wtorek, 26 listopad 2019 14:10

BREWE Leasing - weksle hybrydowe

Napisane przez

BREWE Leasing zamierza zaprezentować nowe papiery wartościowe o charakterze weksli hybrydowych - poinformował prezes Arkadiusz Mikłasz.

wtorek, 20 sierpień 2019 16:56

Dzieła z kolekcji Potockich zakupione przez polskie fundacje

Napisane przez

W stolicy Peru została odnaleziona być może ostatnia część wielkiej kolekcji, którą pod koniec wojny ze swego pałacu w Łańcucie wywiózł ordynat Alfred Potocki.

czwartek, 06 czerwiec 2019 15:23

Droga S35 wpólne przedsięwzięcie KGHM ARP Inwest-Park

Napisane przez

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), KGHM Polska Miedź i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" podpisały deklarację współpracy przy projekcie Alians S35 na rzecz utworzenia konurbacji i budowy drogi S35, podał KGHM.

wtorek, 23 październik 2018 11:06

Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Napisane przez

Rozwój to podstawowy element prawidłowego funkcjonowania nowoczesnej firmy, a lokata kapitału w regionie przynosi korzyści dla lokalnych mieszkańców.

piątek, 25 sierpień 2017 14:43

Kolej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa zamknięta na rok

Napisane przez

Modernizacja linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy wchodzi w zasadniczą fazę. Od 3 września wstrzymany zostanie ruch pociągów. Przewoźnicy uruchomią zastępczą komunikację autobusową do stolicy. W tym czasie przebudowane zostaną przystanki, tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem oraz przejścia podziemne.

środa, 03 sierpień 2016 14:09

Wino coraz popularniejszą formą inwestycji

Napisane przez

Inwestorzy coraz chętniej dywersyfikują swoje portfele inwestycjami w alkohole, najczęściej whisky i wino. Ryzyko jest niższe niż w przypadku tradycyjnych inwestycji, a stopa zwrotu wyższa. W latach 2001–2015 średnio wynosiła ona ok. 2 proc. kwartalnie. Eksperci podkreślają jednak, że to długoterminowe instrumenty. Poza tym trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, m.in. za zarządzanie i przechowanie wina.

czwartek, 19 maj 2016 13:53

Targi Upominków Gift Show 2016

Napisane przez

Na drugą edycję międzynarodowych targów Gift Show Poland – jednego z największych wydarzeń branży upominkowej w Polsce - w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c organizatorzy zapraszają w dniach 19-21 maja br.

środa, 18 maj 2016 13:45

Milionowe dotacje na remonty zabytków

Napisane przez

Trzydzieści osiem warszawskich zabytków otrzyma dotację ponad 7 mln zł na remonty i konserwację. Wsparcie z budżetu stolicy, o jakie wnioskowali właściciele i administratorzy obiektów, sięga nawet 97 procent. Jest to pierwsza transza dotacji m.st. Warszawy, która w br. wynosi 19 mln 940 tys. zł.

Jak informuje Portal Samorządowy, koszty obsługi korespondencji stanowią poważną pozycję w budżetach samorządów. Eksperci wyjaśniają, że dzięki nowoczesnym technologiom koszty tego procesu można obniżyć nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali roku.

poniedziałek, 01 luty 2016 12:46

Kieleckie Kopalnie w ręce ARP

Napisane przez

Czy Agencja Rozwoju Przemysłu przejmie na własność Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych? Na razie wszystko na to wskazuje. Rada wierzycieli KKSM – spółki znajdującej się w likwidacji – wyraziła zgodę na jej zakup przez Agencję, podobnie syndyk.

piątek, 08 styczeń 2016 13:18

Program budowy dróg krajowych ma zostać urealniony

Napisane przez

Program budowy dróg krajowych na latach 2014–2023 w obecnej postaci jest mało realny do wykonania – uważa Barbara Dzieciuchowicz z Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. Resort infrastruktury i budownictwa pracuje nad jego urealnieniem, przede wszystkim nad kwestią finansowania inwestycji. Zapowiada też zajęcie się kwestią systemu opłat za drogi. We wtorek rząd przyjął nowe przepisy dotyczące definicji europejskiej usługi opłaty elektronicznej.

piątek, 25 grudzień 2015 12:45

120 mln zł na innowacje w przemyśle chemicznym

Napisane przez

Ruszył pierwszy konkurs w ramach programu sektorowego INNOCHEM Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Firmy z sektora chemicznego stawiające na innowacyjne rozwiązania, technologie i produkty mogą liczyć łącznie na 120 mln zł. Program ma podnieść poziom innowacyjności tej branży, a tym samym zwiększyć jej konkurencyjność na światowych rynkach. Zyska też cała gospodarka, bo jedno miejsce pracy w sektorze chemicznym generuje nawet osiem w innych branżach.

poniedziałek, 17 sierpień 2015 10:11

Inwestycje szansą dla kolei

Napisane przez

Trwające w Polsce inwestycje w linie kolejowe to zarówno największa bariera dla tego transportu w tej chwili, jak i największa szansa dla jego rozwoju w przyszłości. Poprawa prędkości pociągów i zwiększenie przepustowości infrastruktury mają doprowadzić do wzrostu znaczenia kolei w transporcie.

wtorek, 23 czerwiec 2015 14:23

Budowa południowej obwodnicy Warszawy może się opóźnić

Napisane przez

Wykonawcy, których oferty odrzucono w przetargu na budowę fragmentu południowej obwodnicy Warszawy, uważają, że zwycięzca nie zdoła wybudować drogi tak tanio, jak obiecuje. Część dokumentów zwycięskiej firmy jest utajniona, dlatego jej konkurenci złożyli do KIO odwołania, by poznać szczegóły tej oferty. Ich zdaniem zawiera ona bowiem rażąco niską cenę.

piątek, 08 maj 2015 10:17

Coraz więcej inwestycji w Katowickiej SSE

Napisane przez

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna notuje coraz lepsze wyniki. Ubiegłoroczny wynik – 58 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 2,5 mld zł – był wyjątkowo dobry, a prognozy na ten właśnie zostały zrewidowane w górę po udanym I kwartale. Spodziewane nakłady inwestycyjne (ok. 1,5 mld zł) mogą przyczynić się do powstania nawet 1,3 tys. nowych miejsc pracy.

wtorek, 24 marzec 2015 11:06

Firmy inwestują w nieruchomości i rozwój

Napisane przez

Polskie firmy coraz częściej inwestują swoje środki. Do tej pory robiło to tylko ok. 15 proc. przedsiębiorstw, jednak odsetek ten będzie rósł. Świadczy o tym coraz większe zainteresowanie inwestycjami w grunty oraz w badania i rozwój. Zwłaszcza w tym drugim obszarze przedsiębiorcy mogą liczyć na duże zachęty ze strony UE. 

środa, 17 grudzień 2014 12:23

Wiatraki kuszą indywidualnych inwestorów

Napisane przez

30 tys. zł zamiast kilku milionów – tyle wystarczy, żeby zostać współwłaścicielem elektrowni wiatrowej. Tego typu inwestycja – nowa w Polsce – może dać w skali roku nawet 16-17 proc. zysku. Spółka Energy Invest Group w takim modelu realizuje pięć projektów. Dwa z nich 16 grudnia otrzymały pozwolenia na budowę.

czwartek, 11 grudzień 2014 12:47

Biedroń zachęca do inwestowania w Słupsku

Napisane przez

W Urzędzie Miejskim w Słupsku odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Inwestuj w Słupsku". Celem projektu była szeroko rozumiana promocja gospodarcza miasta, stworzenie przyjaznego klimatu inwestycyjnego i pozyskanie jak największej liczby inwestorów, co w efekcie miało przyczynić się do poprawy sytuacji ekonomicznej oraz przyspieszenia rozwoju społeczno-gospodarczego.

czwartek, 11 grudzień 2014 10:50

Szansa na kilka tysięcy miejsc pracy w przemyśle lotniczym

Napisane przez

Polska ma szansę na stworzenie tysięcy miejsc pracy w przemyśle lotniczym. Wszystko dzięki dużym przetargom, które mogą przyciągnąć nowych inwestorów. Duże możliwości daje zainteresowanie się Polską europejskiego koncernu Airbus. Dzięki nowym inwestycjom nasz kraj może wskoczyć do pierwszej dziesiątki światowych potęg lotniczych.

środa, 13 sierpień 2014 14:40

Gorąca żaba na liściu

Napisane przez

„Biedronka na tulipanie", „Trzmiel na astrze", „Motyl na jeżówce", „Żaba na liściu lilii wodnej" to nie są tytułu kolejnych odcinków serialu przyrodniczego, ani bajek dla dzieci tylko pasjonującej przygody jaką jest numizmatyka. Okazuje się, że to hobby może okazać się też korzystnym sposobem na inwestowanie.

piątek, 01 sierpień 2014 09:40

Kolejne miliony dla młodych naukowców

Napisane przez

Znani są laureaci piątej edycji programu Lider, prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 36 młodych naukowców otrzyma w sumie 40 mln złotych na realizację swoich projektów. To będą ich debiuty jako samodzielnych kierowników projektów, a wyniki ich badań mają być potem wdrożone w gospodarce. NCBR do ten pory rozdysponował już 184 mln zł wśród 178 uczestników.

czwartek, 10 lipiec 2014 10:44

Kolej przyspieszy inwestycje w infrastrukturę

Napisane przez

W nowej perspektywie unijnej kolej będzie musiała nadgonić zaległości w inwestycjach infrastrukturalnych. Do tej pory brakowało koordynacji pomiędzy wielomiliardowymi programami taborowymi i inwestycjami w modernizację torów. Zakupy nowych pociągów bez przygotowania odpowiedniej infrastruktury doprowadziły m.in. do zawirowań z certyfikacją Pendolino.

środa, 02 lipiec 2014 16:11

Państwowy bank sfinansuje publiczne koleje

Napisane przez

PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę programu emisji obligacji do kwoty 2,2 mld zł. Dzięki pozyskanym środkom spółka zapewni bezpieczne źródło finansowania trwających inwestycji. Emisja obligacji dla PLK jest największą do tej pory transakcją zrealizowaną przez BGK w ramach Programu „Inwestycje Polskie”.

wtorek, 01 lipiec 2014 10:54

Rząd chce przyspieszyć inwestycje kolejowe

Napisane przez

1 lipca Rada Ministrów zajmie się projektem założeń do nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym, która ma ułatwić prowadzenie inwestycji torowych. Choć poszczególne zmiany są niewielkie, razem powinny znacznie uprościć przygotowanie prac. Łatwiej będzie m.in. uzyskać zgody i pozyskać grunty, zarówno państwowe, jak i prywatne.

poniedziałek, 09 czerwiec 2014 10:45

Modlin planuje powiększenie terminala i budowę hotelu

Napisane przez

Najpóźniej w lipcu lotnisko w Modlinie chce rozpocząć prace związane z budową hotelu przy lotnisku. Otwarcie zaplanowano na koniec 2015 r. lub na 2016 r. Port lotniczy planuje też rozbudowę terminala i inne inwestycje okołolotniskowe za 40 mln zł. Od zimy liczba pasażerów może rosnąć szybciej, bo bazę w Modlinie otwiera Ryanair.

czwartek, 29 maj 2014 10:22

Brakuje nowych inwestycji w węgiel

Napisane przez

Nowo budowane bloki węglowe w elektrowniach w Opolu, Kozienicach i Jaworznie będą potrzebowały kilkanaście milionów ton węgla rocznie. Tymczasem jego wydobycie w Polsce systematycznie spada, ponieważ jest wypierany przez tańszy surowiec z importu.

piątek, 23 maj 2014 11:38

Metro w Krakowie jeszcze nie teraz

Napisane przez

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest korzystny dla miasta.

poniedziałek, 19 maj 2014 14:58

Propozycje rządu spowolnią inwestycje

Napisane przez

Nawet 40 proc. podatku mogą zapłacić firmy zajmujące się wydobywaniem gazu i ropy w Polsce, w tym – gazu łupkowego. Proponowane przez rządu obciążenia uderzą przede wszystkim w polskie firmy, bo zagraniczne koncerny zmniejszyły swoją obecność w naszym kraju.

Strona 1 z 3