poniedziałek, 19 luty 2024 13:04

II edycja ABC Biznesu – podstawy własnej działalności

Napisane przez

Żabka Polska, we współpracy ze Szkołami policealnymi TEB Edukacja, w 2023 r. powołała program nauczania „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Ze względu na duże zainteresowanie tym kierunkiem ruszyły zapisy na kolejny nabór! Kurs ma formułę online, a rozpoczęcie drugiej edycji planowane jest na marzec br. Inicjatywa realizowana jest w ramach programu „Studium Przedsiębiorczości” sieci Żabka.

„ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” jest dwusemestralnym kursem, który w dziesięć miesięcy pozwala uczestnikom zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, finansowania oraz zarządzania własną działalnością gospodarczą. Poruszane są m.in. takie aspekty, jak kwestie prawne, podatkowe, informatyczne, analiza konkurencji i tworzenie biznesplanu, organizacja działalności, a także budowanie wizerunku i marketing. Część modułów poświęcona jest również działalności w modelu franczyzowym. Formuła online pozwala uczęszczać na kierunek bez względu na miejsce zamieszkania. Zajęcia mają przede wszystkim formę ćwiczeń i poprzedzane są wykładami z części teoretycznej. Pierwsza edycja kursu realizowana jest od października ub. r. Wśród słuchaczy są osoby, którym zależy na zawodowej niezależności oraz chcą pracować na własny rachunek.

– W Żabce od dawna dostrzegamy potrzebę zwiększania świadomości oraz potencjału w zakresie przedsiębiorczości. W naszych działaniach kładziemy nacisk na podnoszenie umiejętności w tym obszarze wśród ludzi młodych oraz tych, którzy mają motywację do założenia własnej firmy, ale zależy im na podniesieniu własnych kompetencji. Potrzeba uruchomienia naboru na drugą edycję kursu dowodzi tego, że w Polsce nie brakuje przedsiębiorczych osób, które chciałyby otworzyć działalność i pragną się należycie do tego przygotować. Cieszymy się na kontynuację współpracy z TEB Edukacja, w ramach której nasi eksperci będą mogli dzielić się ze studentami wiedzą i naszym wieloletnim doświadczeniem w zakresie franczyzy i prowadzenia swojego biznesu – mówi Przemysław Kijewski, dyrektor ds. organizacyjnych w Żabka Polska.

– Ciągły rozwój jest niezbędnym elementem bycia przedsiębiorcą. Dlaczego też, aby poszerzać swoją wiedzę biznesową, zdecydowałam się na udział w kursie „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Najbardziej wartościowe są dla mnie spotkania poświęcone aspektom prawnym, finansowym czy zarządzaniu ludźmi. Poza kursem, organizowanym przez Żabkę we współpracy z TEB Edukacja, korzystam także regularnie z bazy wiedzy ze szkoleniami oferowanymi franczyzobiorcom przez sieć, a także uczestniczę w Akademii Przedsiębiorczości prowadzonej w partnerstwie z Politechniką Warszawską – podkreśla Bohdana Holub, franczyzobiorczyni sklepu Żabka z Krakowa.

TEB Edukacja posiada swoje oddziały w 46 miastach w Polsce. Z oferty edukacyjnej ich placówek skorzystało dotychczas ponad 200 tysięcy osób w różnym wieku.

– W TEB Edukacji nieustannie monitorujemy potrzeby rynku pracy i dostosowujemy ofertę naszych szkół do aktualnych oczekiwań słuchaczy. Dlatego entuzjastycznie podchodzimy do współpracy z partnerami takimi jak Żabka – będącymi liderami w swojej branży. Uważamy, że połączenie nauki i biznesu przynosi naszym słuchaczom ogrom korzyści. Kierunek „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” jest tego najlepszym przykładem. Osoby, które podjęły na nim naukę, mogą czerpać wiedzę od wykładowców-praktyków. Wzmacniają swoje kompetencje w wielu obszarach – od finansów, przez IT, po komunikację marketingową. Dzięki czemu są wszechstronnie przygotowane do tego, by rozwijać swoją działalność biznesową. W TEB Edukacji zależy nam na tym, żeby nauka była dostępna dla wszystkich, a dodatkowym atutem kierunku ABC Biznesu jest to, że prowadzony jest online. W dzisiejszych czasach to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy, a dla wielu osób (które nie mogły podjąć nauki np. ze względu na miejsce zamieszkania) jedyna opcja, by zawalczyć o swoją karierę i przyszłość – mówi Katarzyna Chybińska, dyrektor ds. rozwoju i partnerstwa, TEB Edukacja.

Absolwenci II edycji kursu „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki, a także dyplom ukończenia kierunku sygnowany przez TEB Edukacja i Żabka Polska.

Więcej informacji i zapisy: https://teb.pl/kierunki/d/abc-biznesu-podstawy-wlasnej-dzialalnosci-online/ 

poniedziałek, 19 luty 2024 12:58

II edycja ABC Biznesu – podstawy własnej działalności

Napisane przez

Żabka Polska, we współpracy ze Szkołami policealnymi TEB Edukacja, w 2023 r. powołała program nauczania „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Ze względu na duże zainteresowanie tym kierunkiem ruszyły zapisy na kolejny nabór! Kurs ma formułę online, a rozpoczęcie drugiej edycji planowane jest na marzec br. Inicjatywa realizowana jest w ramach programu „Studium Przedsiębiorczości” sieci Żabka.

poniedziałek, 19 luty 2024 12:50

19 lutego - Dzień Nauki Polskiej

Napisane przez

Według badania Fundacji Adamed - w Polsce przedmioty ścisłe sprawiają problemy aż połowie uczniów.

Grupa Żabka wspólnie z innymi liderami branży retail zachęca do udziału w międzynarodowym programie Disrupt Retail. Dla innowacyjnych przedsiębiorstw to okazja do przetestowania rozwiązań w ramach firm, które łącznie liczą ok. 22 000 sklepów, a z ich usług korzystają dziennie miliony klientów.

poniedziałek, 22 styczeń 2024 10:23

Spot reklamowy stworzony przez AI dla Adamed

Napisane przez

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed Pharma ruszyła z nową kampanią reklamową dla marki Maxon Forte. Nowa reklama jest połączeniem tradycyjnego scenariusza z nowoczesną technologią. Spot prezentuje potencjał AI w tworzeniu złożonych, emocjonujących i estetycznie zaawansowanych ujęć. Film został w całości wygenerowany przy użyciu AI.

poniedziałek, 22 styczeń 2024 10:18

Żabka Drive w Zduńskiej Woli

Napisane przez

W Zduńskiej Woli, przy drodze wojewódzkiej nr 428 między Łodzią a Sieradzem, została otwarta Żabka Drive. To druga placówka sieci Żabka w nowym formacie, który umożliwia klientom dokonywanie zakupów zarówno w sposób tradycyjny, jak i bez wysiadania z auta.

piątek, 12 styczeń 2024 13:30

Żabka wkracza do świata Fortnite

Napisane przez

Mapa wzorowana na Poznaniu w grze Fortnite areną rywalizacji o żappsy.  Żabka wprowadza kolejne rozwiązania, które pozwolą jej być jeszcze bliżej swoich klientów. Od teraz każdy kochający współzawodnictwo online może konkurować z graczami z całego świata w jednej z najpopularniejszych gier – Fortnite.

środa, 03 styczeń 2024 11:44

Zupa na Drogę już dostępna – odkręć, podgrzej i pij!

Napisane przez

Zupy to jedno z najbardziej lubianych przez klientów Żabki dań gotowych marki Szamamm. Sieć od lat ma w swojej ofercie kilka rodzajów zup do samodzielnego podgrzania.

czwartek, 26 październik 2023 22:13

Żabka: „Uczta na wynos z sanah”

Napisane przez

Żabka uwielbia zaskakiwać swoich klientów, to znak rozpoznawczy sieci. Tym razem przygotowała coś, co jeszcze się w historii sieci nie zdarzyło. To wyjątkowa linia trzech produktów „Uczta na wynos z sanah”, przygotowana we współpracy z tą jedną z najbardziej popularnych artystek w ramach kolejnej odsłony akcji „Głodny”.

piątek, 20 październik 2023 14:03

Aforti Factor Group - wzrost o 191%

Napisane przez

Rośnie zainteresowanie firm usługą faktoringu. Aforti Factor Group, jako jedyna polska spółka faktoringowa prowadząca działalność operacyjną w Polsce i Rumuni, odnotowała wzrost działalności.

niedziela, 15 październik 2023 17:33

Z Radomia do Larnaki - Wizz Air

Napisane przez

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się w Europie i najbardziej ekologiczna linia lotnicza globalnie*, ogłasza dziś swoje pierwsze połączenie z Radomia do Larnaki.

wtorek, 10 październik 2023 16:20

Żabka Drive w Piasecznie

Napisane przez

Sklep w formule Drive został stworzony z myślą o zmotoryzowanych klientach sieci. Zakupy ze strefy Żabka Café będzie można robić bez wysiadania z samochodu – to kolejny wymiar bliskości Żabki.

wtorek, 26 wrzesień 2023 12:00

Serwis Adamed Expert także dla pielęgniarek i położnych

Napisane przez

W ramach serwisu Adamed Expert od września dostępna jest podstrona dedykowana pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym. To obiektywne i rzetelne treści merytoryczne –pogłębiające możliwość edukacji, rozwoju zawodowego, ale także porady z zakresu prawa, czy wsparcia psychologicznego dla tej grupy zawodów medycznych.

Blisko 6,3 mln zł w sześć miesięcy 2023 r. – to łączna wartość wykupionych przez Aforti Factor Group wierzytelności w formie faktur wystawionych przez przedsiębiorców, korzystających z usługi faktoringu.

piątek, 28 lipiec 2023 21:23

Żabka już po raz trzeci nagrodziła Mistrzów Jakości!

Napisane przez

3300 – tylu franczyzobiorców Żabki nagrodzonych zostało w ramach III edycji konkursu „Liga Mistrzów Jakości”. Pula finansowa nagród osiągnęła tym razem ponad 6 mln złotych.

piątek, 28 lipiec 2023 21:21

Bionest - realizacja wizji ekologicznego odżywiania

Napisane przez

Belgia kojarzy się m.in. z doskonałą czekoladą. Jednak jest jeszcze inny aspekt. Pewien Belg, agronom w pełnym wymiarze, pan Thibaut Detroz wraz z żoną Astrid Bienaime, prowadzą na Mazurach w Kozłowie ( gmina Sorkwity) rodzinną firmę Bionest, zajmującą się w głównej mierze skupem i sprzedażą zbóż.

Żabka stawia na połączenie wiedzy i sprawnej komunikacji wewnętrznej, wzmacniając cyfrową kulturę organizacji. 

Aktywności naukowe, kliniczne, organizacyjne i edukacyjne podejmowane przez zespół prof. Henryka Skarżyńskiego na przestrzeni 30 lat istnienia Ośrodka Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Cochlear Center”, a następnie Światowego Centrum Słuchu są imponujące.

piątek, 14 lipiec 2023 15:36

Żabka wspiera osoby z niepełnosprawnościami

Napisane przez

Wyemitowane w maju i czerwcu spoty telewizyjne Żabki zostały przetłumaczone na polski język migowy. Inicjatywa ta miała na celu zwrócenie uwagi na niedostępność przekazu telewizyjnego dla osób głuchych i niedosłyszących.

sobota, 24 czerwiec 2023 19:34

Żabka inwestuje w logistykę nowej generacji

Napisane przez

W roku jubileuszu 25-lecia firma otworzyła jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Europie. Zautomatyzowane Centrum Logistyczne zostało otwarte w Radzyminie pod Warszawą.

Linie transportowe to rozbudowane systemy umożliwiające zautomatyzowane przenoszenie ładunków w obrębie zakładu, również pomiędzy budynkami.

"Organic School" to program mający doprowadzić do pojawiania się żywności ekologicznej w szkołach. Promocją procesu edukowania młodego pokolenia, jak i jego karmienia żywnością mającą podwyższone walory odżywcze, zajmuje się Stowarzyszenie „Polska Ekologia” wespół z rumuńskim Stowarzyszeniem Operatorów w Rolnictwie Ekologicznym „Bio-Romania”. Całość prac jest współfinansowana przez UE w ramach kampanii „OrganicSchool”.

środa, 05 kwiecień 2023 16:25

Ale piwa z AleBrowaru

Napisane przez

AleBrowar – jako jedyny w Europie rozpoczął przygotowania do warzenia piwa z czarnego jęczmienia. To prastare zboże odtworzył zespół prof. Małgorzaty Szczepanek z Politechniki Bydgoskiej, zaś uprawą zajęła się Spółdzielnia Produktów Rolnictwa Ekologicznego „Dolina Mogilnicy”.

Wielkanoc już zawitała do Żabki, a wraz z nią tradycyjne dla tego okresu smaki – biała kiełbasa, jaja czy żur. Wielbicieli wiosennych nowości z pewnością skusi PanŻur, czyli limitowana edycja chrupiącego panini z jajkiem i białą kiełbasą czy hot dog z kiełbasą jałowcową i sosem chrzanowym.

sobota, 01 kwiecień 2023 18:23

Grupa Żabka wyjątkowym na skalę światową miejscem pracy

Napisane przez

Żabka to pierwsza polska organizacja z nagrodą Gallup Exceptional Workplace Award 2023.

czwartek, 23 marzec 2023 11:37

Żabka - edukacja z zakresu przedsiębiorczości

Napisane przez

Żabka zainicjowała w 2022 r. program „Studium Przedsiębiorczości”. Projekt skierowany jest przede wszystkich do młodych osób, w tym studentów wyższych uczelni oraz organizacji rządowych i pozarządowych, które promują edukację nieformalną.

wtorek, 14 marzec 2023 17:27

Żabka inspiruje i motywuje - wolontariat pracowniczy

Napisane przez

W ramach współpracy z VIII LO w Poznaniu Żabka objęła patronatem jedną z klas, organizuje „Przedsiębiorcze czwartki” i warsztaty w swojej centrali, aby zachęcać młodzież do rozwoju i poznania tajników biznesu.

poniedziałek, 06 marzec 2023 10:19

Bio Gumienny z Podkarpacia i orle laury dla farmera roku

Napisane przez

Ekologiczna żywność z Podkarpacia znajduje uznanie nie tylko w całej Polsce, ale także za granicą. Jej walory doceniają zarówno konsumenci, jak i jurorzy konkursów. Jednym z czynników przyciągających uwagę jest to jak w czasie wytwarzania przestrzega się zasad tradycyjnych receptur. Wiele gospodarstw rolnych uzyskało certyfikat ekologiczności.

Strona 1 z 45