Menu
A+ A A-

Największe mity w Seo Wyróżniony

W czasach dotcomów adres URL był bardzo ważny. Google przywiązywał dużą wagę do nazwy domeny i gdybyś mógł uzyskać nazwę zawierającą słowo kluczowe W czasach dotcomów adres URL był bardzo ważny. Google przywiązywał dużą wagę do nazwy domeny i gdybyś mógł uzyskać nazwę zawierającą słowo kluczowe Photo by Merakist on Unsplash

Mit 1: Liczy się tylko pierwsze miejsce. Wiele e-booków i książek, z których korzystają właściciele firm, kładzie duży nacisk na konieczność znajdowania się na szczycie wyników wyszukiwania.

Niezależnie od tego czy jest to wyszukiwarka Google, inne wyszukiwarki czy nawet miejsca takie jak media społecznościowe. Ankiety wykazały, że ludzie dość często patrzą na inne wyniki i przewijają stronę w dół. Na przykład przebywanie na górze drugiej strony może być bardzo korzystne dla ruchu. Ponadto ranking wyszukiwania to tylko jedna część układanki. Teraz Google umieszcza na stronie inne wyniki takie jak rekomendacje społecznościowe i wyniki lokalne co oznacza, że ​​masz o wiele więcej możliwości. Zajmowanie pierwszego miejsca nie jest już tak ważne, jak kiedyś. Jednak żaden seo sklep tego nie zagwarantuje.

Mit nr 2: SEO bez pomocy z zewnątrz

Pozycjonowanie oznacza przestrzeganie zestawu pewnych technik i procedur, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że użytkownicy sieci trafią na Twoją witrynę. Prawdą jest, że każdy może nauczyć się tych rzeczy, a jeśli jesteś właścicielem witryny internetowej i chcesz zrobić własne SEO, możesz poświęcić czas na naukę. Ale SEO może być tak złożone i dotyka tak wielu obszarów takich jak marketing online, kodowanie, aspekty techniczne oraz umiejętności PR - że czasami warto znaleźć kogoś, kto zna się na tym lepiej. Istnieje tak wiele agencji, które oferują pomoc, że czasami ciężko o wybór.

Mit 3: Tagi META są bardzo ważne

Kiedyś każda strona wymagała metatagów, aby uzyskać wysoką pozycję w rankingu. Są to małe fragmenty kodu, które dawałyby Google listę słów kluczowych i opis. Wyszukiwarka opierała się na nich i efekty były widoczne niemal od razu. Teraz jednak nie mają one żadnego realnego wpływu na Twój ranking. Zarówno Google, jak i Bing przestały dbać o metatagi. Jednak nie są one bezużyteczne. Na przykład metaopis będzie tekstem, który często pojawia się obok linku wyświetlanego w wynikach wyszukiwania, więc nadal jest bardzo ważnym elementem SEO.

Mit 4: Nazwy domen z dużą liczbą słów kluczowych zajmują wyższe pozycje w rankingu

W czasach dotcomów adres URL był bardzo ważny. Google przywiązywał dużą wagę do nazwy domeny i gdybyś mógł uzyskać nazwę zawierającą słowo kluczowe, zyskałbyś dużą przewagę nad konkurentami. Dlatego wiele firm pod koniec lat 90 kupiło nazwy domen za duże pieniądze. Ale teraz proces indeksowania sprawdza tylko rzeczywistą zawartość Twoich stron, a nie nazwę domeny. Nazwa nadal jest ważna, ale nie poprawi twojego rankingu.

Mit nr 5: Musisz zgłosić swoją witrynę do Google

Wszystkie wyszukiwarki miały formularze przesyłania adresów URL, w których można było wysłać witrynę do Google i innych wyszukiwarek. W rzeczywistości nadal to robią, ale ten proces jest już niepotrzebny. Roboty są na tyle wyrafinowane, że każda nowa witryna zostanie znaleziona w ciągu kilku dni, jeśli nie godzin. Jedynym przypadkiem, w którym musiałbyś się martwić o przesłanie witryny jest to, że z jakiegoś powodu nie została automatycznie zindeksowana po kilku dniach.

Mit 6: Przesłanie mapy witryny poprawi Twoje rankingi

Google oferuje interfejs dla webmasterów. Możesz tam przesłać mapę witryny, która jest plikiem XML zawierającym linki do każdej podstrony. Niektórzy właściciele witryn poświęcają czas na przesłanie takiego pliku za każdym razem, gdy wprowadzają zmianę. Nie jest to konieczne. Przesłanie mapy witryny nie zmienia twoich rankingów. Wystarczy dodać strony, które mogły nie zostać jeszcze zindeksowane.

Mit 7: SEO nie ma nic wspólnego z mediami społecznościowymi

Przed pojawieniem się Facebooka i Twittera SEO było jedyną z technik pozyskiwania ruchu w sposób organiczny. Ale teraz media społecznościowe są wszędzie, a granica między nimi szybko się zaciera. Podczas gdy niektórzy marketerzy nadal uważają SEO i media społecznościowe za różne "bestie" to prawda jest taka, że ​​są one bardzo blisko powiązane.

Jeśli uda Ci się zachęcić wystarczająco wpływowych ludzi do rozmowy o Twoim produkcie i umieszczenia linków do Twojej witryny, ich rekomendacje pojawią się w każdym wyniku wyszukiwania Google, który zrobią ich znajomi. To wyraźnie wpływa na SEO. Z drugiej strony Facebook również zaczął poprawiać swoje wyszukiwanie, wprowadzając silnik Open Graph, który wyszukuje na podstawie znajomych i zainteresowań. Tak więc te dwie domeny są ze sobą ściśle powiązane i przez cały czas stają się coraz bliższe.

Mit 8: Google nie czyta plików CSS

Bot Google był kiedyś dość prymitywny i widział tylko tekst, dlatego wiele osób koncentrowało się na części tekstowej swojej witryny internetowej. Ale teraz ten silnik jest bardzo wyrafinowany i czyta JavaScript, CSS i nie tylko. Robot z pewnością może sprawdzić, czy prezencja Twojej witryny jest atrakcyjna dla użytkowników, czy nie. Na przykład, jeśli ktoś poszukuje informacji na urządzeniu mobilnym, a Ty nie masz strony do tego przystosowanej, możesz mieć problem.

Mit 9: Musisz cały czas aktualizować swoją stronę główną

Niektórzy uważają, że aktualizując zawartość strony głównej przez cały czas, będą zajmować wyższą pozycję w rankingu lub nie aktualizując jej, ich ranking spadnie. W większości przypadków tak nie jest, ponieważ jeśli masz stronę sprzedażową, która oferuje produkt, nie byłoby powodu, aby aktualizować tę stronę, chyba że coś w produkcie się zmieni, a Google tego oczekuje.

Mit nr 10: Nagłówek H1 ma większą wartość niż reszta tekstu

Strukturę Twojej strony widzi Google i inne wyszukiwarki, ale musisz zdać sobie sprawę, że wiele witryn ma bardzo różną strukturę. W związku z tym żaden konkretny tag nie ma większej wartości niż inny. Znacznik H1 to po prostu nagłówek, który odpowiada wpisowi CSS, aby użytkownik mógł zobaczyć twoją stronę w określony sposób. Nie powoduje to, że Google inaczej pozycjonuje Twoją stronę.

Podsumowanie

To tylko niewielki wycinek mitów w SEO. Jest ich znacznie więcej. Opisaliśmy jednak te najważniejsze i najczęściej opisywane. Nie warto ulegać mitom i opowieściom - szczególnie w tak trudnej branży, jaką jest SEO.

Ten artykuł powstał podczas opracowania z Seochess.pl

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas