poniedziałek, 22 listopad 2021 10:02

CI Games miał 12,84 mln zł zysku netto

Napisane przez

CI Games odnotował 12,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 0,34 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez DOZ kontroli nad spółkami, podał Urząd. Transakcja może dojść do skutku pod warunkiem sprzedaży apteki w Goleniowie.

piątek, 05 listopad 2021 14:38

Żabka - 10 tysięcy na start dla franczyzobiorcy

Napisane przez

Siłę Żabki tworzą franczyzobiorcy prowadzący w całym kraju placówki pod jej szyldem. Doceniając ich ogromy wkład w rozwój organizacji, sieć postanowiła wesprzeć ich jeszcze bardziej na samym początku prowadzenia własnej działalności.

wtorek, 26 październik 2021 18:32

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

Zakłady Magnetyzowe Ropczyce odnotowały 11,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 7,91 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Śniadanie uznawane jest za najważniejszy posiłek, bo daje siłę na cały dzień. Według naukowców codzienne jedzenie śniadań chroni przed poważnymi chorobami.

piątek, 22 październik 2021 13:20

Złoty Laur Super Biznesu dla LUX MED

Napisane przez

Grupa LUX MED została wyróżniona specjalną statuetką „Złoty Laur Super Biznesu” w kategorii „firma 30-lecia”.

Czeka nas okres podwyższonej inflacji, która oznacza tworzenie się warunków korzystnych m.in. dla spółek surowcowych i banków, uważa zarządzająca portfelami akcyjnymi w Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) Anna Otręba-Górecka.

Jarosław Kaczyński: fuzja Orlenu i Lotosu jest wskazana i potrzebna, aby w przyszłości ceny paliw w Polsce były niższe. (...) Obniżenie akcyzy nie jest jedyną metodą, aby obniżyć tę cenę.

wtorek, 12 październik 2021 20:27

Informacje ze spółek ISBNews

Napisane przez

Informacje ze spółek ISBNews.

wtorek, 12 październik 2021 14:53

Miejska pasieka na dachu poznańskiej siedziby Żabki

Napisane przez

Znajdziemy je w najbardziej zatłoczonych metropoliach świata. Stoją na wielu budynkach w centrach miast, np. na dachach londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, paryskiej Opery Garnier czy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

czwartek, 07 październik 2021 14:29

Przegląd informacji ze spółek

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek

środa, 06 październik 2021 12:16

PARP - pilotażowy program rozwoju innowacji dla samorządów

Napisane przez

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła pilotażowy program rozwoju innowacji GovTech Inno_Lab adresowany do jednostek samorządu terytorialnego.

sobota, 25 wrzesień 2021 10:26

Przeglad informacji ze spółek ISBNews

Napisane przez

W związku z nieuzyskaniem zakładanej wcześniej poprawy rentowności działalności i płynności spółki zależnej Medi-Lynx, jak i całej Grupy Medicalgorithmics, zarząd Medicalgorithmics podjął działania nakierowane na pozyskanie dodatkowych środków, których celem jest zapewnienie finansowania spółki, podał Medicalgorithmics.

Netto Polska, jako jeden z ostatnich detalistów na rynku, podjęło decyzję o podpisaniu umowy z operatorem pocztowym. Tym samym, począwszy od 26 września, wybrane sklepy sieci będą otwarte również w niedziele. Partnerem świadczącym usługi pocztowe na terenie sklepów Netto będzie firma InPost.

Nie ma w Polsce ani we współczesnej światowej medycynie drugiego takiego ośrodka, który w tak krótkim czasie osiągnąłby tak wysoką pozycję nie tylko w kraju, lecz także w skali międzynarodowej.

Tylko w 2020 roku ratownicy wodni przeprowadzili ponad 2,1 tys. akcji ratowniczych i blisko 750 akcji poszukiwawczych. Łącznie uratowali niemal 2 tys. osób.

Grupa MLEKOVITA, będąca liderem branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, zdobywa kolejne laury także w Polsce. Jej najwyższą pozycję na krajowym rynku potwierdzają wyniki najnowszego, XIV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, zorganizowanego przez Polską Izbę Mleka, w którym MLEKOVITA stanęła na najwyższym stopniu podium. 

SAP Polska chce rozwijać swoją obecność w sektorze publicznym i pozyskiwać nowych klientów w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), poinformował ISBtech prezes SAP Polska Thomas Duschek. Zakłada również dalszy rozwój partnerstw technologicznych. 

środa, 08 wrzesień 2021 11:40

Immersion Games zadebiutuje na rynku NewConnect

Napisane przez

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji producenta gier VR - Immersion Games na rynku NewConnect na poniedziałek, 13 września.

środa, 08 wrzesień 2021 11:20

Przegląd informacji ze spółek - ISBNews

Napisane przez

Przegląd informacji ze spółek - ISBNews.

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) powinny zacząć ogłaszać przetargi z nowej perspektywy UE jak najszybciej, ocenił prezes Torpolu Grzegorz Grabowski.

poniedziałek, 06 wrzesień 2021 10:55

Schneider Electric: Wdrożyliśmy architekturę EcoStruxure

Napisane przez

Przemysł to drugi po energetyce największy emitent gazów cieplarnianych. Bez jego dekarbonizacji nie da się osiągnąć neutralności klimatycznej UE w 2050 roku.

czwartek, 02 wrzesień 2021 12:34

Rebranding sklepów Tesco na Netto zakończy się 31 października

Napisane przez

Rebranding sklepów Tesco na Netto zakończy się 31 października br., podała sieć Netto. W 2021 roku powstanie ok. 200 placówek Netto w miejsce Tesco.

CI Games odnotowało 13,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2021 r. wobec 4,74 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 17,32 mln zł wobec 5,17 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 29,56 mln zł wobec 16,7 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,22 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 27,04 mln zł rok wcześniej.

Spółka podała, że na wyniki I półrocza największy wpływ miała udana premiera gry "Sniper Ghost Warrior Contracts 2", która odbyła się 4 czerwca br. W raportowanym okresie widoczne są niecałe cztery tygodnie sprzedaży gry, jednocześnie w II kwartale została zaksięgowana zdecydowana większość kosztów marketingu tytułu.

"Bardzo się cieszę z udanej premiery gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, która mocno przełoży się na wyniki za cały 2021 oraz wyniki w kolejnych latach. Jest to jednocześnie najlepiej jak dotąd oceniana odsłona w serii, zarówno przez graczy jak i krytyków" - powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

Najnowsza część snajperskiej serii w niespełna dwa miesiące przekroczyła próg rentowności i zwróciła spółce kwotę 30 mln zł, przeznaczoną na produkcję i marketing tytułu. Od daty debiutu, do końca sierpnia 2021 roku gra SGWC2 sprzedała się w nakładzie ponad 560 tys. egzemplarzy.

"SGWC 2 to ważny kamień milowy w rozwoju CI Games S.A. Częścią naszej strategii jest konsekwentny dalszy rozwój serii. Już w pierwszej połowie 2020 roku rozpoczęliśmy planowanie oraz tworzenie koncepcji następnej gry snajperskiej, w tym poczyniliśmy istotne prace związane z procesem zmiany silnika i ujednoliceniem technologii, na której tworzymy obecnie wszystkie nasze duże tytuły. Z początkiem lipca 2021 prawie cały zespół z warszawskiego studia dołączył do projektu i rozpoczęliśmy etap prac produkcyjnych" - dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2021 r. wyniósł 17,35 mln zł wobec 5,54 mln zł zysku rok wcześniej.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

środa, 01 wrzesień 2021 15:44

Play wprowadza kampanie RCS dla klientów biznesowych z Infobip

Napisane przez

Play wprowadza kampanie Rich Communication Services (RCS) dla klientów biznesowych w Polsce w partnerstwie z globalnym dostawcą usług komunikacji w chmurze Infobip.

Konrad Borowski zastąpi Jacka Chodkowskiego na stanowisku prezesa Dalkia Polska Energia.

środa, 01 wrzesień 2021 14:33

Telewizyty lekarskie HomeDoctor od teraz dostępne w Żabce

Napisane przez

Żabka oferuje swoim klientom pierwszą w Polsce usługę przedpłaconego vouchera na telekonsultację lekarską, przygotowaną przez firmę HomeDoctor.

czwartek, 12 sierpień 2021 09:29

LOTTO w Żabce

Napisane przez

W sklepach sieci Żabka będzie można zagrać w gry LOTTO bez użycia Lottomatu. Sieć Żabka i Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, rozwinęły bowiem współpracę w oparciu o nowy model, polegający na zintegrowaniu systemów – kasowego.

Strona 1 z 43