Menu
A+ A A-

Leonardo wprowadza AeroBOSS - system ochrony pasów startowych i pasażerów Wyróżniony

Leonardo wprowadza AeroBOSS - system ochrony pasów startowych i pasażerów

Leonardo wprowadza rozwiązania AeroBOSS, swojej amerykańskiej spółki zależnej Selex ES Inc, zapobiegające wtargnięciom na pasy startowe i chroniące pasażerów samolotów. AeroBOSS zapewnia wspólną platformę działań umożliwiającą dowodzenie i kontrolę działań, utrzymania portów lotniczych oraz zasobów awaryjnych.

Wprowadzone na rynek technologie, pod nazwą AeroBOSS, oferują podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym, śledzenie maszyn w locie i na ziemi, a także systemy bezpieczeństwa pasa startowego, które umożliwiają wszystkim pojazdom naziemnym działanie z większym bezpieczeństwem i wydajnością. AeroBOSS zapewnia wspólną dla całego portu lotniczego platformę działania umożliwiającą dowodzenie i kontrolę działań, utrzymania portów lotniczych oraz zasobów awaryjnych. Jednym z kluczowych rozwiązań AeroBOSS jest AeroBOSS Runway Incursion Warning System (RIWS), które zapobiega wypadkom na pasie startowym ostrzegając kierowców pojazdów o zagrożeniach przez wjazdem na obszar pasa startowego.

Na świecie jest prawie 3100 portów lotniczych zapewniających komercyjne usługi przewoźników lotniczych, ale jedynie niewielki odsetek z nich ma systemy zapobiegania wtargnięciu na pas startowy. Technologie AeroBOSS firmy Selex ES Inc., opracowane dla dostawców usług nawigacji powietrznej i portów lotniczych są w stanie poprawić skutecznie, i w sposób przystępny kosztowo, bezpieczeństwo portów lotniczych.

Dodanie rozwiązań AeroBOSS do portfolio koncernu Leonardo wynika ze współpracy z amerykańską firmą INDMEX. Organizacja Usług Nawigacji Powietrznej oraz Fundacja Bezpieczeństwa Lotów wyraziły zaniepokojenie w związku z zagrożeniami związanymi z wtargnięciami na pasy startowe portów lotniczych.

Selex ES Inc.

Amerykańska spółka zależna koncernu Leonardo, Selex ES Inc., ma siedzibę w Overland Park, w amerykańskim stanie Kansas, i jest wiodącym dostawcą systemów nawigacji w locie, precyzyjnego podejścia i lądowania oraz nadzoru dla klientów lotnictwa wojskowego i cywilnego na całym świecie.

Dotyczy to Systemów Instrumentów Lądowania kategorii od I do II/III, dopplerowskich oraz konwencjonalnych systemów VHF Omni-Direction Range (VOR), sprzętu Distance Measuring Equipment (DME) wysokiej i niskiej mocy, systemów nawigacji TACAN opartych na sprzęcie DME preferowanym przez FAA, a także modelowanie, projektowanie i pomoc w inicjatywach DME/DME. Ponadto firma projektuje i produkuje systemy i radary nadzoru następnej generacji, takie jak Multilateration (MLAT), oraz Automatic Dependent Surveillance - Broadcast (ADS-B). Więcej informacji na temat firmy oraz jej niezwykłego portfolio technologii można znaleźć na witrynie LeonardoCompanyus.com.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas