wtorek, 27 sierpień 2019 12:30

Przestrzeń edukacyjno-technologiczna dla wszystkich pokoleń

Napisane przez

Angażujące zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla dorosłych, seniorów i całych rodzin oraz cykliczne wystawy dotyczące najnowszych trendów i pionierskich rozwiązań – to wszystko czeka na odwiedzających w Centralnym Domu Technologii. CDT to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie.

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) opracowała wspólnie z Fundacją Digital Poland (FDP) publikację „Krótka Opowieść o Społeczeństwie 5.0, czyli jak żyć i funkcjonować w dobie gospodarki 4.0 i sieci 5G”. Autorami dokumentu są Wiceprezes KIGEiT dr inż. Jarosław Tworóg i Piotr Mieczkowski – Prezes Fundacji Digital Poland. 

czwartek, 18 lipiec 2019 19:02

OZE i fotowoltaika wzmacniają popyt na miedź

Napisane przez

Od 1 lipca 2019 r. działające w Polsce przedsiębiorstwa obrotu energią nie będą już miały obowiązku oferowania cen energii elektrycznej na poziomie z 30 czerwca 2018 r. dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Emitel otworzył w Krakowie zmodernizowane Centrum Zarządzania Siecią. Centrum wyposażone jest m.in. w nowoczesną ścianę graficzną oraz zaawansowane narzędzia diagnostyczne i dyspozytorskie, które wspomagają ekspertów w lepszej kontroli nadzorowanych systemów oraz sprawnym zarządzaniu sygnałami alarmowymi.

piątek, 12 lipiec 2019 15:47

Telemedycyna przyszłość w polskich placówkach

Napisane przez

Telemedycyna to dziedzina która jest na początku fazy rozwojowej. Polskie firmy medyczne mają wiele do zaoferowania przykładem Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach czy LUX MED.

środa, 03 lipiec 2019 10:45

Sieć 5g warunkiem gospodarki 4.0

Napisane przez

KIGEiT i Fundacja Digital Poland: 5G to warunek wdrożenia gospodarki 4.0 W Polsce brak aktywnych i zdecydowanych działań na rzecz rozwoju przemysłu 4.0, sieci 5G, społeczeństwa 5.0, cyfryzacji sieci infrastrukturalnych - elektrycznych, drogowych, kolejowych.

piątek, 28 czerwiec 2019 13:17

MON chce wynająć okręt. Niemcy stawiają warunki

Napisane przez

Polska marynarka niebawem pozostanie z jednym okrętem podwodnym ORP Orzeł. MON chce wynająć okręt od jednego z sojuszników z NATO. 

środa, 12 czerwiec 2019 19:17

5G bez Huawei?

Napisane przez

Huawei dysponuje 90% wiedzy potrzebnej do uruchomienia siecie 5G i doświadczeniem we wdrożeniach tej technologii.

wtorek, 04 czerwiec 2019 09:21

Sean Yang - Huawei - bezpieczeństwo 5g

Napisane przez

To zrozumiałe, że bezpieczeństwu 5G poświęca się tak dużo uwagi”, powiedział Yang, „Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo cybernetyczne jest w istocie kwestią techniczną."

sobota, 01 czerwiec 2019 14:39

Zjazd Otologów w Kajetanach

Napisane przez

Blisko tysiąc naukowców, lekarzy otolaryngologów, audiologów, foniatrów, a także inżynierów klinicznych z całego świata bierze udział w 32. Spotkaniu Towarzystwa Politzera i 2. edycji Światowego Kongresu Otologii , które odbywają się w Warszawie i Kajetanach.

wtorek, 28 maj 2019 10:35

Elektryczny Volkswagen ID - będzie bił rekord

Napisane przez

Na tzw. Północnej Pętli Nürburgringu elektryczny Volkswagen ID. prowadzony przez Romaina Dumasa, będzie próbował pobić rekord przejazdu trasy. Poprzedni to 6 minut 45,90 sekund.

poniedziałek, 27 maj 2019 16:13

Leonardo dostarcza RAF technologię BriteCloud 55

Napisane przez

Leonardo dostarczyło Jednorazowy Aktywny Wabik "BriteCloud 55" Królewskim Siłom Powietrznym - RAF

Polsko - Włoskie Forum Przemysłów Obronnych odbyło wię w Warszawie. Przedstawiono oferty polskich i włoskich firm działających w sektorze lotniczo-kosmiczno-obronnym. Wśród uczestników Telespazio i MBDA - spółki Leonardo.

