Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie, jako reprezentant blisko 130 aquaparków oraz ponad 730 pływalni opracowało „protokoły sanitarne” dla tzw. branży basenowej.

Podatkowe grupy kapitałowe, bez względu na wysokość osiągniętych przychodów oraz najwięksi podatnicy CIT, których wartość przychodów w roku podatkowym przekroczyła 50 mln euro, mają od 1 stycznia 2021 r. obowiązek złożenia sprawozdania w sprawie stosowanych przez nich praktyk płatniczych za  2020 rok, poinformował ISBnews wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak.

Project44, lider w branży transparentności łańcucha dostaw dla spedytorów i dostawców usług logistycznych (LSP), ogłosił dzisiaj zamknięcie etapu finansowania Serii D w wysokości 100 mln USD.

wtorek, 22 grudzień 2020 08:57

EKOmat w "eco" Żabce. Podróż w przyszłość

Napisane przez

Kiedyś aby jakieś pomieszczenie nazwać sklepem wystarczyło mieć ladę, wagę no i oczywiście towar na sprzedaż. Od tego czasu handel przeszedł gigantyczną ewolucję. Sklepy są nie tylko branżowe, ale posiadają też swoje formaty.

środa, 16 grudzień 2020 15:24

Shanghai Electric rating AAA od CHINCA

Napisane przez

Shanghai Electric, producent i dostawca urządzeń do wytwarzania energii elektrycznej, urządzeń przemysłowych i usług integracyjnych, uzyskał ostatnio rating AAA dla projektów międzynarodowych.

środa, 16 grudzień 2020 11:40

Redan: Wierzyciele przyjęli układ w Top Secret

Napisane przez

Zgromadzenie wierzycieli przyjęło układ w Top Secret dotyczący postępowania restrukturyzacyjnego, poinformował Redan.

TSS Europe wzywa do sprzedaży 4 812 160 akcji uprawniających do 100% udziałów w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Simple. Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 13,01 zł  za jedną akcję, podało pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie mBanku.

piątek, 11 grudzień 2020 06:18

ISBNews - Przegląd informacji ze spółek

Napisane przez

Tygodniowy przegląd informacji ze spółek ISBNews.

piątek, 11 grudzień 2020 06:44

PKP Cargo ma 10-letnią umowę na dostawy ON od PKP Energetyka

Napisane przez

PKP Cargo i PKP Energetyka podpisały 10-letnią umowę, która zapewnia przewoźnikowi dostawy oleju napędowego do pojazdów trakcyjnych na stacjach paliw należących do PKP Energetyka. Wartość kontraktu to 718,25 mln zł netto, podało PKP Cargo. Spółki rozmawiają także o możliwości przyszłego uzupełnienia oferty o rozwiązania wodorowe.

"Korzystamy z usług PKP Energetyka od dawna i jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Dlatego też zdecydowaliśmy się na podpisanie nowej, długoterminowej umowy. Zakup oleju napędowego ma dla naszej spółki strategiczne znaczenie, gdyż mniej więcej połowę naszego taboru stanowią lokomotywy spalinowe, których używamy do prac manewrowych i liniowych. Z ciekawością obserwujemy również pracę nad dalszym rozwojem oferty PKP Energetyka m. in. o paliwo przyszłości jakim jest wodór" - powiedział prezes Czesław Warsewicz, cytowany w komunikacie.

Kontrakt został zawarty na 10 lat (od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2030 r. ),  a jego wartość wynosi łącznie 718 250 000,00 zł netto. Zabezpiecza ciągłość dostaw paliw dla PKP Cargo poprzez sukcesywny zakup oleju napędowego do pojazdów trakcyjnych na 18 stacjach paliw PKP Energetyka w całej Polsce. To kolejna, wieloletnia umowa pomiędzy przedsiębiorstwami, poprzednia obowiązywała w latach 2013-2020.

"Umowa z największym polskim przewoźnikiem towarowym jest dla nas potwierdzeniem jakości świadczonych usług, ale też zobowiązaniem do dalszej pracy na rzecz naszego klienta. Mamy wspólny cel jakim jest zwiększanie konkurencyjności transportu kolejowego. Realizujemy go poprzez terminowe i niezawodne dostawowy paliw konwencjonalnych, ale pracujemy równolegle nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Wspólnie rozwijamy model przejścia PKP Cargo na zasilanie budynków i infrastruktury ze źródeł OZE. Pracujemy też nad uzupełnieniem naszej oferty o możliwość tankowania wodoru. Zgodnie z naszymi analizami rosnący potencjał sektora kolejowego powinien być zaspokojony 50 stacjami wodorowymi w perspektywie 2028 roku" - dodał prezes PKP Energetyka Wojciech Orzech.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2019 r. miała 4,78 mld zł skonsolidowanych przychodów.

czwartek, 10 grudzień 2020 23:37

Oknoplast wchodzi na rynek hiszpański dzięki przejęciu Ampuero

Napisane przez

Oknoplast wchodzi na rynek hiszpański, przejmując największego tamtejszego producenta okien PVC - spółkę Ampuero, właściciela marki Hermet10, poinformował prezes Mikołaj Placek. Celem jest m.in. podwojenie sprzedaży spółki w ciągu 5 lat i ewentualne wykorzystanie jej do ekspansji na rynki Ameryki Południowej.

