Polscy konsumenci polubili sery zagrodowe, zaś polscy mistrzowie sztuki kulinarnej nie pozostają w tyle. Rośnie zainteresowanie serami kozimi, zwłaszcza pochodzącymi z małych serowarni. Wiele dań z dodatkiem sera koziego staje się interesującą pozycją w nowej kuchni polskiej.

CEDC International Sp. z o.o. oraz jej spółka zależna B2B Wine & Spirits Sp. z.o.o. zostały przejęte przez Grupę Maspex. W polskich rękach znów znalazły się takie marki jak Żubrówka, Soplica, Absolwent.

Wojna – dla wychowanych w pokoju europejskich pokoleń słowo to przestaje być abstrakcją. Czymś, co się dzieje daleko, na peryferiach. Wojna na Ukrainie jest wyzwaniem dla wszystkich. Również dla polskich firm. I dla ich strategii ESG. Szczególnie, że jesteśmy krajem przyfrontowym.

wtorek, 22 luty 2022 11:27

100% kakao ze zrównoważonych źródeł

Napisane przez

Grupa bierze pełną odpowiedzialność i aktywnie przyczynia się do zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwijania łańcucha dostaw kakao, dlatego już od 2005 roku rozpoczęła sukcesywne działania, by 100% pozyskanego kakao pochodziło ze zrównoważonych źródeł.

środa, 09 luty 2022 12:24

Każdy może stać się twarzą marki Nutella®

Napisane przez

Każdy może stać się twarzą marki i trafić na etykietę słoika kremu Nutella®. Wystartowała kampania Nutella® Unique Smile – tak wyjątkowa, jak każdy uśmiech!

czwartek, 27 styczeń 2022 20:35

Liderzy biznesu podczas I Kongresu ESG

Napisane przez

ESG jest globalnym trendem od którego nie ma odwrotu. Utrzymanie konkurencyjności na globalnym rynku i finansowania inwestycji w przypadku dużych przedsiębiorstw oraz możliwości kooperacji, dostarczania usług i towarów przez mniejszych, będą skuteczną motywacją do wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w biznesie.

środa, 19 styczeń 2022 11:42

Żabka Nano - 25 sklepów autonomicznych

Napisane przez

Innowacyjny koncept o nazwie Żabka Nano, pozwalający na szybkie zakupy bez kasjerów, kolejek i gotówki, jest precyzyjnie dostosowany do charakteru lokalizacji oraz profilu klientów.

poniedziałek, 17 styczeń 2022 15:10

Przekaż żappsy i zdobądź wyjątkową bluzę Żabki i WOŚP

Napisane przez

Kolejny już raz sieć Żabka umożliwia użytkownikom swojej aplikacji mobilnej zaangażowanie w działalność charytatywną. Przez dwa kolejne tygodnie przed jubileuszowym 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, użytkownicy Żappki mają możliwość wymiany zbieranych przez siebie podczas zakupów punktów lojalnościowych tzw. żappsów, na cegiełki charytatywne.

piątek, 14 styczeń 2022 19:34

Pierwsza lodówka vendingowa Żabki

Napisane przez

Sieć Żabka uruchomiła pierwszy automat  vendingowy na terenie placówki medycznej. W zdrowe i pożywne produkty marek własnych Żabki mogą zaopatrzyć się pacjenci i pracownicy jednego z prywatnych szpitali w Warszawie.

piątek, 14 styczeń 2022 19:28

Tygodniowy przegląd informacji ISBtech z sektora gamingowego

Napisane przez

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 10-14 stycznia br.

Orange Polska osiągnął 1 mln klientów światłowodowego internetu, podał operator. Zasięg usługi Orange Światłowód sięgnął ponad 5,8 mln gospodarstw domowych.

czwartek, 16 grudzień 2021 15:38

MLEKOVITA ponownie na 1. miejscach w prestiżowych rankingach

Napisane przez

Dynamiczny rozwój MLEKOVITY, lidera mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej, znajduje odzwierciedlenie w zdobywanych przez firmę licznych prestiżowych nagrodach.

poniedziałek, 22 listopad 2021 10:02

CI Games miał 12,84 mln zł zysku netto

Napisane przez

CI Games odnotował 12,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 0,34 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez DOZ kontroli nad spółkami, podał Urząd. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży apteki w Goleniowie.

piątek, 05 listopad 2021 14:38

Żabka - 10 tysięcy na start dla franczyzobiorcy

Napisane przez

Siłę Żabki tworzą franczyzobiorcy prowadzący w całym kraju placówki pod jej szyldem. Doceniając ich ogromy wkład w rozwój organizacji, sieć postanowiła wesprzeć ich jeszcze bardziej na samym początku prowadzenia własnej działalności.

wtorek, 26 październik 2021 18:32

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Zakłady Magnetyzowe Ropczyce odnotowały 11,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 7,91 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Śniadanie uznawane jest za najważniejszy posiłek, bo daje siłę na cały dzień. Według naukowców codzienne jedzenie śniadań chroni przed poważnymi chorobami.

piątek, 22 październik 2021 13:20

Złoty Laur Super Biznesu dla LUX MED

Napisane przez

Grupa LUX MED została wyróżniona specjalną statuetką „Złoty Laur Super Biznesu” w kategorii „firma 30-lecia”.

Czeka nas okres podwyższonej inflacji, która oznacza tworzenie się warunków korzystnych m.in. dla spółek surowcowych i banków, uważa zarządzająca portfelami akcyjnymi w Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Anna Otręba-Górecka.

Jarosław Kaczyński: fuzja Orlenu i Lotosu jest wskazana i potrzebna, aby w przyszłości ceny paliw w Polsce były niższe. (...) Obniżenie akcyzy nie jest jedyną metodą, aby obniżyć tę cenę.

wtorek, 12 październik 2021 20:27

Informacje ze spółek ISBNews

Napisane przez

Informacje ze spółek ISBNews.

wtorek, 12 październik 2021 14:53

Miejska pasieka na dachu poznańskiej siedziby Żabki

Napisane przez

Znajdziemy je w najbardziej zatłoczonych metropoliach świata. Stoją na wielu budynkach w centrach miast, np. na dachach londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, paryskiej Opery Garnier czy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

czwartek, 07 październik 2021 14:29

Przegląd informacji ze spółek

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek

środa, 06 październik 2021 12:16

PARP - pilotażowy program rozwoju innowacji dla samorządów

Napisane przez

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła pilotażowy program rozwoju innowacji GovTech Inno_Lab adresowany do jednostek samorządu terytorialnego.

sobota, 25 wrzesień 2021 10:26

Przeglad informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

W związku z nieuzyskaniem zakładanej wcześniej poprawy rentowności działalności i płynności spółki zależnej Medi-Lynx, jak i całej Grupy Medicalgorithmics, zarząd Medicalgorithmics podjął działania nakierowane na pozyskanie dodatkowych środków, których celem jest zapewnienie finansowania spółki, podał Medicalgorithmics.

Netto Polska, jako jeden z ostatnich detalistów na rynku, podjęło decyzję o podpisaniu umowy z operatorem pocztowym. Tym samym, począwszy od 26 września, wybrane sklepy sieci będą otwarte również w niedziele. Partnerem świadczącym usługi pocztowe na terenie sklepów Netto będzie firma InPost.

Nie ma w Polsce ani we współczesnej światowej medycynie drugiego takiego ośrodka, który w tak krótkim czasie osiągnąłby tak wysoką pozycję nie tylko w kraju, lecz także w skali międzynarodowej.

Tylko w 2020 roku ratownicy wodni przeprowadzili ponad 2,1 tys. akcji ratowniczych i blisko 750 akcji poszukiwawczych. Łącznie uratowali niemal 2 tys. osób.

Strona 1 z 43