Temat otwarcia polskiego rynku dla zagranicznych pracowników zaczyna przypominać temat wynagrodzeń dla urzędników.

Są transfery ważniejsze od tych piłkarskich, dlatego tak istotna jest konferencja naukowa zaplanowana na 14 września 2023 w Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,  a zatytułowana "Przyszłość to Eko-Hub – nauka i biznes!”.

W cieniu kampanii wyborczej Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję, która może nieść ze sobą katastrofalne skutki dla polskiej gospodarki.

poniedziałek, 31 lipiec 2023 07:47

Apel Pracodawców RP

Napisane przez

Organizacje Pracodawcy RP oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa (PZPB) zaapelowali do Ministra Andrzeja Adamczyka w sprawie problemu firm budowlanych związanych z waloryzacją kontraktów infrastrukturalnych.

Beztytoniowe woreczki nikotynowe są wyrobami stanowiącymi alternatywę dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych, płynów do papierosów elektronicznych oraz wyrobów nowatorskich, w związku z czym zasadne jest uregulowanie ich statusu prawnego oraz objęcie tych wyrobów reżimem ustawy o podatku akcyzowym – twierdzi w swoim stanowisku Instytut Staszica.

niedziela, 02 lipiec 2023 20:11

Polscy turyści w Czechach

Napisane przez

Trzy pytania do Ivany Bilkowej Dyrektorki Przedstawicielstwa zagranicznego CzechTourism w Polsce.

środa, 14 czerwiec 2023 22:52

Szukamy „Pracodawcy Jutra”

Napisane przez

Od kilku lat mamy sytuację, w której bezrobocie przestaje być problemem dla gospodarki, ale pozostaje nadal problemem społecznym.

Prof. Henryk Skarżyński przewodniczący Rady Programowej Kongresu „Zdrowie Polaków” oraz Rady Głównej Instytutów Badawczych zaprasza na debatę pt.: „Zdrowie Polaków w kontekście chorób cywilizacyjnych” oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Laureatom 2. edycji konkursu PERSPEKTYWY MEDYCYNY.

środa, 05 kwiecień 2023 13:00

Polityk musi pamiętać, że jest sługą - Jacek Janiszewski

Napisane przez

– Zachęcamy wszystkich polskich polityków z różnych stron politycznych by poświęcili swój czas i przyjechali do nas do Torunia na Forum Welconomy i zauważyli jakie mamy wyzwania na najbliższe lata – mówi Jacek Janiszewski przewodniczący Welconomy w rozmowie z ISBnews.TV.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potwierdził, że liczba osób z niepełnosprawnością w Polsce to ponad 4.500.000. Stanowi to ponad 12 proc. ludności kraju. Oznacza to, że osoby z niepełnosprawnością stanowią istotną grupę społeczną.

Z radcą prawnym Marcinem Cetnarowiczem, Partnerem SSW Pragmatic Solutions, rozmawia Paweł Maciejewski

Kolejny raz mamy przykład forsowania nieprzemyślanych i nieadekwatnych rozwiązań argumentowanych mocnymi hasłami. W Sejmie procedowany jest projekt ograniczenia sprzedaży i reklamy napojów energetycznych.

9 lutego br. w Sejmie złożono projekt nowelizacji ustawy o zdrowiu publicznym, zakazujący sprzedaży osobom niepełnoletnim napojów energetyzujących. Tego rodzaju napojów nie będzie można sprzedawać również na terenie szkół i placówek oświatowych.

Ministerstwo Zdrowia wraz z resortem finansów nie zrezygnowali ze szkodliwych planów opodatkowania opłatą cukrową wartościowych produktów bez dodanego cukru, w tym m.in. nektarów, soków wzbogaconych witaminami i napojów z co najmniej 20% zawartością soku z owoców czy warzyw, pomimo przychylnej sadownikom opinii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Jak każda uczelnia akademicka w Polsce, jesteśmy częścią „wielkiej nauki”, która nie zna granic – powiedział prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w rozmowie z portalem i.pl. Rektor wspominał m.in. wizytę delegacji w Watykanie i spotkanie z papieżem Franciszkiem, kontynuatorem dzieła świętego Jana Pawła II.

Świat opisują dziś głównie specjaliści od geopolityki, co ma swoje uzasadnienie po „game changerach” ostatnich dwóch lat, jakimi były pandemia, wycofanie się USA z Afganistanu czy wreszcie napaść Rosji na Ukrainę. Spojrzenie geopolityczne, nawet jeśli trafne, warto jednak ograniczać do węższych wycinków rzeczywistości, by na konkretnych przykładach lepiej zobrazować o co toczy się gra podczas wykuwającego się właśnie nowego porządku światowego.

Odpowiedź na to ważne pytanie daje stworzenie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie Eko-Huba, który funkcjonuje w Centrum Transferu Technologii. Nowy i twórczy organizm wyrósł z zawartego w październiku 2022 porozumienia dotyczącego współpracy Uniwersytetu z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”. 

Współpraca Orlenu z Saudi Aramco przynosi Polsce już obecnie wymierne korzyści, a będzie mieć również duże znaczenie dla transformacji energetycznej w Polsce.

sobota, 26 listopad 2022 08:49

Poznaliśmy pracodawców godnych zaufania

Napisane przez

Znamy laureatów XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Kapituła Konkursu, w której zasiadają m.in.  przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz  Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania.

piątek, 25 listopad 2022 20:46

Powietrze warte miliony złotych

Napisane przez

W zbyt dużych opakowaniach do klientów e-commerce trafia 40 mln m3 powietrza. To generuje wysokie koszty finansowe i środowiskowe. Takie marnotrawstwo zauważają także konsumenci, deklarując narastającą w związku z tym frustrację.

czwartek, 24 listopad 2022 21:22

Galerie handlowe - czy jeszcze przyciągają klientów?

Napisane przez

Wydarzenia ostatnich lat, takie jak pandemia, diametralnie zmieniły zwyczaje i zachowania społeczeństwa. Izolacja i dystans społeczny sprawił, że przez długi czas dostęp do publicznych przestrzeni, takich jak galerie handlowe, stał się mocno ograniczony.

czwartek, 01 wrzesień 2022 16:30

Budownictwo infrastrukturalne w obliczu nowych wyzwań

Napisane przez

Budownictwo jest kołem zamachowym gospodarki, to tu wytwarzane jest blisko 17% PKB, wliczając w to firmy budowlane oraz producentów materiałów.

Z ostatnich doniesień medialnych wynika, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska, pomimo apeli organizacji branżowych, nie zamierza wyjść naprzeciw postulatowi wyłączenia szklanych butelek jednorazowych z systemu kaucyjnego.

sobota, 11 czerwiec 2022 17:04

GROT - dobre, bo polskie. Czy dobre i polskie?

Napisane przez

Wokół karabinka GROT produkowanego przez polską Fabrykę Broni „Łucznik” - Radom mieliśmy sporo zamieszania medialnego. Na początku zeszłego roku bardzo widoczna była kampania medialna mająca go zdyskredytować. Rozmawiamy z Sebastianem Trzmielem byłym wojskowym, instruktorem strzelectwa, właścicielem strzelnicy Wilcze Doły.

wtorek, 07 czerwiec 2022 11:54

Suwerenność energetyczna Polski

Napisane przez

Po agresji Rosji na Ukrainę przyjęto założenia do aktualizacji polityki energetycznej Polski, dochodzi filar czwarty: suwerenność energetyczna – Leszek Juchniewicz - Pracodawcy RP.

Według badań CBOS i Eurobarometru papierosy pali mniej więcej jedna czwarta dorosłych Polaków. Zdecydowana większość pali regularnie. Większy odsetek palaczy jest wśród mężczyzn (32 proc.) niż wśród kobiet (20 proc.). Z kolei w podziale na wiek najczęściej palą badani między 40. a 54. rokiem życia oraz 55+.

Choroby nerek dotykają w Polsce około 4.5000.000 osób. Co ciekawe, co dziewiąty Polak nawet nie wie, że ten problem dotyczy także jego, gdyż w początkowych stadiach choroba może przebiegać bezobjawowo.

sobota, 30 kwiecień 2022 11:54

„Zdrowie na wsi” debata podczas Kongresu Polska Wieś XX

Napisane przez

Pod względem opieki zdrowotnej polska wieś, z wyjątkiem wad słuchu u dzieci, pozostaje w tyle za miastami. Mieszkańcy obszarów wiejskich mają gorszy dostęp do placówek medycznych, rehabilitacyjnych, paliatywnych i aptek, rzadziej się badają i później otrzymują pomoc. Potrzebne są działania naprawcze, ale też zaniechanie tych, które mogą szkodzić.

Strona 1 z 37