CDRL liczy, że w przyszłym roku powróci do wyników z poprzednich lat i planuje dalszy rozwój e-commerce, przebudowując odpowiednio ofertę towarową, poinformował ISBnews wiceprezes Tomasz Przybyła. W przyszłym roku spółka chciałaby także wejść ze sklepem monobrandowym na Białoruś, do Rosji i Armenii.

wtorek, 08 grudzień 2020 11:48

GPW czeka na czwartkowy szczyt UE i premierę Cyberpunk 2077

Napisane przez

Notowania na GPW w najbliższych dniach będę w dużej mierze zależały od wyników czwartkowego spotkania liderów Unii Europejskiej, którzy omówią nie tylko kwestię polsko-węgierskiego weta dla unijnego budżetu, ale też negocjacje między UE a Wielką Brytanią dotyczące warunków Brexitu.

poniedziałek, 07 grudzień 2020 10:29

17 maszyn HH139B od Leonardo dla Włoch

Napisane przez

Leonardo, właściciel fabryki PZL-Świdnik, dostarcza Włochom pierwszy z 17 śmigłowców HH139B, który będzie realizował misje poszukiwawczo-ratownicze, walkę z pożarami oraz przechwytywanie wolno poruszających się obiektów

Przeniesienie notowań akcji Movie Games na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z NewConnect może zostać zrealizowane w I połowie 2021 r., poinformował prezes Movie Games Mateusz Wcześniak. Spółka będzie również kontynuować wypłatę dywidendy akcjonariuszom.

Zhengzhou Yutong Bus Co., Ltd. otrzymało od Mowasalat, katarskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego, największe w historii branży pojazdów elektrycznych zamówienie o wartości 1,8 mld RMB na dostarczenie 1.002 autobusów, w tym 741 elektrycznych, które będą obsługiwały Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 r.

środa, 02 grudzień 2020 12:49

Nowe centra medyczne LUX MED w Łodzi

Napisane przez

Grupa LUX MED powiększyła swoją sieć centrów medycznych o dwie nowoczesne placówki w Łodzi – stomatologiczną i pracownię rezonansu magnetycznego. Stomatologia zlokalizowana jest przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 85, a diagnostyka obrazowa przy ul. Targowej 35.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP), Zakład Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej „Chemar” S.A. (Chemar), Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) oraz Politechnika Świętokrzyska (PŚk) podpisały porozumienie w sprawie współpracy na rzecz rozwoju innowacyjnych projektów oraz technologii dla wysokojakościowych produktów odlewniczych. Chemar zaprosi studentów AGH i PŚk do odbycia w spółce staży oraz realizacji doktoratów wdrożeniowych.

sobota, 28 listopad 2020 19:10

Gemini Polska nagrodzone za cyfrową transformację

Napisane przez

Gemini Polska zostało laureatem prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards 2020. Inicjatywa ma na celu wyróżnienie  liderów przemian cyfrowych w różnych sektorach biznesu. W październiku 2020 roku – spośród zgłoszonych do konkursu firm - kapituła wyłoniła 12 finalistów.

Ojciec kandydata na sekretarza stanu USA, Donald Blinken, jest prezesem funduszu inwestycyjnego, którego własnością jest sieć Aptek Gemini – czytamy na portalu wp.pl.

piątek, 27 listopad 2020 12:22

Emitel certyfikowany ISO 22301

Napisane przez

Wdrożony w Emitel System Zarządzania Ciągłością Działania, który wraz z Systemem Bezpieczeństwa Informacji stanowi Zintegrowany System Zarządzania, został uznany przez międzynarodową jednostkę certyfikującą Alcumus ISOQAR jako zgodny z wymaganiami Normy ISO 22301:2012.

środa, 18 listopad 2020 12:40

AgustaWestland Philadelphia dostarczy 36 maszyn TH-73A

Napisane przez

Koncern Leonardo z zadowoleniem przyjął zapowiedź ze strony Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych o przyznaniu firmie AgustaWestland Philadelphia Corp. dodatkowych 171 mln USD, co stanowi modyfikację poprzednio przyznanego kontraktu o sztywnej cenie na Zaawansowany System Szkolenia Śmigłowcowego dla Marynarki Stanów Zjednoczonych.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w obliczu pandemii oczekują jeszcze wyższej niż dotąd jakości obsługi oraz komfortu w dokonywaniu zakupów, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie w naszych placówkach ponadstandardowego na rynku audytu higienicznego w ramach programu „Bezpieczeństwo i Higiena +” - Joanna Kasowska, Dyrektor ds. Zarządzania Jakością i Środowiskiem Żabka Polska.

wtorek, 17 listopad 2020 11:31

Movie Games miało 1,94 mln zł zysku netto

Napisane przez

Movie Games odnotowało 1,94 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2020 r. wobec 0,26 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

"Frisco w tej chwili w Warszawie osiągnął próg rentowności nawet na poziomie zysku netto. Z drugiej strony, zaliczamy go nadal do segmentu Projekty, dlatego że każde nowo otwarte miasto będzie wymagało inwestycji - dyrektor finansowy Grupy Eurocash Jacek Owczarek.

Frisco osiągnęło w III kw. br. rentowność na poziomie nie tylko operacyjnym, ale i netto, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash Jacek Owczarek. Potwierdza, że zasięg sklepu internetowego obejmie jeszcze w tym kwartale Wrocław. Spółka planuje, że w ciągu 2-3 lat Frisco obejmie wszystkie duże miasta w Polsce. Capex na rozwój będzie początkowo opiewał na kilka milionów złotych na każde miasto.

"Frisco w tej chwili w Warszawie osiągnął próg rentowności nawet na poziomie zysku netto. Z drugiej strony, zaliczamy go nadal do segmentu Projekty, dlatego że każde nowo otwarte miasto będzie wymagało inwestycji. Mogę potwierdzić, że w IV kwartale odbędzie się otwarcie we Wrocławiu. Będziemy również rozbudowywać nasze moce logistyczne w Warszawie, gdzie występuje obecnie bardzo duży popyt, którego nie jesteśmy w stanie obsłużyć. Natomiast w ciągu 2-3 lat chcielibyśmy pokryć wszystkie duże miasta w Polsce" - powiedział Owczarek w rozmowie z ISBnews.

W początkowej fazie magazyny w kolejnych miastach będą funkcjonowały jako manualne.

"Do każdego nowego miasta wchodzimy, wykorzystując istniejącą infrastrukturę Grupy Eurocash, a więc magazyn manualny, dopiero w momencie osiągnięcia odpowiedniej wartości sprzedaży opłaca się inwestować w duży zautomatyzowany magazyn, taki jak mamy w Warszawie. Stąd capex na początku wynosi kilka milionów złotych na każde miasto, gdyż reszta kosztów jest albo zmienna, jak transport, albo poniesiona już wcześniej, jak w przypadku platformy IT" - wyjaśnił Owczarek.

Eurocash podał dziś wcześniej, że przychody Frisco w III kw. wyniosły ponad 50 mln zł i były ponad dwukrotnie wyższe niż w trzecim kwartale 2019 r, co oznacza osiągnięcie przez Frisco progu rentowności na poziomie wyniku operacyjnego (EBIT).

Pod koniec czerwca br. Grupa Eurocash nabyła pozostałe 56% akcji we Frisco od funduszy MCI za 132,5 mln zł, zwieszając swój udział do 100%.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Oferuje także wsparcie marketingowe dla niezależnych polskich przedsiębiorców prowadzących działalność detaliczną. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tysięcy niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

piątek, 13 listopad 2020 11:49

PKN ORLEN wspiera Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku

Napisane przez

PKN ORLEN podpisał porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku w sprawie zatrudnienia personelu medycznego. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zostanie pracodawcą dla kadry, która zapewni profesjonalną i kompleksową pomoc pacjentom.

Jako duma polskiej gospodarki MLEKOVITA nieustannie się rozwija, inwestując nie tylko w zakłady, ale także w nowe kanały sprzedaży. Jesienią br., wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów i realizując strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, uruchomiła dwa sklepy internetowe.

czwartek, 05 listopad 2020 11:35

ARP Leasing - PKO Leasing pomoc dla branży transportowej

Napisane przez

4 listopada podpisane zostało porozumienie o współpracy między PKO Leasing, a ARP Leasing w zakresie refinansowania umów leasingowych przedsiębiorców branży transportowej i autokarowej dotkniętych skutkami pandemii Covid-19.

PKN ORLEN w historycznie najtrudniejszym otoczeniu makroekonomicznym dla branży rafineryjnej osiągnął solidne wyniki finansowe. EBITDA LIFO spółki w trzecim kwartale 2020 roku wyniosła 2 mld zł, a zysk netto 0,7 mld zł.

Strona 1 z 39