Menu
A+ A A-

Stalowe konstrukcje wsporcze bez spawania – zalety i zastosowanie Wyróżniony

System siFramo jest wyjątkowo elastyczny, dzięki czemu pozwala na tworzenie praktycznie dowolnych konstrukcji System siFramo jest wyjątkowo elastyczny, dzięki czemu pozwala na tworzenie praktycznie dowolnych konstrukcji mat.pras

Ze względu na specyficzne uwarunkowania, w przypadku wielu stalowych konstrukcji wsporczych nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnych szyn montażowych. Rozwiązaniem mogą być wówczas odpowiednio dostosowane systemy, które nie wymagają przeprowadzania żadnej obróbki poszczególnych elementów - np. spawania.

Nowoczesne profile montażowe pozwalają na tworzenie stalowych konstrukcji wsporczych przy użyciu specjalnych wkrętów kształtowych. Taki system łączenia profili jest wyjątkowo prosty i przejrzysty, co przyczynia się do ułatwienia montażu oraz skrócenia jego czasu.

System siFramo

Wiele konstrukcji wsporczych narażonych jest na występowanie dużych obciążeń, którym nie są w stanie sprostać klasyczne rozwiązania. Zastosowane profile montażowe powinny cechować się podwyższoną wytrzymałością na ścinanie i skręcanie, aby poszczególne elementy systemu były w stanie utrzymać ciężar większy niż tradycyjna szyna montażowa. Takimi właściwościami charakteryzują się produkty siFramo, które wykorzystać można w konstrukcjach szczególnie narażonych na zróżnicowane poziomy obciążeń. Poszczególne elementy tego systemu poddane zostały cynkowaniu ogniowemu, dzięki czemu są skutecznie zabezpieczone przed korozją. Przekłada się to zarówno na większą trwałość profili montażowych, jak i poprawę bezpieczeństwa oraz stabilności całej konstrukcji. 

Elastyczne możliwości montażowe

System siFramo jest wyjątkowo elastyczny, dzięki czemu pozwala na tworzenie praktycznie dowolnych konstrukcji. Wchodzące w jego skład profile montażowe stalowe posiadają budowę o zwiększonej wytrzymałości na skręcanie, dzięki czemu umożliwiają nieograniczone przyłączanie elementów systemowych z każdej strony. Za sprawą odpowiedniego wzoru otworów oraz zastosowania wkrętów kształtowych, nie ma problemów z bezstopniowym łączeniem wszystkich części oraz uzyskaniem efektu łączenia kształtowego. Dodatkową zaletą montażu z zastosowaniem wkrętów kształtowych jest wzmocnienie materiału przez zgniot, a także możliwość swobodnego rozkręcania i ponownego skręcania połączeń gwintowych w zależności od potrzeb.

sifaratatar

Zróżnicowane zastosowanie

Konstrukcje systemowe bardzo często wymagają zastosowania profili montażowych w różnych wariantach, odpowiednio dostosowanych do poziomu obciążenia - małego, średniego lub dużego. System szyn montażowych siFramo wykorzystać można przy budowie zróżnicowanych powierzchni poziomych i pionowych, za każdym razem uzyskując wysoki poziom stabilności. Profile montażowe stalowe da się mocować, stawiać lub kotwić do innych konstrukcji za pomocą dedykowanych elementów łączących, co dodatkowo zwiększa różnorodność zastosowań. Możliwość tworzenia konstrukcji wsporczych bez spawania sprawdza się w przypadku bardzo wielu specyficznych projektów - np. do mocowania instalacji technologicznych i przeciwpożarowych, podpór dachowych czy konstrukcji wsporczych pod zbiorniki czy urządzenia.

Montaż bez spawania

Szyny montażowe powinny odpowiadać przede wszystkim za zwiększenie stabilności stalowej konstrukcji, dlatego często przeprowadza się spawanie jej elementów. Profile siFramo stanowią dobrą alternatywę dla tego rozwiązania, ponieważ pozwalają na tworzenie konstrukcji wsporczych przy użyciu wygodnych w obsłudze wkrętów kształtowych. System łączenia profili jest bardzo intuicyjny, a jego prostota dodatkowo ułatwia modyfikację w zależności od wymogów koncepcyjnych oraz specyfiki projektu. Produkty siFramo poddawane są regularnym testom prowadzonym przez niezależnych ekspertów, a ich wysoką jakość potwierdzają uzyskane certyfikaty - m.in. znak jakości CE czy LGA tested Quality. Wszystko to przekłada się na pożądaną trwałość, wytrzymałość oraz bezpieczeństwo konstrukcji wsporczej. Profile montażowe siFramo posiada w swojej ofercie firma Sikla Polska, której projektanci są w stanie zaoferować profesjonalna pomoc przy wyborze rozmiaru elementów oraz osprzętu niezbędnego do zrealizowania różnorodnych inwestycji.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas