środa, 29 listopad 2023 12:22

Innowacje po sąsiedzku olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

Napisane przez

Międzynarodowy certyfikat z zarządzania czeka na finalistów olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii” – największego w Polsce projektu dla licealistów i studentów który wspiera Emitel S.A.

Andrzej Duda – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Pierwszą Damą gościli u siebie grupę dzieci, których rodzice poświęcili swoje życie lub zdrowie służąc ojczyźnie i społeczeństwu.

sobota, 07 październik 2023 15:17

17 urodziny Stowarzyszenia „Polska Ekologia”

Napisane przez

Nie każde jubileuszowe świętowanie odbywa się w centrum uwagi, w blasku reflektorów. Część z nich, niczym najcenniejsze perły, ukrywa się w skorupie skromności.

środa, 26 październik 2022 10:41

Żabka członkiem MPKU

Napisane przez

Żabka Polska przystąpiła do Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego (MPKU), którego celem jest popularyzacja idei uczenia się przez całe życie oraz wspólne działanie na rzecz rozwoju edukacyjnego i zawodowego Małopolan w każdym wieku.

środa, 26 październik 2022 10:27

Rzeczy o które należy zapytać swojego eksperta podatkowego

Napisane przez

Mimo że sezon podatkowy dobiegł końca, powróci on w kolejnych latach i mogą pojawić się te same problemy, co w przeszłości. Jeśli sam załatwiasz swoje podatki, możesz zadać sobie te same różne pytania.

Jesteś studentem albo absolwentem i jeszcze zastanawiasz się, jaki zawód wybrać? A może w tym roku zdajesz maturę i czeka Cię wybór uczelni?

czwartek, 05 sierpień 2021 10:53

Wszystko, co musisz wiedzieć o spółce z o.o.

Napisane przez

Jedną z dostępnych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce jest spółka z o.o. Z uwagi na swoją odrębną osobowość prawną, stanowi bardzo popularną formę prawną przedsiębiorstwa. Co warto wiedzieć przed jej założeniem?

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, od początku swojej działalności stawia na wieloletnią i partnerską współpracę z producentami mleka, która przynosi obopólne korzyści.

piątek, 02 lipiec 2021 11:34

Jakie studia dla kogo - eksperci AZiR radzą

Napisane przez

Chcesz studiować biotechnologię, fizjoterapię lub prawo? Posłuchaj absolwentów tych kierunków i zobacz, jaką pracę możesz znaleźć.

Jak dostać się do GROM-u? Czym zajmuje się sommelier, a na czym polega praca burmistrza? Czy dobry sportowiec ma większą szansę, aby być dobrym trenerem? Jak wyglądały początki kariery członkini zarządu jednej z największych sieci handlowych w Polsce?

25 interdyscyplinarnych konferencji popularno-naukowych pod nazwą „Nauka dla społeczeństwa” zostanie przygotowanych, z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, przypadającego w 2021 r. Inauguracyjna już się odbyła się na początku lutego pod hasłem „Współczesne możliwości diagnostyki narządu słuchu”.

Do końca lutego br. można przesyłać prace na konkurs im. prof. Andrzeja Stelmachowskiego na najlepsze prace magisterskie, doktorskie i habilitacyjne z zakresu prawa rolnego. To jedyny taki konkurs w Polsce.

czwartek, 14 styczeń 2021 10:54

PEKAES – kurs na edukację wsparcie Top Young 100

Napisane przez

W Program Top Young 100. Firma od lat prowadzi działania edukacyjne na rzecz poszerzenia wiedzy i rozwoju kompetencji wśród przyszłych logistyków.

– Wszystkie dziedziny, z którymi borykamy się na co dzień, można odnaleźć w historii. To studia, które otwierają na świat – mówi Maciej Łubieński, historyk, dziennikarz, satyryk i varsavianista, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju.

Emitel został partnerem nowej edycji olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii” – największego w Polsce projektu dla licealistów i studentów. Zadaniem uczestników będzie wymyślenie, a następnie zorganizowanie w zespole i realizacja projektu, który rozwiąże lokalny problem społeczny.

poniedziałek, 12 październik 2020 11:26

Kwiatkowski dla Akademii Zarządzania i Rozwoju - czasami rządzi przypadek

Napisane przez

Wpływ niezaplanowanych, pozornie błahych sytuacji na nasze życie potrafi być intrygujący i nieoceniony. Jak twierdzi Krzysztof Kwiatkowski, senator RP, Przewodniczący Senackiej Komisji Ustawodawczej, były prezes NIK, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim w wypowiedzi dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju, to właśnie przypadek zdecydował o kierunku, w którym potoczyła się jego kariera.

czwartek, 08 październik 2020 17:41

Strategiczne partnerstwo Grupy Lux Med i SGH

Napisane przez

Grupa Lux Med i Szkoła Główna Handlowa z Warszawy - SGH Warsaw School of Economics - nawiązały współpracę partnerską. – Łączą nas te same cele, takie jak budowa innowacyjnej przedsiębiorczości, wspieranie utalentowanych młodych osób oraz społeczna odpowiedzialność biznesu. Czeka nas wiele wspólnych inicjatyw – mówiła Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

sobota, 04 kwiecień 2020 12:31

PZU - bezpłatna pomoc prawna, zwolnienie z ZUS, postojowe

Napisane przez

PZU uruchomił bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą dowiedzą się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.

Założenie sklepu internetowego na Allegro może być doskonałym sposobem na biznes. Jednak nie wystarczy założyć konto firmowe, zrobić kilka zdjęć i prostych opisów, aby wylądować na początku listy wyszukiwania. W Internecie to właśnie pozycjonowanie ma największe znaczenie na pierwszym etapie pozyskiwania nowych klientów.

I Kongres „Zdrowie Polaków 2019”, odbędzie się w 18–19 listopada 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Kongres ma na celu wypracowanie strategii promującej postawy prozdrowotne i wspieranie solidarności międzypokoloeniowej.

poniedziałek, 15 lipiec 2019 22:57

Zrzeszenie Producentów Papryki RP - Wszystkie smaki i kolory papryki

Napisane przez

Zrzeszenie Producentów Papryki RP rozpoczyna w Polsce kampanię promującą warzywa z południa Mazowsza. W tym roku, obok papryki, pojawiły się również cukinia i bakłażan. Celem kampanii jest zachęta do kupowania warzyw od polskich rolników.

piątek, 21 czerwiec 2019 19:17

„Razem pokonajmy migrenę… zawodowo” - Pracodawcy RP

Napisane przez

„Razem pokonajmy migrenę… zawodowo”- to hasło kampanii zainicjowanej przez Pracodawców RP. W Polsce na migrenę choruje ponad 3,5 mln osób, co dla pracodawców oznacza straty w działalności i wydatki na zasiłki chorobowe.

piątek, 26 kwiecień 2019 15:23

W trosce o lepszą komunikację

Napisane przez

Zakończył się III Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment poświęcony komunikacji między środowiskiem medycznym a pacjentami. Kluczowym przesłaniem Kongresu była opinia środowiska osób korzystających z systemu opieki zdrowotnej.

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 12:33

Zbliża się ewolucja w medycynie

Napisane przez

W dniach 24-25 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Kongresu Patient Empowerment, poświęcona komunikacji między środowiskiem medycznym a pacjentami.

czwartek, 28 marzec 2019 16:15

Polacy leczą zdalnie w Azji i Afryce

Napisane przez

Telemedycyna staje się coraz bardziej rozwiniętą gałęzią medycyny. - Nie chodzi już tylko o proste rozwiązania umożliwiające kontakt między pacjentem i lekarzem on-line. Mówimy o całym ekosystemie rozwiązań technologicznych i medycznych przenoszących procesy diagnostyki, terapii i rehabilitacji na zupełnie nowe poziomy. - mówi prof. nadzw. dr hab n. med Piotr H. Skarżyński.

środa, 27 marzec 2019 15:24

W trosce o ochronę zdrowia

Napisane przez

Zbliża się Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia.

wtorek, 26 marzec 2019 12:33

Nie lekceważ bólu w klatce piersiowej

Napisane przez

Ruszyła kampania społeczna poświęcona dławicy piersiowej.

European Academy of Sciences and Arts, (Europejska Akademia Nauk i Sztuk) jest pozarządowym stowarzyszeniem non profit zaangażowanym w promowanie postępu naukowego i społecznego.

Strona 1 z 6