Menu
A+ A A-

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach Liderem Roku 2020 Wyróżniony

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu jest wiodącym w Polsce i na świecie instytutem badawczym z kategorią A oraz wysoko wyspecjalizowanym szpitalem Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu jest wiodącym w Polsce i na świecie instytutem badawczym z kategorią A oraz wysoko wyspecjalizowanym szpitalem mat.pras

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach został laureatem konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” w kategorii „Lider Roku 2020 w Ochronie Zdrowia - innowacyjny szpital”.

To już dwudziesta edycja konkursu organizowanego przez wydawnictwo medyczne Termedia oraz redakcje „Menedżer Zdrowia” i „Kurier Medyczny”.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu jest wiodącym w Polsce i na świecie instytutem badawczym z kategorią A oraz wysoko wyspecjalizowanym szpitalem, który zapewnia kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy, równowagi i oddychania. Rok 2021 jest wyjątkowy ze względu na 25. rocznicę powołania Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu z inicjatywy prof. Henryka Skarżyńskiego.

Działalność Instytutu wywarła wielki wpływ w rozwój polskiej, a także światowej nauki i medycyny w dziedzinie otolaryngologii. W ciągu tych 25 lat przedstawiciele Instytutu otrzymali tysiąc różnorodnych nagród, stworzyli setki innowacyjnych rozwiązań i zorganizowali setki ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych. Codziennie w Kajetanach przeprowadzanych jest około 60 – 70 procedur poprawiających słuch – najwięcej na świecie w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii – rocznie to nawet ponad 21 tysięcy procedur chirurgicznych. Na szczególną uwagę zasługuje wszczepienie dotychczas blisko 10 tysięcy implantów słuchowych, co sytuuje Instytut w światowej czołówce.

W skład Kapituły Konkursu wchodzą wybitne osobowości polskiej medycyny, przedstawiciele samorządu terytorialnego, związków pracodawców, instytucji oraz członkowie władzy ustawodawczej. Nagrody zostały rozdane podczas Gali online, której towarzyszyła konferencja „Priorytety w ochronie zdrowia 2021”, poświęcona tematom zdrowia publicznego w dobie pandemii, polityce lekowej, roli sektora prywatnego w polskim systemie ochrony zdrowia oraz priorytetom w wybranych obszarach terapeutycznych. 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas