Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1027.

E-płatności za przejazdy Wyróżniony

E-płatności za przejazdy Fot. SkyCash

Jeden z największych przewoźników autokarowych na Mazowszu, wprowadził możliwość kupowania biletów za pomocą telefonów komórkowych.

Wprowadzony przez PKS Polonus system SkyCash pozwala na wykonanie wszystkich czynności związanych z zakupem przez całą dobę, z dowolnego miejsca, nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem. Aplikacja działa we wszystkich sieciach GSM i jest obsługiwana przez niemal każdą komórkę z dostępem do internetu. Korzystanie ze SkyCash jest bezpłatne, a kupowane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od tych, które są dostępne w kasach i u kierowców.
Zakup biletu PKS Polonus przebiega podobnie, jak w przypadku dostępnych w SkyCash biletów komunikacji miejskiej i kolejowej. Użytkownik uruchamia aplikację w telefonie, a następnie wybiera interesującą go relację i definiuje dodatkowe parametry, takie jak liczba biletów, rodzaj zniżki czy godzina odjazdu. Realizacja transakcji następuje bezpośrednio po zatwierdzeniu jej indywidualnym kodem PIN. Wszystkie zakupione bilety zostają zapisane w telefonie, dzięki czemu wchodząc do autokaru wystarczy okazać kierowcy ekran aplikacji z otwartą zakładką „Kontrola biletów”.
Żeby zainstalować SkyCash, należy wpisać w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłać pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Użytkownicy smartfonów mogą też skorzystać z dedykowanych sklepów z aplikacjami. Poza możliwością kupowania biletów komunikacji miejskiej, autokarowej i kolejowej, aplikacja daje dostęp do szeregu innych usług, jak przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, płatności za parkowanie, wypłacanie gotówki z bankomatów czy zakup biletów do kina.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas