Menu
A+ A A-

Supernova w domu Wyróżniony

Supernova w domu

Od 1 października br. na polskim rynku pojawił się najszybszy, z oferowanych jak dotąd na polskim rynku, domowy internet tzw. Supernova. Działa on z prędkością 600 Mb/s i jest dostępny w ofercie firmy Orange Polska. Będzie wprowadzany sukcesywnie. Najpierw w największych miastach. W ciągu trzech lat ma on być dostępny w całej Warszawie, a w przeciągu najbliższych 5-7 lat w głównych miastach w Polsce.

Z superszybkiego internetu Orange może obecnie skorzystać niemal 400 tys. klientów, a do końca roku zasięg sieci światłowodowej zwiększy się do 720 tys. odbiorców w 16 miastach Polski.

Światłowodowy internet Supernova jest dostępny w 3 opcjach prędkości: 100 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s. Ze wszystkich opcji prędkości można już korzystać lub będzie można w najbliższych tygodniach w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze. Natomiast w Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, Supernova będzie początkowo dostępna w 2 opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s.

- W dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie, prędkość internetu jest jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze oferty. - mówi Bruno Duthoit, prezes Orange Polska. - Cieszę się, że dziś możemy zaoferować najszybszy w Polsce domowy internet. Jestem przekonany, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających internautów, zarówno jeśli chodzi o jakość, proces instalacji i obsługę. Chcemy zapewnić klientom dostęp do szybkiego internetu wszędzie tam, gdzie jest im potrzebny, dlatego inwestujemy zarówno w sieć stacjonarną jak i mobilną. Prócz inwestycji w światłowody, rozszerzamy zasięg mobilnego internetu LTE, z którego może już korzystać blisko 80% Polaków. To bardzo znaczący wkład w upowszechnienie szybkiego internetu w kraju, który jest jednym z fundamentów rozwoju - dodaje.

Tegoroczne inwestycje Orange Polska w sieć FTTH, czyli światłowodów do domu, są realizowane w 16 miastach w kraju. W br. firma przeznaczy na inwestycje do 450 mln zł, które dadzą możliwość korzystania z nowoczesnej technologii ok. 250 lokalnym dostawcom, podwykonawcom i firmom projektującym. Inwestycje FTTH wspierają realizację Europejskie Agendy Cyfrowej. Orange angażuje się także w budowę regionalnych sieci szerokopasmowych.

- Ukończyliśmy w województwie lubuskim ponad 1400 km sieci światłowodów oraz 1800 km w pomorskim – mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange. - Ich wartość przekracza 300 mln zł, a finansowane były głównie ze środków własnych, wspartych funduszami unijnymi. Orange Polska uczestniczy też w podobnych projektach prowadzonych przez Urzędy Marszałkowskie w województwach warmińsko-mazurskim, podkarpackim i łódzkim - dodaje.

Ostatnio zmienianywtorek, 06 październik 2015 15:29
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas