wtorek, 04 czerwiec 2024 14:53

Nabór do XIV edycji Konkursu Pracodawca Godny Zaufania

Napisane przez

Stabilność zatrudnienia, umowa o pracę, wysokie zarobki, ale także realizacja działań na rzecz środowiska naturalnego to kluczowe czynniki, które wpływają na postrzeganie pracodawcy jako godnego zaufania -  wynika z badania zrealizowanego w 2023 r. na zlecenie Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna.

poniedziałek, 10 czerwiec 2024 13:09

Młodzi Promotorzy Polski – optymizm i nadzieja

Napisane przez

O laureatach 34. edycji Konkursu „Teraz Polska” pisałem w ubiegłym tygodniu. Teraz pozostaje tylko podziękować uczestnikom naszej wieczornej Gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie – przede wszystkim za wspaniałą atmosferę, która niezmiennie towarzyszy corocznemu wydarzeniu.

poniedziałek, 29 kwiecień 2024 11:56

Adamed Pharma ponownie liderem wśród najlepszych pracodawców

Napisane przez

Adamed Pharma ponownie zajął 1. miejsce wśród pracodawców branży farmaceutyczno-biotechnologicznej oraz 15. w zestawieniu ogólnym rankingu Poland’s Top Employers, przygotowanym przez magazyn Forbes Polska we współpracy z międzynarodowym instytutem badawczym Statista.

poniedziałek, 22 styczeń 2024 10:12

Wektor 2023 - Prof. Piotr H. Skarżyński zdobywca nagrody

Napisane przez

Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej uznali, że Prof. Piotr H. Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus powinien otrzymać nagrodę Wektor 2023 za działania wpływające na poprawę jakości globalnej medycyny i ochrony zdrowia. Wektory to nagrody w konkursie, promującym osoby i przedsiębiorstwa, które wniosły szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

czwartek, 30 listopad 2023 10:42

III edycja Gali Waszej Turystyki - rejestracja

Napisane przez

Ruszyła rejestracja na III edycję Gali Waszej Turystyki. Wydarzenie odbędzie się w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel w piątek 12 stycznia 2024 roku.

Wspieranie rodzinnych więzi, tworzenie włączającego miejsca pracy, rozbudowany wachlarz świadczeń motywacyjnych czy zrównoważone podejście do wolontariatu – to tylko wybrane działania laureatów XIII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” wybranych w 10 kategoriach.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę, w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

sobota, 07 październik 2023 11:34

Czas na polskie superowoce! - Berry Fest - Polska nalewką stoi

Napisane przez

W ramach projektu „Czas na polskie superowoce!” zorganizowano Berry Fest - przegląd alkoholi z owoców jagodowych. W tym roku rozdano Medale i Grand Prix Berry Fest 2024 w kategoriach "profesjonalna" i "domowa".

wtorek, 03 październik 2023 12:09

Nagrody KOD ESG - przedsiębiorcy zrównoważeni nagrodzeni

Napisane przez

2 października br. po raz pierwszy zostały wręczone nagrody KOD ESG w pięciu kategoriach. Kapituła nagrodziła firmy i instytucje, których strategie opierają się na idei zrównoważonego rozwoju.

piątek, 08 wrzesień 2023 11:25

EuroSkills Gdańsk 2023 - edukacja branżowa w natarciu

Napisane przez

EuroSkills, czyli największe europejskie konkursy umiejętności zawodowych, w tym roku po raz pierwszy w historii odbywają się w Polsce.

czwartek, 17 sierpień 2023 11:53

Umowa o pracę, stabilność, cechy dobrego pracodawcy

Napisane przez

Obecnie pracodawcy muszą włożyć wiele wysiłku, by znaleźć pracowników o odpowiednich kwalifikacjach, co stawia zatrudnionych w uprzywilejowanej pozycji.

Bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Jak podał GUS, w maju krajowa stopa bezrobocia wyniosła 5,1 proc. i był to najniższy wynik od 1990 roku.

Bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. Jak podał GUS, w maju krajowa stopa bezrobocia wyniosła 5,1 proc. i był to najniższy wynik od 1990 roku[1]. Spadkowa tendencja bezrobocia, sporo niższa od średniej wynoszącej dla strefy euro 6,5 proc.[2], pozwala zapytać, czy Polscy pracownicy są zadowoleni z sytuacji na rynku pracy i czy czują, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika.

sobota, 24 czerwiec 2023 19:40

Pracodawcy godni zaufania – potrzebni od zaraz

Napisane przez

W Polsce mieszka ponad 3 mln osób z orzeczoną niepełnosprawnością, z czego 2,5 mln nie pracuje (według danych GUS tylko 61,0 tys. osób z niepełnosprawnością było zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy)[1]. W rzeczywistości ta liczba jest znacznie większa, bo ogółem jest ich od 4 do 7 mln.[2]

sobota, 24 czerwiec 2023 18:12

Emitel na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Napisane przez

Emitel został wiceliderem branży „Telekomunikacja, technologia, media i rozrywka w XVII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2023”. W klasyfikacji generalnej spółka znalazła się na 12. miejscu. Wyniki tegorocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz Startupów Pozytywnego Wpływu ogłoszono podczas gali, która odbyła się 22 czerwca w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. Organizatorem gali był Koźmiński Business Hub, działający w ramach Akademii Leona Koźmińskiego.

Wyróżniono 12 liderów zrównoważonego rozwoju i ESG. Emitel po raz drugi z rzędu ze Srebrnym Listkiem CSR.

 

wtorek, 06 czerwiec 2023 17:14

EuroSkills Gdańsk 2023

Napisane przez

100 tys. osób z całego kontynentu odwiedzi we wrześniu Gdańsk. EuroSkills 2023 to międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych, w którym rywalizować będzie 600 zawodników z 32 krajów w 43 konkurencjach podzielonych na 6 kategorii.

Polski oddział PRME ogłosił konkurs dla studentów pt. „Zrównoważony rozwój w życiu codziennym”. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać samodzielnie film, przygotować prezentację PowerPoint lub napisać wiersz. Tematyka powinna być związana ze zrównoważonym rozwojem. Termin zgłoszeń – do 31 lipca 2023 roku.

środa, 05 kwiecień 2023 16:28

Wiosenny MEET THE BIDDER

Napisane przez

W 32 edycji targów MEET THE BIDDER SMART FAIRS, które odbyły się 29 marca w hotelu ARCHE HOTEL KRAKOWSKA wzięło udział 50 wystawców z całego świata oraz ponad 80 menedżerów turystyki wyjazdowej z Polski.

poniedziałek, 30 styczeń 2023 16:38

Mistrzowie Jakości nagrodzeni przez Żabkę

Napisane przez

Zakończyła się II edycja inicjatywy Żabki “Liga Mistrzów Jakości”. W ramach konkursu nagrodzonych zostało ponad 2,4 tys. franczyzobiorców. 8 regionalnych zwycięzców z tytułem Mistrz Jakości ogłoszonych zostało podczas uroczystej Gali 19 stycznia.

Do końca stycznia można zgłaszać produkty, usługi i innowacje do 33. edycji Konkursu „Teraz Polska”. Firmy, które zwyciężą otrzymają prawo do posługiwania się Godłem „Teraz Polska”, czyli najbardziej rozpoznawalnym znakiem promocyjnym na polskim rynku.

Fundacja Dorastaj z Nami zdobyła nagrodę główną za swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju 2021 w kategorii organizacje pozabiznesowe. Konkurs już po raz 16 zorganizowały Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

poniedziałek, 05 grudzień 2022 14:52

Pracodawca Godny Zaufania - debata - powrót szkół zawodowych

Napisane przez

Kształcenie zawodowe znów staje się popularne, czemu pomaga współpraca przedsiębiorstw z szkołami i uczelniami – to jeden z głównych wniosków płynących z debaty pt. „Zawodowcy potrzebni od zaraz – kształcenie zawodowe jako remedium na braki kadrowe w branżach strategicznych”, która poprzedziła Galę XII edycji Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”.

poniedziałek, 31 październik 2022 09:56

Rekord w globalnym badaniu ESG

Napisane przez

Dbałość o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny są niezwykle istotne dla Emitel, a działania w tym zakresie są w spółce konsekwentnie wdrażane.

poniedziałek, 31 październik 2022 09:44

Rusza XII edycja konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”

Napisane przez

Ruszył nabór zgłoszeń do Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. Już teraz firmy mogą zgłaszać swoje kandydatury przez formularz dostępny na stronie internetowej Konkursu.

Patriotyzm gospodarczy to sposób na budowę silniejszej gospodarki. To również bezpieczna przystań w czasach światowych zawirowań – problemów z ciągłością łańcuchów dostaw produktów czy surowców.

poniedziałek, 24 październik 2022 14:22

Nagrodzona wyższa forma mleka z Mszany

Napisane przez

Pora wyjaśnić tę tajemnicę związaną z nazwą Gospodarstwa „Figa” Rodziny Maziejuków. Okazja jest znakomita, właśnie to ekologiczne gospodarstwo podczas Targów Natura Food w Łodzi zdobyło medal w ekologicznym  plebiscycie Organic Life Top 50. 

Jesień to czas przetwarzania darów natury i czas skłaniający do podsumowań, do pytań o udane zbiory i zmarnowane tony owoców. Głównie o te, co zostały na krzewach. Po prostu nie opłacało się zbierać porzeczek, agrestu.

Strona 1 z 18