piątek, 23 kwiecień 2021 10:37

ecosavers club - stawiają na energooszczędność

Napisane przez

Swoją premierę ma ecosavers club - platforma polskiego startupu, który specjalizuje się w produktach energooszczędnych, dostarczanych dla klientów indywidualnych oraz firm.

Zarząd PKO Banku Polskiego przyjął politykę dywidendową, zakładającą m.in., że dodatkowym narzędziem redystrybucji kapitałów jest skup akcji własnych w celu ich umorzenia.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy oczekują wciąż nowych produktów, Grupa MLEKOVITA – lider branży mleczarskiej – we współpracy z firmą CPF Poland S.A. przygotowała nową linię dań gotowych Bistro Minutka.

środa, 10 marzec 2021 12:56

MLEKOVITA System Zarządzania Środowiskowego 14001:2015

Napisane przez

Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami w zakresie produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Kierując się przekonaniem, że ochrona środowiska naturalnego jest niezbędna, do wytwarzania produktów wspierających zdrową i zrównoważoną dietę, Mlekovita od lat stawia na zrównoważony rozwój, obejmujący wszystkie aspekty jej działalności.

Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 0,35 mld zł w styczniu 2021 r. i był niższy o 39,4% w skali roku, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Stratę wykazało 10 komercyjnych i 12 spółdzielczych.

piątek, 05 marzec 2021 13:27

Wojciech Łubieński prezesem zarządu Aldi w Polsce

Napisane przez

Oktawian Torchała, dotychczasowy CEO Aldi w Polsce, został powołany do struktur centrali spółki Aldi w Essen. Od 15 marca br. obowiązki prezesa Aldi w Polsce będzie pełnił Wojciech Łubieński - dotychczasowy wiceprezes Aldi w Polsce.

sobota, 27 luty 2021 11:09

Vision Edge ma mowę wydawniczą z HardCodeWay

Napisane przez

Vision Edge Entertainment (VEE), spółka zależna Gaming Factory, podpisała umowę wydawniczą z firmą HardCodeWay na produkcję gry "Dinos Reborn", podał Gaming Factory. Budżet produkcyjny i marketingowy projektu przekroczy 1 mln zł, a gra będzie docelowo obecna w sklepach Steam, Microsoft, PlayStation.

Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) jest optymistycznie nastawiony do perspektyw wzrostu organicznego. Spodziewa się wzrostów we wszystkich segmentach biznesowych, poinformował prezes Piotr Jeleński. Wzrost i zdobywanie udziałów rynkowych grupa chce wzmacniać akwizycjami.

czwartek, 25 luty 2021 10:03

Polska domena Amazon może ruszyć 1 marca

Napisane przez

Sprzedawcy, którzy chcą oferować swoje towary na polskim Amazonie, zostali poinformowani, że polska domena może ruszyć już 1 marca, wynika z informacji portalu Money.pl.

środa, 24 luty 2021 22:20

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek ISBNews.

Grupa Azoty wprowadza na rynek linię nawozów NPK pod nazwą Fosfarm, podała spółka. Nowa linia została opracowana przez Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych "Fosfory" - spółkę zależną Zakładów Azotowych Puławy, wchodzących w skład Grupy Azoty, które od grudnia funkcjonują pod nową nazwą Grupa Azoty Fosfory.

Akardo - platforma e-commerce z rzemieślniczym obuwiem - na przełomie marca i kwietnia zamierza drugi raz pozyskać finansowanie o wartości 1,68 mln zł w ramach crowdfundingu udziałowego w kampanii promowanej przez Crowdway.

poniedziałek, 22 luty 2021 23:46

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek ISBNews.

piątek, 19 luty 2021 22:06

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek.

Grupa Atlas planuje w bieżącym roku kolejne inwestycje zarówno w obszarze infrastruktury produkcyjnej, robotyzacji jak również w systemy informatyczne, w tym także inwestycje zagraniczne: zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie Oradei w Rumunii i uruchomienie nowej suszarni w Grodnie, zwiększenie efektywności zakładu produkcji pap na Białorusi, podała spółka.

sobota, 13 luty 2021 11:18

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek ISBNews.

W większości krajów rozwiniętych gospodarczo, bardzo mało aptek funkcjonuje poza sieciami -  większość z nich należy do sieci aptecznej albo partnerskiej, które są prowadzone przez hurtownie.

wtorek, 09 luty 2021 11:36

MLEKOVITA - największy wybór serów w Europie

Napisane przez

Co trzeci Polak kładzie na kanapkę ser wyprodukowany w zakładach Grupy MLEKOVITA, która oferuje najszerszy asortyment serów na rynku, m.in. sery twarde typu holenderskiego, szwajcarskiego oraz angielskiego, sery pleśniowe, topione, wędzone, sery miękkie solankowe, sery mozzarella i mascarpone oraz twarogi i twarożki.

poniedziałek, 08 luty 2021 12:02

KUKE i ICIEC mają porozumienie o współpracy

Napisane przez

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) i Islamska Korporacja Ubezpieczeń Inwestycji i Kredytów Eksportowych (ICIEC) podpisały porozumienie o współpracy w celu ograniczania ryzyka dla eksporterów i inwestorów, a także ożywienia handlu i inwestycji polskich firm w krajach OWI, podała KUKE.

Przegląd informacji z tygodnia ISBNews, biznes, legislacja, KSC cyberbezpieczeństwo, spółki. 

Budowa Polimerów Police, flagowej inwestycji Grupy Azoty, jest zaawansowana w ponad 40%. Oprócz pierwszego zbiornika magazynowego na propylen na plac budowy dostarczono już reaktor instalacji PP oraz dwa transformatory 110kV.

Sieć Żabka z myślą o wszystkich, którzy poszukują naturalnej przekąski, w ramach marki Foodini, oferuje niepasteryzowane musy owocowo-warzywne. Musy posiadają w 100% roślinny skład, idealny dla osób niejedzących produktów odzwierzęcych.

piątek, 05 luty 2021 10:44

MedApp ponad 300% wzrostu w 2020

Napisane przez

"Z jeszcze większą energią wchodzimy w Nowy Rok, tak aby w 2021 r. i latach następnych wyniki te móc jeszcze stale poprawiać, a także dokonywać dalszego rozwoju naszych innowacyjnych produktów" - powiedział Krzysztof Mędrala.

PKN ORLEN w 2020 roku osiągnął wynik EBITDA LIFO na wysokim poziomie 12,1 mld zł oraz zysk netto w wysokości 3,4 mld zł, uwzględniając zysk na nabyciu akcji spółki Energa. W tym czasie kontynuowano kluczowe inwestycje rozwojowe, na które zgodnie z planem przeznaczono łącznie 9 mld zł.

czwartek, 04 luty 2021 00:53

Przegląd informacji ze spółek

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek ISBNews.

środa, 03 luty 2021 09:58

Pharmena: Ostatnie badanie leku na Sars-Cov-2

Napisane przez

Rozpoczęło się ostatnie z trzech planowanych badań przedklinicznych na modelach zwierzęcych 1-MNA, kandydata na lek w infekcji wirusem Sars-Cov-2, prowadzone przez ośrodek badawczy Covance Inc. na zlecenie Pharmeny, podała spółka. Badanie obejmuje ocenę 1-MNA w modelu zwłóknienia płuc.

wtorek, 02 luty 2021 16:20

Anwil w pilotarzach dwóch programów akceleracyjnych

Napisane przez

Tworzenie portfela innowacyjnych projektów odbywa się w Anwilu poprzez pilotażowy udział w dwóch programach jednocześnie. Są to program akceleracyjny współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 oraz program akceleracyjny afiliowany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) Enterprise Forum Central & Eastern Europe, poinformowano.

wtorek, 02 luty 2021 14:33

Zalety systemu call center

Napisane przez

Jeżeli zamierzamy w naszej firmie stworzyć profesjonalny Dział Obsługi Klienta powinniśmy pomyśleć o nowoczesnym rozwiązaniu, jakim jest bez wątpienia system call center.

Strona 1 z 41