W niewielkiej wsi Rumianek powstało jedno z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych pól golfowych w Polsce. Miejsce wyróżnia się innowacyjnym sposobem nawadniania. Woda użyta do podlewania terenu pochodzi z pobliskiej oczyszczalni ścieków.

czwartek, 16 marzec 2023 18:34

Emitel - inteligentne parkingi w Ostrowie Wielkopolskim

Napisane przez

Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg Emitel zbuduje system monitorowania 1000 miejsc parkingowych w Ostrowie Wielkopolskim. Rozwiązanie oparte na technologii Internetu Rzeczy pomoże kierowcom szybciej odnaleźć wolne miejsca do parkowania.

E-ice, Seasoil, Vermico, to laureaci 2. edycji Startup Impact Program. Wyróżnione w konkursie startupy, przez kolejne miesiące, będą rozwijać się pod okiem ekspertów z Grupy Żabka i Kozminski Business Hub.

piątek, 16 grudzień 2022 13:01

EuroSkills: Jak popularyzować kształcenie branżowe?

Napisane przez

Co trzecia firma odczuwa braki kompetencyjne w swoich strukturach – wynika z raportu Polskiego Forum HR „Trendy w zatrudnieniu 2022”. W wielu firmach przekłada się to na ich działalność i mają w związku z tym ograniczone możliwości rozwoju.

We współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno Emitel rozbudował system monitorowania miejsc parkingowych w Piasecznie. To kolejny etap projektu, w ramach którego dostępnych jest już ponad 300 miejsc parkingowych monitorowanych z wykorzystaniem technologii Internetu Rzeczy (IoT).

Przedsiębiorstwo DS Smith jest wiodącym dostawcą opakowań przyjaznych środowisku. Teraz nadszedł czas na otwarcie w Bełchatowie jednej z najnowocześniejszych fabryk w Unii Europejskiej.

Emitel przeprowadził zmianę częstotliwości i standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej MUX1, MUX2 oraz MUX4. Zmiany dotyczyły prawie całej południowej Polski – objęły południową część Wielkopolski, Ziemię Łódzką, Kielecczyznę, Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk i Opolszczyznę.

czwartek, 28 kwiecień 2022 14:39

Porozumienie dla budowy kadr w energetyce jądrowej

Napisane przez

Dla budowania potencjału enertetyki jądrowej Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie z francuskim Międzynarodowym Instytutem Energii Jądrowej (I2EN).

wtorek, 05 kwiecień 2022 16:23

Żabka Nano w największych polskich miastach

Napisane przez

W pełni autonomiczny i samoobsługowy sklep Żabka Nano to idealna propozycja dla inwestorów, którzy w swoich nieruchomościach chcą oferować najemcom nowoczesne usługi i innowacyjne rozwiązania.

wtorek, 05 kwiecień 2022 16:18

Światowy Kongres Audiologiczny w Warszawie

Napisane przez

Światowy Kongres Audiologiczny odbędzie się od 10 do 13 kwietnia w Warszawie – to największe na świecie forum wymiany wiedzy i doświadczeń lekarzy, logopedów, rehabilitantów słuchu, specjalistów pedagogiki specjalnej, protetyków słuchu i inżynierów klinicznych.

czwartek, 17 marzec 2022 13:33

LauncherOne w Polsce

Napisane przez

Polska wchodzi do gry jako potencjalny użytkownik LauncherOne, technologii do wynoszenia na orbitę okołoziemską satelitów. To krok w kierunku wzmacniania systemu obronnego naszego kraju i impuls rozwojowy dla polskiego przemysłu.

sobota, 12 marzec 2022 22:23

Dotacje: Sprzedawcy dekoderów i TV cyfrowej naziemnej

Napisane przez

Rejestracja sprzedawców chcących uczestniczyć w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego ruszyła dwa dni temu. Już teraz do programu dołączyło 100 przedsiębiorców!

środa, 26 styczeń 2022 14:54

Certyfikat Trusted Partner Network dla Emitel

Napisane przez

Trusted Partner Network (TPN) to globalna, ogólnobranżowa inicjatywa ochrony treści filmowych i telewizyjnych. Wdrożenie standardu TPN jest certyfikowane i stanowi potwierdzenie bezpieczeństwa informacji dla sektora audio-video.

poniedziałek, 03 styczeń 2022 15:42

Certyfikat za wysoką jakość usług dla Powiatu Pilskiego

Napisane przez

Starostwo Powiatowe w Pile otrzymało Certyfikat za „Politykę zintegrowanego systemu zarządzania”, obejmujący System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 oraz System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2015.

czwartek, 30 grudzień 2021 11:51

Pilskie Centrum Innowacji Technologicznych

Napisane przez

Powiat Pilski podpisał umowę z przedstawicielami Samorządu Województwa Wielkopolskiego na budowę obiektu Centrum Innowacji Technologicznych. Jej wartość to 24 mln zł. Jest to najwyższe dofinansowane z Unii Europejskiej w historii starostwa.

środa, 06 październik 2021 12:07

Bierzesz z półki i wychodzisz - Żappka Store!

Napisane przez

Żappka Store jest już dostępna w czterech lokalizacjach: dwóch w Poznaniu, w Krakowie i Warszawie. Unikalny na rynku koncept pozwala na zakup przekąski lub napoju w ciągu kilku sekund, bez kolejek, bez gotówki ani kontaktu z obsługą.

ML System z sukcesem zakończył walidację urządzenia Covid Detector w Hiszpanii, podała spółka. Badania prowadzone w hiszpańskiej klinice Clinica Virgen de las Nieves w Madrycie wykazały 100-proc. skuteczność urządzenia w detekcji wirusa SARS-CoV-2 z wydychanego powietrza.

poniedziałek, 27 wrzesień 2021 14:43

Technologie przyszłości a nasza prywatność

Napisane przez

84% Polaków potwierdza, że wie, jak zadbać o bezpieczeństwo swoich danych – wynika z badania ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów. Jednak nowe technologie potrafią nas zaskoczyć.

środa, 22 wrzesień 2021 13:15

Wodorowy pociąg pasażerski Coradia iLint na TRAKO 2021

Napisane przez

Coradia iLint, czyli pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy sprawdzony w ruchu komercyjnym, lokomotywa Traxx DC3 oraz Automatyczne Prowadzenie Pociągu (ATO) to najważniejsze nowości prezentowane przez firmę Alstom na 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2021 odbywających się w Gdańsku w dniach 21-24 września 2021.

Żabka, z myślą o ochronie miast i ich mieszkańców przed szkodliwym wpływem smogu i hałasu, realizuje kolejne inwestycje na polu elektromobilności.

środa, 08 wrzesień 2021 11:30

Tauron chce mieć 1 GW w farmach wiatrowych na Bałtyku

Napisane przez

Tauron Polska Energia chce mieć 1 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach wiatrowych na Bałtyku do 2030 r., poinformował pełniący obowiązki prezesa Artur Michałowski.

W nowym systemie zarejestrowały się 92 tysiące kierowców, podczas gdy z viaTOLL – który rząd chce wygasić – pozostaje 1,4 mln.

wtorek, 31 sierpień 2021 12:24

System viaTOLL ma zostać wyłączony 30 września

Napisane przez

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) nie przewiduje przedłużenia okresu przejściowego funkcjonowania dwóch systemów poboru opłat na drogach: radiowego viaTOLL i elektronicznego e-TOLL.

NaturalAntibody - bioinformatyczny startup, oferujący rozwiązania pozwalające znacznie przyspieszyć proces wprowadzania na rynek nowych leków opartych o przeciwciała.

piątek, 27 sierpień 2021 10:37

Rynek e-rowerów - City Bike Global w Polsce

Napisane przez

Rynek e-rowerów według badania międzynarodowej firmy analitycznej Mordor Intelligence został wyceniony na blisko 24 mld dol., a do 2026 r. może sięgnąć nawet 48 mld.

Coraz bardziej restrykcyjne regulacje, stale rosnące koszty pracy, jak również konieczność nadążania za wymogami klientów sprawiają, że firmy muszą na nowo przemyśleć sposób, w jaki prowadzą swoją działalność. Wyzwaniem staje się spełnienie wyżej wspomnianych wymagań rynku przy równoczesnym utrzymaniu rentowności.

ARP S.A. aktywnie włącza się w promowanie rozwiązań dla wykorzystania wodoru w polskich przedsiębiorstwach. W Grupie Kapitałowej ARP są spółki, które zajmują się produkcją bezemisyjnych środków transportu jak również produkują szereg urządzeń mogących znaleźć zastosowanie w całym łańcuchu dostaw gospodarki wodorowej.

poniedziałek, 02 sierpień 2021 11:50

Carbon Studio zwiększyło przychody o 108%

Napisane przez

Carbon Studio zanotował 1,7 mln zł szacunkowych przychodów netto w II kw. br., co oznacza wzrost o około 108% r/r, podała spółka. Na wyniki finansowe znaczny wpływ miała działalność marketingowa, dynamiczny rozwój rynku i rozszerzenie partnerstwa z firmami zewnętrznymi.

Strona 1 z 15