Będą szkolić wojowników przyszłości Wyróżniony

Będą szkolić wojowników przyszłości

Nowa Akademia Rozwoju Grupy Leonardo, której budowa kosztowała 2 mln funtów, została otwarta w Lincoln (Wlk. Brytania). Jej celem jest szkolenie cybernetycznych i elektronicznych wojowników przyszłości.

Akademia pozwoli trzykrotnie zwiększyć liczbę techników szkolących się w zakresie CEMA (Cyber and Electromagnetic Activities – działań cyfrowych i elektromagnetycznych). Dzięki nowej placówce, zdolności szkoleniowe ośrodka w Lincoln zostały więcej niż potrojone, umożliwiając jednoczesne szkolenie 150 studentów. W Akademii brytyjskie i sojusznicze siły zbrojne będą się uczyć opanowywania najnowszych technologii oraz sprzętu wymaganego w dzisiejszej, całkowicie zelektronizowanej, przestrzeni bojowej.

Centrum szkoleniowe Leonardo w Lincoln (środkowa Anglia) działa od 2009 r. Skupia się na podnoszeniu kwalifikacji i wsparciu brytyjskich sił zbrojnych, w tym lotnictwa. Blisko kooperuje z pobliską bazą RAF w Waddington. Nowa inwestycja będzie stanowić rozszerzenie dotychczasowej oferty o komponent walki elektronicznej i elektromagnetycznej podczas działań bojowych. Przykładowo, centrum będzie szkolić w zakresie zapobiegania zagrożeniom ze strony zaawansowanych systemów radarowych, z jakimi brytyjskie wojska mogą się zetknąć w Syrii. Akademia Leonardo dostarczy modułów edukacyjnych, które wejdą również w skład programu studiów inżynierskich w zakresie CEMA.

Akademia Leonardo w Lincoln służy nie tylko Brytyjczykom. Przewiduje się, że około 70 proc. słuchaczy będzie pochodzić z innych państw. Obecnie trwa realizacja szkoleń dla delegatów z zaprzyjaźnionych państw, w tym Brazylii i Korei Południowej. Eksport wiedzy specjalistycznej dla zagranicznych słuchaczy ma wzmocnić zdolności eksportowe Leonardo.

Koncern jest dobrze przygotowany do tego typu zadań, zatrudniając w Wielkiej Brytanii uznanych ekspertów z dziedziny walki elektronicznej i elektromagnetycznej. Jest także jednym z głównych dostawców cybertechnologii dla brytyjskiej armii. Przykładowo, Leonardo odpowiada za 60 proc. awioniki na pokładzie myśliwców najnowszej generacji Eurofighter Typhoon latających w barwach RAF i innych flot powietrznych. Systemy Leonardo zabezpieczają także brytyjskie śmigłowce jak Wildcat, Merlin, Chinook, Puma czy Apache. Doświadczenie firmy w projektowaniu i produkcji urządzeń do walki elektronicznej, pozwala Leonardo być w awangardzie działań cyfrowych. Korzystają na tym adepci szkoleń CEMA, którzy poznają nie tylko współczesne wyzwania, ale także kierunki rozwoju zagrożeń w przyszłości.

Jako jedyny w Wielkiej Brytanii projektant i producent śmigłowców, Leonardo zapewnia szerokie spektrum szkoleń dla pilotów i obsługi technicznej w Akademii Leonardo w Yeovil. Koncern prowadzi także szkolenia z cyberbezpieczeństwa w Bristolu, w ramach misji NATO. Ostatnio firma zapowiedziała udział w programie szkolenia pilotów samolotów myśliwskich we współpracy z Włoskimi Siłami Powietrznymi. Połączenie sił ma doprowadzić do powstania Międzynarodowej Szkoły Kształcenia Pilotów (IFTS) we Włoszech. Placówka skupi się na szkoleniach dla operatorów samolotów najnowszej generacji, jak Eurofighter Typhoon i F-35.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas