Nordic Entertainment Group oraz operator telewizji kablowej UPC podpisały wieloletnią umowę dystrybucyjną, która umożliwi klientom UPC dostęp do serwisu streamingowego Viaplay, podała spółka.

środa, 28 lipiec 2021 11:14

Grupa Lotos miała wstępnie 1,08 mld zł zysku netto

Napisane przez

Grupa Lotos miała 7,42 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 1 mld zł zysku operacyjnego wg LIFO, powiększonego o amortyzację i po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczony EBITDA LIFO) w II kw. 2021 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. Ponadto spółka poinformowała, że szacunkowy skonsolidowany wynik netto wyniósł 1,08 mld zł.

poniedziałek, 26 lipiec 2021 10:56

Lokalne pieczywo w Żabce

Napisane przez

Pieczywo to kategoria produktów, po które klienci sklepów Żabka sięgają każdego dnia. Wśród najczęściej sprzedawanych produktów w tej kategorii są wypiekane w sklepie bułki: kajzerka, pszenna i grahamka.

Konsumenci docenili LUX MED za najwyższą jakość usług, profesjonalizm i szybki dostęp do specjalistów. Ranking powstał na podstawie badania konsumentów, którzy wyłonili najlepsze jakościowo usługi i produkty.

Nowym kandydatem do konkursu „Polski produkt przyszłości” powinien być dostępny, skuteczny i dokładnie przebadany preparat grzybowy. Mamy w Polsce kilku jego producentów i rozwijające się zaplecze surowcowe. Działa grono naukowców, dla których grzyby medyczne to nowa karta medycyny.

wtorek, 20 lipiec 2021 12:14

Grupa LUX MED - wymiana floty na hybrydy Toyoty

Napisane przez

Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED i dr Jacek Pawlak, Prezydent Toyota Central Europe i Toyota Motor Poland Co. podpisali porozumienie o współpracy, na mocy którego Grupa LUX MED wymieni flotę na samochody hybrydowe marki Toyota.

sobota, 17 lipiec 2021 11:48

„Zostaw paczkę w Żabce” nowa usługa

Napisane przez

„Zostaw paczkę w Żabce” nowa usługa sieci odpowiadająca na potrzeby lokalnych klientów, którzy nie mają czasu, bądź nie chcą umawiać się z odbiorcą paczki w domu.

wtorek, 13 lipiec 2021 23:40

E-zdrowie. Gemini w chmurze Microsoft

Napisane przez

Gemini od przeszło trzech lat korzysta z nowoczesnych technologii chmurowych, w tym rozwiązań Microsoft, z pomocą których buduje rozwiązania wspierające system ochrony zdrowia

piątek, 25 czerwiec 2021 10:18

Grupa LUX MED przyjmuje HIFU CLINIC

Napisane przez

Grupa LUX MED rozszerza zakres usług szpitalnych o wysokospecjalistyczną urologię i rozwija działalność w obszarze robotyki medycznej. Do Grupy dołącza HIFU CLINIC, europejski lider w zakresie nowoczesnej diagnostyki raka prostaty.

Drugi lockdown w naszym kraju stanowił poważne wyzwanie dla wielu branż, w tym branży fitness, która była zamknięta przez siedem miesięcy. Jednak intensyfikacja programu szczepień i odmrożenie gospodarki dają nadzieję, że polski biznes sprawnie wróci na dawne tory.

piątek, 11 czerwiec 2021 10:43

Listek CSR dla Ferrero

Napisane przez

Tygodnik „Polityka” we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz dziesiąty przyznał prestiżowe wyróżnienia - Listki CSR.

Ponad 500 tysięcy pracowników korzysta z  platformy kafeteryjnej MyBenefit która oferuje - sport, kulturę, szkolenia oraz wsparcie licznych aktywności codziennych.

Przepełnione kosze miejskie i altany śmieciowe, kursujące od rana głośne śmieciarki – zarządzanie odpadami jest uciążliwe i nieskuteczne, a mieszkańcy w całej Polsce niekiedy muszą zmagać się z kilogramami zalegających odpadów.

poniedziałek, 07 czerwiec 2021 13:15

Polski oddział Ebury będzie rozwijał biznes w krajach bałtyckich

Napisane przez

Polski oddział Ebury, po 6 latach rozwoju w Polsce, będzie także obsługiwał klientów w krajach bałtyckich: Litwie, Łotwie i Estonii - szczególnie tych prowadzących handel z partnerami z Rosji, podał Ebury.

piątek, 04 czerwiec 2021 16:42

Żabka osiągnęła neutralność plastikową marek własnych

Napisane przez

Celem Żabki jest cyrkularność, czyli zamknięcie obiegu surowców. W minionym roku Żabka jako pierwsza sieć handlowa w Polsce osiągnęła neutralność plastikową, co oznacza, że wraz z klientami i partnerami biznesowymi, zebrała tyle plastiku, ile wprowadziła do obiegu w swoich markach własnych i materiałach w sklepach.

Spożywcza sieć Dino zwolniła pracownicę za zjedzenie truskawek, które przeznaczone były do wyrzucenia. Jest to dobry powód aby zastanowić się nad praktykami CSR tej pochodzącej z Wielkopolski firmy, praktykami w Polsce już zarzuconymi i przywodzącymi namyśl dinozaury.

poniedziałek, 31 maj 2021 12:30

MasterLifeSolutions dołącza do Grupy Żabka

Napisane przez

Żabka Polska oraz firma MasterLifeSolutions – właściciel marki Dietly.pl – zawarły umowę, w efekcie której lider wśród platform cateringu dietetycznego dołączył do Grupy Żabka.

sobota, 29 maj 2021 04:56

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek ISBNews.

Nowy System Zarządzania Relacjami z Franczyzobiorcami sieci Żabka integruje w jednym miejscu dane dotychczas dostępne w różnych aplikacjach, zapewniając jeszcze lepszą i szybszą obsługę blisko 6000 franczyzobiorców.

Rada nadzorcza Grupy Lotos zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska w zarządzie. W efekcie prezesem zarządu pozostała Zofia Paryła, podała spółka. Do składu zarządu XI kadencji powołano również dotychczasowych wiceprezesów - Krzysztofa Nowickiego, Piotra Walczaka, Jarosława Wittstocka i Jarosława Wróbla - powierzając im nadzorowane dotąd obszary.

piątek, 21 maj 2021 07:04

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek ISBNews.

piątek, 14 maj 2021 12:50

Mennica Skarbowa zwiększyła sprzedaż złota o 59%

Napisane przez

Mennica Skarbowa zwiększyła sprzedaż złota o 59% r/r do 842 kg w I kw. 2021 r., podała spółka. Przychody spółki w I kw. br. zwiększyły się o 67% r/r do 201,6 mln zł.

Amazon utworzy 650 nowych miejsc pracy w dziale obsługi klienta w Polsce do końca 2021 r., podała firma. Nowe stanowiska będą obejmowały pracowników wykonujących pracę w biurze lub zdalnie, obsługujących klientów polskojęzycznych, jak również niemiecko-, francusko- i włoskojęzycznych.

sobota, 08 maj 2021 05:27

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Maxcom zarekomendował przeznaczenie z zysku netto za 2020 rok kwoty  2,7 mln zł na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 1 zł na akcję, podała spółka.

czwartek, 06 maj 2021 10:49

Emitel wdroży projekt LoRaWAN dla MPWiK Wrocław

Napisane przez

Emitel we współpracy z AIUT zbuduje innowacyjny system zdalnego odczytywania parametrów z wodomierzy dla Miejskiego Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. To pierwszy tak wielkiej skali projekt Smart City w Polsce z wykorzystaniem sieci LoRaWAN, którą zaprojektuje i zbuduje Emitel. 

wtorek, 04 maj 2021 10:24

Excellence zwiększył zysk netto o 271%

Napisane przez

Producent soków i napojów Excellence odnotował 402,7 tys. zł zysku netto w 2020 r., co oznacza wzrost o 271% r/r, podała spółka. Przychody wzrosły w tym okresie o 4,7% r/r do 48,5 mln zł.

piątek, 30 kwiecień 2021 07:00

UOKiK wydał zgodę na włączenie Maczfit do Grupy Żabka

Napisane przez

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na włączenie spółki Maczfit, lidera rynku cateringu dietetycznego w Polsce, w strukturę Grupy Żabka.

XTPL odnotowało 8,58 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 23,8 mln zł straty rok wcześniej.

Strona 1 z 42