Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/biznesciti/domains/biznesciti.com/public_html/images/GalaISB2019.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/GalaISB2019

Przyznano nagrody Najbardziej Wiarygodnym w Polskiej Gospodarce Wyróżniony

Przyznano nagrody Najbardziej Wiarygodnym w Polskiej Gospodarce

Agencja ISBnews przyznała nagrody i wyróżnienia "Najbardziej Wiarygodnym w Polskiej Gospodarce". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w czwartek.

"Po sześciu latach istnienia naszej agencji doszliśmy do wniosku, że wypracowaliśmy już pewną pozycję na rynku medialnym - dzięki rzetelności i ciężkiej pracy. Ta pozycja jest dowodem na to, że osiągnęliśmy wiarygodność w oczach zarówno odbiorców naszych depesz, jak i spółek i podmiotów biznesowych. Uznaliśmy więc, że nasze doświadczenie, wiedza i rozeznanie rynku upoważnia nas do tego, aby uhonorować przedstawicieli polskiego biznesu - i wskazać te instytucje i osoby, które sami postrzegamy jako wiarygodne" - powiedział prezes ISBnews sp. z o.o. i zastępca redaktora naczelnego Lesław Kretowicz.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w czwartek, 24 stycznia br., w Pałacu Kultury i Nauki. Patronat honorowy nad galą pełnili Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT), Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Przedstawiciele tych urzędów i fundacji oraz redakcji ISBnews zasiadali w naszej kapitule.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

1. Najbardziej Wiarygodny Prezes

Nagroda:

Marek Piechocki - założyciel i prezes LPP, największej polskiej firmy odzieżowej wycenianej na ok. 15 mld zł. LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY, a sklepy posiada w krajach naszego regionu oraz w Niemczech w Wlk. Brytanii oraz w Egipcie. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 r., ale Marek Piechocki nie jest już jej udziałowcem. Pozostaje natomiast prezesem i odpowiada za dynamiczny rozwój i ogromne zyski. Według wstępnych danych za ubiegły rok, osiągnęła ponad 8 mld zł przychodu i blisko 750 mln zł zysku na poziomie operacyjnym.

Nominacje:

•             Marek Piechocki - założyciel największej polskiej firmy odzieżowej

•             Michał Kiciński - współtwórca CD Projekt, autora polskiego hitu eksportowego - gry "Wiedźmin"

•             Dariusz Miłek - założyciel i prezes CCC, największej polskiej firmy z branży obuwniczej

•             Krzysztof Pawiński - współzałożyciel i prezes Maspex, giganta na rynku spożywczym

•             Jacek Świderski -współtwórca i prezes największego polskiego gracza na rynku internetowym - WP Holding

2. Najbardziej Wiarygodna Spółka

PKO Bank Polski - to firma obecna na rodzimym rynku od ponad 100 lat i dziś jest najcenniejszą spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych o wartości ok. 50 mld zł. Jako jedyna polska spółka Bank wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel. Jego aktywa przekraczają 300 mld zł, a zyski regularnie sięgają kilku mld zł rocznie.

Nominacje:

•             PKO BP - największy polski bank ze 100-letnia historią

•             Cyfrowy Polsat – największa polska grupa medialna, oferująca także usługi telekomunikacyjne i finansowe poprzez Polkomtel (sieć Plus) oraz Plus Bank

•             Kruk - lider rynku zarządzania wierzytelnościami, obecny także na rynkach międzynarodowych.

•             LPP - największa polska firma odzieżowa, zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY,

•             PGNiG - największy dostawca gazu dla domu i biznesu. Inwestuje także w wydobycie ropy naftowej i gazu w Polsce oraz za granicą.

3. Najbardziej Wiarygodna Instytucja Finansowa

Nagroda:

PKO BP - bank o 100-letniej tradycji, najcenniejsza spółka notowana na GPW. Jako jedyny polski podmiot wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel, a wyniki europejskich stress testów potwierdziły że jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie. Bank prowadzi 7,36 mln rachunków, posiada ok. 1 800 oddziałów i agencji oraz ponad 3 100 bankomatów.

Nominacje:

•             ING Bank Śląski - czwarty bank w Polsce pod względem wartości aktywów, a ósmy pod względem liczby placówek słynący z innowacyjnych ofert dla klientów

•             Pekao SA - bank uniwersalny oferujący wszystkie dostępne w Polsce usługi finansowe dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Według najnowszych danych bank obsługuje ok. 5,5 mln klientów w ok. 850 placówkach.

•             PKO BP - największy polski bank ze 100-letnia historią, o aktywach przekraczających 300 mld zł

•             PZU - największa polska firma ubezpieczeniowa, udziałowiec m.in. Pekao SA i Link4

•             Santander Consumer Bank - bank z hiszpańskiej Grupy Santander jest obecna na polskim rynku od 2001 r. Posiada ponad 320 placówek w Polsce kredyt ratalny jest dostępny bezpośrednio w ponad 34 tysiącach sklepów, marketów czy salonach i komisach samochodowych.

4. Najbardziej Wiarygodny Polski Inwestor Zagraniczny

Nagroda:

Maspex - jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Jest liderem na rynku soków, nektarów i napojów, a także w segmencie makaronów, dżemów, keczupów i sosów, dań gotowych i przetworów warzywnych. Maspex w ciągu blisko 30 lat działalności przeprowadził 19 akwizycji, w tym 11 za granicą. Produkty Grupy Maspex trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Nominacje:

•             Asseco Poland - największy dostawca nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w ponad 50 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 24 tys. pracowników

•             Maspex - jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych

•             LPP - spółka zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY, a sklepy posiada w krajach naszego regionu oraz Niemczech Wlk. Brytanii oraz w Egipcie.

•             Grupa Selena - operuje na rynkach międzynarodowych produkując i dostarczając szeroką gamę chemii budowlanej. Zakłady produkcyjne znajdują się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Hiszpanii, Turcji, Włoszech, Chinach, Korei Płd, Chinach i Brazylii.

•             Wielton - spółka należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz wśród dziesięciu w branży. Posiada spółki produkcyjne w Polsce, Rosji Niemczech i we Włoszech.

5. Rewolucjonista

Nagroda:

TFI PZU - za uruchomienie platformy internetowej inPZU, dzięki której można szybko i prosto kupić produkty inwestycyjne. Na platformie inPZU każdy fundusz ma stałą niską opłatę: 0,5%, co spowodowało małą rewolucje na rynku. Opłaty innych funduszy spadły znacząco, a dotąd wynosiły nawet kilka procent.

Wyróżnienia:

T-Mobile Polska - za uruchomienie instalacji technologii 5G w Warszawie. Operator uruchomił łącznie pięć nadajników (4 w centrum i jeden w siedzibie firmy) obsługujących najnowszą technologię.

Philip Morris Polska - za wprowadzenie na polski rynek innowacyjnego produktu IQOS - urządzenia elektronicznego, które zastępuje tradycyjny papieros i zawiera podgrzewane wkłady tytoniowe, eliminując wchłanianie do płuc szkodliwych substancji smolistych.

Nominacje:

•             Cinkciarz.pl - zrewolucjonizował polski rynek wymiany walut, wprowadzając kantor internetowy. Obroty firmy w 2017 r. wyniosły 17 mld zł, co daje mu 1 miejsce pod tym względem wśród firm prywatnych w Polsce.

•             InPost - największy, niezależny operator logistyczny w Polsce, który wprowadzając paczkomaty rzucił wyzwanie monopoliście - Poczcie Polskiej.

•             Philip Morris Polska - za wprowadzenie na polski rynek nowej generacji urządzeń IQOS - najbardziej zaawansowanego produktu alternatywnego dla papierosów.

•             T-Mobile - za wprowadzenie technologii 5G

•             TFI PZU - za uruchomienie platformy internetowej inPZU, która oprócz zapewnienia bezpieczeństwa inwestycji, wpłynęła na obniżenie prowizji na całym polskim rynku

6. Najbardziej Wiarygodny w Polskim Sporcie

Nagroda:

PKN Orlen - największa polska firma jest obecna przy największych sukcesach polskiego sportu. Jest partnerem siatkówki (2 mistrzostwa świata), lekkoatletyki (mistrzowie olimpijscy, świata i Europy), rajdy terenowe (mistrzostwa świata i podium Rajdu Dakar). Wspiera także Wisłę Płock (piłka ręczna oraz nożna), a także imprezy masowe (ORLEN Warsaw Marathon, VERVA Street Racing). W ostatnim czasie stoi za powrotem Roberta Kubicy do F1.

Wyróżnienie:

Czesław Lang i Lang Team - organizator największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce - wyścigu Tour de Pologne oraz innych imprez kolarskich, w tym dla amatorów. Dzięki TdP skutecznie promuje Polskę jako wielką atrakcję turystyczną.

Nominacje:

•             CCC SA - firma od wielu lat aktywnie promuje drużynę ekstraklasy koszykówki kobiet CCC Polkowice, zawodową grupę kolarską CCC Team (wcześniej CCC Sprandi Polkowice) oraz młodzieżowy zespół CCC Development Team

•             Comarch i Janusz Filipiak - właściciel i sponsor KS Cracovia, wielokrotnego mistrza Polski w hokeju na lodzie. Drużyna piłki nożnej od lat występuje w Ekstraklasie, choć notowała spadki do niższych lig. Nie zniechęciło to jednak Janusza Filipiaka do wyjścia z klubu.

•             Czesław Lang i Lang Team - organizator wyścigu kolarskiego Tour de Pologne

•             Grupa Lotos - jako sponsor i partner współpracuje Polskim Związkiem Narciarskim, PZPN, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz organizatorami wyścigu kolarskiego Tour de Polonge. Wspiera sport motorowy (rajdowiec Kajetan Kajetanowicz, wcześniej także Robert Kubica). Była sponsorem Lechii Gdańsk.

•             PKN Orlen - partner lekkoatletów, siatkarzy, piłkarzy ręcznych i nożnych oraz przedstawicieli sportów motorowych

7. Najbardziej Wiarygodny Inwestor Zagraniczny w Polsce

Nagroda:

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie - spółka zależna od czeskiej Fortuna Entertainment Group, największego operatora zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Mimo, że specjalizuje się w zakładach on-line, posiada w Polsce ponad 600 punktów obsługi klientów. Od początku działalności była legalnie zarejestrowanym w Polsce podmiotem z branży bukmacherskiej odprowadzając podatki do skarbu państwa. W 2017 r. było to ponad 130 mln zł. Sponsoruje także sport – Polski Związek Narciarski, Legię Warszawa oraz kilka klubów I-ligowych, jest tytularnym partnerem całej I ligi, a także e-sport.

Wyróżnienie:

Grupa Leonardo - właściciel PZL Świdnik zainwestował w zakład w ciągu 8 lat w ten ponad 900 mln zł. Poprawił infrastrukturę, poziom bezpieczeństwa i higieny pracy, szkolenia personelu. Najważniejszym dokonaniem był transfer nowych technologii i własności intelektualnej. Umożliwiło to realizację zaawansowanych technologicznie projektów, które wyznaczają dalszy kierunek rozwoju polskiej spółki. Zatrudnia polskich pracowników i współpracuje z rodzimymi podwykonawcami.

Nominacje:

•             Coca Cola Polska - Firmy z grupy Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają prawie 2200 pracowników, ale pośrednio wspiera ponad 15 tys miejsc pracy.  

•             GlaxoSmithKline - jedna z wiodących innowacyjnych firm z obszaru ochrony zdrowia, która dostarcza łącznie ponad 300 leków i produktów ochrony zdrowia polskim pacjentom. Jest znaczącym pracodawcą i odpowiedzialnym partnerem handlowym dla blisko 2400 podmiotów w Polsce.

