Singapore Airlines, Singapurska Izba Turystyczna i Izba Turystyczna wyspy Sentosa organizują webinar - seminarium online dla biur podróży.

środa, 05 sierpień 2020 10:51

Przegląd informacji ze spółek giełdowych

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek giełdowych przygotowany przez ISBNews.

poniedziałek, 03 sierpień 2020 10:09

MLEKOVITA - inwestycje w ochronę środowiska

Napisane przez

Tylko w ubiegłym roku wybudowano instalację wykorzystującą ciepło spalin z odnawialnego źródła energii, które zlokalizowane jest na przyzakładowej oczyszczalni ścieków w centrali Grupy MLEKOVITA i zagospodarowane w Fabryce Proszków Mlecznych.

- Columbus Energy zawarł umowy nabycia 100% udziałów w spółkach Greenprojekt 6 sp. z o.o., Greenprojekt 18 sp. z o.o., Ecowolt 6 sp. z o.o., Ecowolt 7 sp. z o.o., Sun Energy Invest sp. z o.o. realizujących przedsięwzięcia farm fotowoltaicznych (PV) o łącznej mowy ok. 20 MW, których szacunkowa wartość po wybudowaniu wyniesie ok. 70 mln zł.

poniedziałek, 20 lipiec 2020 11:47

Soboń: Narodowy Holding Spożywczy będzie silnym graczem

Napisane przez

Zakończył się pierwszy etap prac nad powołaniem Narodowego Holdingu Spożywczego. Wytypowano spółki do konsolidacji i stworzono jej koncepcję. Ministerstwo Aktywów Państwowych rozpoczęło wyceny majątku tych spółek, a w dalszej kolejności uruchomi procedury prawne.

czwartek, 16 lipiec 2020 12:09

Przychody LiveChat wzrosły do 10,3 mln USD

Napisane przez

- Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy LiveChat Software w okresie kwiecień - czerwiec 2020 (I kwartał roku finansowego 2020/21) wyniosły 10 358 268 USD i były o 31,3% wyższe od osiągniętych w I kwartale 2019/20 roku finansowego, podała spółka.

poniedziałek, 13 lipiec 2020 12:16

Raport Zintegrowany Grupy ORLEN za 2019

Napisane przez

Najnowszy Raport Zintegrowany Grupy ORLEN za 2019 rok jest już dostępny w wersji online. Przedstawiono w nim jak model biznesowy, strategia, ład korporacyjny, a także wyniki i prognozy na przyszłość, wpływają na budowę wartości Grupy oraz jej dynamiczny rozwój. Szczególną uwagę poświęcono zarządzaniu oraz oddziaływaniu Koncernu na sferę społeczną i środowisko naturalne.

środa, 10 czerwiec 2020 14:25

Szybko, wygodnie i bezpiecznie - zakupy dzięki Żappka Pay

Napisane przez

Żabka Polska wdraża nową usługę Żappka Pay, czyli możliwość płacenia aplikacją żappka w sklepach sieci. Ma ona na celu usprawnienie i przyśpieszenie procesu zakupowego przy kasie oraz łatwiejsze korzystanie z funkcjonalności dostępnych w aplikacji. Jako bezdotykowa metoda płatności idealnie odpowiada na aktualną sytuację pandemii, gwarantując bezpieczne i szybkie zakupy.

Ponad 70% polskich firm przemysłowych zaobserwowało wzrost przychodów w wyniku inwestycji w digitalizację, a blisko co trzeci ankietowany uznał, iż wzrost ten był znaczący.

poniedziałek, 08 czerwiec 2020 15:21

MLEKOVITA wspiera w czasie pandemii koronawirusa

Napisane przez

MLEKOVITA w okresie pandemii wspiera najbardziej potrzebujących – w tym lokalne otoczenie. Firma m.in. dofinansowała zakup karetki dla Pogotowia Ratunkowego w Wysokiem Mazowieckiem, przekazała środki ochrony osobistej (maseczki i przyłbice) Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, a także przekazała produkty z przeznaczeniem dla korzystających z Banków Żywności czy Caritas Polska. 

Ryvu Therapeutics uzyskało zgody związane z użytkowaniem Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków (CBRIL). Tym samym spółka kończy budowę obiektu, który jest elementem realizacji strategicznych planów, opartych na rozwoju innowacyjnych terapii.

Do końca tego miesiąca Ryvu Therapeutics zamierza zrealizować przeprowadzkę do nowej siedziby, zlokalizowanej przy ul. Leona Henryka Sternbacha 2 w Krakowie-Ruczaju, w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, oferującej szereg zwolnień i ulg podatkowych dla lokalnych firm. CBRIL znajduje się w pobliżu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, podano.

"Sercem nowego obiektu Ryvu Therapeutics jest kompleks laboratoriów z zakresu m.in. chemii medycznej, biochemii, biologii molekularnej i komórkowej oraz analityki, odzwierciedlający przebieg procesu badań nad innowacyjnymi lekami. Jego uruchomienie pozwoli zwiększyć skalę projektów Ryvu Therapeutics".

Budynek składa się z 6 kondygnacji o powierzchni całkowitej ok. 10 tys. m 2, w tym ponad 8 tys. m2 powierzchni użytkowej przypadającej zarówno na laboratoria, jak i biura: powierzchnia laboratoryjna: ok. 3 tys. m2, powierzchnia biurowa: ok.  1 tys. m2 (w tym biura i sale konferencyjne), pomieszczenia techniczne i socjalne: ok. 1,3 tys. m2, pozostałe: parking, komunikacja: ok. 2,9 tys. m2.

Obiekt docelowo jest w stanie zapewnić miejsce pracy dla ok. 300 osób. Łączny koszt inwestycji obejmującej zakup gruntu, budowę i kluczowe wyposażenie laboratoryjne to około 80 mln zł, z czego 33,7 mln zł stanowią środki z grantu przyznanego przez Ministerstwo Rozwoju.

Nowy budynek umożliwi również dalszy rozwój firmie Selvita S.A., wydzielonej z Ryvu Therapeutics w 2019 r. części usługowej spółki. Selvita zagospodaruje powierzchnię w budynku Jagiellońskiego Centrum Innowacji zwolnioną przez Ryvu, którą jeszcze przed podziałem spółka wynajmowała od 2009 r.

"Dostęp do wysokiej jakości powierzchni laboratoryjnej jest jednym z kluczowych wymagań w drodze do dalszego rozwoju każdej liczącej się spółki biotechnologicznej. W realiach polskiego rynku taki dostęp oraz zjednoczenie rozproszonego w różnych lokalizacjach zespołu Ryvu gwarantowała nam jedynie budowa nowego obiektu. Szczególnie cieszymy się, że jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków w kraju powstał właśnie w Krakowie. Wierzymy, że to miasto jest idealnym miejscem, by stać się polskim centrum innowacyjnych badań i rozwoju na światowym poziomie w dziedzinie farmacji i biotechnologii. Kapitał ludzki, rozwijająca się infrastruktura badawcza, otoczenie naukowe i historia badań nad lekami w Krakowie, to potencjał miasta, w którym pracujemy" - powiedział prezes Ryvu Therapeutics Paweł Przewięźlikowski.

Mimo iż budowa nowoczesnego kompleksu laboratoryjno-biurowego jest już zakończona, a przeprowadzka nastąpi w czerwcu, ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19, oficjalne otwarcie budynku planowane jest na jesień bieżącego roku, podsumowano.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

wtorek, 02 czerwiec 2020 11:22

Konsumencki Lider Jakości 2020 "Usługi medyczne" - LUX MED

Napisane przez

LUX MED został wyróżniony Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii „Usługi medyczne”. Respondenci docenili firmę za profesjonalną obsługę, szeroki wybór specjalistów, dostęp do aplikacji mobilnej, nowoczesny sprzęt, zróżnicowane pakiety usług oraz dostępność do świadczeń w wielu miast​ach w Polsce.

piątek, 29 maj 2020 10:23

Wizz Air - nowa baza w Larnace

Napisane przez

Od lipca 2020 roku samoloty Wizz Air polecą z Larnaki do sześciu krajów obsługując dziesięć połączeń.  Wizz Air, będzie dysponować w Larnace dwoma samolotami typu Airbus A320. 

Emitel działa odpowiedzialnie  w stosunku do środowiska naturalnego, swoich interesariuszy i otoczenia biznesowego. Dlatego w dniu kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół, Spółka rozpoczęła współpracę z Roi Się, które w swojej działalności promuje i wspiera polskie pasieki, zapewniając utworzonej społeczności możliwość korzystania z naturalnych darów natury. 

Nowoczesny kontenerowy tomograf komputerowy o wartości niemal 3 mln zł został przekazany Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Gorzowie Wielkopolskim. Sprzęt ufundowała sieć sklepów Żabka.

Branża targowa została pominięta w planie odmrażania gospodarki. W żadnym z 4 etapów nie ma o niej mowy, a przemysł targowy to istotna gałąź gospodarki. Uważane za „dźwignię gospodarki” targi odpowiadają przecież za zwiększanie obrotów między firmami, budowę relacji między przedsiębiorcami, tworzenie zaufania oraz kojarzenie partnerów biznesowych.

Na walkę z pandemią koronawirusa przeznaczamy łącznie ponad 100 mln zł. Koncentrujemy się na pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Dlatego beneficjentami naszych działań są placówki medyczne, przedstawiciele służby zdrowia, czy służb mundurowych – Adam Burak, Członek Zarządu ds. Komunikacji i Marketingu PKN ORLEN.

wtorek, 21 kwiecień 2020 10:59

Patriotyzm konsumencki wzrasta. 590 przyciąga kupujących

Napisane przez

Kod 590 to gwarancja, że produkt powstał w Polsce. Coraz częściej wybieramy Polskie produkty i tym samym wspieramy rodzimą gospodarkę, w tym wyborze wspiera nas przekonanie, że Polskie produkty są bezpieczniejsze - wynika z badań ARC Rynek i Opinia zrobionego na zlecenie PPL Koral.

poniedziałek, 20 kwiecień 2020 12:13

Jarosław Romanowski - nowy członek zarządu Ciechu

Napisane przez

Rada nadzorcza Ciechu powołała Jarosława Romanowskiego do zarządu spółki, na stanowisko członka zarządu, podał Ciech.

Orbis złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach otrzymał 1000 szybkich testów przesiewowych od przedsiębiorców zrzeszonych w Stowarzyszeniu  Vaping Association Polska (VAP). Wcześniej Stowarzyszenie VAP dostarczyło placówkom medycznym płyny do dezynfekcji.  

poniedziałek, 06 kwiecień 2020 11:36

The Farm 51 Group spienięża akcje aby podtrzymać działalność

Napisane przez

Członkowie zarządu The Farm 51 Group zadeklarowali sprzedaż części posiadanych akcji spółki - w każdym przypadku za nie więcej niż 1 mln zł - aby zabezpieczyć środki na działalność spółki, podało The Farm 51 Group. Środki te będą wnoszone do spółki w postaci weksli.

Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła 300 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, część z nich dotarła już do Polski, podała ARP.

Klienci Żabki wraz z siecią pomagają szpitalom zakaźnym. W ciągu 48 godzin zostało zebranych ponad milion złotych dzieki punktom z aplikacji żaapka.

czwartek, 02 kwiecień 2020 16:57

Gemini: apteki w czasie pandemii koronawirusa

Napisane przez

Od czasu zdiagnozowania pierwszego pacjenta chorego na Covid-19, rząd wprowadzał systematycznie ograniczenia, które miały zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na pierwszej linii frontu zostali m.in. farmaceuci, którzy codziennie muszą mierzyć się z zagrożeniem i dbać o to, żeby nie zabrakło jednych z najpotrzebniejszych zasobów, czyli leków.

Wyciągając wnioski z niedawnej przeszłości należy zadbać, by nie wystąpiło nadmierne spowolnienie inwestycji infrastrukturalnych - Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec. Inwestycje, w szczególności w infrastrukturze drogowej i kolejowej, angażują wiele firm o różnych specjalizacjach, dających zatrudnienie znaczącej liczbie pracowników. Właśnie od sprawności realizacji inwestycji zależeć będzie tempo wychodzenia z kryzysu w gospodarce, spowodowanego koronawirusem.

środa, 01 kwiecień 2020 10:22

GK Gobarto: 92,7 mln zł EBITDA oraz 21,8 mln zysku netto

Napisane przez

W 2019 r., na skutek większego popytu na wieprzowinę ze strony Chin i innych krajów azjatyckich, Wietnamu, Tajwanu i Japonii, eksport produktów wieprzowych z UE na rynki krajów trzecich był większy niż rok wcześniej.

Leonardo, Włoski koncern lotniczy, udostępnia swoje helikoptery i samoloty transportowe do walki z pandemią koronawirusa. W ramach akcji „Protezione Civile” transportuje materiały medyczne niezbędne do ratowania życia i zdrowia.

Strona 1 z 38