środa, 14 kwiecień 2021 14:04

Największe mity w Seo

Napisane przez

Mit 1: Liczy się tylko pierwsze miejsce. Wiele e-booków i książek, z których korzystają właściciele firm, kładzie duży nacisk na konieczność znajdowania się na szczycie wyników wyszukiwania.

poniedziałek, 12 kwiecień 2021 11:21

PKO Bank Polski wdrożył kompleksowy system SAP SuccessFactors

Napisane przez

PKO Bank Polski we współpracy z Accenture i Gavdi Polska wdrożył kompleksowy system SAP SuccessFactors zapewniający nowoczesną obsługę procesów pracowniczych. Wdrożenie zakończyło się w styczniu br. i objęło ponad 23 tysiące osób.

piątek, 09 kwiecień 2021 10:30

Ekoenergetyka uruchomi sieć 22 stacji ładowania

Napisane przez

Ekoenergetyka - Polska wspólnie z partnerami do końca 2023 roku uruchomi sieć 22 stacji ładowania wyposażonych w ultraszybkie ładowarki o mocach do 1500 kW w Polsce i w Niemczech, w testowych hubach ładowania dla pasażerskich i ciężkich pojazdów elektrycznych.

czwartek, 25 marzec 2021 10:33

Park Castel Fusano zabezpieczony przez Leonardo

Napisane przez

Eksperymentalny projekt pokaże jak nowe technologie mogą poprawić bezpieczeństwo przestrzeni publicznej, poprzez trwający około jednego roku okres testów przeprowadzonych w Castel Fusano - 1000-hektrowym obszarze ochrony dziedzictwa przyrody w rzymskim przybrzeżnym państwowym rezerwacie przyrody.

Debata Serwisu Samorządowego PAP pt. „Innowacje przyszłości czyli znaczenie rozwoju sieci komórkowej i technologii 5G dla miast i wsi” dotyczyła wykorzystania technologii 5G.

piątek, 05 marzec 2021 12:32

Drony wypierają statki załogowe. PansaUTM pomoże

Napisane przez

Zaskakujące jest to, że rozwój pandemii COVID 19 przyśpieszył transformację lotów załogowych w kierunku coraz szerszego wykorzystania dronów do wielu zadań, które wcześniej wykonywały o wiele droższe w eksploatacji załogowe statki powietrzne.

czwartek, 25 luty 2021 18:43

Featurespace wprowadza Automated Deep Behavioral Networks

Napisane przez

Spółka Featurespace wprowadza dziś Automated Deep Behavioral Networks, czyli automatyczne głębokie sieci behawioralne. Nowe rozwiązanie adresowane do branży kart i płatności zapewni głębszą warstwę bezpieczeństwa, chroniącą konsumentów przed nadużyciami, przejęciami kont oraz oszustwami z użyciem kart i innych metod płatności, które w samym tylko 2020 r. przyczyniły się do powstania szacunkowych kosztów rzędu 42 mld dolarów.

Spółki Shanghai Electric Guoxuan New Energy Technology oraz Pacific Green Technologies podpisały porozumienie w sprawie strategicznej produkcji systemów magazynowania energii elektrycznej.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zdobyła dwie najważniejsze nagrody w prestiżowym europejskim konkursie ATM 2020. Wyróżnienia zostały przyznane przez branżowych ekspertów za pionierskie prace nad stworzeniem zintegrowanego systemu dronowego PansaUTM.

Spółki z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - ARP E-Vehicles oraz ARP Leasing - zawarły porozumienie o wspólnej ofercie. W pełni elektryczny autobus produkowany przez ARP E-Vehicles będzie dostępny w programie elastycznego finansowania jego zakupu poprzez leasing operacyjny oferowany przez ARP Leasing. 

czwartek, 18 luty 2021 10:39

DVB-T2/HEVC w Gdańsku. Emitel dla TVN

Napisane przez

TVN S.A. oraz Emitel S.A. rozpoczęły etap testów nadawania programów telewizyjnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC w Gdańsku. Testy obejmą emisję programów TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD.

Minęło już 20 lat od momentu, gdy w powietrze po raz pierwszy wzbił się śmigłowiec AW139, jeden z największych i najważniejszych programów śmigłowcowych światowego przemysłu.

poniedziałek, 25 styczeń 2021 16:52

Laserowy wskaźnik celu od Leonardo zakupiła Słowenia

Napisane przez

Słowenia jest 23. krajem który zakupił laserowy wskaźnik celu Typ 163 na potrzeby sił powietrznych. Wybierając Type 163 LTD, Słowenia dołącza do członków sojuszu wywiadowczego Five Eyes (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i Nowa Zelandia) oraz do takich członków NATO jak Włochy, Francja, Belgia, Luksemburg, Dania, Finlandia, Holandia, Łotwa, Litwa i Estonia będących operatorami tego produktu. 

GovTech Polska i Microsoft podpisały porozumienie, na mocy którego będą inicjowały wspólne projekty i wdrażały rozwiązania z wykorzystaniem technologii chmurowych w administracji publicznej.

Ze względu na specyficzne uwarunkowania, w przypadku wielu stalowych konstrukcji wsporczych nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnych szyn montażowych. Rozwiązaniem mogą być wówczas odpowiednio dostosowane systemy, które nie wymagają przeprowadzania żadnej obróbki poszczególnych elementów - np. spawania.

- Na koniec ubiegłego roku w Polsce było około 360 tys. prosumentów i  3,5 tys. megawatów mocy zainstalowanej, poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

czwartek, 24 grudzień 2020 12:32

Farada: bezzałogowce VTOL zaniosą szczepionki, krew, organy

Napisane przez

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej we współpracy z firmą Farada Sp. z o.o. zakończyła sukcesem testy ogólnopolskiego systemu transportu medycznego z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych VTOL. 

czwartek, 17 grudzień 2020 12:34

Grupa Ferrero na rzecz New Plastics Economy

Napisane przez

Grupa Ferrero przedstawiła najnowsze informacje na temat swojego zobowiązania, w wyniku którego do 2025 roku 100% opakowań będzie nadawać się do ponownego użycia, powtórnego przetworzenia lub kompostowania.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Programu GovTech Polska, ogłosiła konkurs, w którym maksymalna kwota grantu to 2,5 mln zł. Od 22 grudnia br. do udziału mogą zgłaszać się podmioty gospodarcze prowadzące swoją działalność na terytorium Polski i posiadające doświadczenie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Emitel otrzymał 5 gwiazdek w globalnym badaniu zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju GRESB 2020. GRESB jest międzynarodową organizacją non-profit, która systematycznie bada działania i wyniki przedsiębiorstw infrastrukturalnych w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). W swoich kryteriach oceny kieruje się istotnymi dla międzynarodowych inwestorów kwestiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.

piątek, 23 październik 2020 11:52

Polskie Radio: Emitel uruchamia kolejne nadajniki DAB+

Napisane przez

Na początku października Emitel uruchomił 10 nowych nadajników dla Polskiego Radia, a obecnie trwają prace nad rozpoczęciem emisji w kolejnych lokalizacjach w Polsce. Do końca bieżącego roku, zasięg techniczny DAB+ będzie bliski 67% populacji.

czwartek, 22 październik 2020 08:14

Robotyczne ramiona od Leonardo dla misji Mars Sample Return

Napisane przez

– Badania Marsa za pomocą robotów stanowią istotę ostatnich międzynarodowych misji kosmicznych. Koncern Leonardo jest zaangażowany w badania nad najnowocześniejszymi systemami robotycznymi, które pomogą w rozwikłaniu tajemnic Czerwonej Planety.

poniedziałek, 19 październik 2020 11:17

Leonardo. Rój dronów - BriteCloud, dezorientuje przeciwnika

Napisane przez

Koncern Leonardo, działając w partnerstwie z Biurem Szybkich Zdolności Królewskich Sił Powietrznych (RCO), z powodzeniem przeprowadził test „na żywo” zdolności „roju dronów”.  

piątek, 16 październik 2020 11:37

Panele fotowoltaiczne od Leonardo polecą na Jowisza. Misja JUICE

Napisane przez

Sonda JUICE, która ma wystartować w roku 2022, będzie prowadzić badania Jowisza i jego lodowych księżyców - Ganimedes, Kallisto i Europa. :Leonardo opracowuje systemy fotowoltaiczne dla tej międzyplatenarnej misji.

Na stronie azir.edu.pl ludzie sukcesu tacy jak Andrzej Strejlau, Piotr H. Skarżyński i ks. Andrzej Sochal opowiadają o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla Akademii, można oglądać bezpłatnie.

środa, 14 październik 2020 11:26

Huawei wprowadził IdeaHub rozwiązanie ICT bazujące na AI

Napisane przez

Huawei oficjalnie wprowadził do sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej IdeaHub - rozwiązanie do budowy środowiska pracy przyszłości z wbudowanymi mechanizmami bazującymi na sztucznej inteligencji, podał koncern.

poniedziałek, 12 październik 2020 14:31

Huawei szuka młodych talentów ICT - Seeds For The Future

Napisane przez

Rozwijanie lokalnych talentów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz umożliwienie budowania kontaktów międzykulturowych to główne cele projektu Seeds For The Future.

Nawet 3-letnie opóźnienie wdrożenia sieci 5G może kosztować polską gospodarkę prawie 5 mld euro strat, wynika z szacunków międzynarodowej firmy konsultingowej Assembly Research.

"Trwają ostatnie dni konsultacji rządowego projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Ewentualne zakwalifikowanie Huawei jako 'dostawcy wysokiego ryzyka' w Polsce zmusi krajowych operatorów do poniesienia ogromnych kosztów wymiany sprzętu, co w konsekwencji przełoży się na znaczne opóźnienia we wdrażaniu sieci 5G - ostrzegają eksperci z międzynarodowej firmy konsultingowej Assembly Research. Z ich analizy wynika, że straty, wynikające między innymi z obniżenia konkurencyjności polskich firm, mogą wynieść dla naszej gospodarki nawet 4,8 mld euro w ciągu 3 lat" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, całkowite wykluczenie Huawei z wdrażania technologii 5G w Polsce doprowadziłoby do sporych opóźnień w pracach rozwojowych po stronie operatorów. Konieczność wymiany obecnego sprzętu Huawei i zakupu nowego odbije się nie tylko na kieszeniach firm telekomunikacyjnych, ale również uderzy w Polską gospodarkę, wynika z analizy Assembly Research.

"W wyniku rosnącej presji USA, której celem jest wykluczenie Huawei z budowy sieci 5G, polscy operatorzy mogą ponieść wielomiliardowe koszty wymiany sprzętu sieciowego. Nasz raport potwierdza ponadto daleko idące konsekwencje dla całej gospodarki, która nie może pozwolić sobie na opóźnienie we wdrażaniu sieci 5G przy obecnych uwarunkowaniach" - powiedział założyciel i główny analityk w Assembly Research Matthew Howett.

Analitycy Assembly Research oparli swoje szacunki na hipotetycznym scenariuszu, w którym przyjęta zostaje nowelizacja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, a Huawei zostaje zaklasyfikowany jako "dostawca wysokiego ryzyka". Z raportu wynika, że wykluczenie sprzętu Huawei z budowy infrastruktury 5G w Polsce opóźniłoby prace w skali, która uniemożliwiłaby osiągniecie 10,2 mld euro korzyści gospodarczych, jakie polski rząd prognozował na lata 2020-2025, podano także.

"Z analizy Assembly Research wynika, że 3-letnie opóźnienie we wdrożeniu technologii 5G przełoży się dokładnie na 2,68 mld euro strat z potencjalnych korzyści strategicznych, operacyjnych, konsumenckich i korzyści dla osób trzecich. Pozostała część szacunku (2,17 mld euro) to strata w całej gospodarce" - czytamy dalej.

"Nowoczesne sieci teleinformatyczne w tym przede wszystkim sieci 5G są fundamentem gospodarki 4.0, czyli automatyzacji procesów i jeszcze większej digitalizacji ekonomii. Cyfrowe technologie już dziś decydują o wydajności i wartości zarówno firm, jak i całych gospodarek. Ich rola będzie się stale zwiększać. Najlepszym dowodem na to jest wymuszona konieczność przejścia w tryb zdalnej pracy, podczas gdy ciągłość procesów biznesowych zależy od wydajnych i stabilnych rozwiązań telekomunikacyjnych. Opóźnienie we wdrożeniu technologii 5G spowoduje nie tylko zastopowanie inwestycji oraz projektów infrastrukturalnych w Polsce, ale także będzie przyczyną stopniowego zmniejszania konkurencyjność naszej gospodarki w porównaniu do krajów, które 5G już wdrażają. Obecnie w Europie już kilkanaście krajów korzysta z sieci 5G i wykorzystuje ich możliwości do budowy przewagi w wyścigu technologicznym" - dodał dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska Ryszard Hordyński, cy towany w komunikacie.

Stwierdził, że konsekwencją opóźnień będzie także zmniejszenie atrakcyjności dla inwestorów i w konsekwencji spowolnienie rozwoju gospodarczego. Według niego, nie stać nas na to, żeby startować w tym wyścigu z dalekiej pozycji, gdy mamy możliwość szybkiego wdrożenia rozwiązań dających nam atuty w cyfrowym świecie.

Strona 1 z 13