piątek, 29 maj 2020 10:23

Wizz Air - nowa baza w Larnace

Napisane przez

Od lipca 2020 roku samoloty Wizz Air polecą z Larnaki do sześciu krajów obsługując dziesięć połączeń.  Wizz Air, będzie dysponować w Larnace dwoma samolotami typu Airbus A320. 

Emitel działa odpowiedzialnie  w stosunku do środowiska naturalnego, swoich interesariuszy i otoczenia biznesowego. Dlatego w dniu kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, Spółka rozpoczęła współpracę z Roi Się, które w swojej działalności promuje i wspiera polskie pasieki, zapewniając utworzonej społeczności możliwość korzystania z naturalnych darów natury. 

Nowoczesny kontenerowy tomograf komputerowy o wartości niemal 3 mln zł został przekazany Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Gorzowie Wielkopolskim. Sprzęt ufundowała sieć sklepów Żabka.

Branża targowa została pominięta w planie odmrażania gospodarki. W żadnym z 4 etapów nie ma o niej mowy, a przemysł targowy to istotna gałąź gospodarki. Uważane za „dźwignię gospodarki” targi odpowiadają przecież za zwiększanie obrotów między firmami, budowę relacji między przedsiębiorcami, tworzenie zaufania oraz kojarzenie partnerów biznesowych.

Na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczamy łącznie ponad 100 mln zł. Koncentrujemy się na pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dlatego beneficjentami naszych działań są placówki medyczne, przedstawiciele służby zdrowia, czy służb mundurowych – Adam Burak, Członek Zarządu ds. Komunikacji i Marketingu PKN ORLEN.

wtorek, 21 kwiecień 2020 10:59

Patriotyzm konsumencki wzrasta. 590 przyciąga kupujących

Napisane przez

Kod 590 to gwarancja, że produkt powstał w Polsce. Coraz częściej wybieramy Polskie produkty i tym samym wspieramy rodzimą gospodarkę, w tym wyborze wspiera nas przekonanie, że Polskie produkty są bezpieczniejsze - wynika z badań ARC Rynek i Opinia zrobionego na zlecenie PPL Koral.

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 12:13

Jarosław Romanowski - nowy członek zarządu Ciechu

Napisane przez

Rada nadzorcza Ciechu powołała Jarosława Romanowskiego do zarządu spółki, na stanowisko członka zarządu, podał Ciech.

Orbis złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał 1000 szybkich testów przesiewowych od przedsiębiorców zrzeszonych w Stowarzyszeniu  Vaping Association Polska (VAP). Wcześniej Stowarzyszenie VAP dostarczyło placówkom medycznym płyny do dezynfekcji.  

poniedziałek, 06 kwiecień 2020 11:36

The Farm 51 Group spienięża akcje aby podtrzymać działalność

Napisane przez

Członkowie zarządu The Farm 51 Group zadeklarowali sprzedaż części posiadanych akcji spółki - w każdym przypadku za nie więcej niż 1 mln zł - aby zabezpieczyć środki na działalność spółki, podało The Farm 51 Group. Środki te będą wnoszone do spółki w postaci weksli.

Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła 300 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, część z nich dotarła już do Polski, podała ARP.

Klienci Żabki wraz z siecią pomagają szpitalom zakaźnym. W ciągu 48 godzin zostało zebranych ponad milion złotych dzieki punktom z aplikacji żaapka.

czwartek, 02 kwiecień 2020 16:57

Gemini: apteki w czasie pandemii koronawirusa

Napisane przez

Od czasu zdiagnozowania pierwszego pacjenta chorego na Covid-19, rząd wprowadzał systematycznie ograniczenia, które miały zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na pierwszej linii frontu zostali m.in. farmaceuci, którzy codziennie muszą mierzyć się z zagrożeniem i dbać o to, żeby nie zabrakło jednych z najpotrzebniejszych zasobów, czyli leków.

Wyciągając wnioski z niedawnej przeszłości należy zadbać, by nie wystąpiło nadmierne spowolnienie inwestycji infrastrukturalnych - Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec. Inwestycje, w szczególności w infrastrukturze drogowej i kolejowej, angażują wiele firm o różnych specjalizacjach, dających zatrudnienie znaczącej liczbie pracowników. Właśnie od sprawności realizacji inwestycji zależeć będzie tempo wychodzenia z kryzysu w gospodarce, spowodowanego koronawirusem.

środa, 01 kwiecień 2020 10:22

GK Gobarto: 92,7 mln zł EBITDA oraz 21,8 mln zysku netto

Napisane przez

W 2019 r., na skutek większego popytu na wieprzowinę ze strony Chin i innych krajów azjatyckich, Wietnamu, Tajwanu i Japonii, eksport produktów wieprzowych z UE na rynki krajów trzecich był większy niż rok wcześniej.

Leonardo, Włoski koncern lotniczy, udostępnia swoje helikoptery i samoloty transportowe do walki z pandemią koronawirusa. W ramach akcji „Protezione Civile” transportuje materiały medyczne niezbędne do ratowania życia i zdrowia.

poniedziałek, 30 marzec 2020 11:51

Echo Investment: Lindberg i Drozd kupują obligacje spółki

Napisane przez

Prezes Echo Investment Nicklas Lindberg oraz wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd zakupili na rynku wtórnym ponad 1,4 tys. obligacji spółki, podało Echo.

Mostostal Warszawa dokonał analizy możliwości wyegzekwowania wierzytelności z tytułu prac wykonanych dla Gamma Inwestycje S.A. (dawniej: Gamma Inwestycje Sp. z o.o., a wcześniej Zielona Italia Sp. z o.o.) oraz aktywów z tytułu realizacji kontraktu budowlanego dla tego kontrahenta.

Elektrobudowa w upadłości otrzymała od Enea Operator pisma zawierające odstąpienia od umów o wartości ok. 53 mln zł wraz z naliczeniem kar umownych oraz wezwaniami do zapłaty dotyczące zadań inwestycyjnych realizowanych przez Spółkę na rzecz Enea Operator., podała Elektrobudowa.

czwartek, 26 marzec 2020 10:26

Prezes PKN Orlen: fuzja Grupy Lotos z Energą

Napisane przez

Plany dotyczące fuzji z Grupą Lotos i Energą są aktualne. Przerób ropy w zakładzie produkcyjnym w Płocku odbywa się według planu - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Vaping Association Polska wydał oświadczenie o gotowości części firm z branży e-papierosów do butelkowania płynów dezynfekcyjnych. Jest to działanie pro bono, bez uzyskiwania z tego tytułu korzyści finansowych.

CI Games nie wyklucza premiery gry "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" jeszcze w tym roku, ale wcześniej zadebiutuje pierwszy tytuł z brandu United Label pod tytułem "Röki", poinformował prezes Marek Tymiński.

Służby bezpośrednio zaangażowane w niesienie pomocy ofiarom koronawirusa bez kolejki na stacjach PKN ORLEN, i z darmowym napojem.

Immobiliaria Camins Polska, może rozpoczynać lub prowadzić prace budowlane Dolnych Młynów 10 w Krakowie. Zadecydował o tym krakowski sąd rejonowy, który zmienił właśnie wcześniejsze postanowienie w tej sprawie.

MLEKOVITA jako firma nieodłącznie związana z rolnictwem ma doświadczenie w radzeniu sobie ze szczególnymi sytuacjami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się chorób, gdyż mieliśmy już do czynienia z chorobą wściekłych krów, ptasią grypą czy ASF – wiemy, jak się chronić i jak przeciwdziałać rozprzestrzenianiu wirusa. 

poniedziałek, 16 marzec 2020 14:55

Tańsze paliwa PKN ORLEN

Napisane przez

PKN ORLEN obniży ceny paliw na stacjach benzynowych. To splot okoliczności takich jak globalna obniżka cen ropy, zmniejszenie popytu i chęć stymulacji gospodarki.

czwartek, 12 marzec 2020 12:12

LUX MED otwiera Poradnię Leczenia Marihuaną Medyczną

Napisane przez

Grupa LUX MED, lider rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce, otwiera w Warszawie Poradnię Leczenia Marihuaną Medyczną. Nowa placówka Grupy zapewni pacjentom nowoczesne i kompleksowe wsparcie w leczeniu wielu schorzeń z wykorzystaniem konopi medycznych.

Hale magazynowe są niezwykle istotnym elementem każdego przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa rolnego zajmującego się produkcją. Dzięki wielkopowierzchniowym obiektom możliwe jest m.in. przechowywanie zarówno półproduktów, jak i gotowych towarów. Jaką technologię budowlaną wybrać planując kolejną inwestycję, aby ta zwróciła się w możliwie jak najkrótszym czasie, a hale charakteryzowała najwyższa jakość i odporność na czynniki zewnętrzne?

Strona 1 z 37