców i ekspertów rynku mediów. Jedna z nich, debata „Rynek mediów w Polsce: szanse i zagrożenia związane z dekoncentracją”, została zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą.

czwartek, 16 marzec 2017 10:57

24. Welconomy w mieście Kopernika zakończone

Napisane przez

W Toruniu zakończyły się obrady Welconomy Forum. Była to już 24. edycja tego forum gospodarczego.

niedziela, 12 marzec 2017 10:28

O modernizacji wojska w Toruniu

Napisane przez

Podczas zbliżającego się Welconomy Forum in Toruń odbędą się dyskusje na temat zmian  jakie dokonują się w krajach wspólnoty i na świecie oraz o wpływie tych zmian na gospodarkę światową, unijną i wreszcie polską. Dyskusje będą też dotyczyć tematu modernizacji polskiej armii, która może być szansą na pobudzenie polskiej gospodarki.

poniedziałek, 06 marzec 2017 14:20

Partnerstwo z pacjentem

Napisane przez

Jednym z najtrudniejszych zadań dla lekarza jest przekazanie pacjentowi informacji na temat jego choroby, szczególnie jeśli są to informacje złe. To ważna umiejętność, bo dobra, partnerska relacja z pacjentem wpływa korzystnie na efekty leczenia. Pacjent jako partner, to idea, która przyświeca organizatorom Kongres Patient Empowerment.

czwartek, 23 luty 2017 14:16

Środowisko medyczne oczekuje dialogu

Napisane przez

Pracodawcy RP wraz z przedstawicielami szpitali, organizacji pacjentów oraz Naczelnej Izby Lekarskiej zaapelowali do premier Beaty Szydło o rozpoczęcie debaty dotyczącej ustawy o sieci szpitali z całym środowiskiem medycznym. Ich zdaniem, planowana reforma może doprowadzić do zapaści w służbie zdrowia i likwidacji szpitali.

czwartek, 26 styczeń 2017 11:18

Welconomy Forum in Toruń już w marcu

Napisane przez

„Unia Europejska – co dalej” to temat przewodni Welconomy Forum in Toruń (XXIV edycji Forum Gospodarczego), które odbędzie się w dniach 13-14 marca 2017 r. w Toruniu w hotelu Copernicus.

poniedziałek, 12 grudzień 2016 11:52

Przyszłość aptek pod znakiem zapytania

Napisane przez

Zaproponowane przez parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego nowe przepisy to trzęsienie ziemi w branży farmaceutycznej. Proponowane rozwiązania doprowadzą do likwidacji polskich sieci aptecznych, a cały rynek leków oddadzą pod kontrolę korporacji i dużych zagranicznych dystrybutorów leków.

wtorek, 22 listopad 2016 11:26

Kongres Zdrowia Publicznego 2016

Napisane przez

Miejsce zdrowia publicznego w Strategii odpowiedzialnego rozwoju, cele operacyjne Narodowego Programu Zdrowia, profilaktyka i leczenia chorób cywilizacyjnych, zagrożenie powrotem chorób zakaźnych oraz wyzwania zdrowotne wobec starzejących się społeczeństw. To najważniejsze tematy, które podejmować będą uczestnicy Kongresu Zdrowia Publicznego 2016, który odbędzie się 24 listopada w siedzibie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

poniedziałek, 17 październik 2016 13:48

Pierwszy Kongres Zdrowia zakończony sukcesem

Napisane przez

Ponad 600 ekspertów, w tym naukowców, lekarzy, ekonomistów i pracodawców wzięło udział w I Kongresie Zdrowia zorganizowanym przez Pracodawców RP. Wspólnie podjęliśmy się próby analizy systemu zdrowotnego w Polsce z perspektywy środowiska medycznego, pracodawców, a przede wszystkim pacjenta. Celem tych działań było przygotowanie jak najlepszych rekomendacji dla decydentów, które zebraliśmy w specjalnym dokumencie przekazanym na ręce Ministra Zdrowia - Konstantego Radziwiłła.

Strona 1 z 10