piątek, 20 wrzesień 2019 10:42

Hebe wprowadza kosmetyki wegańskie i naturalne

Napisane przez

Sieć Hebe wprowadziła do sprzedaży kosmetyki naturalne i wegańskie. Podczas panelu dyskusyjnego przeprowadzonego na Festiwalu Kosmetyków Naturalnych i ich zaletach i rynku dogeryjnym w Polsce dyskutowali Antonio Farinha, Katarzyna Bosacka i Renata Kijek. 

środa, 18 wrzesień 2019 12:01

Kongres 590 przesunięty, znamy nową datę

Napisane przez

Kongres 590 odbędzie się kilka dni później niż pierwotnie planowano. Powodem przesunięcia jest szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Czwarta edycja Kongresu 590 odbędzie się 7 i 8 października w CWK Jasionka koło Rzeszowa. Termin uległ zmianie ze względu na obowiązki Prezydenta związane ze Szczytem Grupy Wyszehradzkiej.

czwartek, 05 wrzesień 2019 12:49

Europejski Związek Klastrów zostanie powołany w Warszawie

Napisane przez

Klastry są ważnym narzędziem pomocy przedsiębiorcom i regionom w podnoszeniu ich konkurencyjności, są też nośnikiem rozwoju inteligentnych specjalizacji regionalnych i krajowych – Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

piątek, 07 czerwiec 2019 15:17

Polska Przyszłości konferencja Instytutu Libertatis

Napisane przez

Instytut Libertatis, już po raz drugi, organizuje konferencję „Polska Przyszłości”, w której udział wezmą wiceministrowie sześciu ważnych resortów. Konferencja odbędzie się w najbliższy wtorek, w Warszawie.

poniedziałek, 03 czerwiec 2019 11:59

Konferencja Polska Przyszłości

Napisane przez

II Konferencja "Polska Przyszłości" to okazja do zapozanania się z kluczowymi projektami przeprowadzanymi przez państwo polskie m.in "Rozwój zdolności sił zbrojnych do działania w cyberprzestrzeni”, „Jak ograniczyć wydatki państwa?”, „Jak zwiększyć konkurencję na rynku kinematografii” 

poniedziałek, 18 marzec 2019 19:12

Poznaliśmy Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski

Napisane przez

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego podczas XXVI Welconomy Forum in Toruń przyznała tytuły Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski. 

poniedziałek, 18 luty 2019 12:53

Czas na nowe trendy w turystyce

Napisane przez

Koniec marca to czas na kiedy w Gdańsku odbywa się największa na Pomorzu konferencja branży turystycznej - Nowe Trendy w Turystyce.

czwartek, 14 luty 2019 13:00

XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń

Napisane przez

Niepodległa – nowe wyzwania, to temat przewodni nadchodzącego Welconomy Forum in Toruń, jednego z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

czwartek, 07 luty 2019 12:29

XXVI Welconomy Forum 2019 in Toruń

Napisane przez

„Niepodległa – nowe wyzwania” to temat przewodni Welconomy Forum in Toruń (XXVI edycji Forum Gospodarczego), które odbędzie się w dniach 18-19 marca 2019 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki Toruń i hotelu Copernicus.

wtorek, 18 wrzesień 2018 11:53

Poznań stolicą prawa rolnego

Napisane przez

Prawo rolne reguluje stosunki społeczne związane z kształtowaniem ustroju rolnego, w tym także produkcji rolnej i rynku rolnego. Jest to zbiór zasad dotyczący skomplikowanego i bardzo ważnego obszaru gospodarczego. W tym roku, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się Światowy Kongres Prawa Rolnego.

piątek, 14 wrzesień 2018 11:22

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Napisane przez

- Należy budować w społeczeństwie świadomość konieczności dbania o własne zdrowie – przekonywali eksperci podczas jednego z paneli w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy.

środa, 12 wrzesień 2018 13:05

VIII Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

Napisane przez

O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą samorządowcy, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz przedsiębiorcy.

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:17

Premierowa odsłona konkursu „AcTTive” na TT WARSAW 2018

Napisane przez

MT Targi Polska, organizator 26. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, zaprasza Wystawców do udziału w nowym konkursie, promującym turystykę aktywną.

piątek, 29 czerwiec 2018 12:18

Dbanie o zdrowie to obowiązek

Napisane przez

Zakończyła się VI. edycja kongresu Szczyt Zdrowie, organizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH.

piątek, 08 czerwiec 2018 12:15

Ekonomia, gospodarka i zdrowie

Napisane przez

Już 20 czerwca odbędzie się VI. edycja kongresu Szczyt Zdrowie, organizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH.

II edycja Konferencji Młodych Liderów była wypełniona spotkaniami z ludźmi świata polityki, biznesu, kultury i trzeciego sektora. W wystąpieniach wielu gości przewijała się myśl, że znajomość historii pomaga w rozumieniu rzeczywistości i budowaniu kariery.
piątek, 06 kwiecień 2018 14:27

Pracownicy skarbówki nagrodzeni przez branżę naftową

Napisane przez

Podczas ostatniej konferencji Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego zaprezentowano po raz dwunasty przygotowany przez POPiHN, raport ,,Przemysł i Handel Naftowy 2017”. Przyznano również specjalne wyróżnienie „Człowieka Roku 2017” - wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej.