środa, 22 maj 2019 13:10

Car sharing Polska lidere w UE

Napisane przez

Polska okazuje się być jednym z europejskich liderów pod względem wykorzystania floty samochodów elektrycznych w car sharing, podaje dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) Maciej Mazur.

Blisko 3,3 tys. firm prowadzi prace nad sztuczną inteligencją (AI), wynika z analiz dr. Andrzeja Wodeckiego z Politechniki Warszawskiej. Najwięcej z nich specjalizuje się w Big Data i uczeniu maszynowym. W inwestycjach w AI cały czas dominuje USA, ale wyróżniają się też Chiny.

 Prof. Henryk Skarżyński przeprowadził dwie pokazowe operacje w ramach LION: Global Otology - Neurology Live Surgical Broadcast. Operacje odbyły się w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach.

czwartek, 16 maj 2019 07:42

Huawei atakuje rynek laptopów

Napisane przez

"Po ubiegłorocznym wejściu na rynek laptopów z naszym flagowcem, aby poszerzać obecność, trzeba było rozszerzyć portfolio o modele w niższych półkach cenowych - wejść bardziej w mainstream. - mówi Sales Manager Huawei CBG Polska Tomasz Wnukowski, powołując się na dane GfK Polonia.

wtorek, 30 kwiecień 2019 14:00

Inwestycje w branżę kosmiczną

Napisane przez

25 kwietnia Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zorganizowała spotkanie firm z branży kosmicznej i okołokosmicznej.

sobota, 27 kwiecień 2019 04:54

Nadchodzi blackout sieci komórkowych

Napisane przez

Obecny rozwój technologii oraz coraz większa ilość urządzeń stale podłączonych do internetu, przy braku jakichkolwiek działań ze strony rządu może sprawić, że już za trzy lata będziemy mieli problemy z internetem mobilnym.

czwartek, 04 kwiecień 2019 10:25

Bezpieczeństwo kluczowe w rozwoju sieci 5G

Napisane przez

– Jesteśmy też obecni praktycznie na wszystkich kontynentach; w Europie nasza pozycja jest szczególnie silna w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Polska to dla Huawei ważny rynek z dużym potencjałem rozwoju – stwierdził Tonny Bao, prezes, dyr. zarządzający Huawei Polska.

czwartek, 28 marzec 2019 14:49

Blockchain wyzwaniem dla Polski

Napisane przez

Wyzwania dotyczące technologii blockchain - to był jeden z tematów poruszonych podczas XXVI edycji kongresu gospodarczego Welconomy Forum w Toruniu.

W Polsce podejmowanych jest coraz więcej inicjatyw mających na celu szerzenie świadomości dotyczącej sztucznej inteligencji.

piątek, 08 marzec 2019 11:40

Przejrzystość i bezpieczeństwo cyberprzestrzeni

Napisane przez

W Brukseli Huawei otworzył Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego.

Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIK-a, wykonał testową integrację z systemem Standardised Proxy Lookup service (SPL), podała spółka.

Huawei otworzył dziś w Brukseli swoje Centrum Przejrzystości i Bezpieczeństwa Cybernetycznego.

Budownictwo, rolnictwo, energetyka czy ubezpieczenia – to tylko niektóre z branż, w których wykorzystanie dronów może przynieść duże korzyści.

Rosną możliwości robotów. Dzięki sensorom potrafią wyczuć, czy dany przedmiot jest duży czy mały, twardy czy delikatny.

Do 2023 roku potrzebne jest 9 mld zł, aby w pełni wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji – wynika z szacunków Ministerstwa Cyfryzacji.

Strona 1 z 11