I Kongres „Zdrowie Polaków 2019”, odbędzie się w 18–19 listopada 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Kongres ma na celu wypracowanie strategii promującej postawy prozdrowotne i wspieranie solidarności międzypokoloeniowej.

poniedziałek, 15 lipiec 2019 22:57

Zrzeszenie Producentów Papryki RP - Wszystkie smaki i kolory papryki

Napisane przez

Zrzeszenie Producentów Papryki RP rozpoczyna w Polsce kampanię promującą warzywa z południa Mazowsza. W tym roku, obok papryki, pojawiły się również cukinia i bakłażan. Celem kampanii jest zachęta do kupowania warzyw od polskich rolników.

piątek, 21 czerwiec 2019 19:17

„Razem pokonajmy migrenę… zawodowo” - Pracodawcy RP

Napisane przez

„Razem pokonajmy migrenę… zawodowo”- to hasło kampanii zainicjowanej przez Pracodawców RP. W Polsce na migrenę choruje ponad 3,5 mln osób, co dla pracodawców oznacza straty w działalności i wydatki na zasiłki chorobowe.

piątek, 26 kwiecień 2019 15:23

W trosce o lepszą komunikację

Napisane przez

Zakończył się III Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment poświęcony komunikacji między środowiskiem medycznym a pacjentami. Kluczowym przesłaniem Kongresu była opinia środowiska osób korzystających z systemu opieki zdrowotnej.

poniedziałek, 15 kwiecień 2019 12:33

Zbliża się ewolucja w medycynie

Napisane przez

W dniach 24-25 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Kongresu Patient Empowerment, poświęcona komunikacji między środowiskiem medycznym a pacjentami.

czwartek, 28 marzec 2019 16:15

Polacy leczą zdalnie w Azji i Afryce

Napisane przez

Telemedycyna staje się coraz bardziej rozwiniętą gałęzią medycyny. - Nie chodzi już tylko o proste rozwiązania umożliwiające kontakt między pacjentem i lekarzem on-line. Mówimy o całym ekosystemie rozwiązań technologicznych i medycznych przenoszących procesy diagnostyki, terapii i rehabilitacji na zupełnie nowe poziomy. - mówi prof. nadzw. dr hab n. med Piotr H. Skarżyński.

środa, 27 marzec 2019 15:24

W trosce o ochronę zdrowia

Napisane przez

Zbliża się Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia.

wtorek, 26 marzec 2019 12:33

Nie lekceważ bólu w klatce piersiowej

Napisane przez

Ruszyła kampania społeczna poświęcona dławicy piersiowej.

European Academy of Sciences and Arts, (Europejska Akademia Nauk i Sztuk) jest pozarządowym stowarzyszeniem non profit zaangażowanym w promowanie postępu naukowego i społecznego.

poniedziałek, 04 marzec 2019 15:41

Światowy Dzień Słuchu

Napisane przez

Szacuje się że na poważny niedosłuch cierpi około 466 milionów ludzi, a kolejnych 500 mln osób dotyczą inne zaburzenia słuchu.

wtorek, 29 styczeń 2019 16:21

Warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Napisane przez

W Pęcherach, w niewielkiej miejscowości koło Piaseczna, zakończyły się pierwsze warsztaty dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

piątek, 21 grudzień 2018 14:39

Schirmer: Ziemian jako zwartej grupy osób już nie ma

Napisane przez

Podnosi się zarzuty, jakoby arystokracja, a szerzej szlachta, doprowadziła do upadku Rzeczpospolitej. Jednakże to szlachta płaciła najwyższą cenę za patriotyzm, ponosząc ofiary w powstaniach i wojnach. -  mówi Marcin K. Schirmer, prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

środa, 19 grudzień 2018 18:56

Zwolnieni z Teorii

Napisane przez

Jak nie marnować żywności i zdobywać kompetencje przywódcze dowiedzą się uczestnicy olimpiady projektów społecznych – Zwolnieni z Teorii.

piątek, 14 grudzień 2018 12:51

Morza i oceany pustoszeją. Ryb coraz mniej

Napisane przez

Przez stulecia ludzie sądzili, że morza i oceany stanowią niewyczerpane źródło ryb i owoców morza.

Polska filia globalnej spółki farmaceutycznej Sanofi otrzymała prestiżową nagrodę Health Collaboration Award w ramach konkursu organizowanego przez Europejską Federację Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA). Inicjatywa „Kids and Diabetes in Schools” (KiDS) została uznana za najbardziej innowacyjny program w kategorii zapobiegania i budowania świadomości.

Prof. Henryk Skarżyński, pionier implantów słuchowych w Polsce i na świecie, wraz z zespołem wszczepił blisko 8 000 różnego rodzaju implantów słuchowych, przywracając do aktywności rodzinnej, społecznej czy zawodowej kolejne pokolenia pacjentów.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr Henryk Skarżyński ponownie został wybrany do Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Telemedycyny i e-Zdrowia (ISfTeH), jednostki partnerskiej WHO,  w kadencji na trzy lata 2019-2021.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) zajęło pierwsze miejsce w konkursie European Broadband Awards (EBA), organizowanym przez Komisję Europejską.

czwartek, 18 październik 2018 12:57

Bruksizm - niszczyciel zębów

Napisane przez

Bruksizm jest to zespół objawów prowadzących do destrukcji elementów narządu żucia tj. stawu skroniowo-żuchwowego, mięśni oraz zębów.

środa, 03 październik 2018 13:31

Lepszy start dla Twojego dziecka

Napisane przez

Wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dotyczącej problematyki spożywania alkoholu w czasie ciąży.

piątek, 27 lipiec 2018 13:06

Zdrowy sen to większe bezpieczeństwo

Napisane przez

W Polsce ponad 10 mln osób powyżej 30 roku życia ma zaburzenia snu, których objawem jest chrapanie.

piątek, 13 lipiec 2018 11:08

WHO utworzyło Światowe Forum Słuchu

Napisane przez

W głównej siedzibie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie odbyło się trzecie globalne spotkanie dotyczące programu prewencji niedosłuchu i leczenia głuchoty, podczas którego ogłoszono utworzenie Światowego Forum Słuchu.

Zaburzenia oddychania podczas snu, których objawem jest chrapanie, lekceważone i nie leczone w konsekwencji mogą prowadzić do bardzo groźnego dla zdrowia człowieka zaburzenia, jakim jest obturacyjny bezdech śródsenny. Kiedy w trakcie snu pojawia się bezdech, w organizmie człowieka znacząco spada poziom tlenu, co skutkuje nieuświadomionymi, licznymi wybudzeniami. Jest to sygnał alarmowy dla naszego organizmu.
piątek, 06 kwiecień 2018 14:47

Rząd włącza przedsiębiorców do współpracy z edukacją

Napisane przez

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wskazuje na konieczność ścisłej współpracy szkolnictwa z gospodarką.

Diagnostyka i leczenie szumów usznych stanowią istotne wyzwanie dla systemu opieki zdrowotnej, szczególnie wśród starzejących się społeczeństw, gdzie ilość pacjentów zgłaszających się z tym problemem wzrasta.

piątek, 22 grudzień 2017 16:07

Światowe koncerny w służbie polskiej nauki

Napisane przez

Radomski Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny jeszcze kilka lat temu był na skraju bankructwa. Dziś studenci UTH wspierają takie marki jak Bombardier Transportation czy Airbus Helicopters.

piątek, 01 grudzień 2017 14:28

Ponad 1 000 uczniów z Rzeszowa nauczy się jak ratować życie

Napisane przez

Instruktorzy Akademii Ratownictwa Grupy LUX MED rozpoczęli szkolenia uczniów rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych z udzielania pierwszej pomocy.

piątek, 29 wrzesień 2017 12:16

Pospolite ruszenie podręcznikowe

Napisane przez

Rekordowy wyczyn logistyczny branży wydawców książek edukacyjnych.

Strona 1 z 5