środa, 07 czerwiec 2017 22:46

Debata GP nt. odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu

Napisane przez

O tym, jak zapewnić warunki dla rozpowszechnienia w Polsce spożywania napojów alkoholowych w sposób odpowiedzialny dyskutowali uczestnicy ostatniej debaty Gazety Polskiej.

piątek, 02 czerwiec 2017 21:17

Rynek mediów w Polsce wobec planowanej dekoncentracji

Napisane przez

Zgodnie z zapowiedziami PiS, jeszcze w tym roku powinien być gotowy projekt ustawy o własności mediów w Polsce. Chodzi o wprowadzenie dekoncentracji na rynku medialnym, co ma zmienić obecną dominację na nim wydawców zagranicznych. W opinii wielu ekspertów w tak ważnej dla całego społeczeństwa sprawie powinny odbyć się konsultacje rynkowe i społeczne z udziałem przedstawicieli dziennikarzy, wydawców i ekspertów rynku mediów. Jedna z nich, debata „Rynek mediów w Polsce: szanse i zagrożenia związane z dekoncentracją”, została zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą.

czwartek, 16 marzec 2017 10:57

24. Welconomy w mieście Kopernika zakończone

Napisane przez

W Toruniu zakończyły się obrady Welconomy Forum. Była to już 24. edycja tego forum gospodarczego.

niedziela, 12 marzec 2017 10:28

O modernizacji wojska w Toruniu

Napisane przez

Podczas zbliżającego się Welconomy Forum in Toruń odbędą się dyskusje na temat zmian  jakie dokonują się w krajach wspólnoty i na świecie oraz o wpływie tych zmian na gospodarkę światową, unijną i wreszcie polską. Dyskusje będą też dotyczyć tematu modernizacji polskiej armii, która może być szansą na pobudzenie polskiej gospodarki.

poniedziałek, 06 marzec 2017 14:20

Partnerstwo z pacjentem

Napisane przez

Jednym z najtrudniejszych zadań dla lekarza jest przekazanie pacjentowi informacji na temat jego choroby, szczególnie jeśli są to informacje złe. To ważna umiejętność, bo dobra, partnerska relacja z pacjentem wpływa korzystnie na efekty leczenia. Pacjent jako partner, to idea, która przyświeca organizatorom Kongres Patient Empowerment.

czwartek, 23 luty 2017 14:16

Środowisko medyczne oczekuje dialogu

Napisane przez

Pracodawcy RP wraz z przedstawicielami szpitali, organizacji pacjentów oraz Naczelnej Izby Lekarskiej zaapelowali do premier Beaty Szydło o rozpoczęcie debaty dotyczącej ustawy o sieci szpitali z całym środowiskiem medycznym. Ich zdaniem, planowana reforma może doprowadzić do zapaści w służbie zdrowia i likwidacji szpitali.

czwartek, 26 styczeń 2017 11:18

Welconomy Forum in Toruń już w marcu

Napisane przez

„Unia Europejska – co dalej” to temat przewodni Welconomy Forum in Toruń (XXIV edycji Forum Gospodarczego), które odbędzie się w dniach 13-14 marca 2017 r. w Toruniu w hotelu Copernicus.

poniedziałek, 12 grudzień 2016 11:52

Przyszłość aptek pod znakiem zapytania

Napisane przez

Zaproponowane przez parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego nowe przepisy to trzęsienie ziemi w branży farmaceutycznej. Proponowane rozwiązania doprowadzą do likwidacji polskich sieci aptecznych, a cały rynek leków oddadzą pod kontrolę korporacji i dużych zagranicznych dystrybutorów leków.

wtorek, 22 listopad 2016 11:26

Kongres Zdrowia Publicznego 2016

Napisane przez

Miejsce zdrowia publicznego w Strategii odpowiedzialnego rozwoju, cele operacyjne Narodowego Programu Zdrowia, profilaktyka i leczenia chorób cywilizacyjnych, zagrożenie powrotem chorób zakaźnych oraz wyzwania zdrowotne wobec starzejących się społeczeństw. To najważniejsze tematy, które podejmować będą uczestnicy Kongresu Zdrowia Publicznego 2016, który odbędzie się 24 listopada w siedzibie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

poniedziałek, 17 październik 2016 13:48

Pierwszy Kongres Zdrowia zakończony sukcesem

Napisane przez

Ponad 600 ekspertów, w tym naukowców, lekarzy, ekonomistów i pracodawców wzięło udział w I Kongresie Zdrowia zorganizowanym przez Pracodawców RP. Wspólnie podjęliśmy się próby analizy systemu zdrowotnego w Polsce z perspektywy środowiska medycznego, pracodawców, a przede wszystkim pacjenta. Celem tych działań było przygotowanie jak najlepszych rekomendacji dla decydentów, które zebraliśmy w specjalnym dokumencie przekazanym na ręce Ministra Zdrowia - Konstantego Radziwiłła.

sobota, 15 październik 2016 23:14

Popularność whisky nad Wisłą coraz większa

Napisane przez

Popularna szkocka przestaje być zarezerwowana wyłącznie dla nielicznych. Co czwarta Polka sięga po butelkę bursztynowego trunku, import do naszego kraju osiąga tempo dwucyfrowe, rośnie też znaczenie whisky jako narzędzia inwestycyjnego.

Strona 1 z 10