Menu
A+ A A-

Emitel podsumowuje rok 2020 w Raporcie Zaangażowania Społecznego Wyróżniony

Emitel podsumowuje rok 2020 w Raporcie Zaangażowania Społecznego

W raporcie za rok 2020 Emitel podsumowuje najważniejsze wydarzenia w zakresie podejmowanych działań w obszarze ochrony środowiska naturalnego, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego ESG.

Raport przedstawia najważniejsze ubiegłoroczne wydarzenia, sukcesy i wyzwania, pokazując, jak w praktyce Emitel realizuje ideę społecznej odpowiedzialności. Odpowiedzialność społeczna to kultura organizacyjna, która w tworzeniu i realizacji strategii uwzględnia oczekiwania pracowników oraz wszystkich grup interesariuszy Emitel – partnerów społecznych, klientów i dostawców oraz oczywiście środowiska naturalnego. W Emitel wierzymy, że takie podejście przynosi korzyści firmie i jej otoczeniu, prowadzi do długofalowego rozwoju i przyczynia się do podnoszenia jakości życia nas wszystkich. Tegoroczna edycja raportu jest obszerniejsza niż w latach ubiegłych. Postanowiliśmy też w większym zakresie oddać głos naszym pracownikom oraz z szerszej perspektywy pokazać różne aspekty działalności Spółki.

Pandemia miała ogromny wpływ na gospodarkę i codzienne życie wszystkich Polaków. Dlatego również w raporcie Emitel znajdują się odniesienia do działań, które podejmowaliśmy w roku ubiegłym w kontekście pandemii SARS-CoV-2.

la polskich władz i instytucji zaangażowanych w walkę z pandemią telewizja i radio to jeden z podstawowych kanałów komunikacji ze społeczeństwem, a dla wielu Polaków, szczególnie seniorów, to jedyne źródło informacji. Dlatego niezwykle ważne dla Emitel było utrzymanie ciągłości świadczenia usług emisji z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa pracowników oraz wszystkich partnerów Spółki. 

Link do raportu ESG Emitel:  http://dps.asp24.pl/flip/emitel_nw_brand_extention

- Jestem głęboko przekonany, że społeczna odpowiedzialność biznesu to doskonały sposób na budowanie wartości firmy na rynku, zdobycie zaufania klientów, szansa pozyskania wartościowych pracowników oraz kształtowanie wartościowych relacji z całym naszym otoczeniem. W raporcie, który Państwu prezentujemy, znajdziecie potwierdzenie moich słów. Rok 2020 był wyjątkowy i upłynął pod znakiem walki z pandemią i olbrzymiego wysiłku lekarzy i pracowników służby zdrowia, którzy stali i nadal stoją na pierwszej linii walki o zdrowie i życie Polaków. Korzystając z okazji chciałbym w imieniu własnym i pracowników Emitel podziękować za ich wysiłek, a wszystkich Państwa zachęcić do zaszczepienia się przeciwko Covid-19 tak szybko, jak to będzie możliwe – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A. 

W czerwcu 2020 r. dziennik Rzeczpospolita uznał Emitel za jedną z dziesięciu najważniejszych firm dla polskiej gospodarki. Ranking został przygotowany z okazji obchodów stulecia istnienia dziennika Rzeczpospolita, a laureatów wybierała kapituła składająca się z uznanych ekonomistów i analityków rynku. 

Spółka otrzymała także 5 gwiazdek w globalnym badaniu zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju GRESB. Działania i wyniki firmy w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego zostały bardzo wysoko ocenione przez audytorów. Działania z zakresu ESG realizowane przez Emitel zostały także docenione w ubiegłym roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, który stanowi największy przegląd działań z obszaru odpowiedzialnego biznesu.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas