Sean Yang - Huawei - bezpieczeństwo 5g Wyróżniony

Bezpieczeństwo 5G to ważny element planowania sieci Bezpieczeństwo 5G to ważny element planowania sieci Mobile 360

To zrozumiałe, że bezpieczeństwu 5G poświęca się tak dużo uwagi”, powiedział Yang, „Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo cybernetyczne jest w istocie kwestią techniczną."

W Hadze odbyła się konferencja GSMA Mobile 360 Series pod hasłem "Bezpieczeństwo 5G", która zgromadziła przedstawicieli światowych operatorów, dostawców sprzętu, rządów i urzędów regulacyjnych. Wydarzenie miało na celu ustalenie wspólnego stanowiska – w Europie i na całym świecie – w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego, testowania i schematów certyfikacji 5G.

Podczas konferencji Sean Yang, Dyrektor Biura Globalnego Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Ochrony Prywatności Huawei (Huawei's Global Cyber Security & Privacy Office) omówił szybko zmieniający się globalny krajobraz 5G i podzielił się informacjami na temat dotychczasowych działań branży w dziedzinie standardów bezpieczeństwa 5G i testów bezpieczeństwa,  podejmowanych w odpowiedzi na wyzwania związane z bezpieczeństwem cybernetycznym.

Yang zauważył, że Huawei aktywnie wdraża i wspiera Program zapewnienia bezpieczeństwa sprzętu sieciowego (NESASNetwork Equipment Security Assurance Scheme) – inicjatywę GSMA mającą na celu rozwój jednolitych standardów testowania i certyfikacji bezpieczeństwa cybernetycznego w Europie i na świecie. Ujednolicone standardy bezpieczeństwa pomogą zapewnić, że wszystkie elementy i usługi sieciowe mogą osiągnąć ten sam poziom bezpieczeństwa.

„To zrozumiałe, że bezpieczeństwu 5G poświęca się tak dużo uwagi”, powiedział Yang, „Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo cybernetyczne jest w istocie kwestią techniczną, a wszelkie kwestie techniczne powinny być rozwiązywane za pomocą środków technicznych. Zaufanie do bezpieczeństwa cybernetycznego powinno opierać się na faktach; fakty muszą być weryfikowalne; a weryfikacja musi opierać się na normach.” powiedział Sean Yang.

 

Więcej na kurier365.pl

Ostatnio zmienianywtorek, 04 czerwiec 2019 09:33
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas