poniedziałek, 02 sierpień 2021 11:50

Carbon Studio zwiększyło przychody o 108%

Napisane przez

Carbon Studio zanotował 1,7 mln zł szacunkowych przychodów netto w II kw. br., co oznacza wzrost o około 108% r/r, podała spółka. Na wyniki finansowe znaczny wpływ miała działalność marketingowa, dynamiczny rozwój rynku i rozszerzenie partnerstwa z firmami zewnętrznymi.

sobota, 19 czerwiec 2021 10:31

Kapsuła Badań Zmysłów - Polski Produkt Przyszłości

Napisane przez

Kapsuła Badań Zmysłów - innowacyjne i unikalne na świecie, wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające diagnostykę najważniejszych zmysłów w jednym miejscu, zostało nagrodzone w XXIII edycji konkursu Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) pod nazwą Polski Produkt Przyszłości.

wtorek, 15 czerwiec 2021 18:09

Żappka Store błyskawiczne zakupy bez kasy

Napisane przez

Już od 14 czerwca br. klienci mogą zrobić zakupy w kilka sekund w pierwszym Żappka Store otwartym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Żappka Store jest połączony z aplikacją żappka i nie ma w nim ani kas, ani obsługi.

piątek, 11 czerwiec 2021 10:57

KGHM organizuje w weekend 1. wirtualny hackathon

Napisane przez

KGHM Polska Miedź organizuje w najbliższy weekend pierwszy wirtualny hackathon CuValley Hack 2021 poświęcony polskiej miedzi.

poniedziałek, 31 maj 2021 11:46

InPost uruchomi 20 Lodówkomatów we Wrocławiu

Napisane przez

InPost uruchomi 20 nowych Lodówkomatów we Wrocławiu, podała spółka. Obecnie takie urządzenia InPost są dostępne w Warszawie i Krakowie - łącznie w 50 lokalizacjach.

czwartek, 13 maj 2021 14:09

ML System Covid Detector - krok ku komercjalizacji

Napisane przez

ML System uzyskał wyniki oceny przydatności klinicznej, czułości i specyficzności Covid Detectora do bezinwazyjnej diagnostyki w czasie rzeczywistym zakażeń wywołanych przez wirus SARS-CoV-2 z wydmuchiwanego powietrza.

piątek, 30 kwiecień 2021 10:32

ARP wspiera ML System - polską fotowoltaikę

Napisane przez

ML System podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. umowę leasingu finansowego, dzięki której finansujący oddaje do korzystania spółce nieruchomość gruntową zlokalizowaną w Zaczerniu koło Rzeszowa, bezpośrednio obok obecnej fabryki ML System.

środa, 28 kwiecień 2021 10:27

Emitel wyemituje sygnał DVB-T2/HEVC dla Telewizji Polskiej

Napisane przez

Telewizja Polska S.A. oraz Emitel S.A. zawarły umowę na rozszerzenie emisji testowych w naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie nadawania DVB-T2/HEVC. Tym samym, zasięg testowego nadawania jest sukcesywnie zwiększany – z dotychczasowych 5 do docelowych 49 lokalizacji. Od 1 maja br. testy obejmą swoim pełnym zasięgiem około 90% populacji kraju. 

środa, 14 kwiecień 2021 14:04

Największe mity w Seo

Napisane przez

Mit 1: Liczy się tylko pierwsze miejsce. Wiele e-booków i książek, z których korzystają właściciele firm, kładzie duży nacisk na konieczność znajdowania się na szczycie wyników wyszukiwania.

poniedziałek, 12 kwiecień 2021 11:21

PKO Bank Polski wdrożył kompleksowy system SAP SuccessFactors

Napisane przez

PKO Bank Polski we współpracy z Accenture i Gavdi Polska wdrożył kompleksowy system SAP SuccessFactors zapewniający nowoczesną obsługę procesów pracowniczych. Wdrożenie zakończyło się w styczniu br. i objęło ponad 23 tysiące osób.

piątek, 09 kwiecień 2021 10:30

Ekoenergetyka uruchomi sieć 22 stacji ładowania

Napisane przez

Ekoenergetyka - Polska wspólnie z partnerami do końca 2023 roku uruchomi sieć 22 stacji ładowania wyposażonych w ultraszybkie ładowarki o mocach do 1500 kW w Polsce i w Niemczech, w testowych hubach ładowania dla pasażerskich i ciężkich pojazdów elektrycznych.

czwartek, 25 marzec 2021 10:33

Park Castel Fusano zabezpieczony przez Leonardo

Napisane przez

Eksperymentalny projekt pokaże jak nowe technologie mogą poprawić bezpieczeństwo przestrzeni publicznej, poprzez trwający około jednego roku okres testów przeprowadzonych w Castel Fusano - 1000-hektrowym obszarze ochrony dziedzictwa przyrody w rzymskim przybrzeżnym państwowym rezerwacie przyrody.

Debata Serwisu Samorządowego PAP pt. „Innowacje przyszłości czyli znaczenie rozwoju sieci komórkowej i technologii 5G dla miast i wsi” dotyczyła wykorzystania technologii 5G.

piątek, 05 marzec 2021 12:32

Drony wypierają statki załogowe. PansaUTM pomoże

Napisane przez

Zaskakujące jest to, że rozwój pandemii COVID 19 przyśpieszył transformację lotów załogowych w kierunku coraz szerszego wykorzystania dronów do wielu zadań, które wcześniej wykonywały o wiele droższe w eksploatacji załogowe statki powietrzne.

czwartek, 25 luty 2021 18:43

Featurespace wprowadza Automated Deep Behavioral Networks

Napisane przez

Spółka Featurespace wprowadza dziś Automated Deep Behavioral Networks, czyli automatyczne głębokie sieci behawioralne. Nowe rozwiązanie adresowane do branży kart i płatności zapewni głębszą warstwę bezpieczeństwa, chroniącą konsumentów przed nadużyciami, przejęciami kont oraz oszustwami z użyciem kart i innych metod płatności, które w samym tylko 2020 r. przyczyniły się do powstania szacunkowych kosztów rzędu 42 mld dolarów.

Spółki Shanghai Electric Guoxuan New Energy Technology oraz Pacific Green Technologies podpisały porozumienie w sprawie strategicznej produkcji systemów magazynowania energii elektrycznej.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zdobyła dwie najważniejsze nagrody w prestiżowym europejskim konkursie ATM 2020. Wyróżnienia zostały przyznane przez branżowych ekspertów za pionierskie prace nad stworzeniem zintegrowanego systemu dronowego PansaUTM.

Spółki z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - ARP E-Vehicles oraz ARP Leasing - zawarły porozumienie o wspólnej ofercie. W pełni elektryczny autobus produkowany przez ARP E-Vehicles będzie dostępny w programie elastycznego finansowania jego zakupu poprzez leasing operacyjny oferowany przez ARP Leasing. 

czwartek, 18 luty 2021 10:39

DVB-T2/HEVC w Gdańsku. Emitel dla TVN

Napisane przez

TVN S.A. oraz Emitel S.A. rozpoczęły etap testów nadawania programów telewizyjnych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC w Gdańsku. Testy obejmą emisję programów TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD.

Minęło już 20 lat od momentu, gdy w powietrze po raz pierwszy wzbił się śmigłowiec AW139, jeden z największych i najważniejszych programów śmigłowcowych światowego przemysłu.

poniedziałek, 25 styczeń 2021 16:52

Laserowy wskaźnik celu od Leonardo zakupiła Słowenia

Napisane przez

Słowenia jest 23. krajem który zakupił laserowy wskaźnik celu Typ 163 na potrzeby sił powietrznych. Wybierając Type 163 LTD, Słowenia dołącza do członków sojuszu wywiadowczego Five Eyes (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i Nowa Zelandia) oraz do takich członków NATO jak Włochy, Francja, Belgia, Luksemburg, Dania, Finlandia, Holandia, Łotwa, Litwa i Estonia będących operatorami tego produktu. 

GovTech Polska i Microsoft podpisały porozumienie, na mocy którego będą inicjowały wspólne projekty i wdrażały rozwiązania z wykorzystaniem technologii chmurowych w administracji publicznej.

Ze względu na specyficzne uwarunkowania, w przypadku wielu stalowych konstrukcji wsporczych nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnych szyn montażowych. Rozwiązaniem mogą być wówczas odpowiednio dostosowane systemy, które nie wymagają przeprowadzania żadnej obróbki poszczególnych elementów - np. spawania.

- Na koniec ubiegłego roku w Polsce było około 360 tys. prosumentów i  3,5 tys. megawatów mocy zainstalowanej, poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

czwartek, 24 grudzień 2020 12:32

Farada: bezzałogowce VTOL zaniosą szczepionki, krew, organy

Napisane przez

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej we współpracy z firmą Farada Sp. z o.o. zakończyła sukcesem testy ogólnopolskiego systemu transportu medycznego z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych VTOL. 

czwartek, 17 grudzień 2020 12:34

Grupa Ferrero na rzecz New Plastics Economy

Napisane przez

Grupa Ferrero przedstawiła najnowsze informacje na temat swojego zobowiązania, w wyniku którego do 2025 roku 100% opakowań będzie nadawać się do ponownego użycia, powtórnego przetworzenia lub kompostowania.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Programu GovTech Polska, ogłosiła konkurs, w którym maksymalna kwota grantu to 2,5 mln zł. Od 22 grudnia br. do udziału mogą zgłaszać się podmioty gospodarcze prowadzące swoją działalność na terytorium Polski i posiadające doświadczenie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.

Emitel otrzymał 5 gwiazdek w globalnym badaniu zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju GRESB 2020. GRESB jest międzynarodową organizacją non-profit, która systematycznie bada działania i wyniki przedsiębiorstw infrastrukturalnych w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). W swoich kryteriach oceny kieruje się istotnymi dla międzynarodowych inwestorów kwestiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.

Strona 1 z 14