środa, 06 październik 2021 12:07

Bierzesz z półki i wychodzisz - Żappka Store!

Napisane przez

Żappka Store jest już dostępna w czterech lokalizacjach: dwóch w Poznaniu, w Krakowie i Warszawie. Unikalny na rynku koncept pozwala na zakup przekąski lub napoju w ciągu kilku sekund, bez kolejek, bez gotówki ani kontaktu z obsługą.

ML System z sukcesem zakończył walidację urządzenia Covid Detector w Hiszpanii, podała spółka. Badania prowadzone w hiszpańskiej klinice Clinica Virgen de las Nieves w Madrycie wykazały 100-proc. skuteczność urządzenia w detekcji wirusa SARS-CoV-2 z wydychanego powietrza.

poniedziałek, 27 wrzesień 2021 14:43

Technologie przyszłości a nasza prywatność

Napisane przez

84% Polaków potwierdza, że wie, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich danych – wynika z badania ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów. Jednak nowe technologie potrafią nas zaskoczyć.

środa, 22 wrzesień 2021 13:15

Wodorowy pociąg pasażerski Coradia iLint na TRAKO 2021

Napisane przez

Coradia iLint, czyli pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy sprawdzony w ruchu komercyjnym, lokomotywa Traxx DC3 oraz Automatyczne Prowadzenie Pociągu (ATO) to najważniejsze nowości prezentowane przez firmę Alstom na 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021 odbywających się w Gdańsku w dniach 21-24 września 2021.

Żabka, z myślą o ochronie miast i ich mieszkańców przed szkodliwym wpływem smogu i hałasu, realizuje kolejne inwestycje na polu elektromobilności.

środa, 08 wrzesień 2021 11:30

Tauron chce mieć 1 GW w farmach wiatrowych na Bałtyku

Napisane przez

Tauron Polska Energia chce mieć 1 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach wiatrowych na Bałtyku do 2030 r., poinformował pełniący obowiązki prezesa Artur Michałowski.

W nowym systemie zarejestrowały się 92 tysiące kierowców, podczas gdy z viaTOLL – który rząd chce wygasić – pozostaje 1,4 mln.

wtorek, 31 sierpień 2021 12:24

System viaTOLL ma zostać wyłączony 30 września

Napisane przez

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) nie przewiduje przedłużenia okresu przejściowego funkcjonowania dwóch systemów poboru opłat na drogach: radiowego viaTOLL i elektronicznego e-TOLL.

NaturalAntibody - bioinformatyczny startup, oferujący rozwiązania pozwalające znacznie przyspieszyć proces wprowadzania na rynek nowych leków opartych o przeciwciała.

piątek, 27 sierpień 2021 10:37

Rynek e-rowerów - City Bike Global w Polsce

Napisane przez

Rynek e-rowerów według badania międzynarodowej firmy analitycznej Mordor Intelligence został wyceniony na blisko 24 mld dol., a do 2026 r. może sięgnąć nawet 48 mld.

Coraz bardziej restrykcyjne regulacje, stale rosnące koszty pracy, jak również konieczność nadążania za wymogami klientów sprawiają, że firmy muszą na nowo przemyśleć sposób, w jaki prowadzą swoją działalność. Wyzwaniem staje się spełnienie wyżej wspomnianych wymagań rynku przy równoczesnym utrzymaniu rentowności.

ARP S.A. aktywnie włącza się w promowanie rozwiązań dla wykorzystania wodoru w polskich przedsiębiorstwach. W Grupie Kapitałowej ARP są spółki, które zajmują się produkcją bezemisyjnych środków transportu jak również produkują szereg urządzeń mogących znaleźć zastosowanie w całym łańcuchu dostaw gospodarki wodorowej.

poniedziałek, 02 sierpień 2021 11:50

Carbon Studio zwiększyło przychody o 108%

Napisane przez

Carbon Studio zanotował 1,7 mln zł szacunkowych przychodów netto w II kw. br., co oznacza wzrost o około 108% r/r, podała spółka. Na wyniki finansowe znaczny wpływ miała działalność marketingowa, dynamiczny rozwój rynku i rozszerzenie partnerstwa z firmami zewnętrznymi.

sobota, 19 czerwiec 2021 10:31

Kapsuła Badań Zmysłów - Polski Produkt Przyszłości

Napisane przez

Kapsuła Badań Zmysłów - innowacyjne i unikalne na świecie, wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające diagnostykę najważniejszych zmysłów w jednym miejscu, zostało nagrodzone w XXIII edycji konkursu Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) pod nazwą Polski Produkt Przyszłości.

wtorek, 15 czerwiec 2021 18:09

Żappka Store błyskawiczne zakupy bez kasy

Napisane przez

Już od 14 czerwca br. klienci mogą zrobić zakupy w kilka sekund w pierwszym Żappka Store otwartym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Żappka Store jest połączony z aplikacją żappka i nie ma w nim ani kas, ani obsługi.

piątek, 11 czerwiec 2021 10:57

KGHM organizuje w weekend 1. wirtualny hackathon

Napisane przez

KGHM Polska Miedź organizuje w najbliższy weekend pierwszy wirtualny hackathon CuValley Hack 2021 poświęcony polskiej miedzi.

poniedziałek, 31 maj 2021 11:46

InPost uruchomi 20 Lodówkomatów we Wrocławiu

Napisane przez

InPost uruchomi 20 nowych Lodówkomatów we Wrocławiu, podała spółka. Obecnie takie urządzenia InPost są dostępne w Warszawie i Krakowie - łącznie w 50 lokalizacjach.

czwartek, 13 maj 2021 14:09

ML System Covid Detector - krok ku komercjalizacji

Napisane przez

ML System uzyskał wyniki oceny przydatności klinicznej, czułości i specyficzności Covid Detectora do bezinwazyjnej diagnostyki w czasie rzeczywistym zakażeń wywołanych przez wirus SARS-CoV-2 z wydmuchiwanego powietrza.

piątek, 30 kwiecień 2021 10:32

ARP wspiera ML System - polską fotowoltaikę

Napisane przez

ML System podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. umowę leasingu finansowego, dzięki której finansujący oddaje do korzystania spółce nieruchomość gruntową zlokalizowaną w Zaczerniu koło Rzeszowa, bezpośrednio obok obecnej fabryki ML System.

środa, 28 kwiecień 2021 10:27

Emitel wyemituje sygnał DVB-T2/HEVC dla Telewizji Polskiej

Napisane przez

Telewizja Polska S.A. oraz Emitel S.A. zawarły umowę na rozszerzenie emisji testowych w naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie nadawania DVB-T2/HEVC. Tym samym, zasięg testowego nadawania jest sukcesywnie zwiększany – z dotychczasowych 5 do docelowych 49 lokalizacji. Od 1 maja br. testy obejmą swoim pełnym zasięgiem około 90% populacji kraju. 

środa, 14 kwiecień 2021 14:04

Największe mity w Seo

Napisane przez

Mit 1: Liczy się tylko pierwsze miejsce. Wiele e-booków i książek, z których korzystają właściciele firm, kładzie duży nacisk na konieczność znajdowania się na szczycie wyników wyszukiwania.

poniedziałek, 12 kwiecień 2021 11:21

PKO Bank Polski wdrożył kompleksowy system SAP SuccessFactors

Napisane przez

PKO Bank Polski we współpracy z Accenture i Gavdi Polska wdrożył kompleksowy system SAP SuccessFactors zapewniający nowoczesną obsługę procesów pracowniczych. Wdrożenie zakończyło się w styczniu br. i objęło ponad 23 tysiące osób.

piątek, 09 kwiecień 2021 10:30

Ekoenergetyka uruchomi sieć 22 stacji ładowania

Napisane przez

Ekoenergetyka - Polska wspólnie z partnerami do końca 2023 roku uruchomi sieć 22 stacji ładowania wyposażonych w ultraszybkie ładowarki o mocach do 1500 kW w Polsce i w Niemczech, w testowych hubach ładowania dla pasażerskich i ciężkich pojazdów elektrycznych.

czwartek, 25 marzec 2021 10:33

Park Castel Fusano zabezpieczony przez Leonardo

Napisane przez

Eksperymentalny projekt pokaże jak nowe technologie mogą poprawić bezpieczeństwo przestrzeni publicznej, poprzez trwający około jednego roku okres testów przeprowadzonych w Castel Fusano - 1000-hektrowym obszarze ochrony dziedzictwa przyrody w rzymskim przybrzeżnym państwowym rezerwacie przyrody.

Debata Serwisu Samorządowego PAP pt. „Innowacje przyszłości czyli znaczenie rozwoju sieci komórkowej i technologii 5G dla miast i wsi” dotyczyła wykorzystania technologii 5G.

piątek, 05 marzec 2021 12:32

Drony wypierają statki załogowe. PansaUTM pomoże

Napisane przez

Zaskakujące jest to, że rozwój pandemii COVID 19 przyśpieszył transformację lotów załogowych w kierunku coraz szerszego wykorzystania dronów do wielu zadań, które wcześniej wykonywały o wiele droższe w eksploatacji załogowe statki powietrzne.

czwartek, 25 luty 2021 18:43

Featurespace wprowadza Automated Deep Behavioral Networks

Napisane przez

Spółka Featurespace wprowadza dziś Automated Deep Behavioral Networks, czyli automatyczne głębokie sieci behawioralne. Nowe rozwiązanie adresowane do branży kart i płatności zapewni głębszą warstwę bezpieczeństwa, chroniącą konsumentów przed nadużyciami, przejęciami kont oraz oszustwami z użyciem kart i innych metod płatności, które w samym tylko 2020 r. przyczyniły się do powstania szacunkowych kosztów rzędu 42 mld dolarów.

Spółki Shanghai Electric Guoxuan New Energy Technology oraz Pacific Green Technologies podpisały porozumienie w sprawie strategicznej produkcji systemów magazynowania energii elektrycznej.

Strona 1 z 14