Menu
A+ A A-

Łucznik i AZiR laureatami Raportu Społecznej Odpowieadzialności Biznesu Wyróżniony

Aktualne wydanie raportu, opublikowane także na portalu RaportCSR.pl, to kompendium wiedzy na temat podejmowanych przez polskie przedsiębiorstwa Aktualne wydanie raportu, opublikowane także na portalu RaportCSR.pl, to kompendium wiedzy na temat podejmowanych przez polskie przedsiębiorstwa

Fabryka Broni „Łucznik” oraz Akademia Zarządzania i Rozwoju zostali laureatami 48. edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Fabryka została wyróżniona za wsparcie rozwoju pracowników i szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych zaś Akademia, wspólnie z Żabka Polska, została wyróżniona za inicjatywę mającą na celu wspieranie akademickiego procesu edukacji.

Aktualne wydanie raportu, opublikowane także na portalu RaportCSR.pl, to kompendium wiedzy na temat podejmowanych przez polskie przedsiębiorstwa i instytucje działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. W każdym wydaniu, od 2009 r., wybierane są dwa projekty z zakresu CSR, które wyróżniły się pod względem oryginalności, siły oddziaływania i spójności z polityką i strategią firm lub instytucji je realizujących.

– Wszyscy zasługujemy na dodatkowe wsparcie – przekonuje Ewa Chodakowska, trenerka fitness, ale też osobowość medialna i businesswomen. W rozmowie, która otwiera kolejną edycję Raportu, opowiada o swoich działaniach i zasadach, którymi się kieruje wspierając projekty CSR. Chodakowska tłumaczy też, jak jej firmy dbają o ekologię, a także jak ważna jest, w sytuacji pandemii i rządowych obostrzeń, aktywność fizyczna.

Laureaci: Fabryka Broni „Łucznik” oraz Akademia Zarządzania i Rozwoju

W tej edycji laureatami są: Fabryka Broni „Łucznik”, która została wyróżniona za wsparcie rozwoju pracowników i szeroki wachlarz benefitów pozapłacowych oraz Akademia Zarządzania i Rozwoju, która wspólnie z Żabka Polska została wyróżniona za inicjatywę mającą na celu wspieranie akademickiego procesu edukacji.

– Za każdym sukcesem stoi stabilny zespół – mówi Maciej Borecki p.o. prezesa zarządu Fabryki Broni „Łucznik”. Specyficzny charakter produkcji, który wymaga od załogi profesjonalizmu i ogromnej dbałości o szczegóły sprawia, że odpowiedzialność za kadrę fabryki jest wartością nadrzędną i szanowaną przez zarząd firmy. Pracownicy mają dostęp m.in. do programu opieki medycznej, kart sportowych czy pomocy świątecznej.

– To jest partnerstwo doceniające takie narzędzia i rozwiązania, które łączą świat nauki i edukacji ze światem praktyków, jakimi jesteśmy w Żabce – mówi o platformie Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych firmy Żabka Polska, będącej partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju. Platforma prezentuje rady ekspertów z różnych dziedzin i doświadczenia ludzi biznesu. Jak dotąd na stronie azir.edu.pl zaprezentowało się ponad 70 wybitnych osób, m.in. prof. dr hab. Jerzy Buzek, poseł Parlamentu Europejskiego i były premier; Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej czy płk Piotr Gąstał, były dowódca JW GROM.

W magazynie Raport CSR zwracamy też uwagę globalne problemy związane z dużą ilości plastiku, a także na bezpieczeństwo wodne, czyli dostęp do wysokiej jakości wody pitnej. Ten drugi problem, po raz pierwszy stał się też problemem naszego kraju. W Polsce wciąż istnieją obszary, w których straty wody pobieranej ze środowiska sięgają aż 50 proc.

Piszemy też o raportach, które podsumowują społeczne zaangażowanie firm, m.in. sieć aptek Gemini Polska, która szczególny nacisk kładzie na proces wsparcia i edukacji pacjentów, w tym promowanie idei opieki farmaceutycznej. Ochrona zdrowia stała się też impulsem do powstania projektu „Zdrowa Perspektywa”, na którego czele stoi Grupa Lux Med i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Nie zabrakło też informacji ze świata; opisaliśmy jak w Castel Fusano – 1000-hektrowym obszarze ochrony dziedzictwa przyrody w przybrzeżnym rezerwacie nieopodal Rzymu, wysoka technologia Leonardo chroni środowisko naturalne.

Najnowsze wydanie Raportu, można pobrać ze strony www.raportcsr.pl/raport-csr/

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas