- SimFabric powołał spółkę zależną - VRFabric, której działalność będzie skoncentrowana na produkcji symulatorów na gogle wirtualnej rzeczywistości. Nowa spółka zajmie się także portingiem gier na urządzenia VR.

piątek, 07 sierpień 2020 11:51

Damian Kuraś - technologie, ekologiczny kompromis

Napisane przez

Stopa życia się zwiększa, a co za tym idzie, świadomość, że nie należy zbyt mocno ingerować w środowisko, bo to zwyczajnie się nie opłaca – Damian Kuraś, dyrektor Instytut Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.

TVP i Emitel zawarły umowę na dystrybucję programów TVP na multipleksie trzecim (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Umowa obejmuje nie tylko realizację usługi nadawania programów telewizyjnych, ale również zmianę standardu nadawania i kodowania, która będzie realizowana w 2022 roku.

piątek, 24 lipiec 2020 11:33

Superkomputer Leonardo w Genui

Napisane przez

Superkomputer koncernu Leonardo, opracowany wspólnie z Atos, będzie ośrodkiem decyzyjnym genueńskiej siedziby Leonardo Labs, nowych firmowych laboratoriów badawczo-rozwojowych koncernu Leonardo dedykowanych opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań.

środa, 22 lipiec 2020 11:53

Gaming Factory zadebiutuje na GPW w czwartek

Napisane przez

Gaming Factory zadebiutuje na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w czwartek 23 lipca. Około 70% wpływów z emisji Gaming Factory przeznaczy na produkcję gier, pozostałe środki na marketing i działania związane z ich wydawaniem.

środa, 22 lipiec 2020 11:32

Jak znaleźć najlepsze technologie dla twojego biznesu?

Napisane przez

Prowadzenie biznesu w czasach rozwoju technologii oraz ograniczeń wynikających z pandemii stało się znacznie trudniejsze niż jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej firm poszukuje technologicznych narzędzi dla biznesu, które pomogą w jego prowadzeniu, czy też w zarządzaniu pracownikami. 

Gra "Lords of the Fallen" przyniosła CI Games łącznie ponad 100 mln zł przychodów ze sprzedaży i zarobiła blisko 50 mln zł, poinformował ISBtech prezes CI Games Marek Tymiński.

KGHM Polska Miedź rozpocznie wkrótce realizację farmy fotowoltaicznej w Legnicy o mocy ok. 3 MW i spodziewa się jej ukończenia w tym roku, poinformował prezes Marcin Chludziński.

środa, 08 lipiec 2020 13:07

eSky przeprowadza cyfrową transformację z Google Cloud

Napisane przez

eSky.pl wybrał Google jako partnera we wdrażaniu cyfrowej transformacji. Dzięki współpracy z Google Cloud, firma eSky.pl będzie mogła sprawniej i łatwiej zarządzać swoimi zbiorami danych.

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 12:20

E-commerce w czasach pandemii. Wzrost branży

Napisane przez

Kryzys zawsze stanowi szansę dla wielu przedsiębiorstw niezależnie od proponowanych usług. To, co dla jednych stało się poważnym, wielopłaszczyznowym zagrożeniem, inni wykorzystali jako możliwość do rozwoju branża e-commerce przykładem.

czwartek, 04 czerwiec 2020 23:08

Emitel: reframing 700Mhz zrealizowany rekordowym tempie

Napisane przez

W dniach 2-4 czerwca Emitel przeprowadził drugi etap refarmingu pasma 700Mhz. Zmiany pasma nadawania programów telewizji naziemnej obejmowały znaczny obszar Polski. Skomplikowany technicznie i logistycznie projekt był przygotowywany przez Emitel przez wiele miesięcy. W ostatnim kroku, ponad 100 ekip technicznych w późnych godzinach nocnych przełączyło nadajniki na nowe częstotliwości nadawania.

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 14:55

PolishCloud Academy. Rusza projekt szkoleniowy ZBP

Napisane przez

Związek Banków Polskich (ZBP), Microsoft, Google Poland, Operator Chmury Krajowej, Accenture oraz kancelaria Kochański & Partners nawiązały współpracę w celu promocji rozwiązań chmury obliczeniowej w sektorze bankowym w Polsce.

Infobip wprowadza w maju Coversations  – rozwiązanie do zarzadzania wielokanałową komunikacją z klientem. Infobip zauważa coraz wyraźniejszy trend specjalizacji i przenoszenia usług wsparcia biznesu do chmury.

wtorek, 14 kwiecień 2020 09:35

Creepy Jar: 580 tys. sztuk 'Green Hell' sprzedane

Napisane przez

Sprzedaż gry "Green Hell" studia Creepy Jar osiągnęła poziom ok. 580 tys. sztuk, podała spółka.

Nasza technologia jest bezpieczna, o czym świadczą badania WHO i raporty brytyjskiego rządu. Technologia 5G pozwalałaby również obserwować zachowania konsumenckie na obszarach dotkniętych epidemią koronawirusa – Paul Michael Scanlan, CTO Huawei Carrier Business Group.

Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) wprowadza kwalifikowany podpis elektroniczny dostępny w pełni zdalnie - mSzafir, podał KIR. Podpis ten umożliwia prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych z wykorzystaniem internetu. Klienci PKO Banku Polskiego jako pierwsi mogą zdalnie kupić podpis elektroniczny mSzafir.

Chmura to model przetwarzania, a nie miejsce samo w sobie i dlatego będzie strategiczna dla sektora publicznego w kolejnych latach, wskazał dyrektor Dell EMC w Polsce Dariusz Piotrowski.

poniedziałek, 09 marzec 2020 12:57

Leonardo: AWHERO wspomagany SW-4 w działaniu na OCEAN2020

Napisane przez

Koncern Leonardo zaprezentował w działaniu AWHERO i SW-4. Bezzałogowiec AWHERO zrealizował z sukecesem cztery misje podczas OCEAN2020.

ULC: Europejski rynek lotniczy rozwija się w szybkim tempie. Powstają nowe technologie, takie jak bezzałogowe statki powietrzne, a także rośnie liczba samolotów, uczestników ruchu lotniczego i podmiotów lotniczych. Oznacza to nowe obowiązki zarówno dla ULC, jak i EASA.

piątek, 24 styczeń 2020 14:45

Emitel innowacyjnie w Miasteczku Wilanów

Napisane przez

Emitel w porozumieniu z władzami Urzędu Dzielnicy Wilanów zamontował dwie nowoczesne instalacje antenowe na potrzeby telefonii komórkowej na terenie Miasteczka Wilanów. Rozwiązanie zaprojektowano ze szczególną dbałością o estetykę i harmonijne wpasowanie się w istniejący układ architektoniczny Wilanowa.

sobota, 18 styczeń 2020 11:11

Hbbtv. Emitel transmituje mecze Legii

Napisane przez

Dzięki wykorzystaniu technologii HbbTV fani Legii Warszawa będą mogli obejrzeć mecze Legia - Dynamo Kijów i Legia – Kairat Almaty.

wtorek, 14 styczeń 2020 12:21

Eurofighter od Leonardo dla Kuwejtu

Napisane przez

Eurofighter dla Kuwejtu wykonał swój pierwszy lot w Test Centre Leonardo na lotnisku Turyn Caselle. Kuwejt zamówił najbardziej zaawansowany wariant myśliwca Eurofighter.

środa, 11 grudzień 2019 11:46

Maciej Staszak - Emitel, o telewizji hybrydowej

Napisane przez

W Polsce prawie 40 proc. gospodarstw domowych korzysta z cyfrowej telewizji naziemnej. Widzowie mają do dyspozycji kanały linearne, czyli takie, które mają początek i koniec o określonej godzinie. Większość z nich jest nadawana obecnie w standardzie SD (Standard Definition).

Santander, Pekao, ING Bank Śląski, Getin Bank, Nest Bank planują przerwy w możliwości korzystania z przelewów, płatności mobilnych oraz bankomatów.

czwartek, 14 listopad 2019 14:20

Elektryczne auto dostawcze FSE - kampania crowdfundingowa

Napisane przez

Wystartowała kampania crowdfundingowa elektrycznego samochodu dostawczego FSE M. Pojazd z e-napędem, ładowaniem automatycznym i panelami słonecznymi miał premierę w październiku br. Spółka FSE z Bielska-Białej zaprojektowała i wyposażyła auto w elektromobilną technologię w ramach programu NCBiR – INNOMOTO.

środa, 16 październik 2019 12:50

Kędzia - jesteśmy gotowi dostarczyć rozwiązanie 5G

Napisane przez

Jesteśmy na polskim rynku już 15 lat. Polska jest centralą firmy Huawei na rynki Europy środkowo Wschodniej i kraje nordyckie. Jesteśmy gotowi sprzedawać rozwiązania 5G naszym klientom - Radosław Kędzia.

poniedziałek, 07 październik 2019 11:42

Emitel buduje Orange

Napisane przez

Emitel z sukcesem zakończył wdrożenie nowej platformy telewizyjnej dla Orange Polska. Platforma zbudowana została w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne i sprzętowe w zakresie technologii IPTV oraz OTT.

wtorek, 27 sierpień 2019 12:30

Przestrzeń edukacyjno-technologiczna dla wszystkich pokoleń

Napisane przez

Angażujące zajęcia dla dzieci i młodzieży, warsztaty dla dorosłych, seniorów i całych rodzin oraz cykliczne wystawy dotyczące najnowszych trendów i pionierskich rozwiązań – to wszystko czeka na odwiedzających w Centralnym Domu Technologii. CDT to miejsce, w którym otwarty umysł, nauka, technologia i biznes przenikają się wzajemnie.

Strona 1 z 12