•             Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie – spółka od początku działalności była legalnie zarejestrowanym w Polsce podmiotem z branży bukmacherskiej odprowadzając podatki do skarbu państwa. W 2017 r. było to ponad 130 mln zł. Sponsoruje także sport.

•             Grupa Leonardo - właściciel PZL Świdnik, zatrudnia w Polsce ok. 3000 pracowników i współpracuje z ok. 1000 rodzimych firm. Od 2010 r. zainwestowała w Polsce ok. 900 mln zł.

•             T-mobile Polska - jeden z największych operatorów komórkowych w Polsce, obsługując 10,5 mln klientów. Świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Obecnie firma zatrudnia około 4500 osób.

8. Najbardziej Wiarygodny w Medycynie

Nagroda:

Grupa Adamed - firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Posiada laboratoria badawcze, a w portfolio firmy znajduje się blisko 600 produktów. W 2003 r. Adamed rozpoczął eksportową, a obecnie produkty firmy są dostępne są na 65 rynkach.

Wyróżnienie:

Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS - podmiot leczniczy świadczący wysokospecjalistyczne usługi w szeroko pojętym zakresie laryngologii, foniatrii oraz rehabilitacji, psychologii, fizjoterapii i inżynierii biomedycznej. Posiada placówki w 10 miastach Polski oraz w Kirgistanie.

Nominacje:

•             Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS – specjalistyczne przychodnie słuchu i mowy działające w 10 miastach w Polsce

•             Grupa Adamed - firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów.

•             Grupa Mercator Medical - jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Grupa działa na ponad 50 krajach, posiada zakład produkcyjny w Tajlandii.

•             Grupa Enel-Med - spółka istnieje od 1993 roku oferując pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju. W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, dwa szpitale, oddziały diagnostyki obrazowej oraz specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej i medycyny sportowej.

•             Grupa Lux Med - działa na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

9. Najbardziej Wiarygodna Organizacja Biznesowa - nagroda ISBnews

Nagroda:

Federacja Przedsiębiorców Polskich - Wiarygodność FPP jest oparta na dobrych, stabilnych relacjach z firmami i związkami członkowskimi, jak również partnerami po stronie organizacji pracodawców, związków zawodowych, a także instytucji publicznych. FPP pracuje na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i warunków dla rozwoju wszystkich uczestników obrotu gospodarczego i rynku pracy. Wspiera rozwój działalności gospodarczej bez względu na skalę, na jaką jest prowadzona.

Wyróżnienie:

Manager Business Hub - organizacja powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie właścicieli, udziałowców i managerów zarządzających firmami, korporacjami oraz instytucjami polskimi i zagranicznymi. Celem Manager Business Hub jest stworzenie efektywnej platformy wspierającej rozwój biznesu. Pomagamy budować i rozwijać relacje z wybranymi partnerami biznesowymi. Budujemy sprzyjające okoliczności, w których łatwiej nawiązywać i rozwijać.

"Tworząc nasz serwis, współpracujemy z ogromną liczbą firm, instytucji i indywidualności, mamy możliwość przyglądania się z bliska ich działalności, obserwowania - i pokazywania w naszych depeszach - jak udaje się im realizować plany, na ile konsekwentnie starają się je przeprowadzać, krótko mówiąc - na ile są wiarygodni. Naszymi wnioskami postanowiliśmy się podzielić" - podsumował redaktor naczelny ISBnews Tomasz Oljasz.

Partnerami gali byli: KGHM Polska Miedź, Taurus, Tymbark, Tłocznia Maurera, Nalewki Staropolskie, Maspex, Gastro wypożyczalnia, sceno graficzni, Padrino, Żabka, Manager Business Hub, Bloch & Friends, Odkupienie Win.

{gallery}GalaISB2019{/gallery}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas