Menu
A+ A A-

KGHM organizuje w weekend 1. wirtualny hackathon Wyróżniony

Uczestnicy CuValley Hack będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty w ramach trzech głównych kategorii Uczestnicy CuValley Hack będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty w ramach trzech głównych kategorii mat.pra

KGHM Polska Miedź organizuje w najbliższy weekend pierwszy wirtualny hackathon CuValley Hack 2021 poświęcony polskiej miedzi.

Działania w ramach wydarzenia będą skupiać się głównie na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej, podała spółka.

"Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn SMG oraz stabilizacja pracy pieca zawiesinowego - oto główne wyzwania, które pojawią się przed uczestnikami CuValley Hack. To pierwszy hackathon, organizowany przez KGHM S.A. w ramach programu Dolina Miedziowa. Wydarzenie ma przynieść innowacyjne rozwiązania, które będą odpowiedzią na realne wyzwania i usprawnią funkcjonowanie maszyn oraz procesów w polskiej Dolinie Miedziowej. Pula nagród podczas wydarzenia sięga 100 000 zł!" - czytamy w informacji.

Uczestnicy CuValley Hack będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty w ramach trzech głównych kategorii. Działania ochotników skupią się głównie na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej. W praktyce, wypracowane rozwiązania mają na celu zmniejszyć poziom awaryjności w maszynach SMG, ustabilizować pracę pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów, wskazano w materiale.

Ceremonia otwarcia hackathonu rozpocznie się w piątek o godz. 17:00 na cuvalley.com Oficjalne zakończenie rozpocznie się 13 czerwca o godz. 16:30.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas