Menu
A+ A A-

Scanlan - Huawei: 5g mogłoby pomóc w walce z koronawirusem

Paul Michael Scanlan, CTO Huawei Carrier Business Group. Paul Michael Scanlan, CTO Huawei Carrier Business Group. mat.pras

Nasza technologia jest bezpieczna, o czym świadczą badania WHO i raporty brytyjskiego rządu. Technologia 5G pozwalałaby również obserwować zachowania konsumenckie na obszarach dotkniętych epidemią koronawirusa – Paul Michael Scanlan, CTO Huawei Carrier Business Group.

W polskatimes.pl ukazał się wywiad z Michaelem Scalanem prezestem Huawei Carrier Business Group który pokazuje możliwy wpływ technologii 5g na wydarzenia tekie jak epidemia koronawirusa.

Jak technologia 5G mogłaby ułatwić walkę z koronawirusem?

Ta technologia nie jest cudownym antidotum, jednak pozwala połączyć nawet miliardy urządzeń ze sobą, a opóźnienia w przepływie danych mogą być naprawdę minimalne. Poza tym mamy taką konstrukcję sieci, która pozwala ją „dzielić”, wyodrębniać warstwy dla różnych obszarów usług, co też zwiększa bezpieczeństwo i szybkość przesyłania informacji w danym segmencie. Jedna z warstw może być przeznaczona wyłącznie dla usług zdrowotnych. Dzięki temu w ciągu milisekundy gromadzilibyśmy dostarczane dane, a następnie poprzez sztuczną inteligencję analizowali stan epidemiologiczny na świecie, co ułatwiałoby podejmowanie decyzji.

(...)

Technologia 5G pozwalałaby również obserwować zachowania konsumenckie na obszarach dotkniętych epidemią koronawirusa, zdecydowanie ułatwiłaby e-learning za pomocą transmisji wideo czy odbywanie wideokonferencji, co ma teraz ogromne znaczenie dla biznesu i administracji.

Za to sporo się mówi o szkodliwym wpływie promieniowania telekomunikacyjnego 5G dla ludzkiego zdrowia. Mówi się na podstawie jednego, nieaktualnego już, amerykańskiego badania sprzed dwóch dekad. Przeprowadzone w ostatnich latach przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dokładne i rzetelne badania dowiodły, że nie ma żadnego związku między promieniowaniem stacji bazowych i urządzeń końcowych, które jest promieniowaniem niejonizującym, a potencjalnymi nowotworami u ludzi.

(...)

A jaki wpływ technologia 5G ma na środowisko naturalne?

Kiedy projektowaliśmy sieć 5G, patrzyliśmy na kwestie czysto techniczne, takie jak kodowanie, częstotliwości, technologie stacji bazowych, ale najważniejsza była wydajność. I z perspektywy środowiskowej dalsze budowanie sieci 4G zamiast 5G wywiera większy wpływ na środowisko, w związku z tym, że sieci starszej generacji są mniej wydajne.

Źródło: https://polskatimes.pl/scanlan-technologia-5g-moglaby-pomoc-w-walce-z-epidemia-koronawirusa/ar/c3-14877891

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas