Kluczowym elementem decydującym o szansach osób z niepełnosprawnościami jest postrzeganie ich przez resztę społeczeństwa. Ciągle mówimy o potrzebie pochylania się nad nimi – stwierdził minister Paweł Wdówik w dyskusji panelowej „Włączenie wykluczonych – jak zapewnić różnorodność?”. 

wtorek, 24 maj 2022 11:29

XXIX Welconomy Forum in Toruń

Napisane przez

Już za tydzień rozpocznie się dwudniowe Forum gospodarcze w Toruniu (30-31 maja 2022 r.). Jak co roku eksperci będą dyskutować o najważniejszych zagadnieniach ekonomiczno-gospodarczych.

czwartek, 28 kwiecień 2022 11:34

„Wpływ zmian klimatu na gospodarkę wodną” konferencja

Napisane przez

„Wpływ zmian klimatu na gospodarkę wodną” to wydarzenie ma służyć wymianie informacji, wiedzy i doświadczeń w zakresie podejmowanych działań  skutkujących ograniczeniem negatywnego oddziaływania zmian klimatycznych na codzienne życie  mieszkańców, będących punktem wyjścia do tworzenia długofalowych strategii działań samorządowych w obszarze gospodarki wodnej. 

Wprowadzanie w życie zasad zrównoważonego rozwoju jest w dzisiejszym świecie koniecznością. Ale bynajmniej nie z tych smutnych, tylko pełnych szans – zaczynając od rynku pracy i kwestii społecznych, poprzez edukację i gospodarkę, a na ochronie środowiska kończąc.

26 stycznia w formie hybrydowej odbędzie się „I Kongres ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG”. Całe wydarzenie obejrzeć można będzie online na stronie: https://esgkongres.pl/. Start transmisji na żywo o 10:30 na stronie i kanale youtube: https://www.youtube.com/fundacjaxbw.

sobota, 23 październik 2021 11:08

I Kongres ESG Polska Moc Biznesu 3-5 listopada

Napisane przez

I Kongres ESG Polska Moc Biznesu odbędzie się w formie studia telewizyjnego w dniach 3-5 listopada 2021 roku w Warszawie. Będzie on poświęcony trzem głównym tematom: środowisku, społecznej odpowiedzialności i ładowi korporacyjnemu.

Rozważania przedstawicieli największych firm i instytucji w Polsce podczas XIII Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach skupiły się wokół tematów związanych z gospodarką, wyznaczaniem trendów na przyszłość i obserwacjami jak będzie wyglądał świat po pandemii. Jaki wpływ na handel i gospodarkę miała pandemia?

III Konferencja Śląskiego Klastra Lotniczego „Śląskie Dni Lotnictwa i Dronów” odbędzie się w ramach Europejskiego Forum Przyszłości, którego idea zrodziła się z potrzeby wypracowania nowych rozwiązań i adaptacji wynikających wyzwań cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych współczesnego świata.

wtorek, 20 lipiec 2021 11:35

Kuraś: gospodarka w czasach pandemii

Napisane przez

Za nami XXVIII edycja Welconomy w Toruniu. Tegoroczne forum było poświęcone wpływowi pandemii na zmiany gospodarczo – społeczne w kraju i na świecie oraz Zielonemu Ładowi, roli banków i instytucji pomocowych w odbudowie aktywności gospodarczej i inwestycyjnej, funkcjonowania sieci handlowych w dobie kryzysu.

poniedziałek, 14 czerwiec 2021 23:39

Czerwiec: XXVIII edycja Welconomy Forum in Toruń

Napisane przez

Tematyka XXVIII Welconomy jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, poglądów czy branży, którą reprezentuje.

Już za 140 dni rozpocznie się największe wydarzenie promocyjno-gospodarcze na świecie – Wystawa Światowa Expo 2020 w Dubaju.

W drugiej edycji międzynarodowej Konferencji Adamedu pt.: „Kolejny rok pandemii i nowe wyzwania w służbie zdrowia” uczestniczyło w formie online blisko 40 tys. lekarzy i ekspertów z 10 krajów z Europy i Azji.

niedziela, 21 marzec 2021 18:31

Dokąd zmierza polska gospodarka? - IV Forum Wizja Rozwoju

Napisane przez

„Dokąd zmierza polska gospodarka?” – to ważne i ciekawe pytanie, na które poszuka odpowiedzi kilkuset ekspertów, panelistów, przedsiębiorców, ekonomistów, naukowców i przedstawicieli ministerstw podczas IV Forum Wizja Rozwoju. Organizatorzy planują wydarzenie na 24-25 czerwca 2021 roku.

poniedziałek, 28 grudzień 2020 10:40

Welconomy Forum in Toruń 2021 w wersji hybrydowej

Napisane przez

Rozmowa z Jackiem Janiszewskim prezesem Stowarzyszenia Integracja i Współpraca - organizatorem Welconomy Forum in Toruń.

Pandemia przeniosła wiele aktywności w świat cyfrowy. Internetowe konferencje prasowe sprawdzają się znakomicie, internetowe zajęcia edukacyjne również (jeśli wykładowca się postara) mogą być ciekawe. 

czwartek, 03 wrzesień 2020 11:29

Kongres 590: Polska 2030, solidarność i patriotyzm gospodarczy

Napisane przez

Pandemia przemeblowała świat, jaki znamy. Widzimy tu potrzebę budowania solidarności w obliczu zagrożenia, niepewności i lęku. Chcemy też szukać nowej definicji nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego, który już dawno wykroczył poza proste hasło „kupuj polskie produkty” - dr hab. Michał Łuczewski z UW.

wtorek, 01 wrzesień 2020 15:22

Kongres 590. Polska 2030 - pozornie odległa perspektywa

Napisane przez

Tematem przewodnim 5. Kongresu 590 będzie „Polska 2030”. - 10 lat to tylko pozornie odległa perspektywa. Zamiast wybiegać zbyt daleko w przyszłość, chcemy koncentrować się na decyzjach i trendach, które już za chwilę będą kształtowały polską i światową gospodarkę - Remigiusz Kopoczek, prezes Kongresu 590.

Kongres gospodarczy „Welconomy Forum in Toruń” XXVII zostnie zainugurowany konferencją „Instrumenty wsparcia polskich przedsiębiorców w dobie COVID-19”. Wydarzenia będzie miało miejsce 25 czerwca w Galerii Delfiny i będzie transmitowane on-line.

środa, 03 czerwiec 2020 10:40

Janiszewski: WELCONOMY 14-15 września w Toruniu

Napisane przez

Rozmowa z Jackiem Janiszewskim, przewodniczącym Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatorem forum WELCONOMY in Toruń. Welconomy 2020 odbędzie się w dniach 14-15 września.

piątek, 17 kwiecień 2020 10:22

III Forum Wizja Rozwoju - czerwiec, Gdynia

Napisane przez

Forum Wizja Rozwoju odbywa się już po raz trzeci i ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu wśród najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce. Tematami debat i paneli będą najważniejsze wyzwania stojącymi przed polską gospodarką w takich obszarach jak m.in.: energetyka, gospodarka, inwestycje, technologie innowacyjne, zdrowie, prawo, transport, rolnictwo, szkolnictwo zawodowe oraz polityka senioralna.

niedziela, 10 listopad 2019 13:09

Building Bridges in V4 Aviation Community - konferencja

Napisane przez

Śląski Klaster Lotniczy wraz z Partnerami z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Związkiem Pracodawców Klastry Polskie, serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Building Bridges in V4 Aviation Community", którą odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Bielsku-Białej.

piątek, 20 wrzesień 2019 10:42

Hebe wprowadza kosmetyki wegańskie i naturalne

Napisane przez

Sieć Hebe wprowadziła do sprzedaży kosmetyki naturalne i wegańskie. Podczas panelu dyskusyjnego przeprowadzonego na Festiwalu Kosmetyków Naturalnych i ich zaletach i rynku dogeryjnym w Polsce dyskutowali Antonio Farinha, Katarzyna Bosacka i Renata Kijek. 

środa, 18 wrzesień 2019 12:01

Kongres 590 przesunięty, znamy nową datę

Napisane przez

Kongres 590 odbędzie się kilka dni później niż pierwotnie planowano. Powodem przesunięcia jest szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Czwarta edycja Kongresu 590 odbędzie się 7 i 8 października w CWK Jasionka koło Rzeszowa. Termin uległ zmianie ze względu na obowiązki Prezydenta związane ze Szczytem Grupy Wyszehradzkiej.

czwartek, 05 wrzesień 2019 12:49

Europejski Związek Klastrów zostanie powołany w Warszawie

Napisane przez

Klastry są ważnym narzędziem pomocy przedsiębiorcom i regionom w podnoszeniu ich konkurencyjności, są też nośnikiem rozwoju inteligentnych specjalizacji regionalnych i krajowych – Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

piątek, 07 czerwiec 2019 15:17

Polska Przyszłości konferencja Instytutu Libertatis

Napisane przez

Instytut Libertatis, już po raz drugi, organizuje konferencję „Polska Przyszłości”, w której udział wezmą wiceministrowie sześciu ważnych resortów. Konferencja odbędzie się w najbliższy wtorek, w Warszawie.

poniedziałek, 03 czerwiec 2019 11:59

Konferencja Polska Przyszłości

Napisane przez

II Konferencja "Polska Przyszłości" to okazja do zapozanania się z kluczowymi projektami przeprowadzanymi przez państwo polskie m.in "Rozwój zdolności sił zbrojnych do działania w cyberprzestrzeni”, „Jak ograniczyć wydatki państwa?”, „Jak zwiększyć konkurencję na rynku kinematografii” 

poniedziałek, 18 marzec 2019 19:12

Poznaliśmy Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski

Napisane przez

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego podczas XXVI Welconomy Forum in Toruń przyznała tytuły Promotora Polskiej Gospodarki i Promotora Polski. 

poniedziałek, 18 luty 2019 12:53

Czas na nowe trendy w turystyce

Napisane przez

Koniec marca to czas na kiedy w Gdańsku odbywa się największa na Pomorzu konferencja branży turystycznej - Nowe Trendy w Turystyce.

Strona 1 z 11