Menu
A+ A A-

Strategiczne partnerstwo Grupy Lux Med i SGH Wyróżniony

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż do naszego Klubu Partnerów wstąpiła firma Lux Med Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż do naszego Klubu Partnerów wstąpiła firma Lux Med mat.pras

Grupa Lux Med i Szkoła Główna Handlowa z Warszawy - SGH Warsaw School of Economics - nawiązały współpracę partnerską. – Łączą nas te same cele, takie jak budowa innowacyjnej przedsiębiorczości, wspieranie utalentowanych młodych osób oraz społeczna odpowiedzialność biznesu. Czeka nas wiele wspólnych inicjatyw – mówiła Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

8 października 2020 pamiątkową tabliczkę w gmachu głównym uczelni odsłonili wspólnie- Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med oraz profesor Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Podczas uroczystości przystąpienia Grupy Lux Med do grona partnerów SGH, obie strony podkreślały gotowość i otwartość na wzajemną współpracę oraz transfer wiedzy, z dużym naciskiem na społeczną odpowiedzialność biznesu, która zarówno dla prezes Anny Rulkiewicz, jak również rektora Piotra Wachowiaka jest bardzo istotnym zagadnieniem.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż do naszego Klubu Partnerów wstąpiła firma, która jest dla nas bardzo ważna zarówno z punktu widzenia i gospodarczego jak i z punktu widzenia społecznej odpowiedzialności biznesu. Witamy Grupę Lux Med bardzo serdecznie w naszej rodzinie SGH i liczymy na doskonałą współpracę. Wierzę, że będziemy mogli zrealizować wspólnie wiele projektów, szczególnie tych społecznych – mówił Piotr Wachowiak, rektor SGH.

– Bardzo się cieszę na współpracę ze Szkołą Główną Handlową. Jest to najlepsza ekonomiczna uczelnia i czujemy się zaszczyceni, że staliśmy się jej Partnerem. Myślę, że wymiana wiedzy i doświadczenia przyda się zarówno SGH jak i naszej Grupie. Chcemy razem wychowywać i kształcić młode pokolenie. Myślę, że Szkoła Główna Handlowa ma ogromny potencjał kreatywności, który możemy również współtworzyć i dzięki temu kreować różne rozwiązania przydatne dla polskiego społeczeństwa, przede wszystkim dla polskiej młodzieży. Jako największa firma medyczna czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się w naszym kraju, w naszym życiu gospodarczym. Myślę, że to partnerstwo będzie wartością dodaną dla wszystkich Polaków – mówiła Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Klub Partnerów SGH powstał w 1998 roku jako wspólna inicjatywa polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw oraz władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ówczesnej rektor Janiny Jóźwiak.

Wszyscy członkowie klubu razem i osobno, realizując swoje strategie biznesowe, współpracują z SGH w minimum czterech obszarach: employer branding i rekrutacja, edukacja i nauka, wzmacnianie potencjału SGH oraz projekty społeczne.

​Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, założona w 1906 roku jako Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego, jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce, a zarazem jednym z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie. Co roku mury uczelni opuszcza ponad 2 800 nowych absolwentów. Statystycznie co trzeci ekonomista w Polsce w XX wieku był absolwentem tej uczelni.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas