Infobip wprowadza w maju Coversations  – rozwiązanie do zarzadzania wielokanałową komunikacją z klientem. Infobip zauważa coraz wyraźniejszy trend specjalizacji i przenoszenia usług wsparcia biznesu do chmury.

wtorek, 14 kwiecień 2020 09:35

Creepy Jar: 580 tys. sztuk 'Green Hell' sprzedane

Napisane przez

Sprzedaż gry "Green Hell" studia Creepy Jar osiągnęła poziom ok. 580 tys. sztuk, podała spółka.

Nasza technologia jest bezpieczna, o czym świadczą badania WHO i raporty brytyjskiego rządu. Technologia 5G pozwalałaby również obserwować zachowania konsumenckie na obszarach dotkniętych epidemią koronawirusa – Paul Michael Scanlan, CTO Huawei Carrier Business Group.

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) wprowadza kwalifikowany podpis elektroniczny dostępny w pełni zdalnie - mSzafir, podał KIR. Podpis ten umożliwia prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych z wykorzystaniem internetu. Klienci PKO Banku Polskiego jako pierwsi mogą zdalnie kupić podpis elektroniczny mSzafir.

Chmura to model przetwarzania, a nie miejsce samo w sobie i dlatego będzie strategiczna dla sektora publicznego w kolejnych latach, wskazał dyrektor Dell EMC w Polsce Dariusz Piotrowski.

poniedziałek, 09 marzec 2020 12:57

Leonardo: AWHERO wspomagany SW-4 w działaniu na OCEAN2020

Napisane przez

Koncern Leonardo zaprezentował w działaniu AWHERO i SW-4. Bezzałogowiec AWHERO zrealizował z sukecesem cztery misje podczas OCEAN2020.

ULC: Europejski rynek lotniczy rozwija się w szybkim tempie. Powstają nowe technologie, takie jak bezzałogowe statki powietrzne, a także rośnie liczba samolotów, uczestników ruchu lotniczego i podmiotów lotniczych. Oznacza to nowe obowiązki zarówno dla ULC, jak i EASA.

piątek, 24 styczeń 2020 14:45

Emitel innowacyjnie w Miasteczku Wilanów

Napisane przez

Emitel w porozumieniu z władzami Urzędu Dzielnicy Wilanów zamontował dwie nowoczesne instalacje antenowe na potrzeby telefonii komórkowej na terenie Miasteczka Wilanów. Rozwiązanie zaprojektowano ze szczególną dbałością o estetykę i harmonijne wpasowanie się w istniejący układ architektoniczny Wilanowa.

sobota, 18 styczeń 2020 11:11

Hbbtv. Emitel transmituje mecze Legii

Napisane przez

Dzięki wykorzystaniu technologii HbbTV fani Legii Warszawa będą mogli obejrzeć mecze Legia - Dynamo Kijów i Legia – Kairat Almaty.

wtorek, 14 styczeń 2020 12:21

Eurofighter od Leonardo dla Kuwejtu

Napisane przez

Eurofighter dla Kuwejtu wykonał swój pierwszy lot w Test Centre Leonardo na lotnisku Turyn Caselle. Kuwejt zamówił najbardziej zaawansowany wariant myśliwca Eurofighter.

środa, 11 grudzień 2019 11:46

Maciej Staszak - Emitel, o telewizji hybrydowej

Napisane przez

W Polsce prawie 40 proc. gospodarstw domowych korzysta z cyfrowej telewizji naziemnej. Widzowie mają do dyspozycji kanały linearne, czyli takie, które mają początek i koniec o określonej godzinie. Większość z nich jest nadawana obecnie w standardzie SD (Standard Definition).

Santander, Pekao, ING Bank Śląski, Getin Bank, Nest Bank planują przerwy w możliwości korzystania z przelewów, płatności mobilnych oraz bankomatów.

czwartek, 14 listopad 2019 14:20

Elektryczne auto dostawcze FSE - kampania crowdfundingowa

Napisane przez

Wystartowała kampania crowdfundingowa elektrycznego samochodu dostawczego FSE M. Pojazd z e-napędem, ładowaniem automatycznym i panelami słonecznymi miał premierę w październiku br. Spółka FSE z Bielska-Białej zaprojektowała i wyposażyła auto w elektromobilną technologię w ramach programu NCBiR – INNOMOTO.

środa, 16 październik 2019 12:50

Kędzia - jesteśmy gotowi dostarczyć rozwiązanie 5G

Napisane przez

Jesteśmy na polskim rynku już 15 lat. Polska jest centralą firmy Huawei na rynki Europy środkowo Wschodniej i kraje nordyckie. Jesteśmy gotowi sprzedawać rozwiązania 5G naszym klientom - Radosław Kędzia.

poniedziałek, 07 październik 2019 11:42

Emitel buduje Orange

Napisane przez

Emitel z sukcesem zakończył wdrożenie nowej platformy telewizyjnej dla Orange Polska. Platforma zbudowana została w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i sprzętowe w zakresie technologii IPTV oraz OTT.

wtorek, 27 sierpień 2019 12:30

Przestrzeń edukacyjno-technologiczna dla wszystkich pokoleń

Napisane przez

Angażujące zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla dorosłych, seniorów i całych rodzin oraz cykliczne wystawy dotyczące najnowszych trendów i pionierskich rozwiązań – to wszystko czeka na odwiedzających w Centralnym Domu Technologii. CDT to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie.

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) opracowała wspólnie z Fundacją Digital Poland (FDP) publikację „Krótka Opowieść o Społeczeństwie 5.0, czyli jak żyć i funkcjonować w dobie gospodarki 4.0 i sieci 5G”. Autorami dokumentu są Wiceprezes KIGEiT dr inż. Jarosław Tworóg i Piotr Mieczkowski – Prezes Fundacji Digital Poland. 

czwartek, 18 lipiec 2019 19:02

OZE i fotowoltaika wzmacniają popyt na miedź

Napisane przez

Od 1 lipca 2019 r. działające w Polsce przedsiębiorstwa obrotu energią nie będą już miały obowiązku oferowania cen energii elektrycznej na poziomie z 30 czerwca 2018 r. dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Emitel otworzył w Krakowie zmodernizowane Centrum Zarządzania Siecią. Centrum wyposażone jest m.in. w nowoczesną ścianę graficzną oraz zaawansowane narzędzia diagnostyczne i dyspozytorskie, które wspomagają ekspertów w lepszej kontroli nadzorowanych systemów oraz sprawnym zarządzaniu sygnałami alarmowymi.

piątek, 12 lipiec 2019 15:47

Telemedycyna przyszłość w polskich placówkach

Napisane przez

Telemedycyna to dziedzina która jest na początku fazy rozwojowej. Polskie firmy medyczne mają wiele do zaoferowania przykładem Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach czy LUX MED.

środa, 03 lipiec 2019 10:45

Sieć 5g warunkiem gospodarki 4.0

Napisane przez

KIGEiT i Fundacja Digital Poland: 5G to warunek wdrożenia gospodarki 4.0 W Polsce brak aktywnych i zdecydowanych działań na rzecz rozwoju przemysłu 4.0, sieci 5G, społeczeństwa 5.0, cyfryzacji sieci infrastrukturalnych - elektrycznych, drogowych, kolejowych.

piątek, 28 czerwiec 2019 13:17

MON chce wynająć okręt. Niemcy stawiają warunki

Napisane przez

Polska marynarka niebawem pozostanie z jednym okrętem podwodnym ORP Orzeł. MON chce wynająć okręt od jednego z sojuszników z NATO. 

środa, 12 czerwiec 2019 19:17

5G bez Huawei?

Napisane przez

Huawei dysponuje 90% wiedzy potrzebnej do uruchomienia siecie 5G i doświadczeniem we wdrożeniach tej technologii.

wtorek, 04 czerwiec 2019 09:21

Sean Yang - Huawei - bezpieczeństwo 5g

Napisane przez

To zrozumiałe, że bezpieczeństwu 5G poświęca się tak dużo uwagi”, powiedział Yang, „Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo cybernetyczne jest w istocie kwestią techniczną."

sobota, 01 czerwiec 2019 14:39

Zjazd Otologów w Kajetanach

Napisane przez

Blisko tysiąc naukowców, lekarzy otolaryngologów, audiologów, foniatrów, a także inżynierów klinicznych z całego świata bierze udział w 32. Spotkaniu Towarzystwa Politzera i 2. edycji Światowego Kongresu Otologii , które odbywają się w Warszawie i Kajetanach.

wtorek, 28 maj 2019 10:35

Elektryczny Volkswagen ID - będzie bił rekord

Napisane przez

Na tzw. Północnej Pętli Nürburgringu elektryczny Volkswagen ID. prowadzony przez Romaina Dumasa, będzie próbował pobić rekord przejazdu trasy. Poprzedni to 6 minut 45,90 sekund.

poniedziałek, 27 maj 2019 16:13

Leonardo dostarcza RAF technologię BriteCloud 55

Napisane przez

Leonardo dostarczyło Jednorazowy Aktywny Wabik "BriteCloud 55" Królewskim Siłom Powietrznym - RAF

Polsko - Włoskie Forum Przemysłów Obronnych odbyło wię w Warszawie. Przedstawiono oferty polskich i włoskich firm działających w sektorze lotniczo-kosmiczno-obronnym. Wśród uczestników Telespazio i MBDA - spółki Leonardo.

Strona 1 z 12